• Trek

    Zdravím,přítelkyně má levné(asi 6000 Kč) trekingové kolo Madison už asi sedm let.V poslední době jde hodně ztěžka šlapat, dřív tomu tak nebylo.Kolo už měla ve dvou servisech,ale je to stejné. Nemá na něm zatím z těch točivých součástek nic měněného.Poraď­te,čím by to mohlo být,případně čím začít ,,laborovat,,.Díky

    0 0
    • Mirek1  

      Jo, chlape, to Ti pritelkyne starne… Uz ji to holt neslape jak pred 7 lety… :-))))

      0 0
    • cabbage  

      dofouknout plaste, pripadne vysypat rozemlety kulicky z naboju......

      0 0
    • duk  

      To se mi loni po zimě taky stávalo, že jsem nemoh šlapat, zvláš? v táhlejch stoupáních uviset nějákejm vyšvihanejm chrtům po pár stovkách km se to ale výrazně zlepšilo. :-)

      0 0
    • mosquito  

      mozna ma noveho milence a energii ztraci jinde :))

      0 0
      • Trek  

        Tak když už se žádné seriózní rady nedočkám tak se aspoň zasmějem, a to je taky dobré :-)))) nový milenec, hmm, já už to tak neberu, no a ? :-))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To je prave ono. Ty uz to tak neberes a nekoho jineho to treba jeste zajima :)

          Jinak se mi to zda jako dost hloupa otazka. Kolo ktery pri normalnim pouzivani vydrzi 14dni a ty se ptas proc jede tezce po 6 letech. Zkusil bych vymenit stred, retez, naboje, kazetu, pedaly, plaste, rafky… urcite si to uz zaslouzi a zeptat se potom.

          0 0
          • mawerick  

            a nebylo možná lepčí koupit nové kolo?;o)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ja to nerek :)))

              0 0
              • mawerick  

                no když spočítáš ty věci který by to chtělo vyměnit… + ta práce… tak jhe fakt lepší nový kolo…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ja vim, ale tohle on slyset nechce. On chce slyset „otoc kolo smerem ze svahu, ták, a ted uz se slape lehce, no vidis, ze to slo“ :)

                  0 0
                  • mawerick  

                    :o))) to se slape kazdemu lehko z kopce;o))) A neuvazoval o zmene nohou ktere slapou?;o)))

                    0 0
                  • CZiko  

                    nemá tam třeba jenom nastavený těžký převod? :)

                    0 0
                • Lance  

                  Padlista to sice nerek,ale myslel to tak, trochu duvtipu:)

                  0 0
          • R.1  

            a nestacilo by jenom nabarvit?

            0 0
        • ota  

          no,hlavně jí to neříkej.kdyby se tobě někdy nějak záhadně „zadřelo“..ko­lo,hned by věděla,která bije!

          0 0
    • Trek  

      Vyměnit kolo,to byla i moje rada,tak neznalý zase nejsem :-)). Ale zase vám nahraju,říká,že to kolo má ,,ráda,,

      0 0
    • Trek  

      Tak to bych bral taky :-)),ale ta barva,červená,to nemusím.Peníze na to kolo mi můžete posílat na účet: 92 145 212 46­0/0300.Dikes všem zůčastněným.Pak vám ho pučim, …možná :-))

      0 0
      • Vrci  

        Rád pošlu, ale potřebuju tvůj e-klíč. Poslšli mi ho na mail :-)

        0 0
    • martt  

      dostal si kopu vtipnych rad ale skutocne zistit co v tom biku viazne je predsa zalezitost na par sekund. Nejak sa mi nezda, ze s tym v servise nevedeli nic spravit.

      Otoc ho hore kolesami, skus lahkost chodu a vole v loziskach predneho kolesa, zadneho kolesa, pedalov, potom zhod retaz z prevodnika a rovnako skontroluj osku stredu. Ak nieco pojde tazko laeob bude mat prehnane vole, nasiel si pricinu.

      Este kukni ci je neviaznu brzdy, pripadne ci ma dost nafukane kolesa. Pripadne ci su dost napnute spajle. That's all.

      0 0
      •  

        No myslim ze je jasny ze vuli bude mit vsechno ;)

        0 0
      • R.1  

        skus dotaz: Mam Trabant 601 a na dalnici nedam vic jak 105km/h, cim to bude? Pritom benzin tam davam o.c. 98

        0 0
        • martt  

          to nie je dobry priklad. Ten trabant nikdy rychlejsie nejazdil.

          K tomu biku povodny tazatel pise, ze predtym jazdil lepsie.

          Ja mam bohate skusenosti aj s lacnymi bikami, cela rodina jazdime do prace/skoly na pleckach a viem, ze su celkom dobre servisovatelne. Holt obcas treba vymenit vazelinu a nastavit loziska, nie je to ale nijak komplikovana ani casovo narocna praca.

          Tieto lacne biky maju tu obrovsku vyhodu, ze ak Ti ho slohnu, nemas moc velku skodu. Moj bike teraz napr. stoji v dazdi pred firmou na ulici a nijak zvlast ma to netrapi.

          0 0
          • R.1  

            Jasne, mali sme trabant dlhych 10 komunistyckych rokov :))

            Len som kcel poukazat,ze po 6 rokoch sa cudovat,ze tazko ide…a este chciet poradit,to je uletena otazka (mierne povedane).

            Ale tak aby som mu aj ja poradil, nech si skontroluje naboje a stredove, tym by som zacal.

            P.S. proti lacnym bikom nemam nic, sam mam doma u rodicov staru favoritku,zabudol som na nu, X rokov stala,dal som ju dokopy a teraz na nej beham. Len po kazdych cca 100km si vyzaduje poriadnu kontrolu,doti­ahnutie atd.,bude jazdt spolahlivo. Ale nepytal by som sa tu hlupo,preco mi zrazu ide tazko, namiesto toho by som ju rozobral a vycistil,vymenil opotrebovane lozsika atd. Lacny bike moze super posluzit, treba sa on viac starat a vediet kde ma slabe miesta

            0 0
            • pelt  

              Po sesti letech… ono se za 6 let da najet hodne odlisna vzdalenost v ruznych terenech… takze nekdy je 6 let tak nastejno treba s pulrokem.

              0 0
              • R.1  

                To ano, myslim ze 6 let slaboty, nebo 1/2 roku poctivycho jezdeni je pro Madison tak akurat na velkou kontrolu.

                0 0
    • vili  

      zacal bych kontrolou spalku jestli nedrou o rafky i kdyz nebrzdis..kouknout do stredu kol aji klik a vycistit a namazat kulicky, retez atd…nafouknout plaste :-)

      0 0
    • MirkoCarver  

      Pokud tam je šroubovací 6-ti kolečko, typoval bych na ohlou zadní osu, na kašpárka ji ohne i ženská.

      0 0
    • Trek  

      Zdravím,jsem rád,že jsem se na závěr dočkal i seriózních názorů.V servisech (dva)jí totiž ve stejném duchu jako většina vtipálků zde řekli,že je to nohama.Samozřejmě mi bylo jasné (coby amatérovi),že to musí být střed,ložiska nebo náboje.Kolo není auto, ale přesto jsem chtěl znát i vaše názory, když ,,profíci,,jen vtipně zákazníka odbyli a jediné co udělali tak namazali špinavý řetěz.Ikdyž jsem tušil,že reakce na b-f budou takové jaké byli,tak jsem to risknul. :-))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.