• kankrlicek

    Žireček mě přemluvil – v neděli ráno jsme se vydali do Dobrušky na XC. Jelo asi 40 lidí. Poprvé v životě jsem stál na bedně – teda bedna nebyla, dostal jsem diplom :) Pečlivě jsem ho uschoval, aby mě ty moje ženské mohly obdivovat :) Tepy: průměr 168, max. 182! Žíreček píchnul ze 3. figury, byl pěkně nasr… Po závodě jsme se šli projet – na kolo je to ráj.

    Doma. Dřív než mě mohly začít obdivovat – dcera: tati, kde jsou ty fotky? No asi jsem je smazal. Smazal jsem všechny fotky za 5 let. Do teď se mnou mluví jen pes :(

    0 0
    • rock  

      Pes nemusí být zas až tak špatný společník … pokud jsi to jenom smazal, neměl by to být až tak velký problém …

      http://www.slunecnice.cz/…Restoration/

      0 0
    • Krutohlav  

      ..zalohovat, zalohovat, zalohovat. Cena CD media je par desiatok KC, podobne DVD (oplati sa kvalitnejsie). Ludia na to seru az pokial sa im nestane nejaky pruser ako tebe.

      0 0
      • pelt  

        Cena deset korun a zivotnost nic moc – kamosovi odeslo znackove CD po dvou letech (a par dnech – prece jen ty kotoucky vedi neco o zarukach:))) – byl z toho dost nastvanej. Takze s duverou v CD to radeji moc neprehanet…

        0 0
        • lubos  

          Neexistuje nic jako plne spolehlive. A pokud jo, porad je tady voda, ohen, atomovka. Proto zalohovat pokud je misto. Disk, dva disky, CD, druhe CD, treti CD nekde uplne jinde (v praci), rozkopirovat kamaradum, rozeslat mailem, hodit na web. Dokud neprijdou mravenci z vesmiru tak je sance … :o)

          0 0
    • admxx  

      http://technet.idnes.cz/software.asp?…

      zkus ten prvni programek treba neco zvladne obnovit…

      a jinak zalohovat zalohovat zalohovat, rozdelit disk na vic casti, na jedne system, na druhe dokumenty (kdyz spadne system jde ta cast disku hned zformatovat a neztratis data z te druhe)

      0 0
      • kankrlicek  

        Speciální díky admxx :) Podařilo se mi obnovit 2,5 GB dat! Něco je přesto ztracené, ale nálada na palubě je výrazně teplejší :) Vůbec jsem už s tím nepočítal. Teď to už je na CD.

        0 0
        • admxx  

          neni vubec zac!:-)

          0 0
        • pavlicek  

          Mam prosbu – nemohl byste mi ten File Recovery nekdo poslat co nejrychleji na email. Jsem ted v Rusku a mistni administrator nepovoluje vstup na vyse zminene download stranky. Nemusim asi psat proc to potrebuji:-) Diky predem!

          0 0
      • lubos  

        aa, a dokonce freeware .. podivam se na nej.

        0 0
    • kankrlicek  

      Všem děkuji za účast a slibuju: Polepším se :)

      0 0
      • Koala MC  

        Fotit na film,fotit na film..fotit na film..už Lenin to říkal.Ještě se mi nestalo,že byc za 20 let co fotím smazal nějaký negativ,nebo diapozitiv..mám všechny do jednoho:-)

        0 0
        • blue  

          však ona ti obsluha minilabu jednou ukáže, zač je toho loket fotit na film :-)

          0 0
          • Koala MC  

            Neukáže..mám doma poloprofi scaner na dia a kinofilm..a tak si fotky zpracovávám sám:-)

            0 0
            • blue  

              i negativ a diaky si vyvolavas sam doma?

              0 0
              • Koala MC  

                Přiznávám že ne..,ale pouze z časových důvodů..jinak ani to není větší problém. Ovšem filmy dávám vyvolávat po jednom kuse,každý zvláš?..Takže se mi jen velice těžko může stát,že bych přišel o svůj archiv.Ale ač fotím již dlouho a dost filmů ročně,ještě jsem o žádný film vinou špatného zpracování nepřišel.Chyba je téměř vždy až při převodu fotky na papír..ale to si již dělám sám.

                0 0
                • Darkson  

                  nemysli si, že se ti v profifotolabu nemůže zničit negativ při procesu vyvolávání, i pěkně drahá mašinka od Noritsu má svý mouchy – vlastní zkušenost:)

                  0 0
                  • Koala MC  

                    To si vůbec nemyslím..Každý stroj se může porouchat nebo rozbít..a to nemluvím o obsluze,která má také své dny:-).Ale tímto způsobem prostě nepřijdu o svůj fotoarchiv za 5 let..nebo i více,jako jedním kliknutím u fotek na HDD počítače.

                    0 0
                    • pelt  

                      Nekdy ani nemusis klikat, nektere pocitace maji zabudovanou samocinne spoustenou autodestruktivni funkci:))).

                      0 0
                    • pelt  

                      Navíc, co si tak mlhave vybavuju, tak nejakou tu digitalni fotografii mas v ramci jisteho digitalniho projektu taky na svedomi:))))))

                      http://www.fotoaparat.cz/index.php?…

                      0 0
                      • Koala MC  

                        Ha ha..No jo Peltíku..,ale to je z dob..kdy nás veřejnost nechápala.Dnes už má náš výrobek každá rodina:-)

                        0 0
            • lubos  

              jednou se na letisku zapomenes a mas to :)

              0 0
              • pelt  

                No – jenze ten vtip je v tom, ze kdyz se jednou zapomene, tak prijde o par filmu – nikdy ne o celozivotni archiv – coz muze byt docela solidni stoh negativu (je fakt, ze muze vyhoret, ale pak ho asi bude zajimat neco jineho:))).

                0 0
                • lubos  

                  Nebo ten stoh sezerou krysy :)

                  0 0
                  • pelt  

                    No – dost pochybuju, ze by krysam acetatova/poly­ethylenova podlozka s troskou zelatiny a par stribrnejma krystalkama (pripadne barvivama) nejak extra chutnala… navic nevim, jak ostatnim, ale nam se po byte krysy neprohani:)

                    0 0
                    • kankrlicek  

                      Z dob, kdy jsem ještě byl mlád a pohyboval se po horách, mám plno diáků. Orwo. Senilní stařík se chtěl pochlubit svými heroickými činy a vytáhl promítačku, plátno a hromadu diáků. Navnaděná rodina zasedla a … čuměla. Barvy nikde, detaily nikde. Dalo se poznat, že to je z hor, ale to bylo tak všechno. Uschováno pečlivě ve tmě, v zavřené krabici, stálá teplota.

                      0 0
                      • Koala MC  

                        NO..tak hrozné to zase nebude.Jednak ORWO nebyl zase tak extra kvalitní dia materiál,už v tehdejší době se dělal lepší..i když uznávám že nebyl v ČSSR moc k sehnání:-) Ale protože můj otec fotil také zásadně na dia materiál,máme také archiv dia starý cca 20–30 let.Pokud jsou dia dobře naexponované.­.dostanu z nich i v dnešní době dost informací.To jsem si nedávno ověřil,když jsem zkusmo nascanoval starý dia z hor.

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.