Manitou Axel super x Skareb comp

63 nepřečtených
  • Blondak24

    Resim dilema. Jestli drazsi vzduchovou Skareb comp nebo levnejsi pruzinovou Axel super s lock outem (o dva litry levnejsi). Co vy na to?

    0 0
    • Monka  

      Mela jsem to samy. Reseni = nakup Marzocchi MX COMP Eta, zatim spokojenost. (nemam zkusenost s jinou vidli)

      0 0
      • radek z BF  

        otazka: Hodi se k tomu jidlu cervene nebo bile? odpoved: dejte si brandy, vino jsem nikdy nepila :-)

        0 0
        • kovar  

          rekl bych , ze se jednalo o krabicove vino, aby to sedelo k onomu prirovnani k vidlicim

          0 0
        • slayer  

          Otázka: Mám si za milión a půl koupit Trabanta nebo Wartburga? odpověď: Kupte si BMW 530d mám ho a jsem spokojený v Trabantu ani Wartburgu jsem nikdy nejel ale už od pohledu je to šunt. :-)))

          0 0
          • vlty  

            :-)))

            0 0
          • Blondak24  

            To je vidle za 10 litru takovej ksunt? Vyhybam se suntouru a RST, ale zeby i drazsi Manitou?

            0 0
            • scret  

              Musis to brat tak, ze tady je hafo lidi proti Manitou proste zaujatejch. To, ze je Marzocchi nejlepsi se ti tady budou snazit namluvit. Mej sam svuj rozum. Ja tvrdim, ze Manitucka nejsou sunty, jsou podle me daleko lepsi nez RS,jen jsou pro urcitou skupinu lidi, asi nejsou pro 90kilovy lidi a vic. Je jasny, ze kdyz ta vidle je lehka a neni tam moc materialu, tak bude jednoduse min tuha. Ale jak jsem psal nize, jestli mas kolem 90kg a nehonis vahu, tak Marzoska bude pro tebe asi nejlepsi volba.

              0 0
              • Blondak24  

                Je mi trosku lito dat na kolo, ktere ma pod 12 kilo, tezsi vidli. Nicmene, je nekde na netu prehled M vidli, vcetne cen a popisu?

                0 0
                • kovar  

                  no pokud budes na tom kole jezdit opatrne, tak je zbytecne zvysovat jeho tezce zaplacenou hmotnost a je tudiz zbytecne tam davat Marcoki, staci lehci Manitou.

                  0 0
                • scret  

                  Jasne, je toho hafo:-) Ofic. dovozce – www.progresscycle.cz (komersia.cz) i-shopy – ty jsou nekdy levnejsi az o 15 stovek
                  velotrade.cz
                  akcebike.cz
                  bikestore.cz (?)
                  koloshop.cz
                  trinnity.cz (?) No a mozna jeste dalsi, ted me nic jinyho zrovna nenapada. Doufam, ze to nekdo nevezme jako reklamu!

                  0 0
                  • scret  

                    Nebo jsi chtel prehled Marzosek? Jestli jo, tak promin, sem se splet. Ale Marzoky bys tam mel najit taky.

                    0 0
                    • scret  

                      myslim ty i-shopy

                      0 0
                      • Blondak24  

                        No vypada to, ze jste me ukecali. Zeptam se prodejce, jestli mi na Ravo nevymeni Manitou Scareb Com za Marcozku MX Comp Air (asi tech 105 mm), byt mi to barevne nebude ladit

                        0 0
                        • Monka  

                          :)) …kupodivu…jake prekvapeni..

                          0 0
                        • Daf  

                          Nebude lepsi tam tu vidli nechat? Muze taky v pohode slouzit dva tri roky a pak se muzes rozhodnout zda pujdes do novy neko za nejakou tisicovku koupis novy pouzdra a budes ji jezdit dal. Me osobne Marzochomanie nezasahla a jezdim spokojene RockShox uz treti rok a to ho tady take spouta lidi pomlouva.

                          0 0
                          • Lišák  

                            Tak tak. Mě to připadá, že kdo nemá M-tak nemá vidlu. To už je skoro jako-kdo nemá Nokiu-nemá telefon.

                            0 0
                            • Blondak24  

                              Ja bych ji tam nechal,ale Marzoska je pry tvrdsi, delana na vyssi hmotnost a pri mych 95 kilech…

                              0 0
                              • Elmaco  

                                S tou vymenou to asi nebude také jednoduché. Ten predajca uz tu skrátenú vidlu asi tak lahko nepreda… Mám Scareb Comp 2003 pruzina+Loc­kOut a som uplne spokojny. Vazim 85–90 kg v zavislosti od rocneho obdobia :o)

                                0 0
                                • Blondak24  

                                  Lezi mu tam 7 novych, tak nevim, proc by si do te radky nemohl polozit dalsi :-) Ale ja se s nim domluvim. On mi rekne sam, jak je to s hmotnosti. To Ravo Racing mi doporucil taky on, takze myslim, ze mi nedoporuci co ma, ale co povazuje za dobre. Kdyby ne, tak by mi pred mesicem prodal kolo z tech, co meli a nemusel cekat mesic na kseft. Jinak do tezkeho terenu stejne moc nevyrazim, takze myslim, ze lehci teren Scareb snese

                                  0 0
                                • pit  

                                  Ak je dodavatel a predajca rozumny tak vidla je skratena s rezervou (podlozky) a s predajom nebude mat absolutne ziadny problem.

                                  0 0
                              • Lišák  

                                Zkus se na tom projet, sjeď nějakej obrubník-pokud pude na doraz-tak máš jasnou volbu…

                                0 0
                                • Lišák  

                                  P.S. tím sice nevyzkoušíš torzní tuhost, ale leccos ti to napoví :-)

                                  0 0
                            • lubos  

                              Nokia je telefon ? :)

                              0 0
                          • RomanH  

                            Ale ne, jednak RockShocky byly pred tremi roky lepsi nez ted (napr.Judy 01), navic si myslim, ze pro lidi jako Ty je SID ta nejlepsi volba. Pokud bych na to mel a jezdil zavody na vysledek, tak jdu taky do SID-a, ale jako pohodar mam Marzocchi. Jen bych si asi nikdy nekoupil Manitou – uz od dob, kdy vsichni delali pruzinu nebo vzduch a on porad mazal elastomer vazelinou k nim proste nemam duveru. Zajimalo by me ale jedno (mozna jsi zkusil Marzocchi i Ty, nebo Rodriquez) – okolik jsi na stejne trati pomalejsi s Marzocchi / SID-em ? Zajimalo by me, kolik vykonu u Vas skutecne dela vaha vidlice. Myslim si, ze to bude maly rozdil a pro spoustu lidi, kteri se honi za lepsi vahou na ukor pohodli by to mohla byt inspirace.

                            0 0
                            • Daf  

                              Me jde spis o to ze zpusobem jakym se tady prezentuje Marzocchi to vypada jako ze vsechny ostatni vidlice jsou spatne. Kazdy kdo chce koupit novou vidli radeji koupi prave Marcosku protoze to vypada ze se jine vidlice nefunguji popr. se okamzite rozpadnou. Ja prave s podobnymi obavami kupoval kolo se SIDem no a on funguje po trech letech nadherne uznavam s mensi vuli ale to je otazka cca. 1000kc na prefutrovani a k tomu se stejne nechystam. Na zavodech vidli rozhodne nesetrim. Nechci aby to vyznelo ze mam neco proti Marcoskam ale nemyslim si ze Manitou dela spatne vidlice.

                              0 0
                              • náčelník  

                                Pod tento názor se podepisuji a přidávám rodné číslo.

                                0 0
                              • lubos  

                                Neni SID jako SID. A ten SID o kterem ja neco vim, si nepreju ani videt :) Ne, ono je to spis o setrvacnosti, Marzocchi melo radu vyhod donedavna. Lehci, levne, jednoduche, atd, atd. Ted je stejne vsechno jinak, ale za dva roky se ukaze, jak. Mozna, ze se ukaze, ze Marzocchi tolik nevydrzi, nebo se u nich nic nezmeni. Mozna se ze ukaze, ze Manitou Black, Scareb & others jsou v pohode, a mozna se ukaze ze vubec ne. Ale ruku na srdce, co se prodava bezne v segmentu do 10k a je pouzitelnych ? Marozcchi, sem tam Rockshox, nejaky Manitou jakz-takz. Vetsinou, co vidim u kamenaku vidle do 10k jsou pofiderni vidle, co nemivaji poradni tlumeni, nebo vubec zadne, nebo jsou s nima problemy. RST co jsem videl, snad kazdy co ji zamenil za nejkou z vyse uvedenych tak napsal, ze az ted vi co je odpruzena vidla. Suntour je na tom lepe, ale problemu s nim je hodne. Nejmin stiznosti ve forach, nebo v realu jsem u vsech zminenych zaznamenal prave u Marzocchi.

                                0 0
                              • MARIN  

                                S tim nezbyva nez souhlasit. Jsem spokojeny majitel MANITOU MARS 1(2001) a ROCK SHOX SID (2000)

                                Ta MArZoCcHIMaNIe je tady hrozna, pritom v mem okoli ji vozi jen minimum lidi :)

                                0 0
                                • kovar  

                                  MArcokismus neni vrozena uchylka, ale ma svuj logicky duvod a vetsinou potvrzeny zkusenostma i s jinymi znackami. Neni treba se nad tim pozastavovat, divit se tomu nebo se pohorsovat. I kdyz to je taky jedine, co se proti tomu da delat:-) A dalsi duvod vyplyva z teto uvahy: On je trochu rozdil mezi spokojenym uzivatelem a nadsenym uzivatelem. Ktery z techto dvou to bude vice davat najevo ?:-)

                                  0 0
                                  • MARIN  

                                    Jsem nadseny majitel MANITOU MARS 1(2001) a ROCK SHOX SID (2000) :)

                                    0 0
                                    • sharkcom  

                                      Jo moje řeč. Ono fakt záleží na tom, co kdo z vidloz vivádí. Když si někdo koupí AXlA a jde s ním skátak dropy a má 90kilo, tak pak nadává, že ta vidle stojí zahovno. Ale je zde taky pravej opak a to jsem já. Jezdím spíš na pohodu XC a jsem lehký a tak bych zas nadával na marzochu, že mi cvakaj zuby místo aby žehlila.( vzduchovka v ceně AXLA) A určitě to nebude proto, že jedna nebo druhá vidle stojí zahovno. Prostě každýmu něco, podle zaměření , váhy a možností.

                                      0 0
    • cabbage  

      zalezi na tom jak jezdis, axel ma vetsi a menitelny zdvih, skareb je vyrazne lehci

      0 0
    • radek z BF  
      • Je pro Tebe podstatnejsi lock-out nebo moznost jemne si doladit pruzinovou vidli tlakem vzduchu?
      • Ses ochoten dat za to druhe 2 litry navic?
      0 0
      • Blondak24  

        Mam obednany Ravo Racing XC, kde je scareb jiz v zakladu. Ovsem v prodejne mi cokoliv upravi. Tak nevim, jestli neni ty dva litry lepsi dat do botou na slehace a nechat si dat ten Axel super s lockoutem. Obcas jedu i sto kilasku po silnici a myslim, ze ta vidle mi bude brat dost energie. Navic vazim nejakych 95 kilo, takze si myslim, ze bude scareb i meka. A davata dalsiho dva a pul litru za lockout se mi nechce

        0 0
        • scret  

          Byt tebou, prodam toho Skareba co je v zakladu a koupim neco bytelnejsiho, na tvoji vahu Blacka nebo Marzoku.

          0 0
          • Blondak24  

            Nejezdim povetsinou zadnej tezkej teren, tak jeden dva vikendy v roce sumava, jinak spis nezpevnene lesni a polni cesty a derave silnicky. Proto myslim nepotrebuju nic bytelneho, spis mi jde o to, jak je to s kvalitou pruzeni a tlumeni u Axel super a Skareb comp, jestli vubec poznam rozdil.

            0 0
            • náčelník  

              Do Skarebu je stardardně montována střední pružina (max. 86 kg). Ačkoli jsem Manitouista, s tvou vahou bych šel do Marzocchi.

              0 0
              • Blondak24  

                No ja hodlam pres leto zhubnout, alespon tak na 85, mozna i 80 kg. A co vymenit pruzinu? se za nejakych 500 korun da, ne?

                0 0
                • náčelník  

                  Fajn. Tak zhubni, pak ti doporučím toho Skareba.

                  0 0
                  • Blondak24  

                    A da se ta pruzina vymenit za tuzsi?

                    0 0
                    • Honzin  

                      jo, da. Bud si tam muzes koupit origos (tak za 600 kc) a nebo si ji nechat vyrobit (100 – 300 kc)

                      0 0
                      • Blondak24  

                        Vzhledem k tomu, ze si kupuju vidli za 10 litru, tak me ten rozdil 3 stovek uz nezabije :-)

                        0 0
                        • scret  

                          JO to asi nezabije, ale radsi bych sel byt tebou do Blacka. Jinak s utlumem a pruzenim mit starosti nemusis, myslim, ze Manitou je na tom dobre. Pruzina orig., ale tusim stoji kolem 1tis. A delaji se 4tvrdosti. Soft, standard, hard a extra hard.

                          0 0
                    • radek z BF  

                      a proc chces menit pruzinu, kdyz se to da doladit vzduchem?

                      0 0
    • Daf  

      Ja bych sahl jednoznacne po skarebu. Je lehci, ma olejovou lazen a je to vzduchovka.

      0 0
      • sharkcom  

        Blondáku. Vzhledem k tvé váze si vem Skareba. já AXLA vozím a musím říct že si nestěžuji. je ale fakt že vážím 58kg a tahle vidle je spíše dost měká, tedy na mojí váhu super. Jinak se nenech zviklat a podívej se třeba do VELA. Tam je hodnocenej skareb jako jedna z nejcitlivějších vzduchových vidlic. A myslím si, že tam mají možnost srovnávat. Tak pokud s tím nehodláš skákat dropy tak bude dobrá.

        0 0
    • zirecek  

      Jestli Scareb nebo Axel? Rikam Skareb…

      0 0
    • zino  

      Řeším přesně stejnej problém jako ty. Příští týden si mám kolo vyzvednout a z těch diskuzí Manitou vs. Marzocchi už jsem docela zmatenej. Jinak já Vážím 70Kg, takže asi zůstanu u Scareba.

      0 0
      • lubos  

        Ja mam min, a mam marzocchi. Ale budu muset nekde schrastit Scareba, at vim, jak se jezdi na nem.

        0 0
        • martt  

          na hocijakom preteku SP XC je nadpolovicna vacsina vidiel skareb. Kde tu SID, obcas aj nieco ine. Takze v praxi sa zda, ze funguju aj pre pretekarov.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            O tom se snad nikdo nepre. Taky bych rekl, ze malo ktery „chrt“ ma sto kilo. Ale hlavne, treba i Frky vozi Blacka na 4X a nikdo s rozumnou soudnosti by to neudelal. Marosi vozil dokonce SIDku, a RS je podporovanej. Jenze kdyz se ho zeptas, tak ti tu vidli proste nedoporuci, jestli chces aby vydrzela dele nez jednu jizdu atd. V tom co se vozi na SP a na lesnich cestach v lesiku pobliz Horni Dolni je trochu rozdil a ve vidlic co jsou na to vhodne taky.

            0 0
            • martt  

              ale ten tazatel pise, ze ma 70 kg. Chce si kupit zavodny bike na XC (pise o Ravo Racing XC) a nie nejaky skakaci bike.

              Ak niekto jazdi SP (slovensky pohar, nie svetovy :-) ), tak si vacsinou plati bike sam. Casto ani nema druhy bike a trenuje na tom zavodnom. Napriek tomu tam vidim dost ludi s rovnakym skarebom ako mali minuly rok.

              K teme SID, ivano jazdi tu istu vidlu tiez uz tretiu sezonu. A funguje stale. Ze nejazdi malo ani supersetrne, to vieme (aspon ja a Lubos).

              Takze za splnenia tychto podmienok splni ta vidla celkom dobre svoj ucel.

              Ak chce ale tazatel robit nejake dropy, nech si kupi cely iny bike.

              0 0
              • martt  

                este by som dodal, ze si staci pozriet padlistovu webstranku aby bolo jasne, ze jemu by ta vidla nevydrzala ani prvy dopad :-)))

                0 0
              • lubos  

                Ivano ale jazdi Vcka. S kotucmi by asi zdochla velmi rychlo. Pocul som totiz ako vyzerala vidla SID pri brzdeni s mechanickym kotucom dole kopcom s nejakym (vyse) 100k jazdcom. No ale na zavody su asi kotuce zbytocne.

                0 0
                • martt  

                  to ravo ma vecka – je to pod 12 kilo bike

                  0 0
                  • lubos  

                    12kil ma aj moj full s marzocchi vidlou :) A keby som tam dal normalnu sedlovku, nie ten tazky bazmek co mam, zavodne semislicky a duse tak bude mat 11,5 kg cca.

                    0 0
              • Pá-dlista1  

                A tak to pak jo. Ja myslel Svetovy Pohar. O slovenskem šálku se vyjadrovat nebudu :) Ja jsem to pouzil jen jako priklad, ze se neda ridit podle zavodniku. To je pri prvnim pohledu na skareba patrne, ze to na zadny velky jezdeni nebude.

                0 0
          • lubos  

            No ridit se tim co vozi zavodnici je sebevrazda :-)) Karbonove sedlo-nesedlo, papirovej ram, eggbeatre, sid … :-)))

            0 0
          • kovar  

            bych tvuj vyrok malicko opravil: „Takze v praxi sa zda, ze funguju iba pre pretekarov.“ A s tim bych souhlasil :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.