• dudek35

    Jak je to s životností Al(7005)rámů? A dá se poznat kdy odchází? Začne nějak měknout a kroutit? Nebo to rupne najednou a nečekaně..Dá se ta životnost nějak prodloužit? Nějak impregnovat vnitřek atp.? Dík

    0 0
    • Extremist  

      Na ram pouzivam specialni impregnacni prostredek (nazev zde neuvadim, aby me nekdo nenapadl, ze zde delam nekomu skrytou reklamu), do ktereho by se mel ram ponorit aspon na tyden 1× za rok. Pak dojde u takto osetreneho ramu ke znatelnemu zvyseni tuhosti a pri takovemto pravidelnem osetrovani se stava alu ram temer nesmrtelny.

      0 0
    • Martyss  

      Budeš jezdit a až to praskne, tak koupíš nový…ňáké další dotazy?:-)

      0 0
      • dudek35  

        Až to praskne…abych si pak nekupoval „dvoukolák“.. A já mám svého Kubíka tak rád.. Takže to rupne nečekaně?Neohlásí se to předem?(dopisem,sms,hvíz­dnutí..atp):o)

        0 0
      • pepek  

        A pokud nejseš blbej, tak si koupíš ocelový. Al je pro fully a lidi co podléhají módě a reklamě. Proti oceli totiž pro normálního ridera má Al rám pouze nevýhody.

        0 0
        • visby  

          padlista podlahol reklame, ani sa mi verit nechce a tak nekomercne vyzeral…

          0 0
        • cabbage  

          ocelovy? ty tezky, mekky a stejne krupajici?

          0 0
          • pepek  

            Těžký: o 15 dkg ? -neřeším Měkký: mám 85 kg a nikdy mě nepřipadal měkký, myslím, že tyto řeči jsou oprávněné tak u 20 špičkových závodníků. Měkký akorát příjemně, že chytá tvrdé vibrace a nerozebírá ti páteř. Křupající: křupl mě 3×, ale vždy po brutálním násilí, sám nikdy. (Když se ptali G.Fishera, na čem jezdí, co myslíš, že řekl? : na železe !(a to dělá al. rámů tuny)

            0 0
    • pelt  

      Zivotnost impregnaci ani nicim podobnym neprodlouzis, jedna se o unavu materialu.

      Btw. me osobne by zajimalo, jaka je prumerna zivotnost al7005 ramu u crossovych kol (aneb kolik kilaku to prezije) (a pripadne kolik prezije ram silnicky na ceskych „silnicich“).

      0 0
      • Martyss  

        Osobně si myslím, že určit „kolik kilaku to prezije“ nijak nelze, protože máš moc veličin, které to ovlivňují

        0 0
      • evilzone  

        Ja mam cross s al ramem rok a zatim drzi:-) (Sprinter Genesis)

        0 0
    • náčelník  

      Poznat se to nedá. Al slitiny po vyčerpání únavové životnosti prasknou bez varování a nečekaně. Jako moje pravidelně kontrolovaná, neohnutá ani nenaprasklá Al sedlovka.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Dyš na tom drandíš fakt často a přesto vydrží 5 a více let, tak je to důvod k oslavě.

      0 0
      • jonti  

        myslim ze to take zle nie je, zatial mi nic neprasklo, ani mojej rodine, a su to uz 9 rokov AL ram a 8 rokov karbon.

        0 0
        • orca  

          asi je taky důležité jak kdo jezdí… a jak se o to kolo staré…

          0 0
          • Jogador  

            To je pravda, denně ho leštím a mažu a šeptám milý slůvka, a ještě mi neprask:)

            0 0
        • visby  

          karbon sa neunavuje

          0 0
        • kurýr na bajku  

          No já si nedovedu představit že by mi při mým vytížení něco takle dlouho vydrželo. Ostatně já se na ty nový kola stejnak těšim každej rok (delší dobu mi vydrželo jen to co mám v profilu). I když nákej ten titan by nebyl zlej.

          0 0
          • Jogador  

            To bys musel ještě dlouho jezdit po matičce:)

            0 0
            • kurýr na bajku  

              No možná ani nemusel. Měl sem pár nabídek na Morati, ale ani jednou to nebyl cross.

              Rozhodně bych nešel do Finský a tam jim vypláznul 150 000,– :-(

              0 0
    • Marry  

      Me vydrzel Author Vision 18300km (2 roky)… pak jsem tu prasklinu nasel a koupil novej.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.