Nový typ úrazového pojištění

12 nepřečtených
  • jihra

    Tak jsem tu zase jednou jako pojiš?ovák. Narazil jsem na jednu novou pojistku, která by vás cyklisty mohla zajímat. Klasické úrazové pojištění má jednu zásadní nevýhodu – funguje pouze jednorázově. Když si zlomím ruku a za 2–3 měsíce jsem OK, tak je to v pohodě. Ovšem pokud se stane něco vážného (na kole je to co by dup) a zůstanou mi doživotně vážné trvalé následky, tak mi pojiš?ovna vyplatí za dobu léčení třeba 50.000 Kč, za trvalé následky třaba 1.000.000 kč a tím to pro pojiš?ovnu skončilo, už mi nikdy nic dalšího nedá. No ty peníze mi vydrží tak na 1–2 roky (koupím si invalidní vozík, zařídím si bezbariérový byt, předělám si řízení v autě na ruční atd.) a pak budu žít do smrti ze směšného invalidního důchodu. Pro člověka je to ve většině případů životní katastrofa. Victoria-Volksbanken pojiš?ovna teď nabízí zajímavé pojištění – dalo by se říci doživotní úrazový důchod. Pojistím si důchod třeba ve výši 10.000 Kč měsíčně. V případě, že se mi stane úraz, který mi zanechá alespoň 50% trvalých následků, tak mi pojiš?ovna jednorázově vyplatí 10-tinásobek sjednaného důchodu (tedy 100.000 Kč) a pak mi DOŽIVOTNĚ !! vyplácí sjednaný důchod 10.000 Kč měsíčně. Tato pojistka mne bude stát POUZE 106 – 145 Kč měsíčně!! (v závislosti na zdravotním stavu a zaměstnání, nezáleží na věku, lze to sjednat i pro dítě). U registrovaných sportovců může být ještě nějaká přirážka, řeší se vždy individuálně. Už to mám sjednané.

    0 0
    • enjoy  

      nechci se v tom nejak stourat,ale jak se posuzuje 50 procent trvalych nasledku?to jako musim mit uriznue ruce i nohy a myslim ze by to ani nebylo dost:-).

      0 0
      • hydrant  

        50 procent znamená, že si uřízneš např. levou ruku a levou nohu a naopak pravou ruku a nohu necháš tam, kde jsou.

        0 0
        • Kotěnočkin  

          50% je např.ztráta nohy nad kolenem, ruky v rameni apod.Ale třeba ztráta pyje to není:-) Lidi neblbněte, přečtěte si v klidu pojistné podmínky a pokud vám to nestačí, zkuste si do poji?ovny Victoria zavolat a uděláte si obrázek o této instituci sami.

          0 0
          • Vašur  

            Jedna ruka a jedna noha je celý trvalý následek, 50% je tedy jedna ruka. Jenže jedna ruka je taky trvalý následek, takže 50% je půlka ruky.Ale půlka ruky je taky trvalý následek, takže 50% je čtvrtina ruky, ale to je taky trvalý následek… Tak nevím. Asi si opravdu zjistím ty pojistné podmínky. Btw, jak je pojištěna pojiš?ovna Victoria?

            0 0
            • Kotěnočkin  

              Moc nechápu, jak to myslíš…Já jsem myslel, ztráta nohy NEBO ztráta ruky. Jinak se samozřejmě ty trvalé následky sčítají, tzn. že 50% může být také např. ztáta jednoho ušního boltce + ztráta 5 zubů + ztráta jedné ledviny + endoprotéza, tzn. žádná sranda:-( V zajištění Victorie problém nebude, ale zkus si tam vážně zavolat a udělat si obrázek sám. Jinak si myslím, že v úrazovém pojištění je z čeho vybírat…

              0 0
              • jihra  

                V úrazovém pojištění je opravdu z čeho vybírat, ale 95% úrazových pojistek funguje pouze jednorázově a nezabezpečí mne do konce života. A pokud ano, tak rozhodně ne za takové peníze jako u Victorie. Na druhou stranu je pravdou, že 50% trvalých následku je už dost vážné poškození zdraví – no ale to se může stát opravdu každému. Co se týká posouzení rozsahu trvalých následků – zda je to 49% nebo 51% – tak tam může nastat spor, který může skončit až u soudu. Tak to ale u pojistek bohužel někdy funguje. V této souvislosti je mi poněkud záhadou jedna věc – Victoria teď nabídla klientům „balíček“ dvou pojištění v jedné pojistce a to výše zmíněný „doživotní úrazový důchod“ + pojištění právní ochrany celé rodiny u D.A.S pojiš?ovny právní ochrany – a to pro případ sporů klienta či jeho rodiny v souvisloti s úrazovým, životním či nemocenským pojištěním. Tedy jinými slovy – pokud si sjednám tento „balíček“ a pojiš?ovna Victoria se bude cukat vyplatit mi můj doživotní úrazový důchod, tak mi bude D.A.S pojiš?ovna platit náklady na soud s pojiš?ovnou Victoria. Zajímavé – tím si Victoria na sebe vlastně „upletla bič“.

                0 0
            • Luka  

              ááá, teorie leticiho sipu, nejsi ty filosof??? :)

              0 0
          • hydrant  

            ztráta pyje je totiž 100 %

            tak nic neztrácejte !

            0 0
            • jihra  

              To hydrant: Abych ti to upřesnil – ztráta pyje ve věku do 45 let je 40% trvalých následků, ve věku od 45 do 60 let je to 20% a ve věku nad 60let je to 10% (to už ti je skoro k ničemu).

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.