• Papinek

    Zdar bejci! Hele mam na kole Rockshox Psylo XC a zda se mi ponekud blativa a na muj zpusob jizdy (ostre XC – freeride) dost mekka a poddajna. Mate nekdo zkusenost s vymenovanim pruziny, kolik stoji, pomuze to, nebo mam radsi jit do jiny vidle. Mam totiz v hledacku Marzocchi Z1 Drop off1 ETA – co na ni rikate????? Dikes

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Zdar bejcku :) ETU nejak moc nevyuziju, takze mam DOII a rek bych ze dobry. Zehlicka je to absolutni akorat to se vzduchovym predpetim trochu serou. Kdyz ji nabusis, aby vyjela nahoru a chodila tech 130mm, tak to abys daval 5m dropy a jinam ani nejezdil. Zase asi umozni sirokou skalu nastaveni pro vsechny jezdce. Tvrda v zakladu rozhodne neni. Ja ji mam ted dost na meko, vlastne skoro bez predpeti a chodi tak 123mm pri dropu cca 3m a 120mm vsude jinde. Jo a Sag mam tak kolem 0mm :) (v sede) nebo to aspon nejak nepozoruju.

      0 0
    • BoB  

      Tk já jsem šel podobnou cestou. PO roce laborování s Psylem C (tvrdší pružiny ca 1000 v bikelive v praze, hustší olej) a vcelku málo pozorovatelných změnách jsem skočil rovnou na M Z150. ETU používám, protože na rozdíl od 25 otoček U turnu tady přepnu páčku a vidle stoupá. chod i nastavení je o něčem úplně jiném. Takže já bych asi měnil.

      0 0
      • vlk  

        chod i nastavení je o něčem úplně jiném

        tím myslíte ,že psylo má čistčí chod než m z150 nebo naopak

        0 0
    • visby  

      hold psylo nie je vidla na FR… chod radsej do DO, ako hovori padlista…

      0 0
      • pitelboy  

        psylo je meka mrte citliva zehlicka. Pri jizde po louce chodi 90% zdvihu. A pri skoku ji nedela problem jit na doraz. Je hodne komfortni, ale na FR neni ani malinko !

        0 0
        • TinkTink  

          Vis co je to „vymenit pruzinu“ ???

          0 0
          • pitelboy  

            Ja ale nerek ze mi vadi, ze je mrte citliva a hodne MEKA. ba naopak, me to vyhovuje…

            0 0
            • TinkTink  

              A co ten doraz? Ten ti taky vyhovuje??? To se mi zda jako blby obhajovani…

              0 0
              • pitelboy  

                RAči bych kdyby ke konci kroku přitvrdila, ale bohužel. Tvrdší pružinu dávat rozhodně nebudu a hustší olej taky ne. Tadle tvrdost mi vyhovuje…

                0 0
                • TinkTink  

                  Kolikrat za jednu prumernou 50km vyjizdku ji dostanes na doraz?

                  0 0
                  • pitelboy  

                    1× za 100km

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Ty si das jeden skok za 100km? :o)))) To mas teda dobry no…doufam ze aspon poradnej :)

                      0 0
                      • pitelboy  

                        Tady u nas je skoku malo !!

                        Ale skacu kde se da. A snazim se dopadat pres ZADNI kolo. A kdyz je dopad zkopce, tak vidle vetsinou ustoji ! Pokud skacu okolo 1m vysoko.

                        Ale naposled sem skakal z asi 1,5m skaly na rovinu. na XC HT s tim psylem. Myslel sem ze nedojedu domu jak me boleli kotniky… .-(

                        0 0
                        • Air  

                          V Krkonosich je skoku malo??? Jeste kdyz jezdis vsude, zakaz-nezakaz?

                          0 0
                          • pitelboy  

                            jo. pokud nepocitam pohupy a velky sutry, ktery te vyhodej do 50cm nad zem tak je tu skoku malo NEBO SEM FAKT SLEPEJ !!

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              To zalezi. Ja kdyz se projedu za cas po nejakym miste, kde jsem to odepsal, ze tam uz nic neni, tak najdu spoustu dalsich alternativ. Stejne tak, kdyz vemes na projizdku nekoho mnohem zdatnejsiho.

                              0 0
                              • lubos  

                                :o), kdyz si vemes na vyjizdku ddd, tak zjistis, ze skakat se da i do kopce :o)))

                                0 0
                              • pitelboy  

                                Tak to je problem. Tady z nejblizsiho okoli sem 2. nejvetsi prase ve sjezdech. Bydli tu este jeden chlapik nekde,moc nejezdi, moc ho neznam jen kamos co s nim parkrat byl na kole rikal: „tak na nej nemas“

                                Projezdenx uz to tu mam vsecko X krat.

                                Asi si budu muset neco ostavit !

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  No to mas blby. To ja najdu hned v baraku nejmin jednoho bikera co jezdi lip nez ja a jeste aspon dva-tri, ktery se muzou ucit ode mne. Co nekoho z Nemecka (Timo Pritzel:)? Bych rek, ze i v Cechach se najdou lidi, ktery ti nasadej brouka do hlavy. Je vem nekdy na vyjizdku.

                                  0 0
                                  • pitelboy  

                                    nejblizssi okoli myslim tak 10km okolo.
                                    Zapomel sem rict ze nepocitam sjezdare a lidi co davaj 4-cross.

                                    todle sem nak nepochopil, proc si to npsal ? ""vBych rek, ze i v Cechach se najdou lidi, ktery ti nasadej brouka do hlavy. Je vem nekdy na vyjizdku. """

                                    Ja nerikam ze sem nejlepsi. Jen ze tady ¨„kolem domu“ se nemam od koho ucit !! :-(

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      Kdyz jezdis s tema samejma lidma, tak vis co od nich asi tak cekat a vetsinou te nic novyho nenaucej. Kdyz, ale pozves na vyjizdku nekoho treba jen z ceske spicky, tak ti tak rozsiri obzory a ukaze ti veci o kteryh bys sam ani nepremyslel. Ale jak to tak ctu, tak ti bude stacit, kdyz si das jednu vyjizdku s nejakym sjezdarem a hned ti bude sezonu trvat nez najedes to sami :) Pak nam tu netvrd, ze nemas s kym jezdit :)

                                      0 0
                                      • pitelboy  

                                        Jenze ty sjezdry nejezdej do kopce. Ty tak lanovkou. Ty sou pase. A i kdybych se s nima sesel trebe ve spindlu na hore u lanovky, tak mi na tech svejch 200/180 mm kolech zmizej z obzoru po par metrech !!

                                        Ale obcas jedu s nekym kdo jinym. Takze poznavam novy cesticky a vidim co se este (ne)DA na kole delat !! Hlavne na zavodech !

                                        0 0
                                        • pitelboy  

                                          Ja nejsem zadnej extra sjezdar nejsem, ale v okoli patrim k tem lepsim (teda doufam)

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            No vidis. Ve spindlu je nahore paletak. Ten uz davas? Nebo startovaci rampa. Kolik km/h mas pod rampou? :) Spindlerovska trat se da i na XC kole. Rozdil je jen v tom jak rychle. Taky jezdim na vyjizdky s krosarema. bud tlacej spolecne, jedou vedle nas nebo si davame spicha nahore.

                                            0 0
                                            • pitelboy  

                                              Sjedu to cely. PAletak sem jednou dal, ale jen v nevelky rychlosti. Kolik mam pod rampou newim.

                                              0 0
          • lubos  

            U psyla se musi menit cely catridge s u-turn, neni to nic levnyho. Asi tak 3× drazsi nez bezne pruzina. Myslim.

            0 0
    • Volf  

      No až do teď jsem si bláhově myslel, že XC a freeride jsou dvě výrazně odlišné disciplíny, které mají téměž protichůdné nároky na materiál. U XC jsem předpokládal, že se bude jednat o vzduchové vidlice se zdvihem kolem 80 mm a spíš než o pružení půjde o váhu a nejen vidlice, ale i celého kola. U freeride bych se vsadil, že s největší pravděpodobností se bude používat možná i pružinová vidlice, která bude žehlit a nebude se hledět na hmotnost, ale spíš na robusnost celýho kola. No a teď vidím, že jsem se asi mýlil.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.