• ad::..1

Mam presmykac Deore s dolnim tahem. Na internetu jsem nasel ze se da pouzit i na horni tah. Me se ale zda ze to nejde, protoze potom to stresne tezce radi. Nevite jestli to ma jit tak ztuha? Nebo se to casem rozchodi? Poradte prosim!

• bajaja  

no myslim ze to pouzit nemuzes kdyz to mas na kole na spodni tah, pouzit horni tah muzes jenom kdyz mas na to ram

• zirecek  

TopSwing nebo DownSwing?

• Vašur  

Já mám DEORE taky, typ topswing, a je to univerzál pro horní i dolní tah. Mám ho zapojený na horní tah a funguje podle mě dobře.Uchycení lanka – šroub – je tažené dolu a jakousi kladkou se otáčí pohyb nahoru. Pokud by se použil na dolní tah, tak se ta kladka bude točit taky, i když ji lanko nebude obepínat dokola. Takže podle mě bude jediný rozdíl ve směru síly na tu kladku. Různý odpor by se projevil snad jen kdyby se to v některém případě víc"zadíralo" např. kvůli vaklu a vydření ploch nebo zadřené špíně. Je to ale dost nepravděpodobné. Není to někde jinde? Třeba jinak vedeným bovdenem nebo v třením v dolním smyku? Nebo subjektivní pocit?

• ad::..1  

díky moc i za tohle, přesně tohle jsem chtěl slyšet. Ještě si s tím pohraju.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.