• MF

    Po priblizne pol roku sa mi podarilo postupne odlomit kolajnicky z tachometra (VDO C10 – ten Twist ide dajako ztuha) a nasledne sa mi podarilo odtrhnut aj kablik. Na druhom bajku mam 10 rokov Sigmu s kablikom a vobec nic mu neni a pouzivam ich priblizne rovnako. Zaujimalo by ma ci som narazil na fakt blby kus. Teraz spekulujem ci kupim novu kabelaz, alebo radsej prejdem na bezdratovu technologiu, pripadne na uplne iny tachometer. Nerad by som kupil kabelaz ktoru za pol roka zas dajako odtrhnem. Dikes

    0 0
    • norman  

      Mám ten samej comp a smrdí těmi samými problémy, takže to nejspíš nebude tvoje smůla. Twist jde ztuha, už jednou jsem utrhl napůl lože compu od objímky ( zatím pomohl sekundnklébr). A na drát, na začátku obnažený, koukám s hrůzou několikrát denně. Jsem zvědav kdy dopadnu jako ty.

      0 0
    • gobike  

      No mě se něco podobnýho stalo na tachometru Cateye, utrhl se mi dratek asi po 2 měs. používáním. Od té doby mám sigmu Targu se zesílenou kabeláží a je to dobrý. Ale kdybych si dneska kupoval tachometr, tak jedině bezdrát.

      0 0
    • hydrant  

      kabeláž jsem v minulosti zničil několikrát a tak letos, když jsem kupoval nový, tak už to byl bezdrát

      0 0
    • wbiker  

      No, připojím trošku negativní zkušenost s bezdrátem. Kámoš si koupil bezdrátovou Sigmu (tuším) a na konci vyjížďky má vždycky tak o pět až deset km míň. Nevím, jestli kopil nějaký zmetek, ale během jízdy stačí i trošku dobře mířeného bahna a signál neprojde. Je pravda, že už ho má delší dobu, ale dneska lituje, že ho koupil.

      0 0
      • Vrci  

        A já přidám další, už několik lidí, jak foru (nevim jestli na tomhle nebo na tom bez pomlčky) tak na ivelu, si stěžovalo, že pokud používají bezdrát comp a pulsmetr, tak se jim to ruší.

        0 0
        • hydrant  

          mám comp Cateye Micro Wireless ( 2005 ) a sportester Polar Accurex Plus ( cca 1999 ? ) a no problem

          0 0
        • Vladimír  

          mam bezdrat CM 434 a puslmetr CP10L a zadny problem

          0 0
        • marapara  

          VDO MC 1.0, pulsmetr Echowell Opal 200 a žádný problém s rušením.

          0 0
        • pavlicek  

          Mám pulsmetr z Tchiba a tacho z tamtéž, žádný problém. Jen tachometru vadila LED blikačka, musel jsem jí zevnitř vystlat alobalem.

          0 0
    • emarco  

      Já už druhým rokem jezdím s Ciclosportem CM211 a zatím maximální spokojenost.

      0 0
    • Lister  

      Ideální je bezkomp :-)

      Mě to aspoň tak sedí nejvíc. Kolik najedu za rok je mi fuk a jinak mě to furt jen nervuje, jak jedu pomalu.

      Jinak když jsem ještě vozil tak se mi nikdy nepodařilo nic urvat (Cateye).

      0 0
      • MF  

        No nad tymto uz tiez uvazujem. Teraz jazdim bezkomp a moc mi to nechyba. Zaujima ma ale kolko mam nabehane celkovo. Je mi jedno s akym priemerom a casom. Skor chcem vediet kolko km dany komponent funguje, ale da sa aj bez toho prezit.

        0 0
      • vinca  

        vozim to samý , a v kombinaci se singlespeedem maximální spokojenost

        0 0
    • jihra  

      Někdy je comp dobrý – třeba v neznámém terénu když jedeš podle mapy, tak podle ujetých kilometrů se dá odhadnout, kde zrovna „na mapě“ jsi, kde máš odbočit atd.

      0 0
    • croscountry  

      Drátovú Sigmu som v lese urval. Nedrátovú mám cca 3 roky. Spokojnos?

      0 0
      • K2  

        Mám Sigmu bezdrát a v poměrně krátké době se mi podařilo urvat gumičku držící vysílač dole na noze. Poraďte, jak to dobře zafixovat, a? ho nestratím. POužil jsem jako náhradu O kroužek Praskl taky, zvažuju gumku z duše (+ 1× za rok měnit, Má poměrně dorou roztažnost a pevnost) Jak fixujete čidlo vy? Ještě zvažuju pojistit čidlo kouskem drátku.

        0 0
        • croscountry  

          Skús sa v kráme dohodnú? s predavačom, že keď bude montova? nejaký computer, tak ti jednu gumičku dá. Obyčajne (aspoň Sigma to tak má) sú tam dve gumičky na rozne priemery noh. No a bežný človek kupuje bežný bike s 28–30 mm nohami. Tá vačšia ti ostane.

          0 0
          • K2  

            Originál gumičku jsem měl a uletěla do týdne při přepravě kola, takže ji nevěřím. Zkusím to pojistit drátem

            0 0
        • lubos  

          Vzdycky takove veci pojistuju paskou na koberec.

          0 0
          • K2  

            Ještě mě napadla tenká stahovací páska. Pokud ji seženu tenkou a dostatečně dlouhou, tak už to neztratím. Jinak baterky (asi ve vysílači) mi došly do měsíce. asi se to válelo dlouho naskladě. Nová Maxelka stála svacku, ale ještě musím sehnat ten titěrný šroubovák

            0 0
    • slavekRM  

      No dráty jsem už jednou uthnul a jednou přerazil o kámen. Potom jsem přešel na VDO C10+(bezdrát), který perfektně sloužil dva roky než jsem ho ztratil. Jeho problém byly jen baterky – výdrž rok a při slabších baterkách ukazoval pěkné nesmysly. Mimochodem nevíte jestli už jsou někde k dostání bezdráty VDO? Měly být ve 26. týdnu.

      0 0
    • lubos  

      HAC4 bezdrat no problem. Ale co ctu, tak s VDO bezdratewm jsou docela problemy :(

      0 0
    • tchurillo  

      Mam vyse roka bezdratovy Cateye Cordless 7. Nech ho polohujem ako chcem, stale dochadza pocas bajkovania ku pravidelnym cca 0,5–1s vypadkom. Prejavi sa to samoze horsou priemerkou, a podla dlzky trasy aj nejakym celkovym ubytkom zopar kilakov. Uz by som si take nieco nekupil. Kabel je kabel.

      0 0
    • kovar  

      bezdrát Ciclosport CM 414M a analogovým přenosem absolutně bez problémů – výpadky a rušení žádné

      0 0
    • climber  

      Před 2 lety jsem přešel na bezdrát a přijde mi to lepší. Ale bacha, asi jsem měl smůlu při výběru. První bezdrát byl VDO – poruchovej. Teď mám Sigmu a už bych si ji nekoupil.

      0 0
    • Pebe  

      Mám Sigmu Targa, originální kablík je na představec. Dokoupil jsem bezdrát kit na řidítka a po přechodu na oversize vlaštovky jsem zase na kabelu :-( Přemýšlím nad CatEye Micro Wireless.

      0 0
    • Barings  

      Nemáte někdo zkušenost s CM414 ALTI? Kde bych našel na webu návod?

      0 0
    • zirecek  

      Tacháč už nevozím. Jezdí se mi o dost líp. Je pravda, že jezdím pořád stejně. Hlavně člověk nemá potřebu něco sledovat a má mnohem více klidu a času sledovat a prožívat ostatní věci. Pro Vás tachometrymanny to zní asi nepochopitelně, taky mi to tak připadlo, teď už bych ale nevolil jinak. A bike zase vypadá o něco lépe a jednodušeji, jednoduchost je nádherná, :-)). HTcko s pevnou vidlou a Vckama. Ještě shodit tak ty košíky/pumpu a dát Camela, :-).

      0 0
      • náčelník  

        Ty skončíš za chvíli u singlespeedu :)

        0 0
      • Otelo  

        ja tachometer vozim hlavne kvoli hodinkam, ale padne dobre spravit si doma prehlad o prejdenej trase, hlavne ked clovek skusa nove trasy.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Já se musim smát. Jak to čtu, tak někerý lidi to berou jako „Urval jsem kabel, kompjutr na vyhození“. Cíjo, já už tolikrát urval kabel… a pak sem val dycky pájku, dráty spájel, omotal izolačkou a namontoval zpět. Urval jsem ho jak v půli, tak i u držáku. U držáku stačilo trošku se pohrabat, vytáhnout kontaktní plíšky (asi 10 letá sigma bc 600) a napájet na ně drát znova. Teď si dám kabel novej, dva metry mě v GM stály 8,– Kč.

      0 0
      • 0v0ce  

        Absolutni souhlas. Bezdrat ani omylem, jednak nemam duvod a nepotrebuju dalsi zbytecne slozity veci montovat na kolo drat me nijak nevadi a mam jistotu 100% spojeni snimace s kompjutrem. V pripade utrzeni (se stalo 1× za 1.5 roku vymenim) mam Cateye Velo 5 naprosto obycejny, zakladni funkce 100% spokojenost (roky).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.