• Steel

    Jakou byste doporučili vidlici pro pohodové XC? Uvažuju mezi Marz. MX Comp 105 olej/vzduch a Manitou Axel Super 70/100 pružina/TPC s lockout. Axel Super je o dost lehčí než MX Comp, nevím jak kvalitní je a jak je to s výdrží, MX Comp má kámoš a pochvaluje si ji. Vážím 85 kg.

    0 0
    • Steel  

      Jo ještě mám kotoučové brzdy, tak nevím, jak je to s kterou vidlicí co do tuhosti.

      0 0
    • thulio  

      zober marzocku…

      0 0
    •  

      Řešim ten samej problém, akorát místo Axelu mam výběr mezi Marz. Comp 85, nebo Duke XC. Do Manitoua bych asi fakt nešel. Marz. je zase dost těžká, ale prej dost vydrží a jestli máš kotouče, tak bych volil Marz. Co si myslíte( zkušenosti) o Duke XC. V německu se dá sehnat za 7000Kčs a je kní i pumpiška. Dík

      0 0
      • Meesha  

        Ja bych sel taky do Duka. Za tu cenu je to v poho .

        0 0
      • LukasX  

        prosim proc ne do manitoua? Mam ho mit na novym kole a nic o ni nevim ;o( Nejaky spatny zkusenosti???

        0 0
        • Meesha  

          Ten Duke mi prijde takovej „masivnejsi“. Nevim, ale jestli ondra myslel Duke XC s U-turn nebo jestli myslel Duke XC Air. Ten Air by byl fakt luxusni. Nechci te nejak odrazovat od Axela, je to jen mun nazor a asi i to ze i ja vozim Rockshoxe.

          0 0
          • markus  

            Axla neber ani skareb,praskají manitu-NE,Nejlepší z výdrží jsou marzosky ale zase váha.

            0 0
          •  

            Myslel sem Duke XC bez U-turn. Proč myslíš, že je luxusní??? Já sem myslel, že stim U-turn je lepší. Dík

            0 0
            • Yann  

              Jenom pro jistotu – U-turn je nastavovani zdvihu (63–108mm u Duka). Lock-out na Dukovi neni.

              0 0
        • jakub  

          mno ve velu ho nak moc neprechvalovali

          0 0
      • lubos  

        Duke XC je docela dobra vidla. Nevim jestli ta Marzocchi ma negativni pruzinu, ale Duke ano. Kotouc by u Duka nemel byt problem.

        0 0
      • vlk  

        A KDE SE DÁ V NĚMECKU SEHNAT TEN DUKE XC ZA 7000kČ

        0 0
    • BB  

      zalezi na rozpoctu, pokud nemas limit, tak jdi do FOX FLOAT. Spickova vidle, model Talas umoznuje nastavovat plynule zdvih, model X se nepohupuje od slapani. Ja ma model 100 RL, to znamena 10 cm zdvih, stelovani odskoku a zamykani. Zamykani prakticky nepouzivam, protoze vidle se pohupuje pouze kdyz jdu ze sedla. Kluzaky maji prumer 32 mm, takze je to hodne masivni vidle s absolutni tuhosti a pritom dost lehka – 1600 g.

      0 0
      • visby  

        talas stoji 1000E cize fakt nemoze mat limit…

        foxy su inac super vidlice, ale ak mas limit tak chod do duka, velmi pekne chodi…

        0 0
        • Steel  

          Jo kdybch neměl limit , tak tady vůbec nemusím přemýšlet :) Chcu se vlézt do 8000, takže asi pudu do té MX Comp jak mi tady radili.

          0 0
          • RUMcajs  

            Jestli chceš něco, co fakt vydrží i trochu drsnější zacházení, než na co je původně určeno, a přežije i nějakou tu jezdcovu chybu, tak jdi do Marzocchi.

            Jestli máš na vidli „jen“ 8000, tak asi nemáš peníze na rozhazování a měl bys koupit kvalitu.

            Ona ta větší váha u Mar. není jenom negativum, ber ji jako daň za trvanlivost a spolehlivost.

            0 0
            • Steel  

              Jasně, sem si myslel že ta věrší váha se nějak musí projevit na kvalitě :) Díky všem za ochotu poradit.

              0 0
              • RUMcajs  

                Taky musíš počítat s tím, že lepší vybavení posune tvoje možnosti – např. při sjezdu – a pak budeš chtít větší a větší zdvih… Třeba tě začne víc bavit lehký FR a co budeš potřebovat pak? Vidli co se umí ponořit 10cm, nebo vidli co se dokáže ponořit 10cm a nerozsype se?

                0 0
            • jakub  

              chlapiii a myslite ze 80 mm zdvih je v poho? chci koupit bika kterej ma marzosku max zdvih 80 mm (4ever ultra)

              0 0
              • 111  

                Já mám zdvih 105 a 80 by bohatě stačilo. Zaleží co s tím chceš dělat.

                0 0
                • jakub  

                  noo jezdit (-:, ne zajma mne tezkej teren, ale sem hobik obcas se vam pripletu na nakym tom maratonu a XC

                  0 0
                  • jakub  

                    to „ne“ znamena jako ze to byl zert, ne ze nechci jezdit teren

                    0 0
                    • 111  

                      no to ja su to stejny, takže z té 80 nemusiš mit strach. kolega ji ma a je v pohodě.

                      0 0
                      • jakub  

                        jo jo dneska v dobe vlel zdvihu mi pripadla tak najak malej zdvih tak sem trosku znejistel diik

                        0 0
                        • kovar  

                          80 je malo na turistiku

                          0 0
                          • 111  

                            Proč málo?

                            0 0
                            • biker007  

                              ono Kovare nesmis brat tak vazne ;-) 700(nebo snad i vic)mm riditka by si na bika soudnej clovek nedal;-) ne tad vazne. ja mam 80mm vzduchu(marzocchi) a nestezuju si. (ale neoznacil bych se za turistu).Je ale jasny ze 100 nebo 120mm per v oleji by bylo ve sjezdech o dost lepsi. jde o to cemu rikas turistika – jestli to pohupovani(ale netvrdim ze se vsechny 100mm vidle houpou!) a zvedani predniho kola (zalezi ale zas na geometrii) bude vyvazeno klidnejsim chovanim pri sjezdu. ala pak uz me napada otazka, jestli u HT neni tech 100(a vic)mm zbytecnejch. co je platny ze to predek pobere qdyz to pak zadek o to vic nakopne… ale je pravda ze trend je uz takovej za par let budeme mit kazdej na XC stroji 150mm ;-) (+nekolik eta-ecc-lock-outu aby se na tom dalo jet do kopce..).

                              0 0
                              • TinkTink  

                                No ja nevim co mas proti 710mm sirokym Pointum, ale ja planuju uz delsi dobu neco malo pres 800mm…tak se pak pochlubim :)) – ale az budou naky prachy navic :)

                                0 0
                                • biker007  

                                  ja ted resim opacnej problem. doma me lezi novy riditka Pell's XR6 light(55cm) a ja drzim pilu v ruce a rozmejslim se jesli na 52,5(to sem mel ted) nebo rovnou na 50cm :-) kdyz sem se svezl pres zimu na brachovo treku(riditka cca 60cm) tak to byl pocut.. asi jako bys posadil Valentina Rossiho na choppera ;-)

                                  0 0
                                • fousac  

                                  760mm vlastovky byla pohodicka… jenom to melo mensi pruchodnost lesem… :)))

                                  0 0
                                  • 111  

                                    tak mi nějak uniklo jak jste se dostali od zdvihu vidlice 80–100mm k vlaštovkám. Já sem začal s Jakubem o tom jaký je rozdíl 2cm zvihu pro obyčejnýho turistu. Já mám 100mm Marzochi MXC air(koupil jsem ji hodně levně) a po třech měsících zkošení co mi bude vyhovovat jsem ji začal foukat na 3,5–4 atmosfery aby brala jen ty největší rany a abych mohl jít občas ze sedla. Stejně jsem se musel naučit jezdit všecko v sedě, protože s pevnou vidlí se to nedá srovnat. Pokud máte typ jak tuto vidli co nejlíp vyladit tak pište. Něco jsem vyčetl na starym foru, ale rozumnej z toho nejsem a pružinu se mi tam dávat nechce.

                                    0 0
                                    • biker007  

                                      Ja sem si nechal u MXC snizit zdvih na 80mm a sem spokojenej. foukam podle tabulek ale hlavne podle trati kterou pojedu. na utlum sem za ty vic jak dva roky ani sesahnul. a ani pri nizsim tlaku se mi ze sedla moc nehoupe(cca 1–2cm). chce se to naucit slapat ze sedla trochu jinak.

                                      0 0
                                      • 111  

                                        to je možny dycky sem za to dost rval rukama, postupem casu to zjiš?uju.

                                        0 0
                                    • lubos  

                                      No, jelikoz thread co neni o vidlach u vidli skonci, tak thread o vidle … :)

                                      0 0
                                • MartinXC  

                                  No dej pozor, abys na konce těch rodel dosáhl :-)

                                  0 0
                                • blue  

                                  to uz kvuli tobe pak lesaci budou muset delat vyseky, abys projel, ne? :-))))))

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    Nebo takove ty teleskopicke. Zatlacis cudlik, zasunes, projedes, zatlacis cudlik, pruzina vysune riditka zpatky … :)

                                    0 0
              • lubos  

                Ja mam 100/80 a kdybych mel v okoli, kde jezdim vice nerovny teren, tak bych bral 120/100 :) Uz i vim, co by to bylo …

                0 0
          • speedy g  

            nejlepsi volba…dam za to ruku do ohne(nerikam ze svou)

            0 0
        • rich  

          talas stoji cca 20.000 na koloshop 18.000

          0 0
        • lubos  

          Noo, neviem kde si tu cenu videl, ale v USA ju kupis za 550$ ® alebo 650$ (RL), RLC este moze byt o kusok drahsia. Coz je o dooost ina cena :) Podla recenzii je lepsia ako Marathon SL, ale aj o nieco tazsia.

          0 0
    • speedy g  

      axel je vidla pro decka a zenske na jezdeni na nakupy- strasne mekky,nic nevydrzi- i s polovinou tve vahy by jen pri sednuti na kolo vidla udelala 80procent sveho zdvihu…

      0 0
      • Honzin  

        Vím z vlastní zkušenosti že AXEL je torzně měkkej, ale to neznamená že je obecně měkkej (můžeš dát přece tvrdší pružinu). Máte někdo skutečně zkušenosti s těma vidlema nebo jenom tak vaříte z vody? Mě osobně AXEL super ´04 nepříde jako zas tak špatná volba.

        0 0
        • jakub  

          ja teda varim z vela (-:

          0 0
        • speedy g  

          ja ji mel moznost chvili jezdit-z vody teda jak je videt nevarim…faktem je ze nemam dlouhodobe zkusenosti-nastesti-nespokojene komentare kamosu mi bohate staci(a mohl bych pouzit i hrubsi vyrazy)

          a rikas to dobre-je potreba vymenit pruzinu-to znamena ze je mekky…vymena pruzin znamena dalsi investici casu i penez

          a takovy hloupy subjektivni nazor- ta subtilita konstrukce me desi..

          0 0
          • Honzin  

            Mě jde jen o objektivitu těch srovnání, AXEL super 2004 tady asi ještě nikdo nejezdil (a podle technických dat by měl být o výrazný kus lepší než verze 2003) a pokud jo, tak pochybuju že zároveň jezdil i tu zmiňovanu Marzochu. Většina lidí prostě chválí (nebo haní) to co má, ale nemají žádné objektivní srovnání. Já osobně mám AXEL elite 2003 a jsem celkem spokojenej, ale nutno říct že jinak mám „objektivní“ srovnání jenom s RST CAPA – proti tomu je i AXEL super :-) Tolik tedy k objektivitě.

            0 0
        • sharkcom  

          Já ho teda vozím. Já si jí pochvaluju kvůli citlivosti, ale vážím 58kg, Rád používám přední kotouč. brzdu, tak když na to hamstnu, je vidět, jak se ohne… Ale zatím v poho.. Ale až doslouží, pokouknu asi na : RockShox Judy SL Zdvih: 70–115 mm Váha: 1,90 kg Pružení: pružiny U-Turn Tlumení: HydraCoil olej za 6990,– Jezdíte jí někdo?

          0 0
    • kovar  

      odpovidam zde a ne biker 007-ovi a 111-ovi) , protoze na obrazovce s rozlisenim 800×600 se to proste uz neda cist. Jako turista pojem „houpani vidle“ neznam, protoze mi se vidle nehoupe, nybrz tlumi nerovnosti:-). A se 100mm je to preci jen o trochu lepsi, i kdyz parez schovany v trave to nevychtyta. A dalsi vec, ktera podstatne zmeni ovladani kola je sire riditek, a prave proto mam ty 710mm a uz nechci kratsi ani videt.

      0 0
      • TinkTink  

        Pro nektery turisty je 100mm moc…pro nektery je i 50mm moc – ale pro Kovare je 100mm dost dobrych – klidne Vas ve sjezdu predjede…(moje zkusenost :) – dnes jsem i na XC presel zpatky na 100mm :))

        0 0
        • Otaku  

          ja mam na XC 120mm – pro me akorat. Kdyz je na obzoru delsi vyjezd tak ETA=ON a je to.

          0 0
        • zirecek  

          mno, ja mam pevnou a ve sjezdu jedu taky slusne. No a jednou jsem vyjel s jednim zavodnikem a ten jel na pevne a ja na odpruzene a i po opusteni veskerych zabran jsem ho nemel sanci dojet… Takze o zdvihu to neni, :-)

          0 0
          • TinkTink  

            Hmm…ja ti neberu, ze by jsi ve sjezdu treba klidne me predjel (kdo vi..ze jo…)…ale proste – citis se u toho pohodlne nebo jeste par dni po sjezdu, kde ti i drkotaly zuby citis prsty na rukou?

            0 0
            • zirecek  

              to mas spravdu, no comment. Ale de o to, ze kdybych ju nechtel jezdit, tak ju nejezdim. Proste celkovy pocit s pevne je u mne, osobne, lepsi; proste poradny hukot + je nutno cist teren a nejen ho „zehlit“. Je jasne, ze se muze ozvat rada odpurcu, ale to je pouze muj osobni pocit… Jen reaguju na zdvih > 100 (120). Zase je pravda, ze v narocnejsim terenu je pevna spis mensi utrpeni (hory), ale v pohodovejsim terenu je to plus (teren, kde jezdim vetsinu casu). Ale na obranu musim rict, ze jezdim titanove riditka, predstavec a podhusteny predni plast, ocelovy ram. Takze tim urcite tlumim („pruzim“). Jsem spise zastance, ze kdyz uz odpruzeni a pohodli, tak poradne (vyssi zdvih na obou kolech), ale v ted v mem veku jeste chrtit, :-). Ve 30 fulla na zmenu stylu a pohodicku, :o)

              0 0
              • fousac  

                to bych rad videl teren, kde by mi moje stara dobra suntourka byla na obtiz…

                0 0
                • zirecek  

                  mno, kdyz vidim nektere vyjete stezky na maratonech, kde je uzka hlinena pevna pesinka, kde by se dalo aj jet na silnicce… Nerikal jsem na obtiz, jen ze z meho pohledu je pevna + Toz se zkus projet na pevne a odruzene a narazy jsou celkem srovnatelne, jen jde o to, ze ve velke dire ti odpruzena nevyrazi riditka z ruky… Asi jsem divny… Je to jen muj osobni nazor, odpruzenou nikomu nevyvracim, jen rikam, proc litam na pevne…

                  0 0
                  • Mamut  

                    jen jde o to, ze ve velke dire ti odpruzena nevyrazi riditka z ruky…

                    toz ja nevim… asi som doteraz jazdil na skate alebo co, ale nejak sa nase zazitky z pevnej rozchadzaju.

                    0 0
                  • ravo  

                    A to já pro tebe pochopení mám. Mně by se líbila takova Pace RC31, případně Pells XR. Bohužel, čím lehčí, tím dražší:-(((

                    0 0
      • fousac  

        bud zdrav rozumny clovece… taky se povazuju hlavne za turistu a na velbloudu mi 100(80?)mm pruzina+mcu vepredu a 80 pruzina+olej vzadu NAPROSTO STACI… sjezd to nejak sjede, ale hlavne mam jistotu, ze pri moji minimalni technicke zdatnosti mi to promine i 10cm obrubnik pri rychlostech skoro 50kmph… Co je to houpani????

        0 0
        • enjoy  

          kamarad ma vepredu taky elastomer a ted v zime taky nevi co je to houpani.dokonce ani co je to pruzeni:-)

          0 0
          • fousac  

            mas recht vaclave… 15 pod nulou a jezdim drahou pevnou widli… :))))

            0 0
        • lubos  

          Nevim jestli ti pri 50km/h 100mm zdvihu ten obrubnik promine :)

          0 0
      • 111  

        sory našel jsem to až teď.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.