tikání v oblasti hlavy a stredu

17 nepřečtených
  • Mofo

    Zdravím všechny, už delší dobu pozoruju takové nepříjemné tikání v oblasti hlavové trubky a vidlice. Nevím přesně, co to dělá, ale při brždění přední brzdou to vždycky párkrát lupne, byl sem s tím v servisu a tam mi řekli, že to může dělat i výplet a že hlavové složení mám v pořádku, tak nevím… Mám bombra Z5, hlav. složení Ritchey. Něco podobného mi dělá i střed při větším záběru, někdy to párkrát lupne, zkoušel sem dotáhnout kliky, ale ty nebyly povolené vůbec. Dík za rady

    0 0
    • Pekáček  

      Hele to mi dělala levá noha v korunce u MX Comp ETA 04. Trvalo mi dlouho než jsem na to přišel odkud to jde. Následoval kolotoč reklamací na práci servisu u Bartoníčka. Fakt hnus.

      0 0
    • tit  

      Mne pomohlo vycistenie dosadacich ploch na hlavovej trubke, pod hlavovym zlozenim. Lepsie asi bude nechat to v servise vyfrezovat, pretoze pochybujem, ze mas doma frezu.Ja som to iba v domacich podmienkach vycistil. Ak sa ten zvuk vrati tak to odnesiem niekomu, kto ma tu frezku. Nenapisal si ake mas hlavove zlozenie. Integrovane alebo klasiku?

      0 0
      • Mofo  

        no mám klasické hlav. složení, myslím, že Ritchey Fuzzy Logic…

        0 0
    • MartinXC  

      Není to přenos praskání od suchého/špinavého spoje představec-sloupek vidle ?

      0 0
    • pavelsacha  

      …z praxe…první otázka…kdo montoval hlavové složení…kroužek který se lisuje na vidlici může být příčinou…někteří dělají to, že před nalisováním kroužku nálitek na vidlici trochu opilují…stačí nepatrná vůle, rukou neznatelná a pazvuky jsou na světě…pokud je evidentní zásah do vilde pilníkem v místě kroužku, funguje použití dvousložkového lepidla ( sejmout kroužek, namáznout plochu a kroužek zpět nasatdit ).Po zatvrdnutí je to OK – vyzkoušeno. Středová osa a praskání…stačí vytočit ven, namazat a dotáhnout ale ne na krev…vzniká pak právě pnutí způsobující lupání atd…od toho jsou také předepsané dotahovací momenty :-) také vyzkoušeno a ověřeno před 2 dny.

      0 0
    • mlyny  

      Tobě tiká v hlavě? A to vždycky jenom ve středu? :-)))

      0 0
    • Mofo  

      mohl byste mi někdo „polopaticky“ poradit, jak demontovat a opětovně namontovat hlavové složení a střed a jaké je k tomu potřeba nářadí? Mám klasiku Ritchey Scuzzy Logic a střed Deore 02. Dík moc

      0 0
      • Mofo  

        opravdu se nikdo nenajde?

        0 0
        • Dumbo  

          no kladivo, srubovak, alebo stara sedlovka… jednoducho povedane… opatrne to vyklep von z ramu… ak niesi uplne out tak nato prides ze ako, vycistit namazat trubku vazelinou a nabit opatrne naspat…

          0 0
    • mosquito  

      kdyz mi v obchode namontovali odpruz vidli misto pevne taky to furt lupalo, tak sem tam byl at to spravi, povolili, premazali, utahli a moc se to nezlepsilo, po 3tis km uz to lupne jen obcas .. asi si to sedlo nebo fakt nevim

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.