Aky olej do Manitou Axel Super??

32 nepřečtených
  • Alex

    Mam vidlu MANITOU Axel Super 70–100mm, potrebujem v nej vymenit olej. Bol som rozhodnuty pre tlmicovy olej Castrol 5WT, ale tento bohuzial nemozem nikde zohnat (obehol som vsetky mototechny a cerpacky v meste)…preto mam dotaz: Doporucte mi nejaky iny bezpecny tlmicovy olej, s ktorym mate skusenosti (nerad by som kupil napr. nejaky SHELL alebo iny, a neskor zistil, ze mi rozozral vsetky tesnenia…)

    Dakujem.

    0 0
    • McBlacky  

      docela se tady doporučoval denicol 7,5 jinak přoč tam chceš dát 5ku to bude málo ne? to je model 2005 že jo, napiš něco jak to chodí a jak je to tuhý dík…

      0 0
      • hanz  

        a proč by to mělo bejt jako málo? manitou má 5-ku předepsanou, takže jestli je ten tlumič ok, tak je 5-ka naprosto v pořádku a 7-ku by nemusel v pohodě pobrat.

        jinak denicol je ok, jestli si chceš udělat radost tak tam můžeš nalej plnou sintetiku ale to je tak cca 500kč/litr a ty ani ta vidle nepoznáte rozdíl a s výrobcem bych si nedělal starosti, prostě zajdi do motorkářský prodejny a řekni že chceš olej do vidle 5-ku a oni ti už daj vybrat a poradí.

        0 0
        • hanz  

          a proč vlastně chceš ten olej měnit?…u manitoua se nemažou futra stejným olejem tudíž ta nápln v tlumiči má dost velkou životnost.

          0 0
          • Alex  

            Vidlica hned od nova slabo tlmila. Na konci sezony po rozobrati som zistil, ze olej je asi 1 cm pod minimom, preto ho chcem cely vymenit. V manualy je napisane, ze olej ma byt 5WT…

            0 0
      • bear  

        na školení Manitou nám bylo na otázku jaký olej líti do vidlic odpovězeno: jakýkoliv plně syntetický motorový olej specifikace 5w40.Používám Mogul a vidle chodí jako namazaná!

        0 0
        • Martyss  

          Ona je otázka, jestli motorový olej nemění více viskozitu se změnou teploty než tlumičový.

          0 0
        • náčelník  

          Pozor – motorový olej se používá na mazání futer. Do TPC patří olej tlumičový!

          0 0
          • Alex  

            Ake futra mas namysli? Do tych hornych, kde je otvor pre „microlube“ sa dava vazelina, ne?

            0 0
            • náčelník  

              Manitou má dva systémy mazání kluzných pouzder: 1.Microlube – vazelina se vtlačuje mazací pistolí otvory na zadní straně vnějších nohou (patrně tvůj případ). 2.Evil Genius – malé množství motorového oleje se leje do demontovaných vnějších nohou (např. Skareb). Do tlumících systémů (TPC, FFD,…) se leje vždy TLUMIČOVÝ olej, nikoli motorový, jak někdo radí výše.

              0 0
          • Extremist  

            Mam Scareba 2005. Kde presne se ten motorovy olej leje, jaky a kolik? Dik!

            0 0
            • scret  

              jakejkoliv syntetickej motorovej olej,leje se ho tam cca 16ml do kazdy nohy a nejlepsi je ho tam dostat tak,ze zasunes maly kousicek vnitr.nohy do vnejsich a pak otocis vidli vzhuru nohama a lejes to tam zespoda…

              0 0
              • Extremist  

                OK, narvu ho tam. Dik za radu.

                0 0
              • náčelník  

                Jakýkoli ne, na futra SAE 5W-40, na vzduchový píst SAE 20W-50.

                0 0
                • scret  

                  jak to ten vzduchovej pist pozna????:))))) Ten olej je tam udajne jen pro utesneni. 2sezony jsem tam lil stejnej a nic se nestalo,takze si myslim ze na funkci rostlinare to nema vliv:)

                  0 0
                  • náčelník  

                    Nevím, možná ten viskóznější lépe těsní? Mám svou vidlici rád a proto se řídím doporučením výrobce :)

                    0 0
                    • scret  

                      taky mam rad svou vidlici… ale kdyz to nic neudela,tak nevim proc bych mel kupovat 3 druhy oleju na 1 vidli… Navic v ofic. servisu mi rekli ze tam lejou jeden olej na pouzdra a ten samej na pist..

                      0 0
      • Alex  

        Je to model 2004, povodne bola na Giante NRS2 '04

        0 0
        • hanz  

          hele ten olej ani nemusíš měnit…možná by ho stačilo dolít, ale jestliže málo tlumí tak ta nízká hladina by na to měla vliv asi jen u konce zdvihu…ještě je ale možné že ti ten olej pění, což pak určitě chce výměnu.

          motorovej olej se leje u manitoua jen do evil genius, což nemáš takže ty potřebuješ jen ten tlumičovej. Jestli ale vidle bude málo tlumit aj po výměně oleje tak je asi problem v tlumiči(počítám žes neukroutil ale to štelovací kolečko)

          0 0
          • Alex  

            Vidlica je po zabehu, preto chcem vymenit cely olej. Ale este neviem aky tam nalejem. To modre stelovacie kolecko tlmenia nereaguje. Sice otaca sa z jednej polohy na druhu, ale mam pocit, ze vidlica sa vraca stale rovnako rychlo.

            0 0
            • hanz  

              hmmm…tak to reklamuj, protože na to kolečko to musí reagovat. Opravdu MUSÍ.

              0 0
              • Pivomil  

                Zdarec, tak mam ten samej problem se Super Axelem, nikdy mi ta regulace nefungovala.Nevite kde bych tu soucastku koupil novou a kolik zhruba stoji ? V podstate by mi asi stacil jen ten duty hridel s tou regulaci uvnitr,zbytek se zda byt OK..

                0 0
            • Pekáček  

              Zdá se, že je to častý problém vidlic Manitou. Hydrantův Black netlumil vůbec a Martinky Axel FFD buď netlumil a nebo to klepalo. Dalo se s tím dělat toto: www.bike-forum.cz/…big/1629.jpg Není to univerzální recept, ale chtělo by se to podívat se na ten pístek. Já si toho zaseklého ventilu všiml náhodou.

              0 0
              • Martinkaa  

                Taky jsem mela problem s tim, ze to netlumilo. Navic v tom pri odskoku vzdycky kleplo, takze kdyz jsem jela kamenity usek, rachotila jsem jak kostlivec na plechove strese… Stelovani tlumeni vubec nepomahalo. Taky jsem zkousela ruzne hustoty oleje a bylo to porad to same. Nakonec jsem se dozvedela, ze s tim asi nic nenadelam, ze je to levna vidlice a od te vic chtit nemuzu. Ze takove Axelky proste jsou. No a pak se mi do toho podival Pekacek a bylo to :-) Spravila to ocelova podlozka a krouzek z prupisky :-) Pekackovi verte, protoze jsem 3 roky jezdila na necem, co bylo jenom na ozdobu. A letos se tesim, az si konecne poradne zapruzim (zatlumim) :-)

                0 0
                • Martyss  

                  btw máš jí hozenou na 100 mm nebo 80 mm?

                  0 0
                  • Martinkaa  

                    Ja mam Axel Elite z roku asi 2003 a te zdvih menit nejde. Jen jde stelovat tuhost pruziny a tlumeni. Mam 80mm.

                    0 0
                  • gobike  

                    Zmenit zdvih se da jenom u moji bejvale Manitou Six.

                    0 0
                    • Martyss  

                      Tohle je k ročníku 05 – CONVERTIBLE TRAVEL

                      • Uvnitř vidlice (po částečném rozebrání) volitelný zdvih 80 nebo 100mm na všech modelech vidlic Six a Axel. • Všechny součásti pro změnu zdvihu jsou ve vidlici (není třeba dalších dílů).

                      0 0
    • Mow  

      Měl bych trochu podobnou otázku nebo spíš prosbu o radu. Mám nové kolo s Axel Super 90–120. Je to moje první odpružená vidlice a zajímalo by mě, jak se mám o ni starat, aby vydržela co nejdéle. Respektive jestli se každá vidlice udržuje stejně nebo záleží na konkrétním typu. Předem díky.

      0 0
      • kafac  

        Udrzovat kluzaky v cistote, a mazat je bud silokonovym spreyem, nebo TF2…

        0 0
        • Mow  

          Možná se ptám blbě, ale opravdu stačí jen ten silikonový sprej?

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.