• alcakv

    Dávám to už do dalšího příspěvku. O víkendu jsme byli po nějakých těch obchodech a napíšu vám co se příteli líbilo (mě se až tak všechno nelíbilo,ale bude to jeho kolo), snad to napíšu správně : SPECIALIZED HR SPORT, GR AGRESSOR, APACHE SANTAFE, ACSTAR MOUNT SX, AUTHOR OPUS, GT AVALANCH 2.0, pak měli hodně MERIDU,ta se líbila celkem i mě,ale vím,že ji tu někdo kritizoval. Podotýkám, že cena by (nyní už) max ca do 13.000 Kč,možná 15.000 Kč. Snad je to napsaný dobře. Tak čekám na vaši kritiku :o) Alča

    0 0
    • alcakv  

      Tak koukám,že tam mám už chybu, to druhý má být GT AGRESSOR ne GR…

      0 0
    • JMT  

      Kdybych si kupoval kolo za tyhle prachy, tak bych koupil meridu, za ty prachy dobrej ram

      0 0
      • trek4300  

        jo to je pravda Merida je tak nejvíc ucházející za ty prachy nebo by se dal poridit slusnej Rock machine ale to asi nechce

        0 0
    • Jenda  

      no hlavne by teda chtelo si ujasnit kolik ze opravdu do toho kola chce tvuj pritel investovat – srovanavat GT Avalanche 2.0 s agressorem je blbost vzdyt ten avalanche stoji 11500 a ten agressor 7500 (cenou i osazenim uz uroven supermarketovek:-( ) podobne s tim apachem – ten santafe stoji 10000 a pritom pises ze cenova hranice se uz posunula na 13000 (to uz je TUWATAWA – a zase tohle kolo je kvalitativne o moc a moc vyse) Prijde mi ze je lepsi nez obihat obchody vzit pritele k netu a poradne prohledat co se nabizi a pote teprve na nektery se jit podivat do obchodu. Doporucuju taky zauvazovat o koupit pres nejaky e-shop preci jenom tak muzes jeste neco usetrit (a pak by se treba do 15000 vesel apache TOMAHAWK X.7 – coz uz je dle myho velmi solidne pouzitelny kolo:-) ted jeste koukam na toho arthura no tak to uz je celkem solidni kolo na rekreacni jezdeni a zase nemuzes ho srovnavat s temi dalsimi do 10000 :-)

      0 0
      • alcakv  

        Díky za rady,ale minule jste mi radili, že je lepší,aby si přítel kolo vyzkoušel, jak se mu na něm sedí a tak, proto jsem dala přednost obchodům před netem. A taky výběr v obchodech byl dost chabej :o( , mimo těch co jsem napsala to byly samý Kellys apod. Ta cenová hranice je do těch možná 15.000 Kč,proto v rozpisu objevují i kola za 7.000 Kč a za 10.000 Kč, prostě různě…I když je to můj přítel, tak těžko se mi jako ženský vysvětluje chlapovi proč tohle kolo ne a proč jo, myslí si, že tomu rozumí a od ženský jen tak radu nevezme,to spíš od vás tady,tak proto to sem píšu. Chlapská ješitnost no…

        0 0
        • Jenda  

          takze odpovim na nekolik tvych dotazu najednou. Nejdrive zkus presvedcit pritele ze kolum nerozumi a ze kotouce jsou v tehle cenove relaci blbost:-) (navrhuju ukazat cenu nejlevnejsich hydraulickych kotoucu – shimano M525 cca 2500 kus:-) pak si myslim ze porad i kdyz nema normalne pristup na net lze dojit alespon do nejaky netovy kavarny kde mu v rychlosti muzes ukazat co je vsechno k sehnani a mozna mu dat i precist tuhle diskuzi, no ted uz k tem kolum:-) V tyhle cenovy relaci je uplne jedno jakou znacku koupis protoze se stejne vsechny kola delaji asi ve trech tovarnach na taiwanu a ta kvalita je opravdu velmi podobna. Velikost kola – je fakt ze by si clovek mel vyzkouset jak se mu na danem kole sedi atd. jenze jestli je pritel necyklista tak stejne nic nepozna protoze jaksi nevi jak by se mu melo spravne sedet – takze pokud budes vybirat jen velikost tak stejne tim neskazis nic o moc vic nez kdyz si on sedne na to kolo chvili v prodejne (problem je spis u zkusenych cyklistu kteri meni znacku tak samozrejme uz vedi co jim vyhovuje a co ne takze si chteji kolo vyzkouset:-) Navic geometri je u vetsiny masoveji rozsirenych znacek tak podobna ze kdyz vi ze potrebuje 19 ram tak je jedno jestli apache, author nebo meridu. A ver ze na novem kole se mu stejne bude jezdit bajecne a jestli by chtel trochu jinou geometrii pozna az po mnoha tisicich najetych kilometru. Hlavne mu vymluv ty kotouce:-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja jsem ted zase tatikovi kotouce doporucil i na kole v tehle cenove relaci, protoze prechazel z kola s cantileverama, tak si myslim, ze si polepsi :) Navic s udrzbou rafkovych brzd mel problemy. V nejhorsim neni prechod na Vecka (u konkretniho modelu) zadny problem a nepredstavuje zadnou dodatecnou investici (starych Vecek se nekde preci musi valet tuny:) narozdil od opacneho pripadu. Cenove hledisko pri vyberu nebylo zohledneno (z mnoha duvodu:).

            0 0
    • robero  

      zdravim Varaky… jinak v tyhle cenovy bych zauvazoval treba nad nejakym Ravem nebo Kelly´s. Jinak to vypada, ze jste byli v TheoSportu (jednoznacne nejdrazsi cyklo ve Varech) a u Vondracka (velkej vyber, rozumny ceny, servis v pohode, ochota), ve Varech tech obchodu moc neni :-( Zkuste se podivat treba k Pavlovi Gaskovi do dolnich Drahovic (ma malou prodejnicku mezi pekarnou Cornia a Lady Marion) – prodava prave treba ty Ravo. Je to mladej kluk, dokaze rozumne poradit pri vyberu, prima servis. Jinak obchod, kterej rozhodne nedoporucuju je Cyklo pana Pokornyho na Moskevsky ul. – pokud zjisti, ze si nejste jisty v tom co chcete, nebo do kol zas az tak moc nevidite, snazi se vam doporucit bud to nejdrazsi, nebo to ceho ma na sklade nejvic – jednoduse to na cem nejvic vydela, vy jste mu putna… (vzpominam si jak me minulej rok pri koupi treter presvedcoval, ze smysl investovat ma pouze do Sidi (model za cca 5,5tis.) protoze cokoliv jinyho se mi do roka rozpadne (muj pozadavek – sport.tretry do 2,5tis.) :-) Podobny zkusenosti maji i my znami…

      0 0
      • alcakv  

        Jsem z toho celkem blázen. Kellys tu taky minule někdo kritizoval,že to ne a teď zase,že jo. Hmm V TheoSportu jsme byli, nic se mi tam nelíbilo. Ceny mě také udivily, v katalogu byly jiné a u nich taky :o(. V Drahovicích jsme byli,tam kousek za kruháčem,nevim jak se to jmenuje, no tam na čer?áku. Ještě mrknem do Starý Role. Jinak díky za upozornění na Cyklo pana Pokornýho. Jsem z toho zmatená,je mi jasný , že názory se různí,ale až takhle jsem netušila.....:o(

        0 0
        • aortacek  

          no a má nějakou představu co to kolo má mít? nestálo by za to hodit to na papír a pak podle toho hledat kolo který se tomu nejvíc přiblíží?

          0 0
        • robero  

          Na certaku je Vondracek… Ve Stary Roli je myslim cyklo na konecny autobusu – zkusenosti nemam, ani jsem tam nebyl, takze bohuzel neporadim. :-( Zkuste jeste toho Pavla Gaska – je to blizko kina Drahomira. Jinak co se Kellysu tyce, koupila si ho pritelkyne myho kamarada (nevim jakej model, ale stal neco kolem 24tis.) a je nadmiru spokojena. Me pripadaj v poho, je to hodnde osobni zalezitost, co ti pripada sympatictejsi (me treba moc nesedi Acstar). Jeden kamarad si pred 3 rokama koupil Ravo Extreme za cca 13tis. a do dneska je max. spokojenej (ani mu nevadi ta elastomerova vidle – coz je asi nejslabsi misto toho kola, nicmene za ty prachy…) :-)

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Jestli jses z tohohle prekvapena, tak zkus vznest dotaz jestli to ma byt trekinkove kolo nebo horske, ci pevne nebo odpruzene a cim pripadne jestli brzdit rafkovyma brzdama nebo kotoucema. To se teprve dozvis veci… :)

          0 0
          • robero  

            :-)

            0 0
          • alcakv  

            Tak jo,spíš horské, odpružená vidlice, kotoucový brzdy

            0 0
            • aortacek  

              v ceně do 15.000,– bych kotoučovky nevolil, raději pořádná vydle.

              0 0
              • aortacek  

                „vidle“

                0 0
              • alcakv  

                proč kotouče ne? Musim to nějak doma zdůvodnit…díky

                0 0
                • goofy  

                  protoze v tyhle cenovy kategori jsou kotouce jenom ne okrasu a ne na brzdeni…

                  0 0
                  • alcakv  

                    Opravdu?Tak to nevim jestli ho tímto přesvědčim,že kotouče ne. Nějak si usmyslil, že jo…škoda,že nemůže na net,aby jste mu to tu vysvětlili…:o(

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Kotouce samozrejme ano! Jen musi k te puvodni zamyslene castce pripocist tzv. diskovy priplatek (cca od 5 tisic spis vic). Kdyz si chce koupit auto, a chce kamion, nemuze vychazet z cen ojetych osobnich vozu.

                      0 0
            • robero  

              tema kotoucema pri tyhle cene si ale srazis ostatni komponenty (na necem se usetrit musi, navic ty kotouce asi nebudou nic moc) – slusne brzdici Vcka by asi byly lepsi…

              0 0
          • goofy  

            :o) tak co: kotouce nebo V-cka? :o)

            0 0
            • alcakv  

              sakra chlapi.....no jo, tak prostě tomu tak nerozumim jako vy :o), kdyby šlo o koně nebo o psy ,tak neřeknu......jasně kotouce.....:o)

              0 0
              • Andrzej  

                muzes sem, prosimte dat fotku nejakeho kone nebo psa s kotoucema? zajimalo by mne, jestli to ma na vsech tlapkach, nebo jenom na ocasu a tak…

                0 0
                •  

                  tak tohle me totalne odrovnalo, takovej vtip tady uz dlouho nebyl :)

                  0 0
                • alcakv  

                  :o)) , to odrovnalo i mě :o), boduješ ! díky, pa

                  0 0
        • robero  

          mozna pro predstavu nabidky kol v dane cenove relaci jukni na tohle http://www.cykl.cz/…g_search.php?…

          0 0
          • alcakv  

            robero :o) , jo tak teď mám tu hlavu zamotanou ještě víc … jinak díky ,sakra proč je tolik značek a kol…

            0 0
            • robero  

              :-) sorry ja bych navrhoval tenhle postup:

              1. vybrat seznam MTB s odpruz. vidli a kotoucema
              2. vyradit ty modely co nejsou v zadane cene
              3. to co zbyde vyzkouset jak se na tom sedi, a co se libi…
              4. koupit to co pocitove sedi nejlip,

              ptze pri tyhle cene se moc s komponentama, materialem ramu atp. laborovat neda – rekl bych ze konkurence je tak velka, ze si vsechno bude hodne podobny… tak asi tak

              0 0
              • robero  

                jinak jak uz bylo receno vys – nad smyslem kotoucu bych jeste zapremyslel (do tech kriterii jsem je uvedl jen proto, ze na nich tvuj pritel trva)

                0 0
              • alcakv  

                hmm, ten postup zkusíme,díky :o)

                0 0
            • tradic  

              To u koni je to jiny, vid? Bud chci taznyho, jezdeckyho, ponika nebo osla a pak si vybiram podle barvy. :) Ze je to tak.

              0 0
        • hmi  

          tu Starou Roli zkus (Procházka), maj tam mimo jiny i FUJI..;)

          0 0
      • Turbo  

        Přesně jsi to vystihl :-)

        0 0
    • Volf  

      Pokud by jsi uvažovala o Authorovi, tak neřeš letošního Opuse a spíš se podívej na loňskýho Tractiona. Cena 17 990,– a nyní po slevě 13 990,– vlastně v každým krámě kde Artury prodávaj. Maslím si, že neprohloupíš.

      0 0
      • strady  

        Souhlasím s volfem, tohle kolo jsem jezdil 3 sezony (jsem turista) a max spokojenost a pokud by se dal sehnat za tyhle peníze loñský model, tak bych neváhal.

        0 0
    • Jenda  

      jeste me tak napadlo ze preci jenom by mozna pro tveho pritele kdyz nema pristup na net nebyl uplne od veci tolik zatracovany letosni katalog Vela s prehledem kol.

      0 0
    • tradic  

      Ja bych do tech kotoucu klidne sel. Je to turista, takze nepotrebuje aby mu to z prudkyho kopce z rychlosti 60 km/h 2 metry pred vraceckou zastavilo na miste. Levny kotouce by asi nebyly pro chrty, ale pro turisty si myslim, ze vyhovujici. Neni to tak, ze by vubec nebrzdily a byly na h***o. Takze virid priteli at klidne do nich jde. Je to in a hlavne brzdi porad stejne za kazdeho pocasi.

      0 0
      •  

        Bohužel s těma kotoučema v týhle cenový relaci kola s Váma nemůžu souhlasit. Než problémy s kvalitou a chodem levných mechanik/hydraulik-škrtání, dávkovatelnos­t,účinnost atd. to raději kvalitnější Véčka, Avid 5, LX.Sám mám na svým celopéru Ravo XC Marathon Véčka XT s trojbarevnýma špalkama BBB a s tím co jsem tam měl předtím-mechaniky Tektro Novela(nebrzdily, neustálé problémy s škrtáním a seřizováním vzdálenosti destičky od kotouče)a hydrauliky Magura Julie(problémy se škrtáním, vibrace do rámu) a to, co mě vadilo nejvíc, že při zamčené vidli M MXC ECC 2002 se mi vůbec netočilo kolo jak dřely destičky o kotouč a v neposlední řadě to vidím u ostatních, jak to cinká a cinká, oni to vystředěj a po 50km, to zas cinká a cinká. Takže pro mě zatím jasná volba, zůstávám u Véček a to vážím cca 88kg.Ahoj

        0 0
        • Volf  

          Přesně tak. Kotouče pro hobbika nemaj cenu a bude z nich jen otrávenej. A pořádký si nekoupí. Ty levný kotouče zavání politikou supermarketovejch kol kde se všechno jen tváří jako kvalita. Jde pouze o efekt a všechno ostatní jde bokem.

          0 0
    • Darkson  

      já se jen přidám k názoru, že kotouče v téhle cennové relaci opravdu ne!!!

      0 0
      • well  

        Kotouče ne a jinak a? si koupí to co se mu bude nejvíc líbit. To co nebude časem vyhovovat, se vymění, ale pocit, že to krásně červené kolo mohlo být lepší a on si koupil šmejd na nějaké doporučení se ne dá vydržet.

        0 0
      • McBlacky  

        ale jo klidně kotouče, a začít šetřit na zbytek kola…

        0 0
        • alcakv  

          Tak moc díky, nedaří se mi kotouče rozmluvit. Myslí si, že má pravdu ON, chlap no........uvi­díme..... všem moc Díky , jste zlatíčka.....

          0 0
          • Cejlon  

            …uvidíme…řekl slepý a šlápnul vedle:-))

            0 0
          • Darkson  

            já jsem si před 3 rokama taky koupil kolo s kotučovkama- mechanickejma hayesama, říkal jsem si, jo hayes, to je značka, ale byly s nima akorát problémy. když kotouče, tak hydrauliky, mechaniky snad jedině Avid. já teď vozim Deore 525 a jsem názoru, že jsou to nejlevnější kotouče na trhu, který maj smysl.

            0 0
    • tradic  

      Kdyz po nich tak touzi, tak at si je poridi. Bud s nima bude spokojenej nebo je po case vymeni za Vecka. Asi takhle bych to videl.

      0 0
      • admxx  

        jo jo…ale vznika tady dalsi problem..nestaci jen odmontovat kotouce a nasadit vecka. Jestli tam budou rafky pro kotoucovky (jako ze vetsinou to tak je) tak tam pak musi dat rafky pro V a novy vyplet a naby. A to uz ma za tu cenu skoro dobrou kotoucovku dopredu.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Rafky na Vecka nefungujou s discovejma nabama? Jezis. Ja to tak vozil. Proto jsem tolik padal :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.