• ferry

    Chci přejít na kotoučovky a rozhoduji se mezi Avid BB5 a BB7, koukal jsem do hystorie, ale nejsem z toho nějak moudrej. Jaký je mezi nimi rozdíl. Jezdí je někdo. Dík za odpověď.

    0 0
    • marapara  

      BB7 jsou staré dobré avidy, které fungují dobře již nekolik let. Hlavní rozdíl mezi BB7 a 5 je ve štelování destiček ke kotouči. U BB7 stačí pootčit červeným kroužkem bez použití nářadí a destička se buď přibližuje nebo oddaluje. To u BB5 není. Jde to klíčem, ale tuším jen u pohyblivé destičky. V brzdném účinku asi velký rozdíl nebude.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Snad to jde i u te druhe. Ale koho to zajima, tak si to zjisti :)

        Mam takovou otazku na mechanikokotou­ckare. Krome Avidu pouzivaji vsichni ostatni vyrobci pohybovy zavit? Jestli ano, tak to proste tajemstvi Avidu je v prenosu brzdne sily. Ja totiz myslel, ze ty kulicky jsou tam pouzity uplne jinak. Az kdyz jsem to videl rozebrany, tak mi to docvaklo. No rikejte mi blesku :)

        0 0
        • TinkTink  

          Ne ne…Formula Activa to ma naprosto stejne…myslim ze i HMX-1 to tak mel, ale to uz si nepamatuju na 100%…(musel bych ujit 40m a tam to zjistit :)) )

          Tajemstvi Avidu je v tom, ze ma zivotnost na vysoky urovni…takova Formula se mi doslova rozsypala po pul roce :o)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            O tohle mi vubec nejde. Ty mechaniky co mam me jiste prezijou. Me slo jen o brzdny ucinek, ale asi z toho teda nic nekapne :( V tom pripade jsem zas na zacatku. Protoze kdyz das jinou mechaniku s Avid destickama na Avid kotouc, tak to porad nebrzdi a naopak Avid s jinejma deskama i kotoucem brzdi. Tak uz fakt nevim.

            0 0
            • TinkTink  

              Jo…to je fakt :)

              Ja Ti to reknu presne :)

              Aaaaaavvvvvii­iiiiiddddd :))))

              0 0
            • onegear  

              Co tuhost calipru – nemuze to byt vetsi ztratou brzdne sily u jinych typu ?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To bako kovu co mam misto brzdy ja (MX-2) se snad ani roztahnout nemuze :) Teda okem zadne roztahovani nepozoruju a jsou z jednoho kusu narozdil od BB. U 475 je to roztahovani krasne videt. Ohyba se ten zadni plech.

                0 0
    • TinkTink  

      Jo…a rozdil je jeste v cene :)…BB7 je za 2590,– a BB5 je pod 2000,–…

      Ja vozim BB7 na endurko a druhej par za nedlouho pude na DH… :)

      0 0
    • onegear  

      bb5 ma nestandardni desticky – zcela jine nez ostatni avidy

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.