RockShox Pilot SL 2004 x RockShox Pilot XC 2005

27 nepřečtených
  • ToBo

    caute… mam cca 80kg a potrebujem novu vydlu… jazdim rekreacne XC… ktoru z tychto dvoch odporucate? cenovo su zhruba to iste…

    Vdaka

    0 0
    • ToBo  

      nikto nic?

      0 0
      • Cejlon  

        Přišetři peníze a kup si Rock Shox Duke XC.2004 nebo 2005ku.To jsou lepší vidle.Fakt si přidej ty dva litry a kup.Ty pilotky mají obě totožné systémy a jsou těžké.Trendy se ubírají jiným směrem!!!

        0 0
        • vlk  

          jo přesně tak -souhlasím.Akorát si vyber jestli xc-vzduch nebo xc pružina u-turn.jak jsi jistě poznal já jsem zastáncem té druhé volby.Ale i ten xc-vzduch je citlivější na nerovnosti než většina vzduchových vidlic co znám.Jo a ještě sl modely-ty mají jiné tlumení-pocitově mi připadá ale stejná-ta 2004 sl a je u nich možnost nastavení kompresního útlumu a u modelu 2005 má motion control.-Fakt si připla? alespoň na to xc.Rozdíl je opravdu propastný.

          0 0
          • Cejlon  

            Tuším,tuším,že Pilotky jsou ve vyrobě Rock Shoxu poslední rok.To už je jen taková trafika!!!

            0 0
            • vlk  

              ono nejde o to kolikátý rok jsou ve výrobě.Ony nebyly nikdy moc dobré.podle mě je u Rockshox první dobrá vidle DUKE a snad vše vyšší.U Marzocchi mx comp a vyšší a u Manitou Black a vyšší.U suntour -nebudu rýpat do vosího hnízda.

              0 0
            • vlk  

              jinak black 05 budou mít dobré ceny-koukni na progresscycle­.A možná i axel 05 bude lepší než pilot, ale nedokáži říci, to mám jen z doslechu, ještě jsem axel 05 nezkoušel, ale má mýt už anodizované vnitřní nohy, a nějak upravené pružení.Uvidíme.Ale jistě nebude dosahovat kvalit-těch co jsem vyjmenoval

              0 0
              • ToBo  

                potom je tu moznost zohnat black elite 2004 za 9000Skk, co je asi 7100 Czk

                0 0
              • Cejlon  

                Ty Axelky ve mně nevzbuzovaly nikdy důvěru.To už ta Pilotka mi přijde lepší:-(

                0 0
        • ToBo  

          a Splice Super?

          0 0
          • Cejlon  

            To se musí hodnotit až v sezoně.Bylo by předčasné o Splice hovořit.Tak možná jak se komu líbí,nebo nelíbí:-)

            0 0
            • ToBo  

              potom je tu moznost zohnat black elite 2004 za 9000Skk, co je asi 7100 Czk. moj rozpocet je obmedzeny.. .;-(((

              0 0
              • Cejlon  

                Tak toho Blacka kup.Vubec se nerozpakuj.To je dobrá vidle za dobrou cenu:-)

                0 0
                • vlk  

                  no kydžtak mrkni na www.progresscycle.cz tam mají black 2005 taky za slušné ceny-a taky okolo 7–8 tis.

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  I kdyz model 05 mu za stejnou cenu nabidne RTWD?

                  0 0
                  • ToBo  

                    hm… ked vidim tie modely, tak v rodine asi nebudu vianoce a za usetrene mince kupim BLACK Super Air… ;-))

                    0 0
                    • vlk  

                      nějak nechápu tvé pohnutky.Chceš vzduchovou nebo pružinovou vidlu.-to s eptám, že to mi tu není až tak zcela jasné.Pilot sl X Xc nebo black elite 2004 X super Air 2005.

                      0 0
                      • ToBo  

                        v podstate pruzinu. ale som otvoreny aj inym systemom… nezavrhujem vopred nic…

                        0 0
                        • vlk  

                          tak pak nechápu z modelů 2005 tvoji volbu vždy? super air je vzduchová oproti super a navíc je o 3 tis dražší.Osobně sy myslím, že mezi tcp a ffd není pocitově až takový rozdíl.Tak jedině ,že by ti šlo o kompresní tlumič+ zamykání.Já myslel, že ti bude tvým požadavkům vyhovovat spíše model super -pružina, nejlevnější, nastavení vratného tlumiče, nastavení výšky zdvihu plynulé 80–120mm.Ta nejobyč verze za 7990Kč.ale samozřejmě Ti nechci nic vnucovat, jen se divím, že sis z těch nových vybral zrovna ten air.To ten black super-ta druhá verze má taky lockout a kompresní tlumič nastavitelný a je za 9990.-stále ale levnější než air.

                          0 0
                      • ToBo  

                        a zabudol som poznamenat, ze cena je velmi dolezita…

                        0 0
                  • Cejlon  

                    Co si myslíte například o Skarebkách 05?Taky šly s cenami dolů.Dájí se koupit již za cenu 7000tis.Snad se shodneme na tom,že je to osvědčená vidle o které by měl zákazník také popřemýšlet?!

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Na takovou dohodu musis uplatit nekoho jineho :)

                      0 0
                      • ToBo  

                        teba ako odbornika by clovek nemusel uplacat na aku vidlu? vzi sa do pozicie cloveka, co cely tyzden sedi za kompom a v sobotu rano sadne na bike a ide trosku jazdit(za weekend 100–200 km, zavisi od pocasia mnozstva skonzumovanech chlastu v piatok).

                        0 0
                      • Cejlon  

                        Pá-dlistovi: Já jen nabízím alternativy,nikomu nic nevnucuji.Já jen vim,jak je blbé,když si člověk koupí vidli a pak příjde na to,že takovou třeba vůbec nechtěl!!Sedm táců je dost peněz!!!Vidlice strácejí velmi rychle svou cenu!!

                        0 0
                      • Daník  

                        Proč tedy na Scarebech jezdí hafo profíků? Nevím, jak je to s životností, odjel jsem na něm 200km, ale naprostá spokojenost. Marzoccchi jsem měl tužší a na Pilota jsem byl těžký (82kg) – ale žehlil nerovnosti pěkně.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Uz po nekolikate – profik jezdi to, co ma predepsany. Navic jim nejde o vydrz, znici – dostane novou.

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.