Svalové partie při šlapání?

8 nepřečtených
  • BUCEW

    ted zcela vážně!Nemůžu tady jednomu člověku(moje přítelka)vysvětlit které svalové partie se HLAVNĚ zapojují při normálním šlapání.Prosím pokud je tady doktor nebo ortoped mohl bys stručně a jasně napsat které části(od pasu dolů)se zapojují při šlapání?

    je tady někde doktor…zavolejte doktora…dokto­oor......prosím lékař…?

    0 0
    • blue  

      tenhle thread si asi necetl, co?

      http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
      • BUCEW  

        no ten jsem četl ale mám dojem že se tam řeší "kulaté šlapání"což si vysvětluju tím že člověk (aktivní cyklista) má tretry a snaží se ekonomicky šlapat to znamená tehat i nahoru,ale pokud jde o ženu bez nášlapů která většinou šlape jenom dolů tak mám pocit že se na pohybu hlavně podílí zadek a stehno.Jestlim se pletu tak mě opravte.

        0 0
    • Beeda  

      Zkusim odpovedet, snad to nebude na flame:-) Predne v sedle zabira cca ze 70% ZADNI strana stehna, cili svaly od zadku ke koleni, zbytek predni cast stehna. Pomer predni casti se zvysuje pri jizde ze sedla. Samo ze podpurne musi pracovat i dalsi svaly – lytkovy, brisni, zadovy atd.. Nazvy a obrazky svalu najdes v anatomii :-) B.

      0 0
      • BUCEW  

        děkuju už jsem to našel omlouvám se.můžete to někdo smazat prosím děkuji.

        0 0
    • Robo  

      Bodej? bys jí to moh vysvětlit, když Tobě se zapojují do šlapání partie, které ona nemá… :-)))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.