co s benzínem,kterým jsem čistil řetěz

55 nepřečtených
  • boulder

    Poraďte mi jakou nejmenší prasárnu mám udělat s benzínem, který jsem měl v pračce na řetěz a tudíž je barvy sytě černé.Dík

    0 0
    • mm  

      donest do sberny odpadu, zapalit nebo vylit do vylevky

      0 0
    • Nodar  

      já ho na chatě vždycky vylil na nějaký kartón a ten v ohništi spálil … ale jestli to bylo zrovna ekologické nevím :-)

      0 0
      • Lance  

        tak to delam s olejem ze sekacky, greenpisaci pustte se do me:)

        0 0
        • pos3k  

          bedu travnicka na tebe, ze ty si ulejvas benzin z mountfieldu do pracky na retez :-)

          0 0
      • Radek Broz  

        Kdyz uvazis, jake mnozstvi benzinu se spali v autech, tak je to dost jedno.

        0 0
    • majo  

      Ak si ho mal v práčke, tak to budú tak 2 dcl dúfam… Benzín sa sá zlia? do inej nádoby, necha? postá? a nečistoty sa usadia na dne nádoby. Ak to potom opa? OPATRNE zleješ do práčky, možeš benzín použi? aj viackrát.
      To ale nerieši, čo s ním po 20. použití, však…neviem, niekam vylia? (zber optrebovaných ropných produktov v minulosti fungoval na ČS).

      0 0
    • Vrci  

      Nevim jestli to jde i s benzínem, ale petrolej stačí nechat v petlahvi nebo sklenicii usadit, odlejt čirou část a použít znovu pro čištění.

      Kaly a hodně špinavou petrolej vozim do sběrnýho dvora.

      0 0
      • boulder  

        Myslíš, že petrolej je lepší než benál?

        0 0
        • Vrci  

          Jde spíš o sílu zvyku. Petrolej používám na čištění řetězu a ložisek od koupě prvního kola (favorit 1990). Jeho hlavní výhodu vidim v tom, že neodmastí a nevypařuje se jako benzin. Takže pokud se někam náhodou olej nedostane, je to částečně konzervované tou petrolejí a nemělo by to začít tak rychle reznout. Stejnou službu odvede i nafta.

          0 0
        • BB  

          me se zda lepsi petrolej, jednak tolik nevysusuje a jednak benzinem jsem jednou znicil pracku. A navic lze snadno recyklovat viz. vyse.

          0 0
        • skibob  

          Sice hlavně přemazávám, pak nechám okapat a otírám hadrem, ale občas ho (řetěz) vrazím taky do petroleje. V každé větší obci by měla být sběrná místa odpadu. Tak tam přivezu po půl roce nasbíraný mastný lógr v petflašce a je to.

          0 0
    • JFB  

      jo, taky ho pouzivam vicekrat. a taky jsem ho uz parkrat prasacky vylil do vylevky (at zije nekonecne redeni:-). jinak treba u nas v praze probihaj cas od casu sbery nebezpecneho odpadu, podobne by mely fungovat sberny…

      0 0
      • Martyss  

        Já v tom nic prásáckého nevidím. Tedy v případě, že to směřuje do čističky. To bys si jinak nemohl ani umýt ruce třeba od oleje.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Vylejvat organicka rozpoustedla do vylevky ci kanalu je prasarna, a dotycnej by zaslouzil projet psij houno bez blatniku. Von se mrcha benzin vodou nenaredi, ale plave si na ni, najde si nekde nejake klidne mistecko a tam se usadi. V lepsim pripade bude tejden smrdet z odpadu tobe nebo sousedum pod vama. V nejhorsim pripade vytvori v nejakej dutine traskavou smes a pripravi nekomu vzrusujici zazitky, zeptej se svy chemikarky. Takze pouzivat dokud to jde, ev. obcas precedit pres kousek vaticky v trychtyri (lekarnicky filtr). Jinak sbernej dvur, kde ho snad poslou nekam kde to kontrolovane spalej (snad). Pouzivat saponaty na cistenij retezu je IMHO blbost, zvlast v pracce. Saponat krasne odmasti retez, pak ho otres, naolejujes, jenze ten saponat tam zvostane a ciha. Jakmile zaprsi, odmasti hbite retez znova, a clovek si stezuje na mizerny mazadlo. A znova vycistit odmastit a naolejovat, takovej peknej kolobeh.

          0 0
          • Martyss  

            „zeptej se svy chemikarky“…studuju VŠCHT, tak bych do toho trochu mohl vidět, ne?:-)

            0 0
            • pos3k  

              no prave ze studujes ne? :-))

              0 0
              • Martyss  

                měl jsem tenhle rok spolubydlící z FTOP, tak jsem dozvěděl zajímavé věci v tomhle směru:-).....

                0 0
                • pos3k  

                  neni nad ftop :-)

                  0 0
                  • Martyss  

                    ale zase bych jí tolik nepřeceňoval…jsou i důležitější fakulty.......třeba FCHI:-)

                    0 0
                    • pos3k  

                      tam te nenaucej co s pouzitym benzinem :-)

                      jako me, fundovaneho clena ustavu technologie ropy a petrochemie

                      k tematu: radeji nic nevylejvej, rybicky i lidicky ti budou vdecni :-) jak se radi dale, sedimentace, dekantace, co jde pouzit necht se dale pouzije (recyklace). Sajrajt odvez do sberneho dvora, v pripade ze budes pouzivat benzin pravidelne, muzes pak sajrajtu bezpecne uskladnit vic, pote sberny dvur.

                      0 0
          • Martyss  

            Jenom dodám, že kdybys věděl, co za plyny je ve stokách, tak bys nějaký litřík benzínu, který by tam teoreticky mohl vytěkat, vůbec neřešil.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              No ja jenom zhe vobcas prijdem v praci do laborky a rikame si, to je zas smradu, keryj prase nad nama (molekularnij genetici) zas co kde nalilo do vylevky. Hale a vam fakt na VSCHT v laborkach nerekli ze nemate lejt organiku do vylevek?

              0 0
              • Martyss  

                Laborky z orgány mám až příští semestr:-) Předem nechci tvrdit, že ekologická likvidace. Moje stanovisko k likvidaci je dole na stránce. Imho ve stoce máš přeci přeci výbušné plyny jako třeba amoniak, tak si myslím, že benzín není nebezpečnější, co do výbušnosti.

                0 0
    • dalimil  

      vypít !

      0 0
    • Pida  

      zapálit něco, není nad pohled do dobře kontrolovaného ohně :-)

      0 0
    • rock  

      Nalít do flašky, do hrdla nacpat kus hadru a prodat za těžká eura baskickým separatistům :-) …

      0 0
    • pegal  

      do kanalu :)

      0 0
      • cabbage  

        La Manche?:)

        0 0
      • Vrci  

        to už je menší prasárna do záchodu. Kanalizace z domů jde alespoň přes ČOV (která na to nemusí bejt stavěná), ale deš?ová voda jde rovnou do řeky.

        0 0
    • Daf  

      Kdyz jsem kdysi jeste pouzival pracku tak jsem tam lil vodu s jarem. Fungovalo to docela v pohode a hlavne z toho nebylo tolik smradu. Nastesti jsem prisel na to ze otirat retez jenom hadrem je uplne nejlepsi :)

      0 0
    • pavlicek  

      Hlavně kvůli tomuhle problému tyhle věci nepoužívám. Nejlepší je sběrný dvůr (v Praze to, myslím, berou u pumpy Agip nad Bulovkou směrem ven). Jinak bych to asi řešil spálením v nějaké otevřené misce (ne plastové :-))

      0 0
      • boulder  

        A co používáš? stejně musíš nějak vyřešit ten šmír

        0 0
        • pavlicek  

          Tos mě dostal. Používám Cyklostar, doufám, že je odbouratelnej. Přemýšlím nad tím šmírem (kterej teď vylejvám i s tím Cyklostarem), asi ho začnu cedit přes látku a vyhodím ho do koše. Bude asi lepší když skončí na skládce než ve vodě. Nic lepšího mě nenapadá.

          0 0
          • boulder  

            já nevím jestli se mi to nezdálo ale když jsem čistil řetěz cyklostarem, nešel mi po tom dokonale promazat, pořád měl tendenci lepit.

            0 0
    • Doktor  

      Natři s ním plot,aspon Ti dyl vydrzi:-))

      0 0
    • Smazaný účet  

      No prtože bydlím v paneláku, nezbývá mi než ho nechat na balkóně odpařit… Lít do kanálu to nehodlám a nic jinýho mě nenapdalo…

      0 0
      • R.1  

        tvoji sousedi ale nesmeji na balkone kourit :))

        0 0
    • Jenda  

      benzin se ti do dvou dnu odpari – technickej ne automobilovej ale ten ani nedoporucuju do pracky pac ji rozezere:-) ja pouziam naftu a jednou za cas dojde k velkemu paleni

      0 0
      • gumid  

        Tím zbylým šmírem si potírám na jaře lýtka, abych nevypadal neopáleně – vyjde to levněji, než se potírat naftou.

        0 0
    • Volf  

      Hele a co děláš se špinavejma hadrama, kterejma čistíš kolo ?

      0 0
      • skibob  

        No, tohle je taky otázka do pranice. To mě zajímá taky. Já dávám takové hadry kolegovi, co má kotel na tuhá paliva a snad to za vysokých teplot shoří co nejšetrněji k ž. prostředí.

        0 0
    • Honzas  

      u některých benzinek maji popelnice na nebezpecny odpad (napr. jsem ji videl u shellky na D1 u pruhonic. tak si myslim, ze v nejake PETce by to mohlo skoncit tam.

      0 0
    • zbynek1  

      poridit si pionyra a vyjezdit to v nem :-)

      0 0
      • Martyss  

        Je velmi chytré si takhle zasrávat nádrž. Osobně bych ho buď spálil nebo přefiltroval přes filtrák a použil znovu.

        0 0
    • Invos  

      Spálení na kartónu je OK, schvaluji. Vím, co říkám, dělám v laborce, která měří emise, ekologické zátěže i kvalitu vod, můžeš spát klidně, spalování znečištěného benzínu je rozhodně OK, nejhorší, co můžeš udělat je to vylít do výlefky, to už odpaření je pořád 100× lepší, než výlefka :-((

      0 0
      • Martyss  

        Jenom takový menší dotaz. Vzhledem k tomu, že benzín se s vodou nemísí a je lehčí, tak by se měl zachytit na mechanické filtraci v čističce, ne?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.