• Roman

    Dres – ze kterého materiálu na těle nejméně „kouše“?

    Jsem asi zhýčkaný a jediné, co snesu při pocení trvale, je bavlněné, seprané triko. Jenomže jezdit pár hodin v naprosto mokrém triku taky není zrovna ok.

    Připojuji pár názvů: (my starší pamatujeme i dederonové košile – a to bylo žrádlo, není-liž pravda).

    Polyester, Microspin, Tactel, Coolmax , CoolPlus, Lycra Du Pont, Lycra Power, Meryl, Micro Spin, Nylon, Repira, Softprim, Tactel, Top Tex Dry, atd…

    0 0
    • kovar  

      polyester a nylon (polyamid) jsou dalobyse zjednodusene rict chemicke slouceniny (polymery) ze kterych se delaji vlakna pod ruznyma znackana – Lycra,CoolMax, atd. NEvim, ktera vlakna jsou z polyamidu a ktera z polyesteru, lisi se pak tvarem a tloustkou atd

      0 0
    • lubos  

      Noo, ja jsem extremne nesnasenlivy na tesil, vlnu a nenasim na pokozce hodne ruznych materialu, ktere se tomu byt jenom mirne priblizuji. Ruzne saka se delaji z takovych materialu, co mi nedelaji dobre. Ale treba cisty polyester, nebo z ceho delaji ty termo tricka od Moiry mi absolutne nevadi :) Mel jsem z toho puvodne obavy, kdyz jsem s tim zacinal, ale je mi to na pokozce mozna prijemnejsi nez bavlna :)

      0 0
      • lubos  

        Aha, tak Moira dela vlakna z Polypropylenu. http://www.moira.cz/index1.htm A ten polyester bude to co primo nesnasim. Brrrr. Takze to je taky odpoved na tvou otazku. Moiracky material je imho velmi velmi dobry co se tohto problemu tyce. Ale vzdycky se muze nekdo najit, kdo je jinej :)

        0 0
        • Paja  

          Urcite polyester? 100%PES je treba jakykoliv fleece a ten je moc prijemny na kuzi, nebo treba ten Coolmax, rekl bych ze je i prijemnejsi nez treba Moira, ale ponekud drazsi. Treba letni dresy se delaji jak z 100%PES tak z mixu PES/bavlna, prijemnejsi je ten mix, ale propoceny je lepsi 100%PES. Ja osobne muzu nosit i vlneny svetr a trikem s kratkym rukavem aniz bych se zblaznil;) takze preferuju 100% umelinu.

          0 0
      • kovar  

        moira je z polypropylenu, na ten jsem jaksi zapomnel ve vyctu chemikalii nahore

        0 0
      • lubos  

        Jeste mam zkusenost s Klimatexem, takova polobunda,mikina, nebo co to je … je to ok, ale uplne 100% ok neni.

        0 0
    • sis  

      Já mám dres z coolmaxu (G-sport)a jezdí se v něm docela slušně.Určitě nekouše. Jeno to, že by ten matroš neměl tak smrdět trochu přecenili…Stačí trochu propotit a je fakt cítit.Něco jako Moira:-) .Ale účel plní perfektně.

      0 0
    • Lucka  

      Ja taky nesnesu vse, ale tyhle nazvy jsou dost desny, kdo se v tom ma vyznat…Vybiram si tak, ze si proste na dres sahnu a zas tak neresim, jak se ten ci onen material vlastne jmenuje…

      0 0
    • Roman  

      JJ, máte pravdu, zkoušet a zkoušet. Když jsem si, ale takle vybíral z 10 různých čapáků, tak jsem si připadal jak teplej úchylák. No nic, tak budu obcházet a osahávat…

      0 0
    • pavelr  

      Vespod vozím po celý rok moiru a z čeho mám dres mne zase až tak nezajímá. Horší je, že moje kůže ne zcela snáší umělá vlákna a tak se hned po vyjížďce vysprchuju a převlíknu do bavlny.

      0 0
      • Lucka  

        Toz to se ti docela divim, kdyz je nakych 30ve stinu, tak jsem rada, kdyz muzu sve svrsky omezit na min…

        0 0
        • pit  

          Nie je sa comu divit…tiez vzdy nosim pod dres aj natelnik Moira Ultralight, aj ked je 35 v tieni. Najprv som si myslel , ze to bude o nicom ale odvod potu priamo od tela je famozny…potom dres odvedie zbytok.

          0 0
          • Lucka  

            No ja ji driv taky nosila, ale pak jsem usoudila, ze bez ni bude lip. Myslim, ze nektere materialy maji uz ted takove vlastnosti, ze odvadi sami potu dost…

            0 0
            • MARIN  

              Taky jsem loni prestal Moiru pri teplotach kolem 30st.C nosit. Pripada mi to daleko lepsi, protoze s tou Moirou jsem si v tech vedrech pripadal jak v saune a daleko vic se potil.

              0 0
              • Paja  

                Ona moira a podobne spodni pradlo ikdyz sqvele odvadi vlhko, tak jsou i v tom nejtensim provedeni precejenom vrstvou navic. Krome toho jsou i dresy z Coolmaxu (treba Sensor), myslim, ze i od Moiry a od cyklohadrofirem dresy z noname 100%PES, ktere funguji stejne nebo skoro tak dobre jak spodni pradlo. Taky vozim ve velkych vedrech jen dres a nejtenci moiru pod nej davam kdyz je trochu chladneji (spis mensi vedro) nebo predpokladam vetsi teplotni rozdily behem vyjizdky (treba na Drtici;)

                0 0
                • RomanH  

                  Ja prave ve vedrech nevydrzim v dresu – pripadam si v nem, jako kdybych se mel kazdou chvili uvarit. Proto jezdim jen v moire ultralight. Asi je to individualni.

                  0 0
                  • Paja  

                    Jo Moira UL profoukne zarucene nejlepe, vzdyt je to sama dira:) samotny dres v nejvetsim vedru vozim, protoze potrebuju kapsy, kdyz jedeme na kola s baglama, tak v nejvetsich hicech taky jen UL.

                    0 0
                    • Paja  

                      Na druhou stranu ani v dresu se nevarim, jak pises, je to velmi tenka hadra se zipem az na solar:) takze muzu ucinne vetrat, ale pravda moira vetra jeste vic

                      0 0
                    • RomanH  

                      Kapsy resim Camelbakem MULE – ten mi kupodivu nevadi :o))

                      0 0
        • kovar  

          taky moiru nebo jine prilehave pradlo v horku nesnesu, mam v ni takovy pocit, jako bych se varil ve vlastnim potu, jen tak bez moiry s vlajicim trikem je to mnohem ale mnohem lepsi.

          0 0
          • Lucka  

            Tak pozdravuj ledviny a plotynky…

            0 0
            • Roman  

              JJ, na podzim jsem pozdravoval levou ledvinu týden nemocnici a fakt není o co stát…

              0 0
              • kovar  

                jestli to neni tim, ze ledviny malo proplachujes.

                0 0
                • Lucka  

                  Myslim, ze neni od veci si chranit zada a vozit dres, ktery je zakryje…

                  0 0
                  • kovar  

                    i v 30 stupnovem vedru? Jinak ja vozim batuzek se 2l vody, neustale, takze chranim ledviny i kdyz mam volne triko, a jeste k tomu je proplachuju:-)

                    0 0
                    • Lucka  

                      Jo tak to jo…ale ja osobne si beru camlebacka jen kdyz vim, ze pojedu treba vic jak 2hodky…

                      0 0
                  • Paja  

                    Myslim, ze z hlediska spodni casti zad – „ofouknuti“ beder i ve vedru, jsou dulezitejsi kratasy s laclem, ktere tu cast zakryvaji a ne kratasy do pasu

                    0 0
                  • Lišák  

                    Jenom takovej dotaz: Nosíš bokovky a tričko nad pas? :-) Já takhle viděl letos při prvním oteplaní šíleně moc holek-je to sice lahoda pro oko, ale co na to řeknou jejich pánevní orgány?

                    0 0
                    • Lucka  

                      No nenosim, ja jsem spise stylu neturistickeho. To znamena, ze vozim bud tymovy hadry a nebo neco normalne cyklistickeho. Vetsinou kratasy s laclem a dres s rukavem…neni to treba tak na oko, ale nedokazu si predstavit, jak se nekde prodiram lesem jen v necem takovym…a kdyz bylo to otepleni, tak jsem si spise pripadala jak exot, neb jsem vyjela v rukavkach a kolenech…a muzu uznat, ze kdyz jsem se po nekolika hodinach vracela k veceru domu, tak jsem byla rada, ze to mam na sobe…a myslim, ze takhle oblecena muzu vypadat taky dobre:)))))

                      0 0
                      • blue  

                        no on Lisak asi myslel civilni obleceni :-)

                        0 0
                        • Lucka  

                          Civil na kolo nenosim, to jsem si rychle odvykla…to si pak nepripadam jako cyklista:)

                          0 0
                        • Lucka  

                          Aha uz jsem to pochopila…nosim, ale na jare ci v lete kdyz je teplo…

                          0 0
                  • MARIN  

                    K tomu snad poslouzi i kratasy s laclem :)

                    0 0
          • lubos  

            Ja ve vedru nosim Moira UL, na zadach Camel. Je , jak pisou nahore, sama dira, tak pot mi to odvede na povrch, a vysusi vitr.

            0 0
    • smirek  

      Zacal jsem s Moirou nejakym DUO a tak jsem byl velmi zklaman, nez jsem objevil, ze vybirat typ dle aktivity…tak ted UL a spokojenost nebo jen v laclech (kvuli tem ledvinam)

      0 0
    • zwwak  

      Taky mě všechno kouše. Nejspokojenější jsem s trikama od Odla ( to nejtenší, průsvitné ). Teď mám kra?asy s laclem Kalaš Budvar a lacl ( je z toho samého co zbytek ) kouše tak, že je bez trika na holý tělo pod dres nemůžu vzít.

      0 0
    • McBlacky  

      Zkus něco od firmy BIGPACK – používaj u svých výrobků lastní maroše a sloučeniny-, mám tričko a je super, jinak používám i moiru ta je taky ok. Rozdíl je v ceně BP stojí tričko přes litr a taky v tom, že moira je na jedno použití po vyprání, pak smrdí dost chemicky. můžeš zkusit i MIKROPLYŠ dělá ho víc firem, u nás moira a ted i litex, ten by měl být něco jako jemnější flece, elastický se schopností absorbce něco mezi ultralight a mono u moiry.

      0 0
    • enjoy  

      netusite nekdo z jakyho materialu dela dresy nema?jsou asi jediny ktery se mi libi.a taky kdyz nekdo budete vedet,tak jak moc prijemny(nepri­jemny) jsou.diky

      0 0
      • kovar  

        mam jakesi triko od nemy, je to polyester, ale moc prijemny mi nemi. Podobne prijemny jako krepsilonove ponozky (nekteri mozna znaji z vojny)

        0 0
        • te-pe  

          Ja jsem koupil dlouhe triko od Sensoru a proti Moiře jsem jak v bavlnce. Je úplně jemňoučký, pocitově úplně jak bavlněné triko, ale samozřejmě funkční – doporučuju. Moira je drsná a hrubá.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.