• merunka

    tak jsem se dneska tesila na bika po celym tejdnu nicnedelani a asi po peti kilacich jsem hodila tlamu a je z toho vyhozeny rameno, tak jsem tak premejslela jaky urazy jsou z kola nejvic ,vyjma sedrenejch koncetit a modrin.

    0 0
    • Mox  

      Klíční kost a zápěstí :)

      2 0
    • McBlacky  

      nějaká ta ruka, noha, často žebra, kolo má tu výhodu, že si na něm můžeš zlomit úplně všechno :)

      • záleží jen na tobě jak se k tomu postavíš-
      0 0
    • Axazel  

      No nejčastější úraz? Asi cvaklá duše :)

      0 0
    • cztweety  

      Těžkej otřes mozku,přeraženej nos,vyraženy dva zuby,stehy na bradě a hornim rtu,sedřená půlka obličeje. 14 dni v nemocnici a měsíc doma. To vše v jednom úrazu :-)

      0 0
      • RapMan  

        a to se vyplati!

        0 0
      • pegal  

        Kamos ma uplne to same a jeste ktomu prekouslej jazyk, tak mu ho sesili, no snad se chytne Vubec nemluvi a domlouva se pomoci tuzky a papiru.

        0 0
      • cat  

        Když někdo nemá integrálku…:-)

        0 0
      • Lišák  

        cztweety: :-) já měl před 11 lety to samý, akorát mě chyběly stehy na bradě a zubu sem si ulomil jenom půl (dva sem si vyrazil půl roku před tím… :-) ). Pak sem si koupil helmu. No a před 3 lety sem si zlomil krček, tak mě ho sešroubovali a byl sem doma půl roku. To bylo docela dobrý. Na kole sem jezdil (opatrně) už po dvou měsících.

        0 0
      • Šusa1  

        tyjó, tak takhle přesně jsem kdysy taky skončil. +nějakej čásek v bezvědomí.

        0 0
    • black.horse  

      Zlomil sem si klíční kost, pak sem si to několikrát utrhnul znova, pak nějaký naražený žebra, otřes mozku, zvrknutý kotníky, hematomy v koleni a úrazy koleního kloubu;-)

      kolo je bezbečné sportovní náčiní, ale jezděj na něm občas nebezpečný lidi:-)

      0 0
    • kralovek  

      http://www.wistiti.fr/…cription.asp?…

      Neni nad nazornou dokumentaci :o)

      0 0
      • strady  

        No na kole zlomená klíční kost, na hokeji potom obnovená zlom.klíční kosti, otřes mozku, zlomená dolní čelist, žebro a stehenní kost, pokaždý samostatný úraz během asi 10 let… :o(.

        0 0
        • strady  

          No ještě nějaký drobný šití na obličeji od puku, hokejky a brusle…:o) Ještě že kolo není kolektivní kontaktní hra:o))

          0 0
      • Robo  

        Ta kreslená rekonstrukce vypadá super… :-))

        0 0
        • kralovek  

          ze, jo :o) … je to presne autenticky … vsetne mista i objeceni :o)

          0 0
      • Bobo  

        http://www.bo.wz.cz/…P7110002.JPG Můj syn. Nikomu nepřeju ten pocit, když je to vlastní dítě. Ale zas nějaká extra trágoška to nebyla, i když železa mu tam nacpali dost. Na kolo pak nesednul dost dlouho.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Uf. Tak z týdle fotky mi dost běhá mráz po zádech.

          0 0
        • merunka  

          no tak to je teda fakt nechutny,tak to koukam, ze moje vyhozeny rameno je fakt neco jako vodrenina

          0 0
        • Lada1  

          no tak to je vystavni kousek. vidim, ze to bylo pred 10 mesici. V necelych 7 letech to ma pekne husty zazitek na cely zivot (mozna i s nasledky). Jak se ma kluk ? Odnesly to i mekke struktury v koleni (vazy , meniskus, chrubavka)?

          0 0
          • Bobo  

            V koleni naštěstí ne, protože to byl loket :-). Zhojeno bez následků, ale trvalo to dlouho. Radši nevzpomínat.

            0 0
            • Lada1  

              UFFF tak to je krizovka, kouknul jsem se jen na ten stred a myslel, ze to je traumaticky zdevastovany kolenni kloub (se stydim)

              0 0
    • climber  

      VYražený dva zuby, utržená „tkáň“ z půlky dlaně (mimochodem to bolelo jak svině, navíc to hnisalo).

      0 0
      • Lance  

        mne je blbe:)))

        0 0
        • cat  

          Co blbneš??Mi se předevčír taky utrhl kousek „svalu“ u loktu a zadřela se mi tam pecka,kterou jsem si z té ruky vytahoval sám pinzetou…:-)

          nedělám si prdel!!

          0 0
    • mosquito  

      mimo narazenin a odrenin, je nejcastejsi uraz hlavy (pokud nema dotycny prilbu) a pak asi to vyhozeny rameno, popr zapesti

      0 0
    • fousac  

      tuk tuk tuk, ale skoro nic.. pred dvema lety nastiply 2 zapestni kustky a pred 15 lety hloubkove rozparany koleno (47 stehu)…

      jinak jen tak tu a tam nejaky maly tukanecky…

      a do budoucna nic dalsiho neplanuju…

      0 0
    • Radek Broz  

      Nejcastejsi je klicni kost, zapesti, pak asi zebra a kotniky.

      0 0
    • Lister  

      Zatím nic :-). ?UK, ?UK, ?UK, ?UK, ?UK. Odřené nohy a pár stehů nepočítám, kosti zatím vždycky vydržely.

      Ale jezdím jak srabík :-)

      0 0
    • rhuman  

      celist

      0 0
    • kralovek  

      Vcera jedu po silnici a hraju si s gpskou … misto abych cumel na cestu … najednou co to co to … neco se mi nezda … a ono to jak se ritim do pangejtu … vysmek jsem se v posledni chvili.

      Jeste chlup … a pridal jsem dalsi prispevek do tohodle thredu … pokud by byl v nemocnici internet :o)

      0 0
    • Caryfuk  

      Postupne oba kotniky. Už mi asi nikdy nesplasknou.:)

      0 0
    • Eila  

      hmm otres mozku, zlomene zebro, kotniky, kolena a amena podrtnute nebo vyhozene.. jsem sikovny cyklista

      0 0
      • fousac  

        a i na bruslich ti to jde, co?? ;)

        BTW: ted se nekdy chystame na inlajny do modran, nechcete se s manzelem pripojit??? se muzes smat pro zmenu me.. ;))

        0 0
        • Eila  

          jasne.. pokud bude ¨cas tak staci dat vedet:-)

          0 0
        • Eila  

          jasne.. pokud bude ¨cas tak staci dat vedet:-)

          0 0
        • black.horse  

          Lucka je vdaná? Jejda, se mi ani nepochlubila…:-) Jinak brusle je dobrej nápad…:-)

          0 0
    • -b-n-x-  

      já ještě nic :-) Pokud teda nepočítám naražené koleno od představce, když mi poskočil ře?ez v plném záběru a šrámy po průjezdech hustými houštinami a křovím. Doufám, že to tak dlouho vydrží. Tento stav je způsoben mým bázlivým ježděním :-)

      0 0
      • dhmiki  

        polamane nohy ruky to je jasne nake ty otřesy aj přes integralku šitička bylo taky hafo některe zuby mam taky na řiditkach…

        0 0
      • fousek  

        no to s tim retezem se mi stalo taky, ale s podstatne vetsima nasledkama, sedrenej jak prase, ulomena zadni brzda, obrouseny ppacky, no za letosek asi nejvetsi drzka, takhle se zridit na rovince a na asfaltu, sem fakt umelec

        0 0
      • goofy  

        Tak to ja se narval do kolena, kdyz sem makal do zatacky a neodhadl jsem shirku novych platforem… Pekne mne to vyhodilo, koulema sem si sednul na ramovou trubku, ale predtim sem se pekne prdnul kolenem do predstavce… Sice sem tri dny skoro nechodil, ale to bylo takove pohodove zraneni… Byly i horshi, a nejen na kole ale i na lyzich… :o)

        0 0
        • -b-n-x-  

          a co ty koule? ok? :-) co se ti stalo na lyzich? ja si zatim dvakrat natahnul vazy v kolene, vybil dva zuby, zlomil palec a 2× narazil zebra. Jinak nastesti nic :-)

          to s tim predstavcem se mi jeden rok stavalo hodne casto. Vzdycky kdyz uz me prestavalo koleno bolet tak jsem se do neho trisknul. Jednou to bylo zrovna pri rozjezdu na skocek asi 4 metry pred odrazem. Sem myslel, ze se poseru.

          0 0
          • goofy  

            No z kouli byla trocho vajecina, ale nejak sem to rozchodil… :o) Na lyzich taky nic moc… Jenom zlomeny palec, otres mozku a epilepticky (nebo jak se to menuje) zachvat, pak natekly kotnik a eshte jednou palec, a uz nevim… Jenom take drobosti… Jo a vlastne sem se celkem solidne sedrel, coz sem na lyzich necekal… :o)

            0 0
    • Azagthoth  

      Vcera sa kamosovi podarilo preletet cez bicykel pri dopade z gapu, vymrstilo ho to do stromu (as 5 metrov letel zotrvacnostou) az nakonec zastavil o strom a ten ho odhodil asi 2 metre vedla…slusna pecka, teraz ma odlomeny kus panvy, asi 7cm priemer a do konca sezony nemoze jazdit!

      0 0
      • Lance  

        myslel sem si,ze jezdim opatrne,ale zacnu asi jeste opatrneji,jde namontovat na kolo omezovac? nesmim prekrocit 15 km/h

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pri 11km/h se na kole uz umira. A mozna kdyz nevycvaknes pri zastavovani… rychlost neni vsechno.

          0 0
    • Dumbo  

      ktym vsetkym zlomeninam a rozbitym hlavam by bolo dobre napisat ake ochranne prvky na tele ten bajker mal… aby som vedel kde este chranice a integrala pomozu :)

      0 0
      • Azagthoth  

        no to co som pisal…mal komplet korytnacku, cele nohy v chranicoch. A dokonca mal aj prilbu :-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Dávám bod zlomenejm žebrum a zápěstí a navíc eště přidávám hemotorax a kontuzní plíci. Sice pořádně nevim co to znamená ale příjemný to nebylo. :o) Ochranné prvky – helma (posloužila, dosloužila).

      0 0
    • Želwmaister  

      pad do kamenu a dirka v tenkym streve s hematonem, zlomenej palec, tezkej otres mozku, a sedrenej na vsech kloubech(i ne­kloubech). este bonus 14 dnu v nemocnici a CEVKOVANI, nasledna operace(5 hodin na sale). a to v jednom.:)))))))) TED SE MUZU JENOM SMAT:))

      0 0
    • bagio  

      Mě se vcera probehl převodnik po lejtku a ani sem si tono na míste nevsiml až doma když sem svlekl čapaky.Napočítal sem 12 drážek a jedna byla celkem hluboka ale vono se to zatahne.A dneska na Tv(Eurosport) na Giru docela hustej pád v 45 km rychlosti si borec cinknul o zadek pred nim a trefil hlavou svodidla.Docela dost hustý.

      0 0
    • merunka  

      no musim rict, ze jsem cekala nechutny urazy,ale ze az takovy?a jak to jako stihate?to jste uz tak stary, ze uz jste meli takovejch urazu a pritom mate tak najezdino?

      0 0
      • dhmiki  

        muj největší uraz překvapivě nebyl na kole..byl sem v nemocnici 2 měsice ztoho 18dni na aru a na kapačkach,letěl sem vrtulnikem měl sem na dvakrat otevřene zlomeniny berců a lytkovych kostí,zlomeny kotník,pánev a dva bederní obratle,roztrhle plíce odražene ledviny a jatra krvaceni do plic hrudníku a podhrudí v těch nohach celkem 10 titanovych šroubu ty dva tyydny za mě dychaly přistroje…pul roku sem měl vozík a 4 měsice sem byl v rehabilitačním ustavu..jinak dobre

        0 0
        • Raydowe  

          Tak toto asi jednoznacne vedie, kde si tomu prisiel? To vyzera, ze si mal na male

          0 0
        • wroum  

          ech. ty woe, sem si to precet a mam husi kuzi… tenhle thread si s prehledem vyhral. cos delal? uz si v pohode?

          0 0
          • dhmiki  

            tak jako už je to celkem dobre v červnu to bude rok ale už mam berličky..no co sem dělal takovy dropek bez kola..měl sem naky skrat nebo tak něco nevěděl sem co dělam

            0 0
            • wroum  

              drop bez kola? jak vysokej?

              no kazdopadne ti preju abys byl co nejdriv bez nasledku.

              0 0
              • dhmiki  

                no 30metru volnym paden přimo na hradby a znich 10 do svahu par kotrmelcu a pak čekani na vrtulník v plnem vědomí všichni eště tet kroutí hlavou

                0 0
                • wroum  

                  ??? tos mel z ****** kliku zes to prezil. proc si to delal?

                  0 0
                  • dhmiki  

                    řikam naky skrat šel sem kolem všechno uplně vpoho najednou vylezu na horu a skočim po hlavě eště že sem se přetočil na ty nohy doktoři řikali dopadnout o stupen inak nemam šanci..je to jak 13patrovy barak

                    0 0
                    • Raydowe  

                      ty vole… tak to je maso. Nejaka namesacnos????

                      0 0
                      • dhmiki  

                        nevi no stava se to pry malo a většinou to končí honně zle měl sem sakra štěstí..sou i připady kdy někdo čeka na vlak všecko vklidu a najednou bum a skoč pod něho

                        0 0
                        • Dumbo  

                          unas je pravidlom ze ludia cakaju na vlak, no a zrazu pod neho skočia :-) nechapem jak sa ti to mohlo prihodit… zeby skrat z nadmerneho uzivania omanych latok ? :)

                          0 0
                          • merunka  

                            tak to je teda mazec.ale jinak jses normalni???? :-))je neskutecny z ceho se clovek dokaze vylizat

                            0 0
                            • dhmiki  

                              žadne brka ani chlast/ten den/dělali mi aj testy.. inak sem uplně normalní neboj nejsem magor.. tak na tom slovensku to mate tade supr že jen čekate na ten vlak..

                              0 0
                              • pegal  

                                A to ses po psychicky strance uplne v pohode jo??? Ty vole ja jen cumim.

                                0 0
                              • Dumbo  

                                ja uz som ten tvoj pribeh cital davnejsie tusim na dolekop.com… :-) mne to stale nejde do hlavi tak si trochu utahujem… prepac :)

                                nedokazem pochopit cloveka co len tak znicoho nic skoci z 30metrov na nejaky hradby… :) mne to pride neuveritelne… sa to nestava kazdy den hehe

                                0 0
                              • cabbage  

                                kdyz si uvedomim jak chodis,tak ani nechci videt jak jezdis......Ben­der=hadr:-)))

                                0 0
                                • dhmiki  

                                  ja sem byl psichicky na tom dobře celkem rychle..ale někdy to je dojeb rano vstavam jak duchotce 5min lezu z postele,pořad zavřeny doma a na bajky čumim jen na videu…

                                  0 0
                                  • Lance  

                                    nech se vysetrit i kdyz to je asi zbytecne a dej se nekam zavrit,nerad bych Te potkal

                                    0 0
                              • MARIN  

                                ja bych o tom uplne normalni dost premyslel. Normalni clovek tohle prece neudela.

                                0 0
                                • wroum  

                                  co je normalni? mas na to nejaky tabulky?

                                  0 0
                                  • MARIN  

                                    nezlob se ale na tenhle pripad ani tabulky nepotrebuju

                                    0 0
                                  • Lance  

                                    tabulky nepotrebujes,mas nazor ne? jinak pro me normalni taky neni,ale je to – budu slusny – blazen

                                    0 0
                                    • dhmiki  

                                      chlapi nemusite věřit ale sem normalni uplně kdyby ste semnou kecali a ja vam řek že sem spadl na kole tak nic nepoznate…

                                      0 0
                                      • MARIN  

                                        …a proc, ze jsi to skakal?

                                        0 0
                                        • dhmiki  

                                          to fakt nevim jen tak pry naky skrat řikali doktoři momentalní zatmění..

                                          0 0
                                          • jizby  

                                            Zkrat je jen slovo, který nic nevysvětluje. To může dělat podvědomí. Může se tam ukrývat nějaký vážný problém a navenek to nemusí být vidět. Zkus na tom nějak zapracovat.

                                            Podvědomí dokáže být pěkná sviňa, málokdo může říci, že ho má zmáklý. Spíš o něm vůbec neví.

                                            0 0
                                      • Lance  

                                        taky neverim,ze ses normal, spis Ti uverim,ze to vsechno byla prdel,kterou si tu delas,ale ze si normal? to po mne nechtej, dobre kdyz uz,tak uverim,ze jsi normal,kdyby ses fakt chtel zabit,ale nechtit se zabit a skocit? no nevim,

                                        0 0
                                        • dhmiki  

                                          věřit nemusíš..prdel si nedělam vidělo to hafo lidí a všem to připadalo jak sebevražda ale nikdy sem o ni nepřemyšlel a ten den si pamatuju až do toho skoku bylo všecko vklidu nerozumim tomu tak jak vy..ale magor nejsem

                                          0 0
                                          • náčelník  

                                            Nic ve zlém, ale nepřimíchal ti někdo do jídla houbičky?

                                            0 0
                                            • dhmiki  

                                              ne to fakt ne ani brka ani chlast sem neměl

                                              0 0
                                              • Raydowe  

                                                to sa budem teraz bat niekde ist na stanicu alebo na skaly, mi to prepne a ani neviem ako spacham sebevrazdu…

                                                Inac som rad ze si to prezil, vela ludi by toto asi nerozhcodilo..

                                                0 0
                                          • leef  

                                            Ty vole, já si myslím, že si totálně ulítlej… Skočit z 30 metrů jen tak ze zkratu to je fakt šílený, ne šílený ne, je to prostě úplná hovadina. Měly by tě zavřít do cvok-hausu, abys neohrožoval ostatní…A ještě o tom psát jako by nic. Si vážně magor a doufám, že se nikdy nepotkáme, mír…

                                            0 0
                                            • pelt  

                                              Ohrozoval sam sebe… mrkni se nekdy na to, jak se po silnicich pohybuji „tuningovi“ plechovkari… ti by potrebovali do cvokarny nebo za mrize i bez nejakych zkratu.

                                              0 0
                                        • -b-n-x-  

                                          co je na tom divneho? Proc by se to nemohlo obcas stavat? Se spise divim, ze podobnych pripadu neni vic. Nasemu skokanovi gratuluji k preziti. To uz je fakt dosti prekvapive.

                                          0 0
    • jihra  

      Kdo se dobře pojistí, tak ma za chvíli na nového bika.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jojo, potrhuji slovo dobře… mně pojistka zaplatila akorát novou helmu a moiru a nula od nuly pošla.

        0 0
        • RUMcajs  

          Co blbnes, vzdyt z te moiry jsi si mohl udelat pekny satek :-}

          ehm, s vystavnimi kousky tkane…

          0 0
    • Raydowe  

      Tiez pridam jeden, este sa z toho hojim, par podliatin na tvary od toho ako som brzdil na betone tvarov a natrhnuta brada, zosite. Ked to tu citam tak som rad, ze som mal len take skrabance. Bol som bez helmi, ale uz ju idem kupit

      0 0
    • RUMcajs  

      Na podzim na DH trati v Krupce si kamarad vyhodil rameno taky. Dostal krec do zadovych svalu a nahodit do puvodni polohy se podarilo az v nemocnici v narkoze.

      Protoze byl paralizovan kreci a spatnou polohou vyhozeneho ramena a tim i cele paze, nemohl si ani sundat camelback a vyndat telefon.

      Jak to probihalo u tebe?

      0 0
      • merunka  

        no u me to bylo oproti nahazovani v narkoze v pohode,ja ho mam asi uz zase vycvachtany(uz mam za sebou operaci),ze mi po chvili po urcitym pohybu naskoci samo,ale i to je bolest jako das,kdo to zna rozumi.uplne mi v tom rameni skubalo kdyz jsem cetla jak mu to nahodili az v nemocnici.jednou mi po padu pri SBX nenaskocilo a tak to chlapik kalil na skutru k doktorovi s takovou vervou, ze jsme v jednu chvili tak nadskocili az se z toho nahodilo i rameno.byla to bolest,ale zase na druhou stranu uleva, ze to nemusi nandavat nejakej doktor

        0 0
        • zum  

          Tak to celkem znám. Asi devětkrát rameno ven :-)) jenže já měl urvaný nějaký rotátor.Takže sem si to sám nenahodil. A bolest při nahazování je naprosto úžasná. Nejhorší je čekat až doktor začne a vedět ,že to bude pekelně bolet. A až to nenahodí ,tak dá na tvoje rady a raději tě uspí :-))))

          0 0
          • zum  

            Kua. Mě už hrabe.Odpovídám na tři roky starý příspěvek :-))

            0 0
    • RUMcajs  

      Mno, na Jestedu na zavodu El Masacre jsem si tak letmo proje trat a po letu a padu zadama na parez zadama jsem mel otok u pater a nebyl jsem schopny hybat nohou.

      Zachranila me tatranka v zadni kapse dresu, na kterou jsem dopadl. Byla na prach…

      Ta legracni cast pribehu byla, ze me to nebolelo po padu a vyslapal jsem na Jested po silnici. A sjel si to znova. Pohoda, nebolelo to.

      Vecer jsem chlastal Plzen a hodne no a kdyz se mi chtelo na zachod, tak jsem zjistil, ze se nemuzu otocit ve spacaku a najit tak zip.

      Tak jsem chvilku hulakal, ze fakt musim, at me kamosi vytahnou. No tak me vysvobodili ze spacaku a vsechno dobre dopadlo. Ale bylo to o fous…

      Pak jsem si pravou nohu 14 musel nosit a pokladat a chodit na elektrolecbu.

      Mate taky takove pekne pribehy z kola? :-}}}

      0 0
    • jecnak  

      Akorat nejaky odreniny – ne vlastni vinou. Doufam, ze to tak zustane.

      0 0
      • DyEm  

        http://www.volny.cz/…em/zuby1.JPG takto jsem vypadal, když to do mne našil debil s tranzitem z protisměru (už v průběhu rekonstrukce ústní dutiny)

        0 0
        • merunka  

          sorry,ale tos byl teda krasavec, jestli to ale odnesly jenom zuby tak tos mel asi jeste celkem stesti.ja vzdycky tvrdim, ze silnice je nebezpecna.i kdyz srazit se v lese pri sjezdu se srnkou asi taky neni med,jednou jsem k tomu nemela daleko,myslim ze jsem z toho byla vic vyjuchana nez ta srnka a to jsem jela na kolo zrovna sama,tak nevim jak bysme si polochciple a polamane navzajem pomohli

          0 0
          • RUMcajs  

            Jo, jsem v noci zkousel celovku s luxeonem a chybelo jen par centimetru, a taky bych se se srkou pomazlil.

            Docela me zaskocilo ze tak pul vteriny stala a az pak skocila do krovi.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ty nejezdis moc autem, ze? Do srnky vyhrivajici se na silnici muzes narazit nez ji dojde, ze by mela uhnout. Ona nezna ze silnic pravo silnejsiho a nevi, ze mas prednost :)

              0 0
              • RUMcajs  

                jj, videl jsem par nahernejch fotek se srncim „protlakem“…

                0 0
    • Raydowe  

      sorry za ten out topic, ale neda mi to.

      Tiez ste z narkozi tak mimo? Kamarat ked lezal na operacnom stole a mu pichli uspavacku, tak tesne ako zaspal, zacal mat z toho haluze, zacal nadavat doktorovy aky to je k***t, ze nech ho necha lebo mu prijebe, setricka sa na tom smiala a tak jej povedal co sa smeje Pca :)))

      Mne sa stalo nieco podobne, ked som sa brebral z narkozi hodne ma to bolelo a tiez som nadaval na personal nech mi ku***vy daju nieco…:))) keby som nemal v sebe to opijum tak som slusny :)) takto som sa ukazal, :))

      0 0
    • MARIN  

      vyhozena celist,silny otres mozku,zlomena klicni kost(ty boule uz se nezbavim asi to blbe srostlo),2×zlomeny palec prvruka,1×palec leva ruka,malicek uz ani nevim na ktery to bylo ruce,no a ty jizvy po tele ani nepocitam stejne jako fleky po odreninach

      0 0
    • McBlacky  

      tak dočetl jsem to až sem a jdu si namontovat na bika omezovač rychlosti :)

      0 0
      • fousac  

        mi povidej.. :) sem se vcera obcas na tachac podival a docela sem cumel.. z vykopavek po zluty na jarov skoro cely tricitkou, cukrak-kazin se da valit v poho pade.. no a tech 43 z oleska do davle taky hukot.. ;)))

        asi sundam tachac.. ;)))

        nastesti vcerejsi pad v nulove rychlosti zkocil bez ujmy na zdravi i materialu..

        0 0
    • marapara  

      … před šesti lety – zlomená horní a dolní čelist, vyražené zuby, vytrhlá půlka dolního rtu :( Odřeniny a modřiny nepočítám

      0 0
      • Singe  

        minulý rok výjezd bez blembáku utržená brada utržené čelo kus chybějícího nosu 3 týdny na plastice v praze a další pul rok léčení.

        0 0
    • Meesha  

      Hele Admine, nechces to radsi smazat? Ja uz se bojim jet i pro rohliky…

      0 0
      • biker007  

        jj, zacina to vypadat jako ogrish.com:)

        0 0
      • Andrzej  

        taky hlasuju pro smazani, cetl sem tak pulku, ale na kolo uz nemam chut, aby b-f (a cyklistika) nezaniklo jenom kvuli strachu z urazu

        0 0
      • merunka  

        no sama si trochu vycitam s jakym napadem jsem to prisla,netusila jsem ze tolik lidi jsou takovy blazni a tak prezili neskutecny veci.asi to budu muset predcitat doma, protoze mne doma rikaj, ze sem magor a mam neustale urazy a to jsem mela jen vyvrknuty kotniky(oba na jednou ze SNB) a pak v pravidelnejhc usecich vyhozeny rameno. to teda nevim co by mi mamina rekla, kdybych prisla s tim, ze mam dirku ve strevu, nebo upadlou celist :-))myslim, ze by ji odvezli

        0 0
    • maco  

      pred 19 rokmi – RMX 20: napichnuty hrudnik – 4 stichy (na brzde!!!), vyhodene rameno, potrhane vazivo ramena a zlomene rebra. V priebehu 2 dni 10 RTG snimkov a aj tak na to rameno skoro neprisli. Na tie rebra doktor prisiel az po 8 rokoch.

      0 0
    • Nikdo  

      I kdyz to tak vypada, tak IMHO cyklistika neni tak nebezpecna, zkuste usporadat podobnou anketu v auditku freestyle lyzaru (z tohoto sportu mam v noze 4 srouby) nebo treba u plechovkaru – i kdyz tam uz vam asi moc lidi nedpovi, protoze odpocivaji … v pokoji.

      0 0
      • Raydowe  

        asi som out, ale fakt neviem co su ty plechovkary

        0 0
        • Lance  

          motosportisti?

          0 0
        • merunka  

          ja to taky nevedela:-)

          0 0
          • Nikdo  

            Plechovkari jsou zvlastni tvorove co jezdi ve velkych smradlavych plechovkach. Porad nekam spechaji ,dokud neskonci ve strome nebo sloupu, bohuzel se rychle mnozi takze k vetsimu ubytku celkove populace zatim nedochazi. Vzhledem k tomu, ze se nepohybuji vlastni silou (vyuzivaji energii rozlozenych mrtvol !), atrofovaly jim svaly, nedokrvuje se jim mozek a adrenalin se nema kam vyplavovat = jsou agresivni a hloupi.

            0 0
    • Pá-dlista1  

      Ramena mam z kola vyndavaci obe :(

      0 0
    • jihra  

      Tak jsem byl minulý týden na preventivní prohlídce se srdcem u kardioložky a jelikož jsem cyklista a pojiš?ovák, tak jsme hodili v tom směru řeč. Řekla mi vcelku zajímavé věci. Volají ji z nemocnic k smrtelným úrazům hlavy, aby posoudila stav srdce pro případnou transplantaci. No a tvrdila mi, že hodně často jde o cyklisty a kolikrát měli i přilbu a přesto skončili s hlavou na sračky. Takže bacha. Taky to ¨z kopce dost pouštím (naposled zlomenina levé ruky), ale teď mi dost zatrnulo. Jo a ještě jednu radu z oblasti pojištění. Pojiš?ovna Victoria nabízí zajímavé pojištění. Říkají tomu „doživotní úrazový důchod“. Příklad – pojistím si důchod 10.000 Kč měsíčně. Když se mi stane úraz, který zanechá minimálně 50% trvalé následky (tedy spíše vážnější urazy, ale na kole nikdy nevíš), tak mi pojiš?ovna vyplatí ihned jednorázově desetinásobek důchodu – tedy 100.000 Kč – a pak mi doživotně!! platí 10.000 Kč měsíčně. Celá tato pojistka stojí 106 – 146 kč měsíčně. No nekupte to.

      0 0
      • vojtosch  

        tak asi nejabsurdnější úraz se stal dneska mě, asi tak v 17km/h sem nuloval tachometr a narazil do stojícího auta. oOnesly to dva nalomený zuby a brada na 3 stehy. Zaparkovnej kombík to přežil bez úhony naštěstí.

        0 0
      • pop  

        Asi tak. Ufiknou ti nohu a není to ani 50% trvalý následek. To už musí být fakt brutus. Jsem taky pojišťovák, ale na toto bych se nepojistil. Až dojde na věc, tak se bude pojišťovna náramně cukat a zvláště tak malá pojišťovna (u nás)…ale na druhou stranu to třeba nikdy nezjístíš a to bude jenom dobře :).

        0 0
        • jihra  

          Jasně, každá pojišťovna když má platit tak se cuká, co si budem povídat. Na druhou stranu – jestli člověk jezdí denně autem (jako že já jezdím), tak 50% trvalých následků po pořádné bouračce není žádný problém. Je jasné, že když budou ty trvalé následky kolem těch 50%, tak asi skončíme s pojišťovnou u soudu. No ale na to mám zase pojištění právní ochrany rodiny u D.A.S. pojišťovny právní ochrany – za 1200 Kč ročně máme celá rodina právníky a soudy v celé Evropě zadarmo. Tuhle pojitku jsem už využil nesčetněkrát a zachránili mi už spoustu peněz. I jedna nejmenovaná pojišťovna mnarazila, když mi nechtěla za úraz vyplatit to co mi patřilo. Právníci je okamžitě přivedli „k rozumu“.

          0 0
    • pitos  

      naraženiny a odřeniny nepočítaně. Nejhorší úraz také vykloubení a to loket.Navíc se to stalo v zahraničí, takže nepříjemnost dvakrát.

      Ale sranda byla:)

      0 0
    • sosacek  

      No tak tady je to hustý,já se válel nepočítaně ale zaplať PB bez následků.Sice šitá brada a ruka ale to jsme „omylem“ vyhodili do vzduchu lokálku.. :)

      0 0
      • jan_hrusa  

        Měl jsem několik pádů, ale naštěstí jsem měl štěstí. Lono jsem letěl přes řidítka asi v 25km/h ( v té chvíli jsem na tacháč nekoukal). Bylo z toho pouze naražené rameno a odřená hlava pod helmou. Zničené obě kola (hlína až pod pláštěm), sedlo, Kolenem jsem přerazil páčku od Lockoutu (ještě ted mám krásný otisk..:-) Před pár lety otec letěl přes řidítka…výsledek: 35 stehů na hlavě, otřes mozku, odřeniny, naražený rameno, v nemocnici 5 dní a to vše bez helmy. Takže všem doporučuji helmu.

        0 0
    • hribik A1  

      zatial 30 000 kilometrov bez nehody, taky skromny sukromny ciel mam VSETKY kilometre mat bez nehody

      0 0
      • sosacek  

        V 18ti 30 000 na biku?To jsi ďábel nebo kecal.. :)

        0 0
        • hribik A1  

          neni to zas tak vela, povedal by som ze niektori, ktori jazdia zavodne a trenuju, maju v podobnom veku aj trochu viac

          0 0
        • Lowrider  

          Já už mám též přes 30 000 ;-). Nic neobvyklého.

          0 0
    • jardas92  

      dobry no ja za 5 let me basketbalove kariery sem si vzrayil 4 zuby a zlomil ruku a obe nohy,,ne najednou,postupne

      0 0
    • jirka-s1  

      no jak jsem si to tady přečet,je to maras,odřený jsem sice ze všech stran,ale jinak v poho,no jak se říká: kdo nepadá,jezdí pod své možnosti! :-)

      0 0
    • Lowrider  

      Zlomená čelist, nos, žebra, uražené a mrtvé některé zuby a sešitý obličej i pusa včetně jazyka. To vše sem získal při jednom pádu :-).

      0 0
    • Sorossi  

      otec loni letěl přes řidítka v rychlosti neco přes 50 a šel přímo na rameno. Kliční kost kupodivu vydržela, ale rameno vykloubené a přetrhal si vazy mezi lopatkou, kliční kostí a pažní kostí.Kamarád si při jednom pádu pohmoždil plíci. Mě se kromě několika vykloubených kotníků zatím naštěstínic vážnějšího nestalo.

      0 0
    • Kelib  

      Zatím nic vážnýho, ale namále jsem měl, když sem napálil asi v 45km/h na rovným useku do stojícího nákladáku…jel sem ze školy kousek, takže ani helmu sem neměl, nechápu jak sem to mohl přežit jen s trošku odřenýma zádama. Ted už beru helmu dycky

      0 0
      • hribik A1  

        to sa ti ako podarilo – napalit na rovnej ceste do stojaceho nakladaku?

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Zlomený prst, díra v loktu od kamenů, sedřený od hlavy až k patě. 5 stehů pod okem (díky bohu, že mi oko zůstalo), byla tam díra, kde mi zašili dva 4cm kusy dřeva … :P Krve jak z vola :D

      0 0
    • Alibaba  

      Tak já přidám svou trochu do mlýna, dva dny čerstvou. Vzhledem k datumu zakládajícího příspěvku téměř výroční.

      Pád po letu obloukem = lehýnce lízlý loket, koleno a kotník, ani to nekrvácelo (asi dobré oblečení). Přilba vejpůl – hlava celá bez úrazu. Zlomená tři žebra – chodím jak senilní senior s nadílkou mezi půlkama. Člověk by nevěřil k čemu všemu potřebuje pohyb žeber…

      0 0
      • drtyc  

        dneska rovna cesta pres mostek. najezd a sjezd z kopce/do kopce a na zacatku a konci mostku sloupek proti autum…  cesta rovna pekny asfalt. borec na mtb ruka na sracky. hlava vypadala ok i bez kastrolu. tomu by spis pomohl motokrosovej oblek s vyztuzema a rukavice se zpevnenym zapestim.

        0 0
    • dannii  

      …zdravím :), též jsem již několik měsíců doma. V září jsem měla pád na biku a vypadalo to jen na pár modřin…ale po čase jsem začala mít zdravotní komplikace a po návštěvě obvodního lékaře jsem v listopadu zůstala měsíc doma…ale bez žádného vyšetření, respektive jsem si měla jen odpočinout z důvodu přepracovanosti. Tak jsem to vzdala, vrátila se do práce a postupem času se stav ze dne na den zhoršoval, otoky, necitlivost levé ruky, nekončící bolest …až v ůnoru jsem po RTG C a L páteře – vykloubené rudiment.krční žebro, angulace kostrče ventrálně doleva a blokové postavení obratlů C5–7,L4–5,…Po dvou měsících RHB se stav trochu lepší, ale stále se probouzím a usínám s otoky a bolestí. V květnu jdu teprve na CT, Sono břicha a cévní vyšetření. EMG mám již za Sebou a v pořádku :). Co k tomu říct? Moje jednoznačně největší chyba byla, že jsem pád podcenila a hned nešla na vyšetření. A druhá, nezměnila jsem po celou dobu svého obvodního lékaře, která mě dosud neposlala na žádné vyšetření ( veškerá doporučení jsem získala přes jinou lékařku) a po přinesení zpráv z vyšetření, je založí do karty a posílá mě k léčitelce. Že je bolest levé ruky a téměř necitlivost příčinou narušení psychiky v podvědomí… Pevně ale věřím, že již brzy opráším Svůj bike a kdyby opět s pádem..už vím :). Jinak všem, kdo se též na bike jen smutně kouká, přeji brzké uzdravení se:).

      0 0
      • kankrlicek  

        Držím palce!

        0 0
        • dannii  

          …díky :)… i když je to boj, neztrácím naději a nevzdávám to! Je pravda, že jsou dny, kdy ztrácím úsměv, ale věřím, že snad již brzy bude VŠE ok :)

          0 0
      • Alibaba  

        Tihleti šarlatáni/pse­udoléčitelé to je mor. Jako nic proti přírodní medicíně, ale napřed se musí vyloučit fatální záležitosti. Co je platné, že se vyrovnám s babiččinými zálety, když mám nohu na tři kusy.....Kolo taky potřebuje nejprv utáhnout do vidle a pak ladit tlak duše…Přeju taky brzké uzdravení a hlavně tu k.á.u už neživ ! 

        0 0
        • dannii  

          ..také děkuji :)…tak nějak. Respektive mám averzi na léčitele a obvzlášť, když vím, že je to po úraze. Nechci je nějak podceňovat, či je nějak kritizovat. Ale nevěřím tomu. Vím, že u mě je to otázka uzdravení se na základě vyšetření. Dříve jsem tyto problémy neměla a tak nepotřebuji léčitele. Když se to tak vezme, pokud se konečně vyřeší můj zdravotní stav, budu opět sluníčkem :)..je, na co jsem chtěla tímto upozornit je, aby člověk opravdu nepodceňoval jakýkoliv úraz. Já už to vím, ale bohužel jsem stav podcenila a  neměla šanci u obvodního lékaře. Ale samozřejmě také vím, že je jen na mě zvolit si jiného lékaře. Bude lépe :)

          0 0
    • tibro  

      Ja som zacal 1.9 minuleho roku. Pad rovno na hlavu. Rozbita prilba, bryle. Hlava neporusena. Naplno to ale odniesol nos – tazka stratova zlomina. Vyse tyzdna v nemocnici, zatial jedna plastika. V ramci zvysenia sebavedomia by ale mala nasledovat este jedna :) Takze bez bajku  som bol pol roka, viacmenej kvoli zime a opatrnosti. Uz uz ked som sa chcel vratit k jazdeniu, spadol som na schodoch a pretrhol si predny skrizeny vaz v kolene. Za mesiac idem na operaciu. Teraz jazdim co to dovoli, ale cela sezona je uz stratena. Tak pevne verim ze buducu jar sa budem moct plnohodnotne vratit k jazdeniu a aj k turistike. A k tomu prvemu zraneniu – vzhladom k svojej blbosti som mal obrovske stastie, mohol som si zlomit vaz…

      0 0
    • Charles2k  

      Přidám i svůj úraz. Loni v srpnu jsem si skoro v 50km rychlosti při jízdě z kopce na cyklostezce včas nevšiml zavřené lesní závory a přerazil jsem se o ni. Závora byla přes celou cestu, zašedlá, neoznačená, v lese se střídalo slunce-stín. Ubrzdit se už nedalo a po stranách byly na husto stromy. Takže čelní náraz – na kole přeražená přední vidlice a bohužel také má noha. Výsledkem byla mnohočetná otevřená tříštivá zlomenina bérce – holenní i lýtková kost na několik kousků. Přes závoru jsem pak nějak přeletěl, naštěstí jsem měl helmu (jinak nevím jak by dopadlo). Mobilem jsem si přivolal záchranku, která mě odvezla na operaci do úrazové nemocnice. V noze mám dlouhé železo a šrouby.

       Horší je, že to přestalo srůstat a před 3 týdny jsem byl na další operaci – zkrátili mi lýtkovou kost, aby mohli nosnou holenní přirazit více k sobě. Dali tam zase nové pevnější železo a nové šrouby. Nohu mám pěkně rozřezanou – samé švy. Budu doufat, že to začne srůstat, protože mi to naprosto ničí život, nemohu chodit do práce (dělám práce ve výškách), likviduje mi to finančně firmu. Po těch operacích mám vytočené chodidlo doprava asi o 10–15 stupňů, což nevím, co v budoucnu bude dělat. Prý tím pádem dostanu dříve artrózu kolena, protože bude více zatěžováno v mezní poloze. Zkušenosti s Úrazovou nemocnicí v Brně mám rozpačité – vlastní péče v nemocnici a operace snad dobré, ale následná ambulantní péče katastrofa – x hodinová čekání, kontroly v dlouhých intervalech – třeba 2 měsíce (což je naprosto nedostatečné) a trvající pár minut - člověka prohlédnou jen velmi zběžně. Myslím, že na to, že to nesrůstá (nebo že špatně při první operaci napravili) měli přijít dříve. Takhle jsem ztratil další měsíce.

      Ležím doma, akorát o berlích na vycházky. Leze mi to už na mozek.

      Jestli se mi podaří přiložit, tak vkládám rtg snímek před druhou operací, t.j. asi 6 měsíců po úrazu

      0 0
      • hribik A1  

        neviem ci naschval, ale zavory byvaju casto umiestnovane dost sproste, neraz priamo za neprehladnou zatackou…

        neostava mi, nez ti popriat uzdravenie…

        0 0
        • vinnca  

          nevim kde, ale nekde jsem videl, ze par set metru pred zavorou v lese je cedule s napisem: "POZOR, zavora 300m "coz jsi myslim, ze neni spatna vec, tusim, ze jedna cedule upozornovala 300m a druha byla blize 100m a jeste byla reflexni. Je fakt, ze to byl neprehledny a kopcovity usek. Taky by ty cedule nebyli na skodu. 

          0 0
          • hribik A1  

            hej, keby byvali pri vsetkych takto umiestnenych, ok. ja som zase videl aj par takych zavor, co boli v smere zhora hned za malo prehladnou zatackou, a bez upozornenia, pricom o kus dalej bol rovny usek. je sice pravdou, ze v kazdom mieste cesty (vratane lesnych a turistickych) mas jazdit tak, aby si stihol zastavit pred sebeblbsie ulozenou prekazkou, a prastit do zavory je tak v zasade vzdy hlavne chyba toho, komu sa to „podari“, napriek tomu umiestnovanie takychto „pasci“ vzdy navysuje uz existujuce nebezpecenstvo, a z tohto pohladu sa s tym neda suhlasit

            0 0
          • Gad  

            Jj, takhle je to na lesní asfaltce nad Kamenným přívozem, je tam závora za zatáčkou, v poho tam jedeš 50km/h, ta cedule je myslim 200m před ní. Ale nebývá to moc často.

            0 0
        • Pavel  

          jj, taková „vtipná“ závora je (byla?) při vjezdu do Květné (pak se jede kolem sklárny) z V. Javoriny. Já si ji všiml na poslední chvíli, zašlahfoval jsem, bohužel ale asfalt mokrý, takže nic, ale NAŠTĚSTÍ  se to dalo jabnout bokem. Byl to takový fofr, že mne to nenapadlo to položit na zem… Měl jsem narozdíl od Chucka štěstí, že jsem si ji na poslední chvíli přeci jenom všiml a že bylo hlavně kam uhnout…

          0 0
      • Hornet  

        Drzim ti palce aby si sa s toho co najskor dostal,

        skusal si sa informovat o lieku/enzyme Wobenzyn? dost to urychluje hojenie akehokolvek druhu, zapaly, zlomeniny a pod. Je to sice dost drahe ale fungujuce, myslim ze sa to da aj predpisat, v tom pripade tolko nedoplacas.

        Mam rovnake oblecenie ako ty :-) GT

        0 0
        • Charles2k  

          Dík. Wobenzym mi doporučilo pár lidí, tak jsem ho nedávno – po druhé operaci začal brát. Příspěvky na to nejsou, ale to už není podstatné. Beru cokoliv, jen aby to pomohlo.

           Pak jsem ještě četl, že někde v USA nedávno náhodou zjistili, že na nehojící se zlomeniny (což je prý asi 5%) pomáhá i injekční aplikace léku Teriparatid (který je jinak určen pro starší lidi na osteoporózu). Prý více než 90% lidí takto experimentálně zhojili nehojicí se zlomeniny. Budu to ještě konzultovat v Úrazovce.

          0 0
    • Trainman  

      V 11 letech zlomené obě kosti nad kotníkem = noha jen na šlachách. Měsíc sádra a rok nicnedělání. Teď mě to omezuje jen tak, že nemůžu do jakejkoliv vysokejch bot (lyžáky, snb…) Nevím, jak jsem do dokázal, ale od biku mě to rozhodně neodradilo. :-)

      0 0
    • stařík  

      Z banálních odřenin, naražené ruky a potrhané kůže bylo nakonec 10 dní v nemocnici s trombózou v lýtkovém svalu ( "infarkt lýtka "). Domů jsem přišel teď ve středu. Bez kola budu 3 měsíce.

       
      0 0
    • Krutor  

      Když to tady čtu, tak těch mých celkem 6 pádů na biku od r. 97 dopadlo celkem solidně. Většinou do týdne jsem mohl na kolo, až na 2 případy. Nejdýl jsem byl bez kola asi měsíc po výronu kotníku – po squashi :-)

       

      Tak všem marodům úspěšné uzdravení.

      0 0
      • xshreck  

        To já taky nikdy nic, jen jsem se maximálně podřel a obtiskl rohy na stehna :))

        Jinak nejhorší pád byl ten, když jsem si vyjel z domu asi 150m do školy pro oběd (v kastrůlkách). Nahoru ok, dolů to bylo z kopce… kastrůlky jsem držel v pravé ruce zároveň s řídítkama (nevím jak to popsat) a jelo to nějak pomalu, tak jsem si chtěl dát vzadu těžší převody, mno a nějak se to zvrtlo, zatočilo, kouslo se kolo a já letěl i s obědama :-D

        Měl jsem jakýsik šutr v koleni a nalomenou ruku, ale co bylo jediné štěstí – oběd to přežil a já si ho dal po příjezdu z nemocnice :D:D:D

        0 0
        • HROOLI  

          loni jsem se pěkně vymlel,ale nejhořší pád jsem měl dneska – spadl jsem řidítkem přímo do hovna :D naštěstí zimák…

          0 0
          • xshreck  

            jak se na polích uskladňuje hnůj – tak jsem jel po jendom takovém plácku, kde byl zrovna odvežený :-)

            Měl jsem uplně obalené pláště, rozjel jsem se na 30 a chtěl zabrzdit :-) Nové kolo, nové brzdy a k otmu „cukající“ kotouč … a letěl jsem bokem po tom máslíčku :))))

            Nic mi nebylo, jen má bebí rám od brzdové páčky :-D Ale je to nepříjemné .-)

            0 0
    • Pavel  

      Můj poslední přírůstek: ve čtvrtek před prodl. víkendem čelní srážka s babou (nezaslouží si pojmenování cyklistka) – jela v vlevo, nedívala se a ve finále uhnula DOLEVA (já samozřejmě vyhýbal doprava, nejsme v anglii). Mám modrou ruku (teda, ta už je červená, včera jsem se na kole připálil), naražená žebra (ta, co byla kdysi zlomená; takže docela výživné), bok a koleno (to před 1,5 měsícem operované; jak jinak). Na předním šestnácka (dvojitá osma)…

      0 0
    • JakeF  

      Tak se přidávám do síně slávy :-). Včera v Kácově v rychlym rozbitym sjezdu mi vyhodil pedál a já se proletěl z rychlosti kolem 50km/h tak 10–15 metrů v kotrmelcích. Helma mi zachránila hlavu, ale jinak mám odřený a pomlácený snad celý tělo, nejhůř odřenej zadek a loket a kvůli tomu, že nenosim rukavice i ztržená kůže z dlaně… No ale hlavně odervanou klíční kost od ramene, dneska se to mělo operovat, ale musí se počkat kvůli mokvajícím ránám na rameni, aby se nedostala infekce do řezu, takže budu čekat až do pátku s rukou v ortéze a klíční kostí asi 2cm od původní polohy :(.

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Když už, tak pořádně! :-)

        0 0
      • jIrI___  

        Shimano pedály nebrat, já to říkám furt. Hlavně ať se dáš brzy do kupy.

        0 0
        • JakeF  

          Já si nejsem jistej, jestli to neni tim, že mám na botách Exustar kufry… Ale z toho sjezdu jsme fakt letěli jak šílenci a ty ďolíky a houpáky nebyly úplně malý…

          0 0
          • HROOLI  

            aspon máš v nemocnici net :-) To já tam ležel 4 týdny,bez pohybu,napojený na dráty a jen hleděl do okna :D

            0 0
            • JakeF  

              Já mám mámu doktorku, takže jsem byl na pokoji pro lékaře :-). Teď už jsem zas doma a je to pěkně na houby, protože strávim 5 dní čekánim na alespoň částečný zahojení těch odřenin a ta klíční kost je vcelku cítit…

              0 0
              • HROOLI  

                tjn,to věřím… Já čekal 1 den na operaci zlomené,otočené pažní kosti a fakt to nebylo příjemné :)

                0 0
          • Rychlej turista  

            To říkám furt: Ve sjezdu se dá málo získat nebo hodně ztratit.

            Hlavně se dej do kupy bez následků.

            0 0
        • JSt  

          vypadavani kufru z pedalu je obecne slabina spd systemu. shimano je z nich jeste nejlepsi.

          ale tajm je tajm ;-).

          0 0
      • mvit  

        Asi to bude ten sjezd, který byl krátce po odbočení s asfaltu po šotolině s vymletýma dírama od vody, uvolněnými kameny a velkými houpáky. Když jsem ho jel v prvním kole, říkal jsem si, že je to tu docela o držku. V druhém kole jsem za sebou měl skupinku asi 5 závodníků a raději jsem si zpomalil a nechal se předjet. V kopci jsem je pak zase předjel zpátky. Chci tím, jen říci, že se sjezdy na závodech jezdí opravdu ve zběsilém tempu a vyhrává bohužel ten kdo má menší pud sebezáchovy a pustí to bezhlavě dolů. Půl léta jsem letos nemohl jezdit závody kvůli zlomené noze. 1,5 měsíce jsem nemohl pořádně chodit ani řídit auto. 14 dní jsem se pohyboval jen o fofrklackách. Jenže gumové špunty na jejich koncích nevydržely hned první výlet se na Sněžku :). Po 4km se ušoupaly a začaly se roztemovávat hliníkové trubky. Na další pěškovýlety s fofrklackama jsem měl už vždy s sebou několik párů rezervních špuntů. Po čtrnácti dnech mě definitivně přestal bavit tenhle způsob pohybu a nemalé investice do rezervních špuntů mě posadily zase zpátky na kolo :). Jezdil jsem jen s jednou nohou a to díky SPD, fofrklacky jsem si vozil v batohu na zádech :). Každý den jsem se tak dostával měsíc do/z práce (15km).

        Byl to dobrý trénink na tu zdravou nohu, ale za ten měsíc jsem měl dost asymetrickou postavu. Zdravá noha byla ve stehně o 8cm a v lýtku o 5cm větší :). Když jsem se po sundání sádry začal znovu šlapat obouma, tak mě zlomená noha nejdříve brzdila. Postupně se to rozhejbalo a cítil jsem neuvěřitelnou lehkost šlapání. Týden na to jsem se vydal na své první závody po zranění. Díky zapojení obou nohou a vytrénované té zdravé jsem se 50km držel na prvním místě podle motorkáře s náskokem 2km. Pak jsem měl ve sjezdu defekt, který jsem špatně opravil a po kilometru jsem píchnul znova. Za tu dobu mě předjelo asi 5 lidí. Protože jsem kvaltoval, tak jsem to nafoukal podruhé málo a v dalším kamenitém sjezdu jsem měl třetí defekt. Duši jsem rozpíchal na 6místech, jinou už jsem neměl a navíc jsem ztratil pumpičku asi na místě druhého defektu. 15minut jsem šel pěšky a čekal na soupeře, který bude ochoten mě půjčit pumpičku.

        Přeji Ti brzké uzdravení a nám všem minimum nebo lépe žádné úrazy.

        0 0
    • Ondy  

      Zlomenina stehení kosti do pravého úhlu, (Vysoká rychlost, kopec dolu, blbej úsudek + najednou zatáčka se svodidlama, vzal sem to stehnem do svodidel)udělal sem asi 7 přemetů po helmě, stihl sem to i vyfotit před příletem helikoptéry, ale nemůžu přidat fotku, protože nejsem schopnej se ohnout dolu k pc :D

      0 0
      • Tommy_Lee  

        Tak to sem radsi ani nedavej, treba ja bych to nemusel rozchodit :-D

        0 0
      • iron.hide  

        ahoj, plis daj sem tu fotku :) lebo take nieco som este nevidel. Teda ak sa uz dokazes zohnut k pc. Inak ti prajem co najskorsi navrat na bajk. Ak je to ale moc brutal, tak to radsej uploadni na maso.roumen.cz, aby si neprudil miestne slabe zaludky :)

        0 0
    • Bully  

      Na dnesnich zavodech co jsme poradali si jeden borec pry doslova vyslekl koleno z kuze. Nevidel jsem to- delal jsem fotografa a v tomhle sjezdu jsem nebyl, ale bylo to pry vazne jedle :o/ K sanitce ho museli snaset na rukach asi 500 metru.

      0 0
    • martin_bakov  

      nejdriv sem cetl nick medunka a bylo mi divny ze by tejden nesedela na kole :) At to srusta rychle. Zatim mam stesti, jen par odrenin…

      0 0
    • Jirka77  

      Taky se přidám se svojí troškou do mlýna:

      V 17 letech jsem v nějakým sjezdíku prorazil duši, přelítnul jsem přes řidítka a vyrobil si otevřenou zlomeninu na levém předloktí. Byl jsem sám, někde na polňačce a vzhledem k tomu, že tenkrát ještě neexistovaly mobily mě nezbylo nic jiného než jít pěšky 2km do nejbližší vesnice a tam jsem zvonil na všechny baráky aby mě zavolali sanitku. Kosti jsem měl úplně rozdrcený tak se to hojilo 7 měsíců.

      Minulý rok jsem na závodě okolozlína jsem to v jedné hodně rychlé šotolinové položil na levý bok a kromě klasických odřenin jsem si vykloubil palec na pravé ruce:-). Nikdy jsem nepochopil jak se to mohlo stát. No do cíle jsem to dojel, ale nemohl jsem řadit na přehazce:-).

      0 0
    • HellRider29  

      Loni, ve sjezdu na totálně sjetých pláštích (já vím, moje blbost) se mi v jedný zatáčce přetočilo přední kolo, následně se seklo o kořen a já si zapíchnul řidítka do břicha. Pěkně jsem se k tomu proletěl a trošku se potlouk. V první chvíli jsem si myslel, že mám zlomený žebro, ohmatlal jsem se, ale žebra byly ok a tak jsem jel dál. Chvílu jsme s kámošem ještě jezdili a pak jeli dom. Tam mě ale začlo strašně bolet břicho a tak hurááá do nemocnice. Diagnóza: Roztržená ledvina – týden v nemocnici nacévkovanej, dalších 6 týdnů naprosto žádná fyzická aktivita a 6 měsíců bez alkoholu a těžký fyzický činnosti

      0 0
      • t29  

        Už se z toho pomalu dostávám, před třemi týdny jsem si vzal zrcadlovku, že se projedu a něco pěkného nafotím. Před sjezdem jsem zapoměl, že zrcadlovka patří do batohu, takže jsem seděl na sedle a dával pozor na foťák na krku, místo abych posunul zadek za sedlo a dával pozor na cestu.

        Dál už to bylo jednoduché, v bahně jsem zablokoval přední kolo, sebe přehodil přes řidítka, a jak jsem si levačkou kryl foťák, pravačka schytala plný náraz (cca 30 km/h) s následkem vykloubení ramene.

        V nemocnici rentgen, nahození ramene v narkóze, ruka ve fixaci na dva týdny a další dva týdny rozcvičování, tak snad v půlce října se posadím i na kolo.

        0 0
    •  

      Já jednou hodil mrchu že to není ani pravda, netuším proč ale všechny pády na Biku mám na asfaltu i když Žiletku nesnáším a jezdím jen terén… Nevšim jsem si auta co tam parkovalo a tak nějak jsem ho přeletěl a skončil na hlavě a ramenu které to nedalo a urvalo se… Tři měsíce jsem se neuměl sám postavit natož utřít si… Nevěřil jsem jak může být člověk tak bezmocný a vydržet takovou bolest a to bylo jen rameno, od toho pádu vozím helmu a jsem rád že vůbec dýchám

      0 0
    • lowerlower  

      Ani mi nepovídej. Na svůj svátek (28.9.2008) jsem se rozhodl, že se pojedu rekreačně projet. Co však osud nechtěl, při první jízdě z lesního kopce jsem najel za muldou na mokrej kořen, bum prásk a byla z toho utržená kloubní hlavice pažní kosti, operace, 3 KI dráty, 6 měsíců rekonvalescence i s rehabilitacema a doteď pravou ruku naplno nezvednu.

      No co, život jde dál, jezdí se dál :)

      0 0
      •  

        u mě se rozhodli že mě operovat nebudou a nechaly mi to normálně srůst. Ted už ruku normálně zvednu a ani to už nebolí ale mám tam pořád hrču jak prase a ta tam asi i zůstane.

        0 0
        • Esi  

          ale to jsi měl patrně vytrženou klíční kost z toho pletence u ramene a nebo zlomenou klíční kost a určitě ne utrženou kloubní hlavici od pažní kosti

          0 0
          • lowerlower  

            Nene, je to tak, vím co jsem měl zlomenýho. Sám sem to viděl na rentgenovém snímku. Prostě zlomenina v oblasti epifyzalních chrupavek. Kdybys mi to nevěřil, můžu ti naskenovat rentgenový snímek ;)

            0 0
            • Esi  

              tak to mě překvapuje že to šlo bez drátů

              0 0
              • lowerlower  

                Právě že nešlo, mrkni nahoru → 3 KI dráty

                0 0
                • lowerlower  

                  Ah, sorry, nevšiml jsem si k čemu je ta reakce. :)

                  0 0
                  • Esi  

                    :-) brácha měl právě obě klíční kosti vytržené z toho pletence tak vím že to se operovat nemusí když to jde vrátit zpátky bez operace :-) a zůstane tam ta boule tak 1–2 cm, ale funkčně je to v pohodě

                    0 0
                    • haus1  

                      1–2 cm boule znamena ze klicni kost byla dislockovana a ze ji bylo nutno operativne vratit do fyziologickeho postaveni. To ze to nebylo udelano znamena pouze to ze doktor byl prase

                      0 0
                      • Esi  

                        bylo to v rumunsku a tam bych do operace nešel, v ČR potom už bylo asi pozdě, funkčně je to úplně v pohodě bez jakékoliv bolesti

                        0 0
                        • haus1  

                          Nj, to s Rumunskem chapu.

                          Mam aktuálně taky zlomenou klicni kost, před 14 dni mi tam nacpali LCP dlahu od Synthesu ale klicni kost „narovnali“ tak ze mam na rameni cca 2cm bouli.

                          Podle doktora to je dobry, pro me absolutne ne, i když uznávám ze na fukci by to vliv nemelo.

                          Takze jsem tet s jinym doktorem resil opravu. Uz jsem na ni od tothle patku ( cca 14 dni od urazu a operace ) dohodlej.

                          Pevne doufam ze zdejsi zdravotnictvi ma na vic nez na hyzdeni tel odflaklejma zakrokama…

                          0 0
                          • Esi  

                            brácha se na to potom taky ptal ortopeda a ten mu řekl, je to jako s autem co funguje do toho se nehrabej, ale kdyby mu to prej moc vadilo tak mu to opraví, ale tím že ho to nebolí a nijak ho to neomezuje tak je lepší se to tom nerejpat, aby ho to třeba potom nebolelo. Naštěstí brácha je celkem svalnaté postavy, tak že půl roku v posilce a není to skoro vidět :-) když to nevíš tak si toho nevšimneš :-)

                            0 0
                            • haus1  

                              Jestli mu to nevadi tak je to v poho.

                              Ja jsem se s tim nesmiril, jsem pomerne hubenej a u me je ta nerovnost videt docela hodne.

                              A do posilky nemuzu, pac me to tam ukrutne nebavi :-))

                              0 0
                            • Manas  

                              Tak to ma naprosto stejne jak ja … akorat ze me to treba vadi pri

                              klikovani a nebo kdyz na tom lezim. Obcas si na to musim davat bacha. Viz muj

                              RTG :-)

                              http://www.manasovo.cz/…s/ramena.jpg

                              Ehm, ty poskozeny hlavice si nevsimejte – v 50km/h na rameno do kameni :-)

                              0 0
                • DolbyX  

                  Tak radši něco veselejšího ne ?:)

                  já třeba minule potkal krásnou bikerku na kole!!! :D

                  0 0
                  • Esi  

                    když já právě většinou potkávám krásné bikerky jen když jedu se ženou :-), když jedu sám tak nikoho a nebo samé ošklivé chlapy :-)

                    0 0
                    • DolbyX  

                      :)) ted si mě rozesmál … něco pravdy na tom určitě bude :)

                      Je pěkné vidět slečny, které si užívají jízdy na kole… :)) škoda, že nemám takovou kamarádku, která by se vydala na nějaký ten výlet :)) a natřela by mi v kopci zadek a čekala na mě :D a hecovala at přidám :D

                      0 0
    • Sodík  

      O rozstřelení psího hovna na všechny zúčastněné strany v 50 km/h sem přece nebudu psát )

      0 0
    • lutte1  

      Nejhorší pád jsem měl letos.Cca 1.5m drop.Těžiště moc vepředu, malá rychlost.Přistání na přední kolo,let přes řidítka přímo na hlavu.Vozim kokosku takže sedřená huba,naražená čelist.A nejspíš lehký otřes mozku.Ten den jsem dal ještě 2 jízdy,už radši bez dropu.A pak jel 20km domů.Nepoznával jsem okolí kudy jedu.Byl jsem mírně dezorientovanej,ale dojel sem v pořádku.:)

      0 0
      • Vladko1  

        Minulý rok som mal škaredý pád, keď som zjazdoval po úzkom chodníčku v borovicovom poraste. O pravý roh riadítok sa mi zachytil konár a zrazu som sa kotúľal po tomto chodníčku, ktorý bol šialene kamenistý. Vstal som a hneď som obzeral bicykel, našťastie sa mu nič nestalo. Potom som začal obzerať seba. Bol som celý do krvi doodieraný a ľavá strana hrudníka ma bolela. Vzápätí mi prišlo zle a musel som si sadnúť. Keď ma to prešlo, pokračoval som v jazde a spravil som ešte asi 25 km s nastúpanou výškou 650 m, kým som prišiel domov. Na druhý deň som nemohol kašľať ani kýchať, ľavá ruka nič neuniesla, pretože tá strana hrudníka ma bolela ale zistil som, že na bicykli to znesiem. O štyri dni som išiel Cyklomaratón v Udiči (SR)a skončil som desiaty v kategórii na dlhej. Ten hrudník na prestal bolieť asi o dva mesiace. Medzitým som sa dozvedel, že som mal narazenú slezinu a mal so tam vďaka tomu zápal. Teraz som už v poriadku.

        0 0
        • martin_bakov  

          konar je kmen stromu ?

          Moc pekne se staras o sve zdravi, to se musi nechat…

          0 0
          • gargamel  

            konár je větev

            0 0
          • Vladko1  

            Asi by sme mali mať znova spoločné hranice. Nejako si prestávame rozumieť.

            0 0
            • martin_bakov  

              myslim ze si rozumime dobre ;) kdyz nevim tak se zeptam. Mam brachu tomu je 17nact a ten je ze slovenstiny uplne v pr… skoro nicemu nerozumi :(

              0 0
            • hribik A1  

              šak máme spoločnú hranicu :-) od lanžhota a kútov až kdesi za čadcu

              0 0
        • rasto  

          no tak Ty jsi nejvetsi drson, o kterem jsem zde na B-F neco cetl. opravdu. narazenou vnitrni organ a nejit do nemocnice? uff uff

          0 0
          • Shadow.1  

            spíš největší … ;-) hrdinů jsou plné hřbitovy :-)

            0 0
          • Vladko1  

            Hneď na druhý deň som sa dal vyšetriť v nemocnici a prvá diagnóza znela „Narazený hrudník bez zlomenín“, nič viac. Ďalej mi bolo vysvetlené, že to bolí ako zlomenia, nič viac. Až o niekoľko týždňov, keď som stále otravoval lekára, ma poslal na ďalšie vyšetrenia. Blbý nie som. Veľa mojich rovesníkov, ktorí predtým makali, už nerobí nič. Ja som stále tu a verím, že aj budem.

            0 0
            • Hornet  

              Ale aspon to nakoniec dobre dopadlo.

              Mal by si sem napisat meno toho doktora, aby sme sa mu vyhybali, ved ta mohol svojou nedbalostou odpisat…

              0 0
              • Vladko1  

                Takí sú teraz takmer všetci doktori.

                0 0
                • Hornet  

                  Ja mam nastastie velmi dobreho kamarata chirurga, na ktoreho sa da spolahnut :-)

                  Tiez som sa podobne vyvalal ako ty, skoncilo to vyklbenym ramenom a domov to bolo este 25km…ale dosiel som. Rameno je uz celkom ok, ale niekedy sa ohlasi :-D

                  0 0
            • Shadow.1  

              Tak to jo :-) myslel jsem, že jsi k doktorovi nešel vůbec :-)

              0 0
    • albion66  

      Tak i já trochu do vinku. 23.10.2010 akce „Poslední kilometr sezóny“ v Jeseníku. Při sjezdu z Rejvízu si tři poláci spletli odbočku k cílové chatě a ač jsem jel za nimi na horáku (oni na silničkách) jeden z nich mi cca. 10 m před čumákem uhnul vlevo a já už to neubrzdil. Rychlost cca. 48,6 km/h a střihl jsem mu zadní kolo. Výsledek. 5 zlomených žeber, otevřená zlomenina pažní kosti, prasklý loket, pohmožděné rameno, zlomená klíční kost. Následoval let vrtulníkem do Olomouce, 3 hod. operace, dvě desky v ruce a 16 šroubů. Loket už asi nenarovnám, rameno bolí stále jako čert. Je doufám, že v dubnu už budu schopen začít jezdit. Ještě že jsem měl přilbu, jinak už bych tady již nic nenapsal. Poučení? Bacha na Poláky!!!

      0 0
      • Vladko1  

        To ja som dopadol lepšie. Pozerám, že si zhruba v mojom veku. Môj kamarát už jeden rok cvičí kulturistiku s dlahou a skrutkami v ruke, kde mal predtým špirálovú zlomeninu. Nádej zomiera posledná. Nohy máš v poriadku. Držím palce!

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Na Posledním kilometru jsem byl párkrát a vždycky se tam někdo strašně smotal a vždycky při sjezdu z Rejvízu.

        Jinak k těm Polákům. V juniorech jsem s nima hodně závodil, takže jsem na ně docela zvyklý, ještě teďka občas, když jedu závod v Jeseníkách (tam jich bývá nejvíc), tak se tam objeví. Jsou to strašní plašáci.

        0 0
        • albion66  

          Vím,znám tě, viděl jsem tě tady i na Priessnitzovce, jel jsi s mým synátorem. Bohužel tentokrát padla řada na mě. Kdybych to tu neznal, ale takhle to bolí dvakrát. Nikomu z branže to nepřeju, ani těm co mi tam vlítli.

          0 0
          • Biker jak Pes  

            To je haluz, na Priessnitzovi jsem byl jednou. Mám jenom špatné vzpomínky. :-D V jedné zatáčce ke konci ve sjezdu jsem to poslal rovně mezi stromy. No a aby toho nebylo málo, tak mi před cílem, kdy jsme valili ve skupině po asfaltu docela rychle, zabrzdil blbec přede mnou skoro na místě. Já zůstal ležet sedřený od hlavy k patě a frajer ujel. :-/

            Jo a ještě jsem ztratil tachometr. :-D

            Ale, kdo je Tvůj synátor, to nemám tušení. :-P

            0 0
      • Mikikuba  

        Jak dopadlo vyšetřování?na následném vyhlášení to řešila policie docela důkladně.Držím palce ať seš ok.Chce to trpělivost a cvičit.Já jsem po operaci lokte a opravdu to chce čas.Hodně času!Hanka

        Jinak poláci děs běs.

        0 0
      • Hornet  

        Tak len poctivo doliecit, vyuzit dobre rehabilitaciu a cvicit s tym, postupne zatazovat a posilovat. Das sa dokopy :-)

        Skus Wobenzyn, urychli to liecenie.

        0 0
    • Avail  

      cestou z knajpy v 7.00 ráno jsem potkal betonovej květináč – zlomená naviculárka, vyraženej zub, brada na šití a otřes mozku :-)

      0 0
    • Avail  

      http://www.wikiskripta.eu/…C3%AD_a_ruky

      kua.. to mělo být na „Psa“

      0 0
    • petrun  

      Když nepočítám pár zlomenin a urvané menisky, tak především začínající artoza kolen. Jezdím intenzivně od deseti let a před třiceti lety nebylo tak kvalitní cykloblečení jako dnes, bohužel zima byla mnohdy větší. Možná že i současný zánět trojklanného nervu má původ v mrznutí obličeje na kole za silných mrazů. Inu sportem ku zdraví (jen kdyby to tak nebolelo).

      0 0
    • petrun  

      Když nepočítám pár zlomenin a urvané menisky, tak především začínající artoza kolen. Jezdím intenzivně od deseti let a před třiceti lety nebylo tak kvalitní cykloblečení jako dnes, bohužel zima byla mnohdy větší. Možná že i současný zánět trojklanného nervu má původ v mrznutí obličeje na kole za silných mrazů. Inu sportem ku zdraví (jen kdyby to tak nebolelo).

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Naše češtinářka na střední, která byla velkým odpůrcem sportu říkavála: „Sportem k trvalé invaliditě.“ Já jsem seděl hned v první lavici a neustále jsem to dokazoval, když jsem byl věčně dodřený a polámaný z kola. :-D

        0 0
      • Tommy_Lee  

        Tak ten zanet trojklanneho nervu ti fakt nezavidim… Brrr. Nekde jsem slysel, ze muze jit o celozivotni neodstranitelny bolesti, ktery v nekterych pripadech muzou cloveka dohnat az k myslenkam na sebevrazdu… :-/

        0 0
        • petrun  

          K myšlenkám na sebevraždu snad v případě kdy člověk nebere prášky proti bolesti, pak si to dokážu představit. Ale ani v případě kdy je beru to není žádná sláva, mají silné vedlejší účinky, motám se jak po deseti pivech a další projevy jsou jak při velmi nepříjemné kocovině. Stejně to bolest neodstraní jen otupí. Když mně to rafne je to jak když naplno bolí 3 zuby najednou + silný zánět středního ucha + velmi silná migréna. Nejhorší je, že to přišlo jak blesk z čistého nebe. Postavil jsem pohodového zimáka, nakoupil nejlepší zimní oblečení jaké jsem kdy měl a těšil se jak budu najíždět přez zimu kiláky. Najednou prásk po držce a všechno je jinak:-((

          0 0
    • JP3112  

      viděl bych to tak že záleží na tom v jaké rychlosti, z jaké výšky případného skoku a na jak tvrdý povrch dopadneš. a ještě jak šikovně. jinak podle mě to nejde jednoznačně říct ale řekl bych že odřený koleno a noha jsou pokaždé, + loket.

      0 0
    • luper  

      můj poslední úraz na kole v říjnu 2010 viz. povídky – Jak jsem rozbil kolo, sebe a přilbu--,ale proti Charles2k slabej odvar držím palce. I když jsem už jsem měl za život zlomené obě klíční kosti, přetrhané vazy v kolenu a několik zlomenin.

      0 0
    • Nismooo  

      Po precitani vsetkych prispevkov normalne neverim, ze co vsetko sa moze na bajku stat.

      Ja mam za sebou asi 10–15 000 km a jedine co sa mi stalo, je nespocetne mnozstvo skrabancov a par krat vyrazeny pedal alebo prevodnik v nohe

      0 0
      • hribik A1  

        to som mal po 15tisíc tiež… o poznanie horšie to bolo po 35 000 a 75 000, ale zas miestne pomery to našťastie nedosahovalo…

        0 0
      • Vladko1  

        Tiež som neveril. Buď trpezlivý.

        0 0
    • martin_bakov  

      Male oziveni vlakna :

      Na 24hodinovce v Liberci pad ve sjezdu spis na spodni cast holenni kosti zepredu – velka boule (hned v prvnim kole). Jeste chvili sem jezdil ale bolest a boule se stupnovala. Vecer sem jel radsi na pohotovost : holenni kost pod rentgenem v poradku,kotnik taky. Otok zatim sestoupil dolu ke kotniku. Odhadoval sem ze do tydne se otok vstreba, ale vubec to nejde tak rychle.

      Nohu leduju, lehke stahovaci obvazy + masticka Ibu-hepa, Snazim se ji casto behem dne mit vys nez hlavu aby to mohlo lepe odtekat ale stejne to chce cas. Chodit s tim muzu uz od pocatku ,ale je to neprijemne – kuze je napnuta podobne jak kdybych dostal par zihadel.

      Doktor odhaduje ze otok bude pritomny jeste tak tyden :( celkem tak 2–3 tydny bez kola. Sem sice rad ze se nic nezlomilo ale prekvapilo me kolik casu me bude potreba aby ten otok kompletne zmizel !

      0 0
      • martin_bakov  

        Jinak pri tom padu me zachranila od tezkeho urazu helma (ktere timto dekuju) a trochu odreny loket+koleno ale to nic nebylo…

        0 0
      • Shadow.1  

        tak se z toho rychle dostaň…

        jinak, asi bych to neledoval… stahuje to cévy, sice mírní bolest, ale rekonvalescence je celkově delší…

        0 0
      • Mikikuba  

        Stalo se mi to samé.trvá to opravdu -+ 3 týdny.čili trpělivost.já si to jen ojela:) hranou CB pedálu…

        0 0
        • martin_bakov  

          jak to myslis ‚ojela‘ ? ze jsi ani nespadla jen te seknula hrana pedalu ?

          0 0
          • Mikikuba  

            přesně:)kluci vůbec nechápali jak jsem k tomu přišla…

            0 0
          • McBlacky  

            já si jednou roztrhnul koleno o boční matici osy Author pedálu a to jsem ani nespadl z kola :)

            špatně naskočená vysoká překážka, kolo na zadní a už to bylo.

            0 0
      • martin_bakov  

        Otok je po 11 dnech pryc, zbyl mi narazeny sval nekde na vnitrni strane kotniku tak na to mam uzivat wobenzym no a optimisticky vzhlizim k vikendu ze uz to bude snad fajn :-)

        0 0
      • albion66  

        Loni 23.10. srážka s polskými účastníky posledního kilometru v Jeseníku, kdy mi bez ukázání překřížili cestu při sjezdu z Rejvízu (48 km/h). Výsledek?: Zlomená klíční kost, 5× zlomená žebra s krvácením pod plíce, tříštívá otevřená zlomenina levé pažní kosti a loketního kloubu ( 20 cm drátu,2× skoba, 2× TI dlaha+18 šroubů), přilba rozštípnutá, rekonvalescence 4 měsíce. Už jsem zase na biku. Fakt se už bojím, ale nejvíce Poláků na silničkách.

        0 0
        • albion66  

          Omlouvám se, už jsem se tady jednou prezentoval.:-)))

          0 0
        • McBlacky  

          tak to je hustej pád.

          Poláci mi stačili na etapáku Bikechallenge, nejvíc rozsekaní závodníci byli spolehlivě poláci

          0 0
          • šimlos  

            Poláci jsou známý hovada. Jak na biku,tak v lezení a taky v chlastu :-)

            0 0
      • HarryTP  

        Tak to sem na tom stejně :-(. Minulej víkend sem se probral po chlastačce a bolel mě kotník , nejak sem si nevybavoval ,že bych nekde upadl tak sem si rek ze to je jen podvrtlý tak sem to stáhl a neřešil to ale dnes už sem tu bolest nevydržel a šel k doktorce stahuju,mažu,le­duju,polykam prašky, nohu nahoře a dám si pár dní pohov.

        0 0
    • Brzda  

      sedrena pulka ksichtu + roztrhanej nos. Takze nos prositej skrz na skrz a dalsi dve velky jizvy na cele a par mensich kolem oka. Neboli kamenity sjezdik v lese.

      Zatim travim druhej tyden v nemocnici.

      0 0
    • oXide  

      sedřený obličej, otřes mozku a nějaké menší oděrky – byl jsem malej a lítal bez helmy :)

      0 0
    • DAWE25  

      V pondělí jsem si urazil půlku zubu (1 vlevo nahoře) a druhou jedničku, vpravo nahoře jsem si trochu vyvrátil a mám v ní mikrothliny. Naštěstí jsem si jí intuitivně hned vrátil správně zpátky, takže snad bude v pohodě. Odřenej xicht a ostatní zuby byly naražený. Ve 30km/h jsem trefil pařez. V bezvědomí jsem nebyl, ale cca 20 min si nepamatuju.

      0 0
    • kupi  

      Minulý týden jsem trefil auto, nedalo přednost :-D Naštěstí jen naražená a odřená ruka a koleno+ otřes mozku. Kolo je na tom celkem dobře :-D

      0 0
    • Smazaný účet  

      tak páni, kto je ten nešťastník…

      http://hzs.sk/…

      a na druhý deň ďalší…

      http://hzs.sk/…

      :(

      0 0
      • Smazaný účet  

        zlomenina panve je maras, ale noha je jenom takovy spotrebak:)

        0 0
      • goofy  

        Jo toho prvniho bohuzel znam…

        0 0
        • McBlacky  

          zlomenina pánve na kole, to musí být už fakt rána na tvrdý. Výjimečně se to stane v Pro Tour. Třeba u lezení to není až tak neobvyklý, ale to jsou velký pády na často na hodně tvrdý

          0 0
    • c0d3r  

      otres mozku, distorze krcni patere, hnuta panevni kost + nespocet jizev :-D ale zalezi o jake BIKEove discipline se bavime :-D na klasickym XC se Ti takovyhle veci asi nestanou… jezdim FR/Dirt

      0 0
    • c0d3r  

      otres mozku, distorze krcni patere, hnuta panevni kost + nespocet jizev :-D ale zalezi o jake BIKEove discipline se bavime :-D na klasickym XC se Ti takovyhle veci asi nestanou… jezdim FR/Dirt

      0 0
      • Carloss  

        myslíš?:D

        0 0
        • c0d3r  

          no nevim vid :-D ale myslim ze ne… i kdyz, kdyz se mrknem na TDF :-D tak tam jsou solidni haluze.. ale to je taky trosku jina liga..

          0 0
      • Tommy_Lee  

        ten otres mozku musel byt ale festovni, zejo? :-D

        0 0
        • c0d3r  

          nevim proc se tak blbe ptas kdyz moc dobre vis o co slo :-D hehehehe

          0 0
      • MarekF  

        Nejsi první FR/Dirtař, který má takové přihlouplé narážky na XC.. Jde vidět, že opravdu nevíš, o co go.. Z kola mám zatím jen zašitou bradu, ale to sem jel tam, kam jsem neměl (FR trať..), ale i na XC se dá vymlet tak, že si rád, že žiješ.. Ano, asi jsou pády u FR/dirtu častější, to ale nic neznamená..

        0 0
    • potápěč  

      před rokem jsem potkal kluka na kole a ptal jsem se ho na cestu. On mi ji ochotně ukázal a popsal na co si dát pozor. Druhý den ráno jsem šel do nemocnice se zlomenou rukou v lokti a on seděl vedle mně se zlomenou klíční kostí :o)))

      0 0
    • notobi  

      svojí vinou byl největší pruser pokus o skok na kole nevhodným ke skákání s dopadem přes kolo ale na louce takže to skončilo se zlomenou dlouhou kostí malíčku v dlaní pravý ruky (tříštivá zlomenina, když to rovnal doktor bolelo to slušně) a pár odřeninama

      Díky ožralýmu hovadu co mě sestřelil autem dne 14.6. 1997 v pul čtvrtý odpoledne v zatáčce v Krásetíně,při mým výjezdu na Kleť: Těžký otřes mozku, otlak na mozku, tříštivá zlomenina stehenní kosti levý nohy(šrouby), tržný rány na levý ruce a břiše, celkem 3 týdna nemocnice z toho 14dní JIP, 4měsíce berle, 10měsíců marození, 2× operace Levý nohy (šrouby dovnitř a ven) dva roky léčba otlaku na mozku (prášky jako prevence proti epilepsiitim pádem sem nesměl pít což mi nevadilo, ale nesměl sem řídit auto což jako automechanikovi problem byl docela velkej. Po dvou letech jsem OK jizvy zůstaly ty neřešim jediný s čim je občas problem je zablokovaná krční páteř, ale nic co se nedá řešit . V příloze foto kola to to narozdíl ode mě nerozchodilo skončilo mezi autem a stromem 20m od silnice. Já s auta spadnul prý když přeletělo stoku

      0 0
      • maajkee  

        A šlo to hovado alespoň sedět? Dostal jsi z něj nějaký odškodný?

        0 0
        • notobi  

          dostal 5let podmínku, 5let bez řidičáku, 20000,– pokuta odškodnění bylo cca 54000,–, ale musel platit i mojí lečbu pojišťovně a to (prý) bylo až 150 000,–/den na JIP( ale to sem jen slyšel takže neni nijak )podloženo

          0 0
          • umimjennatrikolce  

            odškodné pouze 54 tis? Celkem sakra málo 10 měsíců bez práce + následky na těle

            0 0
            • notobi  

              tenkrát sem měl mizernej plat a ten jsem dostával jako marodný pořád stejnej mimo jizev a o 1cm kratší nohy žádný trvalý následky nemam a to podle doktorů neni u chlapa nic co by ho ovlivňovalo ( taky to tak beru jizvy neřešim nohu taky ne sem v pohodě)

              0 0
      • Bish0p  

        no fuj!

        0 0
    • vifon  

      Tento rok mam nejaky smolny. Zlomeny klb malicka pravej ruky – mesacna prestavka, hned o 2 tyzdne po vyzdraveni zlomene rebro. A teraz uz 2 tyzdne bolesti vazov laveho kolena. Zavodna sezona pre mna skoncila niekedy v juli. Odvtedy len take to vozenie.

      Buduci rok mi ale statisticky vychadza bez zraneni (kazde 2 roky nejaka zlomenina), takze uz teraz sa tesim :-)

      0 0
    • Vejr  

      Zlomený palec u nohy, jak dlouho se to hojí?

      0 0
      • šimlos  

        Normálně jako ostatní kosti,takže tak 5 týdnů…:-(

        0 0
        • Chiron  

          Taky záleží kde to ruplo. Já měl sádrodlahu necelé 4 týdny. Největší peklo bylo ale pak tu nohu rozchodit a vůbec znova posílit svalstvo.

          0 0
    • miloso  

      Keď sa darí, tak sa darí. Prvý pád na asfaltke smerom hore, kde mi v pomalej rýchlosti ušlo predné koleso a v zlomku sekundy som bol na zemi, odnieslo si to len zodrané koleno. Pri druhom páde (zlá stopa, stačilo ísť pár cm vľavo) ma ochránila prilba, ale aj tak som žral hlinu a blato, takže pera to trochu schytala :-) Potom skutočne doslova neviditeľný hrubý konár trafil kamaráta do prilby a ja som chytal riadnu ranu do oka, teda, okuliare mi to oko zachránili (som prekvapený, že sa nerozsypali). Obaja sme ten konár proste nevideli, len z ničoho nič poriadna rana. Dnes som nemal svoj deň, to ja sa zvyknem udrbávať na kamarátoch ako sa vᵝajú po zemi, prípadne kúpu v kaluži či blate :-D

      0 0
    • marios  

      Tak letošní rok byl u mě tedy fakt pestrej:

      nejprve v březnu zlomenej klíček(vyjímečně ne na kole , ale na lyžích), v dubnu servanej loket a naražený prsty, že jsem s nima nemohl měsíc hýbat, v červenci na Saltzu na 209km loket a operace v Bad Ischlu, minulou neděli zlomený žebra po pádu do borůvčí, kde byla schovaná špičatá skála. Doufám, že jsem si to vybral na několik let, protože na biku se mi do letoška vlastně nic bážnýho ještě nepřihodilo.

      0 0
      • McBlacky  

        někdy se stane. Příští rok to bude bez zranění.

        Chce to teda sebou nemlátit tolik o zem :)

        0 0
        • marios  

          To chce, jenže já neumím (mi nebaví) jezdit pod své možnosti.

          0 0
          • Mikikuba  

            takže jezdíš nad své možnosti…ve stáří si vzpomeneněš:)

            0 0
            • marios  

              Stáří už mě dávno dostihlo, ale jezdím na hraně možností, nerad slejzám před překážkami.

              0 0
              • Mikikuba  

                staří není 44 to je omyl…

                0 0
                • Tommy_Lee  

                  Jeden muj znamej s oblibou rika: „Kdyz se po ctyricitce probudis a nic te neboli, tak ses mrtvej.“ :-)

                  0 0
                  • Mikikuba  

                    pokud 15 let trénuješ na max a máš pár úrazů bolí i dřív. já jen říkám,že až mu bude 50–60 bude tenhle styl co jezdil proklínat.nic víc nic míň

                    0 0
                    • McBlacky  

                      v 50–60 se ti to sečte jen když „jezdíš“ bohužel

                      0 0
                      • Mikikuba  

                        nerozumím co tím myslíš.ale tyhle jeho úrazy se sečtou 100%tně zo mi věř!nejde o ježdění ale o ty jmenované úrazy.pohyb nijak nezatracuju…to snad je vidět, že turistím s 550 h za rok…ale pokud myslíš, že je horší nejezdit,tak souhlas ale úrazy vše převrací jinam.zvláště vážné.ale hádat se nebudu každy se o tom přesvědčí i když teď je ve 30ti nebo 40ti chytrej!

                        0 0
      • ZuzicK  

        Jo, snad ti to vyjde, já měla rakvící minulý rok a tenhle, ťuk ťuk, žádný vážný pád ;-) A všechny další taky doufám budou, už mám rozum :-)

        0 0
      • Atilla  

        To je výčet. Jsem čekal, že máš v profilu minimálně enduro, spíš sjezďáka a ty frčíš XC. Aspoň se toho nebojíš:)

        Já po 13letech první úraz, který mě vyřadil z kola na delší dobu než 3dny. Vazy v kotníku lehce pocuchané:)

        0 0
        • marios  

          Jasně, jezdím lehčí terény,ale snažím se jezdit rychle a navíc to neumím. I když ten poslední úraz na Toku byl solidní trial a některá XC okruhy (např.Vimperk) taky nejsou úplně jednoduchý.

          0 0
    • Smazaný účet  

      300

      0 0
    • Jakobo  

      Stala se mi vcera odpoledne dost neprijemna vec, nastesti bez nasledku na zdravi. Uvedu to jen pro zajimavost. Tady jde o to, ze takova nehoda se da tezko predpokladat a nelze ji ani dost dobre predejit. Je to nova zkusenost.

      Jel jsem domu z prace, v ruce mensi nakup, do mirneho kopce, tak nastesti asi jen 15 km/h. Znicehonic jsem citil nejaky ostry tah na leve spici boty, jako by mi to chtelo botu rozriznout a pak neco prudce vystreilo od kola, letelo 10 metru a strelilo do protijedouciho auta. V tu chvili jsem teprve videl, ze to byl takovy ten zkur*eny ocelovy drat, co drzi disk na kole auta. Byl rezavy a ikdyz jsem se dival pred sebe na cestu, tak jsem jej prehledl, nebyl videt. Zrejme se nejak sprajcl pod predni kolo, to jej nejak nadzvedlo a pritom se zahakl za botu. Jel sem ale jel pomalu, tak nic, ale ten drat mi malem rozrizl botu! Vcera jsem mel pevne boty, pac rano prselo. Mit sandale, mel bych roztrzenou nohu.

      0 0
      • Lišák  

        v ruce mensi nakup

        S nákupem v ruce jsem jezdil jako děcko na Pionýru 22, když jsem ještě nevlastnil žádný batoh. Občas jsem hodil tlamu. Po nákupu batohu tyto problémy ustaly.

        Můžu se zeptat, co Tě vede k tomu, vozit na kole nákup v ruce?

        0 0
        • Jakobo  

          Batoh jsem mel a v nem nakoupene zradlo, v kazde ruce jsem navic vezl z obchodu v sacku kvetinac s jakousi kytkou. To dost dobre do batohu nedas. Jenze to me naopak zachranilo, pac mit pouze batoh tak valim minimalne o 5 km rychleji.

          Riditka jsem drzel pevne, jinak bych hodil tlamu a ja jsem ani nevybocil ze smeru, ac me ten podelany kruh pekne rozhodil stabilitu. A mam kolo s torpedem, brzdim zatocenim dozadu.

          Tady fakt jde o to, ze az to vcera jsem si neuvedomoval, jak nebezpecne mohou byt tyto kruhy, ktere se vali vsude. Ja je aspon vidam na krajich cest pomerne casto.

          0 0
      • nomecz  

        Co je drat co drzi disk na kole auta ? Nemyslel si poklicu misto disku ?

        0 0
        • Jakobo  

          Ne ne, prave ten drat z poklice. Rezavy a na silnici se snadno prehledne. A jo, az ted jsem si to uvedomil, spatne jsem napsal disk, myslel jsem poklici.

          0 0
    • Kubajzik  

      Tak přispěju troškou do mlýna. Na gravelu v mírném sjezdu, v nijak závratné rychlosti let přes řídítka.

      Víceúlomková zlomenina levého klíčku a vykloubený palec na pravé ruce – potrhané vazy. Operace, v klíčku šrouby, palec sešitý a s nějakou sponkou či co. Ortéza na měsíc, sádra na 6 týdnů. Z obyčejné hygieny, oblékání, apod. je najednou dobrodružství pro celou rodinu.

      Po skoro 2 měsících rozhýbávám rameno a palec už taky začíná spolupracovat.

      Na kolo možná tak v září. To je prostě hned.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.