• kankrlicek

    Kamarád si nechává postavit horáka a mě bere za velkého znalce :) Takže potřebuji vaše rady, abych nevyběhl z role :) Dostal na výběr ze 3 vidlic:

    1. RS Duke SL
    2. RS Reba SL
    3. Manitou Skareb Super

    Měří 196 cm, váží těsně pod metrák, bývalý silničář, teď jezdí hlavně maratony, umístění uprostřed start. pole :) Kterou byste na daný účel doporučovali a proč. Poplivejte co slina ráčí, vychvalte, co si chvály zaslouží :) Díky

    0 0
    • cabbage  

      na skareba at zapomene, ty zbyli by mely bejt ok

      0 0
    • Luky  

      bral bych Rebu i kdyz jeste neni poradne odzkousena…

      0 0
    • enjoy  

      at zkusi rebu.bude prukopnik,bude mit neco novyho a hezkyho a nebude mit duka ktery nema podle me dobry chod:-)

      0 0
    • Lister  

      Řekl bych, že ten Scareb není zrovna alternativa k RS Reba, možná k tomu Duke. A? vyzkouší Rebu, ohlasy slušné a pokud do toho chce vrazit tolik peněz tak proč ne.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Jsem taky pro Rebu. Duke je mekej. Snad bude Reba lepsi pro centovyho chlapka. Ma pro to predpoklady aspon v 32mm nohach.

      0 0
      • vlk  

        hele a nepleteš si Rebu s Pike.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja ne a ty? Nicmene jinak bych nic tak hnusnyho na kole vozit nechtel :(

          0 0
          • cabbage  

            tim myslis 100kilovyho typka?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Taky. Ale hlavne tu vidlici. Takhle hnusny veci jsem nevidel od dob: Patky – 3G,SW Rozsireni pro tesneni – Girvin Korunka – jsem jeste vubec nevidel :) Docela hezka je urcita cast podkovy, ale prece si kvuli tomu nebudu kupovat celou vidlici :)

              0 0
              • cabbage  

                tohle trochu rozved: Patky – 3G,SW Rozsireni pro tesneni – Girvin myslim ze ve srovnymi s marzochou allmountain je to nadherna vidle. myslim ze pike skutecne nepatri na tve kolo, je na enduro, ne fr,dh,dj

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To je otazka vkusu. Zrovna proti allmountain by to u me prohrala na plne care. Ostatne bylo by tezky najit vidlici nad kterou by Reba aspon esteticky vyhrala.

                  0 0
                  • vlk  

                    každej máme jinej estetickej vkus no.Co naděláš.

                    0 0
    • vlk  

      ach jo, to jsou zase odpovědi.takže skareb určitě ne.Skareb bych s dukem neporovnával.Duků je několik kterýho myslíš pružinovýho u-turn nebo vzduchovýho.o mě­kosti u-turn pružinovýho bych pomlčel.když ji někdo jezdí s pružinou ne na svou váhu, tak co na to říci.Duke a reba jsou fakt supr.Duka pružinovýho jezdím, rebu jsem jenom zkoušel, u reby je lepší nastavitelný zpětný útlum-je to na více otáček-lépe se to nastavuje než u duka-tam je tak 3/4 otáčky.Tlumení u obou je supr.Akorát co jsem tak slyšel tak verze sl mají dost často poruchy na tlumiči.Xc jsou docela v pohodě.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jestli s tou mekosti myslis me, tak ja nikdy nehovorim o mekosti ve smyslu pruzeni, ale ve smyslu tuhosti. Pruzeni je otazka nastaveni, spatna hmotnost uzivatele neni vyrobni vada vidlice.

        0 0
        • vlk  

          tak to sorry, špatně jsem pochopil.

          Jinak ale musím prohlásit že Duke je skoro na stejné úrovni co se týká tuhosti jako marzocchi modely vidlic určené pro xc.To bych ani neřešil.

          0 0
        • Ekscel  

          Tak to bych prosil trochu rozvést, jak to myslíš s tou měkkostí coby pružením a tuhostí. Až do dneška jsem si myslel, že měkkost (poddajnost) je antonymum (slovo opačného významu) k tuhosti. Co rozumíš pod pojmem pružení vidlice a co pod pojmem tuhost? Jinými slovy: jak se, podle tebe, chová dobře pružící vidlice? Chová se tuhá vidlice přesně opačně nebo může být měkce pružící vidlice, která je zároveň tuhá?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A odkud jsi sem spadl ty? No dobre nemusi to byt hnedle jasny a je to i videt na hodne prispevcich. Teleskopicka vidlice by se mela pohybovat jen zasouvanim a vysouvanim vnitrnich nohou do(z) vnejsich. Veskere ostatni pohyby jsou nezadouci.

            A nyni jiz mate dostatek indicii pro zodpovezeni otazky :)

            0 0
          • kOmE  

            u vidlic se pojem tuhost vztahuje k tuhosti konstrukce. Pruziny jsou meke až tvrde ,tudiz se mluvi o tvrdosti pruziny. OK

            0 0
          • Mamut  

            Ked som v roku 2000 vymenil moju shitoznu RS Quadra 5 za Judy XC, tak prve co som si vsimol nebol dvojnasobny zdvih, ale ako pekne to zrazu ide v 40km/h po hodne hrubozrnnom strku. Proste to ide, kde chcem ja a kam som natocil riaditka. Quadra isla, kde chcela ona a riaditka boli az druhorade. To je napr. tuhost vidlice.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To je naprosta pravda, ale demonstrovat to zrovna na Judy XC 00..... :) Ale chapu, ze rozdil tam byt musel.

              0 0
        • BH  

          no jo, ale jsou vidle, ktere jsou mekke, tj.at delas co delas, tak je neztvrdis,ale mohou byt i dostatcne tuhe ve smyslu zkrouceni a bocnich vykyvu.takze bych to nevidel tak jak to podavas, pro cloveka 1 q je nutne posoudit oba parametry. Kdyz se mu nasednuti vidla ponori o 10 cm, tak mu asi bocni tuhost bude na dve veci, ne? tak bud konkretni a uved, jak jsou na tom uvedene vidle s moznosti nastaveni pruzeni-pokud to vis a neokecavej to.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            ? Jestli je u tebe krouceni kolecka na vrcholu jedne nohy „co delas“, tak potom mozna.

            0 0
            • BH  

              proc myslis? ne vazne, nema cas to ted studovat jaky system ty vidle maji, tak se necham rad poucit.I kdyz pochopitlne na me vidli RST Capa jiny zpusob regulace nemam..:)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To nehraje roli. O vymene pruzin uz jsi slysel?

                0 0
                • BH  

                  no neco jsem zaslechl, ale take to, ze casto nejsou a take, ze i nejtvrdsi jsou porad mekke..

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To uz je treba na konkretni vidlici nebo znacce. (vzdycky se daji nechat vyrobit) Prave pro moznost nastaveni si priplacis nemale castky.

                    0 0
    • kankrlicek  

      Tak jestli tomu rozumím dobře, doporučujete šmahem Rebu, v žádném případě Skareba. To budu zase chytrej! :) Díky

      0 0
      • McBlacky  

        taky asi jaký chce zdvih. bych specifikoval… jinak pokud se vybírá z těchto tří tak bych taky byl za rebu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.