• Zodiax

    Mam takovej problem. Na podzim se mi zacaly ze zadniho kola ozyvat divne zvuky, neco jako klapani. Zkousel jsem vsechno mozne promazat a utahnout, ale nic. Nakonec kolo skoncilo v servisu, kde mi v naboji vymenili 3 loziska ze ctyr, co byla na odchodu. Naboj je DT Hugi 240, zapleteny do rafku 2×S (svazkovy, 28 dratu). Problem je, ze to vydrzelo tak 120km a problem je zpatky, ale spis mi ten zvuk prijde jako skrtani dratu o neco. Ale na dratech nic neni, kolo je vycentrovane, draty dostatecne daleko … zvuk je slyset jen kdyz na kole sedim, kdyz ho jen vedu tak ne.

    Neresil jste nekdo neco podobneho … nebo alespon nejaky tip na to cim by to mohlo byt?

    0 0
    • náčelník  

      To může taky dělat sedlovka v rámu. Vyčistit a namazat.

      0 0
    • Daf  

      Me kdysi skrtal magnet tachometru o snimac. To bylo kdyz jsem jel ze sedla. Nekdy mi cinka zip u dresu o upinani na helme. Jeste ze jsem na to vcas prisel driv, nez jsem rozebral kolo :)

      0 0
    • SoLaX  

      Me to dela taky, pri kazdy otocce kola jakoby neco o neco skrta. Dela to jen kdyz na kole sedim, kdyz si stoupnu a prenesu vahu vic nad riditka, tak to nedela.. Porad sem na to nemoh prijit, ale vcera sem zjistil, ze nektery draty na zadnim kole mam brutalne volny (u jednoho sem nipl dokonce dotah rukou :-)), takze jak se nektery draty pri zatizeni napinaj a povolujou, tak skrtaj asi sami o sebe.. Takze na tom ted radsi nejezdim, aby se to nejak nezkurvilo a snad si na to o vikendu najdu cas.. Jen doufam, ze moje teorie je spravna, ze az ho poradne napnu, tak to prestane.

      0 0
      • Zodiax  

        No ja jsem to kolo centroval nedavno, ale je fakt, ze nektere draty mi prijdou (na muj vkus) trochu mekke ve srovnani s prednim kolem, ktere je v pohode. Takze zkusim presne to same, jen to centrovani svazkoveho vypletu je pakarna ;)))

        0 0
      • micro  

        No, to mi dela taky, na zadnim kole se mi draty povolujou docela casto.. pak to dela divny zvuky, takze ja dotahuju skoro furt ..

        0 0
      • Zodiax  

        Tak jsem dneska dotahnul peclive vsechny draty a vycentroval kolo a zda se, ze to pomohlo ;) Ale objel jsem jen parkrat barak, snad se jeste dneska dostanu ven abych to ozkousel v terenu…

        BTW: dobrej tip, diky ;)

        0 0
        • jihra  

          Zkus případně ke každému niplu kápnout olej tak, aby zatekl mezi hlavičku niplu a ráfek. Někdy dělá divné zvuky hlavička niplu v ráfku. Občas to pomůže. Ono zdroje různých divných zvuků se hledají dost obtížně a spíše metodou pokus-omyl.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.