Reklamace karbonových řidítek

51 nepřečtených
  • Cejlon

    Při dnešní vyjíždce se mi stalo něco velice nečekaného.Šlapu si do kopce,držím řidítka za růžky,zabral jsem za řidítka a utrhl jsem růžek z řidítek.Co následovalo potom si asi každy domyslí.Hrana objímky růžku mi servala kus karbonové pryskyřice i s vláknem,růžek se úplně uvolnil? Je to na reklamaci?

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Řekl bych že líná huba holí (nebo holý? :-))neštěstí. jednoduše to zkus a uvidíš. Možná ti budou vnucovat názor že sis na tu stranu ustlal. Kámošovi takhle praskly na silničce v záběru a vyreklamovalo se to.

      0 0
    • HASKY  

      No kamošovi preskly jakýsi Pellsy hnedka u představca bylo to ve sjezdu tak šel hodně rychle dolů. Reklamace nebyla uznána, ale určitě bych to zkusil poslat pokaždý když se mi něco pokazí hned to reklamuju nic to nestojí a občas se to povede:)

      0 0
    • BH  

      pricinou jsou spatne utazene „ruzky“. Tvoje chyba.

      0 0
    •  

      sorry ale muze mi nekdo vysvetlit jaky ruzky mate namysli ?? :) fakt nejako nevim

      0 0
      •  

        dobře, odpovím si sám, růžky je to same jako rohy,

        0 0
        • Cejlon  

          To není možné,mě jebne!!!!!-Vojtas na to přišel:-)))Je pro mne veliké zadostiučinění:-) Jsem štastný přeštastný!!

          0 0
    • MARIN  

      Vypust do sveta prosim jeste znacku a typ tech riditek

      0 0
    • Daf  

      Byl to fullcarbon, nebo jen potazenej hlinik?

      0 0
    • BB  

      kdyz jsem kupoval karbonova riditka, tak u nich bylo upozorneni, ze se na ne nesmi dat rohy, neni to taky tvuj pripad ? Pokud jsou delana karbonova riditka na rohy, tak na konci maji hlinikove vyztuhy a roh ze pridelava na tuto vyztuhu a ne primo na karbon.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ale? Tak mozna nad tuto vyztuhu primo na karbon.

        0 0
      • Cejlon  

        Řidítka byla full carbon a na koncích byla vyztužena hliníkovými výztuhami.Ale ty výztuhy byly ještě zkryté pod tenkou karbonovou vrstvou.Takže ty růžky jsou upevněné přímo na karbonu.Jenže když to utahuju,tak se ten karboun nepatrně promáčkne(ta pryskyřice se promáčkne) a hrana objímky toho růžku mě urvala část karbonu pod kterým byla ta duralová výztuha.Jasné?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A mel si doporuceny tvar objimky ruzku?

          0 0
          • Cejlon  

            Měl jsem řidítka Pazzaz carbon a řůžky Pazzaz carbon.Dá se říct,že jsem to kupoval v sadě a najednou na jeden paragon.Ještě mám karbonový představec Pazzaz karbon-tak nevím,aby mě nepřekvapil. Nevím,zda-li by bylo vhodné třeba po neuznané reklamaci jezdit s takto načatýma řidítkama.Přece jenom je to homogenní materiál,aby se mi tam nezačala šířit nějaká prasklina.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Homogenni? No to kompozity bejvaj casto :)

              0 0
              • Cejlon  

                To bylo veselé milej Pá-dlisto:-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No ja ty vtipy nevymejslim. Ja se jim jen smeju. Ale k veci. Asi zalezi jak presne to vypada… jako ja bych si na kolo karbonovy riditka nedal, ale ja bych si tam nedal ani rovny :) Kdybych chtel udelat neco pro svuj klid, tak bych to zalil pryskyrici. No podle me sis malo dotahnul rohy, jestli to dobre chapu a z toho tezko nekoho jinyho :)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    ..vinit. Mi vypadlo :)

                    0 0
                    • Cejlon  

                      ***** měl jsem je dotažené na krev.Kdybych je měl málo utažené,tak by mi ten roh nevzal ještě kus karbonu,jenom by se pootočil.Nebo já nevim,co by se stalo,ale trvám na tom ,že to nebyla moje chyba a že to nebylo mojim zaviněním.Hoto­vo.konec diskuze.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No tak to reklamuj :)

                        0 0
                        • Cejlon  

                          Až přijdu domů,tak to vyblejsknu a dám to do komponenů,abych vám to trochu přiblížil:-)

                          0 0
                      • BH  

                        proc se rozcilujes, kdyz na to mas svuj zcela jasny nazor, tak to holt reklamuj. Ovsem pak nechapu, proc se ptas na nazor ostatnich.Stejne jsi chtel jenom slyset : „reklamuj to, jsi v pravu“ Muj nazor je, ze jsi to mel blbe dotazene a nebo jsi to nacal pri nejakem padu,zatim jsem se nesetkal s tim, ze by karbon praskal jen tak sam od sebe.Ale jsou veci mezi nebem a zemi… taky konec hotovo!

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          No je mozny, ze to pretahnul, nebo praskla vrchni vrstva a tim, ze je protocil (uz to je divny) kus odlomil. Ale zdravy riditka (ani karbonovy) se pri protoceni rohu (ani ne pri padu) nemuzou vystipnout. To bych pak videl na spatny zpracovani.

                          0 0
                          • BH  

                            teoretickly je to mozne, pockam si na ten obrazek.

                            0 0
                            • Cejlon  

                              Pardon,ale obrázek se nekoná,protože jsem ty řidítka už odevzdal výrobci.Snad to dobře dopadne:-)

                              0 0
                          • BH  

                            jeste me napada, ze prave to pootoceni mohlo narusit tu vrchni vrstvu riditek a k vylomeni doslo az nasledne.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              No tak mohlo, no. Stat se muze vsechno. Ale je to divny. To by se musela nejdriv hrana rohu zaryt do tech riditek (asi).

                              0 0
    • jihra  

      S těma reklamacema všeobecně – jak jsem se dozvěděl, tak v prvním půl roce záruční doby platí, že pokud ti prodejce na reklamaci odpoví něco v tom smyslu, že „jste používal věc nesprávným způsobem“ – což je klasická výmluva prodejců – tak platí, že ten nesprávný způsob používání ti musí prodejce dokázat a nikoliv, že budeš prodejci prokazovat ty, že jsi věc používal správným způsobem. A vůbec – jak už jsem tu mnohokrát psal – sjednejte si pojištění právní ochrany rodiny u D.A.S. pojiš?ovny právní ochrany a za 1200 Kč ročně máte právníky a soudy v celé Evropě zadarmo. Podotýkám, že tuto pojiš?ovnu nezastupuji, mám u nich pouze toto pojištění sjednáno. Můžu vám říct, že dopis od právníků působí na prodejce velmi „blahodárně“ a reklamace je ihned vyřízena k mé plné spokojenosti, i když předtím jsem dle názoru prodejce neměl nárok.

      0 0
      • BH  

        A neexistuje nejaka pojistavna na ochranu prav prodavajicich ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ta sama. Dva se perou, treti… :)

          0 0
        • jihra  

          D.A.S. pojiš?ovna pokud vím nabízí i pojištění právní ochrany podnikatelů (tedy i prodejců), ovšem rozsah pojištění neznám. Samozřejmě to funguje tak, že pokud jsou ve sporu prodávající a kupující a oba mají pojištění právní ochrany, tak D.A.S pojiš?ovna bude platit náklady na spor oběma stranám. Ale je tu jeden základní pžedpoklad – pojiš?ovna bude hradit náklady na spor pouze v případě, že je tam nějaká šance alespoň na částečný úspěch. Tedy pokud bych třeba chtěl žalovat někoho evidentně neoprávněně, tak mi pojiš?ovna náklady na tento spor hradit nebude.

          0 0
      • madcat  

        heh :))) to zní zajímavě… :)

        0 0
      • Indian  

        Já bych se zeptal toho právníka na jekej moment se maj ty růžky dotahovat,třeba je to biker a jezdí taky tu značku.

        0 0
        • jihra  

          Řekl bych, že pokud v návodu k rohům není napsáno, jakým momentem se mají utahovat a nebo pokud v návodu k řídítkám není napsáno např., že rohy se na řídítka montovat nesmí, nebo že se montovat mohou, ale dotahovat se musí určitým momentem, tak mi prodejce nemůže odmítnout reklamaci třeba s tím, že jsem tam ty rohy neměl vůbec dávat nebo že jsem měl rohy dotáhnout určitým momentem. Ale to už je „slovíčkaření“ – bodužel ale ve sporech jde o slovíčka.

          0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.