• fíha

    Mate ju niekto?? Aky zdvih to ma teoreticky mat pri cca 65 PSI, 80mm nema, jak slubuje. Nejake moznosti ovplyvnenia typu mnozstvo oleja a pod?

    0 0
    • bazi.marko  

      nevim, ale poradil bych ti, presedlej na neco poradneho

      0 0
    • fíha  

      A novy-cerstvy problem: krasne som to poskladal, olej podla predpisu, akurat tocitko na stelovanie utlmu sa pretacalo komletne, nie 90st jak by malo a pri prvom naraze vonku cele tocitko vystrelilo na chodnik aj s veskerym olejom. Este som to nemal kedy rozobrat, takze pozna niekto takyto fajn pripad? (RS Pilot Race 2003/ SID XC 2001)

      0 0
      • Mamut  

        Presne toto sa stalo bratovi na Judy XC 2001, ale system to bude rovnaky. Tiez hladal po chodniku to tocitko. Vo vnutri vidlice je kovova trubka v ktorej sa toci plastova trubka. Obidve v sebe maju otvor. Podla toho nakolko sa prekryvaju, tak natolko moze pretekat olej a steluje sa tlmenie. Dalej z plastove trubky trci plastovy kolicek, ktory sa pohybuje vo vyreze tej kovovej trubky. Ta kovova trubka a ten vyrez asi 90 stupnov, co odpoveda rozsahu pohyblivosti tocitka. Ten plastovy kolicek sa ti urval, preto sa ti tocitko pretaca. Navyse sa kvoli tomu tusim posunie ta plastova trubka voci kovovej, vznikne tam medzera a pri prvom naraze ti vychcije olej. Takze rozobrat a vymenit tu plastovu trubku, alebo jej dorobit z niecoho ten kolicek. Podla mna by sa dal pozostatok kolicka odvrtat a vlepit tam novy z niecoho ineho. Prip. ak tou plastovou trubkou nic neprechadza, tak novy kolicek (kludne kovovy – obruseny klinec?) moze byt vlepeny aj do protilahlej steny, proste cez cely priemer trubky. Poskladat, naliat olej a hotovo. Brat to vyriesil len tak pofiderne, pajkovackou splacal taky pseudokolicek z toho materialu, co tam ostalo po urvati originalneho, ale funguje mu to.

        0 0
        • fíha  

          To by bolo este velmi elegantne riesenie. Rozmyslal som, akou silou by sa musela ta plastova vec dole prerazit, to ma nenapadlo, ze by sa mohla posunut a olej ju obtecie. Ked to takto zrobil, aj mu to aspon trochu potom tesnilo tam dole? Ja som pri inej prilezitosti zistil (vid. moj horny prispevok), ze cely ten bamek-piestik kompletny sa rozpojil na dve polovice, lebo to bolo odvyroby nalisovane a po miernej zrazke s taxikom (asi kratkodoby ohyb vidle). To som vysoko uspesne zmontoval vylestenym kusom klinca iducim durch a taktiez funguje skvelo. V rozpojenom stave to nahodne meni zdvih, obcas robi autolock a obcas vrzga.
          No ale dik za poradenstvo.

          0 0
          • Mamut  

            Chodi mu to, funguje, netecie. Pred 2 mesiacmi som na tom jazdil a chodilo to normalne.

            0 0
            • fíha  

              Parada. Skusim. Zas mozem nieco opravovat po veceroch a nemusim sa vyspat.

              0 0
            • fíha  

              Uz som to spatlal, vdesignoval som tam spravne natvarovany a vylesteny klinec a fakt to funguje. Ten orig. kolicek vskutku nemal moc sanci vydrzat na mieste, takze je od neho pekne, kolko rokov pockal. Uspesna akcia.

              0 0
    • fíha  

      Vyriesil som posledny divnoproblem: Staci, ak je tam cca o 5ml oleja viac nez chce (100ml) a zvih sa znizi z 80 na 40mm s pomerne tvrdym dorazom. Sice nechapem, ako toto funguje, ale nevadi. Teraz sa chova predpisovo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.