Prosim o radu zkušenějších :-)

10 nepřečtených
  • hodnej kluk

    Prosím poradte…mam možnost dostat darem :-)…zapletená kola Mavic Cosmic Elite 2005 (přední 890g / zadní 1010 g,Paprsky: 20/20 ocelové) nebo Campagnolo Zonda (16 přední/ 21 zadní,770g přední 960g zadní mám na výběr týden…doposud jsem jezdil remerx stormy…ale se zapletenými nemám žádné zkušenosti…Proto bych se chtěl, jestli někdo .-) z vas nezezdí(l) nějaký z těchtoo modelů(seřizo­vatelnost,tuhost výpletu,hlučnost ořechu…zajímá mě všechno).....­.upřímně mě se líbí zondy…ale kamarád profi-cyklista mě tlačí do mavicu…tak nevim:-(…prosím poradte…

    0 0
    • zirecek  

      Já dávám bod pro Campagnolo. Neptej se přímo proč, tak celkově.

      0 0
    • CoolingeR  

      OT: ja bych ti poradil ze vseho nejdriv se naucit psat spravne topics – zde Nadpisy. ;)

      0 0
    • TinkTink  

      Nic o tehle kolech nevim, takze bych to udelal extremne jednoduse.

      • vezmu telefon
      • najdu si dve telefonni cisla dovozce Mavicu a dovozce Campagnola
      • zavolam jim a zeptam se na dostupnost nahradnich dilu – pripadne ze by jsi si rad neco objednal a tak (z telefonatu zakazniku mam pocit, ze to je naprosto bezna praxe…)
      • tam, kde nebude problem, tam bych se usidlil.

      Bez zjistenych dat, bych vzal Campagnolo – nejde o hmotnost, ale jde o:

      1. znacku
      2. tradici :)
      3. dovozce

      No a nebo si projdi zahranicni diskuzni servery a hned mas jasno :) (na MTBR.com maj tydle Mavicy … hodnoceni 3.0 z 6 lidi…coz je pomerne spatny)

      Tech moznosti jak se rozhodnout je hodne :)

      0 0
    • ddd - andy  

      Taky bych dal Campu.

      0 0
    • Daf  

      Nevim jak Campa, ale Mavic ma stelovani lozisek coz se casem muze hodit. Zadni naba se systemem FTS-L je hlucnejsi nez treba shimano orechy, ale zase ma siroke zapadky, orech je lip utesnenej a temer se tam nema co pokazit. Jsou to jen zkusenosti z bikovejch Crossmaxu ktere maji stejne naby. Ta Campa nemusi byt spatna, ale o ni nevim vubec nic.

      0 0
      • ddd - andy  

        Prave ze bikovy X-Maxi sem taky vozil a po napr. rocnim jezdeni vubec nebyl problem aby se voda dostala do „zapouzdrenejch“ lozisek a kdyz si kolo nechal treba 3–4dny stat, byl problem to vubec roztocit… :-( A campu vozim uz nejakej ten patek na silnici – i na zimaku a na naby sem za 5let ani nesahnul a chodej sqele.. tak asi tak..

        0 0
        • Daf  

          Sem se bavil o orechu. Ale jinak ty loziska souhlas hlavne vpredu. Predni nabu jsem vytunil silikonovym tmelem aby skrz otvory nezatejkalo k loziskum :) Tohle opravdu opravdu Mavic moc nedoresil ale na silnicce by to nemusel byt takovej problem.

          0 0
    • Mamut  

      Ak tam planujes mat Shimano kazetu, tak zbohom Campa.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.