• bazi.marko

    Ahoj, mam brouka v hlave, koupit RS PSYLO XC nebo M BLACK SUPER? Jezdim agresivni xc, vozim kotouce a chtel bych menitelny zdvich, coz mi obe vidle umozni. Pokud mate s nekterou z nich jakekoliv zkusenosti, budu jen rad. Osobne je mi sympatictejsi PSYLO. Diky

    0 0
    • bazi.marko  

      …v podstate me zajima vas nazor, ktera vic vydrzi (vule, zadirani, udrzeni nastaveneho zdvihu atd.)?

      0 0
    • TinkTink  

      Davam hlas pro Blacka uz jenom z hlediska jednodussi dostupnosti nahradnich dilu…

      plus vydrz…ta je dle meho nazoru tez vyssi…jo jo…kde jsou ty doby, kdy Manitů byl shit :)

      0 0
      • McBlacky  

        děkuji za hlas :) též si dávám hlas, ikdyž pro 100 air, což je jiná než chceš ty. ALE co do tuhosti tak proti SR který jsou tuhý relativně dost, mi kolo s Blackem konečně jede ve sjezdu kam chci já…

        0 0
    • wroum  

      ja bych taky radsi blacka. psylo nee.

      0 0
    • kesu  

      jdi do psyla,nahradni dily se schanej na oboje blbe,ale na rockshox stoji polovinu a na psyla vsechny dily jsou.Black je horsi vidle,ja mam psylo a po 5tisicich km sem na nem mel vakl ale delaj to vice mene jen modely do roku 2003,dalsi uz maj lepsi pouzdra.Jen chci upozornit ze to neni vidle na skakani ale jinak vydrzi dost,rozhodne vic nez manitou,ja mam zkusenosti s obema a z manitou mi pri stejnym pouzivani vystrelila patrona.Citlivost je u bobou vidlic vice mene stejna.co ze tyka tuhosti je na tom lip jednoznacne psylo,nastaveni utlumu me lepsi psylo ale ne o moc,A nastaveni zdvihu jasne hovori pro psylo,ma vetsi rozsah a vyrazne min se meni charakteristika zdvihu.Ver mi obe vidlice jsem mel a kamarad ma duka XCuturn a je taky bez problemu.ten black ma navic mekci pruziny a chodi vic nadoraz,je mekci a nahradni pruziny na rockshox stojej necelej litr a na manitou 1600.provozni naklady na rockshox jsou proste nizsi.

      0 0
      • kesu  

        jo a abych nezapomnel ten black super ma FFD tlumeni a to je strasne shit,ma to pulku komponentu plastovou(ostatne to psylo taky)ale to ffd pri tvrdsim razu prorazis a vidlice se bud kousne a nebude chodit vubec a nebo vytece a nebude moc tlumit(oboji se stalo primo me neni to prevzana historka).Fakt jdi do psyla

        0 0
        • kesu  

          jo a ty stary blacky nastavenej zdvih neudrzely postupne se vysroubovavaly ale tendle system by to snad uz delat nemel.Uturn je ale nekde jinde je doslova neznicitetnej.Teda pokud jak debil nestrhnes to plastovy kolecko.

          0 0
      • blue  

        videl si vubec specifikaci blacka super? a tech 1600 za pruzinu si vzal kde?

        0 0
        • kesu  

          videl na bikestore napsany je tam todle: Použití: Enduro, XC Zdvih: 90–120mm RTWD Pružení: pružina Tlumení: FFD Regulace: předpětí výměnou pružiny, vratný tlumič, plynulá reg. zdvihu no kdyz sem to shanel tak mi to rekli v progresscycle.

          0 0
          • blue  

            zvlastni, ze na answer je TPC+… a RTWD by melo fungovat stejne jako u psyla bez zmeny charakteristiky

            0 0
            • kesu  

              melo to je fakt ja sem mel elite 2002 a tam to bylo stahovanim pruziny,todle by mel bejt podobnej system jako ma rockshox,je otazka ten rozsah.

              0 0
              • blue  

                Rapid Travel Wind Down (RTWD) is a top-mounted travel adjust feature that allows the rider to externally change the fork’s travel without a spring rate change. Our all-new travel indicator improves functionality over current systems and eliminates the need for busy text on fork stanchions. RTWD has a total range of 30mm of travel adjustment for each fork model and travel can be set at any point within that 30mm.

                0 0
                • enjoy  

                  a chces po nas abysme ti to prelozili nebo co?:-)

                  0 0
                • kesu  

                  hm,rockshox ma 45mm,je otazka v jakym pomeru to pritvrzuje,u uturnu je to cca 25% mezi krajnima polohama

                  0 0
          • TinkTink  

            Klid…ta pruzina stoji max 800,– coz je min nez do Psyla…

            A co se tyka RTWD a U-Turn, tak oba se mi zdaj pomerne na H…jediny co uznavam je RT2…ze 150 na 110 bez kvedlani jakyhosi knofliku…to uz si muzu rovnou honit kacu kolem dvorka :-)))

            0 0
      • TinkTink  

        Hele…ktery dily na Blacka nejsou a ktery dily stoji polovinu – pls konkretne…dik :)

        PS: Psylo jsem mel taky a uz bych to fakt nechtel…s Blackem jsem nemel zadny problem…

        0 0
        • kesu  

          treba pouzdra,na psylo stoji v bikelifu 1200kc s vymenou a na bleka chtely za totez 2600kc.ale podotykam ze je to uz cca rok a pul co sem tohle resil

          0 0
          • blue  

            no vidis, a ja bych si zas k Boubinovi vidli nedal ani nahodou

            0 0
    • HS  

      jednoznacne psylo. a keby si chcel este nieco tuhsie tak psylo sl, to ma 32 mm nohy. xc je viacmenej tazsi duke s vyssim zdvihom.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Co se tady clovek vsechno nedozvi? :))

        0 0
        • TinkTink  

          Asi nekomu ujela supleeera :)

          To vis…osvetova cinnost je nutna…

          Hele…a treba se dozvime za chvili, ze se Psylem se da i skakat…co vis :)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            V podstate skakat se s nim da… jen dopadat bych nedoporucoval. No vlastne jednomu klukovi vypadla vnitrni noha z korunky uz v letu… tak nic.

            0 0
            • TinkTink  

              Skakat s nim teda muzes aspon na trampoline…kdyz ho budes mit v perince :o)

              Jo…taky jsem videl naky uvolneny nohy…

              0 0
            • kesu  

              nechci se hadat ale tudle historku sem slysel o marzochi dirtjumperu III…

              0 0
    • gummo  

      no ja bych se priklonil k blacku! mam skareba a jestli black funguje jako muj skareb tak bych nepremejslel vo zadnym psylu

      0 0
      • enjoy  

        jestli black funguje jako skareb tak bych vazne premyslel nad koncem svoji bikovy kariery. a jestli tou funkci myslis ze se vnitrni nohy zasouvaji do vnejsich tak to pak jo.

        0 0
        • gummo  

          no nevim jak ty jestli si vubec nekdy skareba mel ale ja sem snim naprosto spokojenej! nemuzu zatim rict nic co by bylo proti nemu.

          0 0
          • JMT  

            …ze by tuhost ???

            0 0
          • enjoy  

            uz jsem chtel reagovat malinko podrazdene:-)). no hele jo,mel.ted stoji oprenej o skrin a ceka az si pujdu kopit do samosky salat a pouziju ho jako vidlicku. proste skareb podle me neni vidlice do terenu! a to jsem nikdy nebyl zadnej skokan ani moc velkej drtic vidlic.

            0 0
            • náčelník  

              Ty musíš mít sakra velkou hubu, když používáš Skareba jako příbor :)

              0 0
              • enjoy  

                :-))).no hele vanilly uz bych se asi trochu bal:-).ale ze skareba strach nemam:-). ne vazne.porad nemuzu verit tomu ze jsem na skarebovi jezdil a nebal se.ale zase mi nikdy nerupnul,to je pravda.ikdyz jednou,kdo vi..:-)

                0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.