jakou karbonovou vidlici na silničku

11 nepřečtených
  • pavelr

    Rozmejšlím se, koupit si nějakou levnější karbonovou vidli. Zatím mám duralovu rovnou 1 1/8", rám Fort s klasickým hlavovým složením. Rozlišuje se u vidlí, jestli je u rámu klasický nebo IHS? Je velký rozdíl, jestli je sloupek hliníkový nebo se vyplatí připlatit si za karbonový? Zatím je mojím favoritem zahnutá vidlice V-Fort asi za 3300? Díky za každou radu.

    0 0
    • onegear  

      Krk vidlice je stejny pro IHS i klas. hlav. slozeni. Nektere vidlice ale maji sirsi korunku aby lepe „licovaly“ s hlav. trubkou ramu.

      Pri potrebe pouziti hodne podlozek pod predstavec neni dobre mit karbonovy krk – vyrobci vidlic vetsinou udavaji max. vysku krku nad hlav. trubkou ramu.

      Pro karbonove krky je treba pouzit specialni nahradu za kovoveho „jezka“ – gumovy rozperny mechanizmus.

      Popravde receno, kdyz jsem poprve vyjel na karb. vidlici, tak jsem zase tak moc velky rozdil nepozoroval – asi jsem mel dobrou ocelovou :) a pouzivam 23 gumy.

      Muj osobni nazor – na vidlici nesetrit – kdyz jde o zivot . . .

      0 0
    • Vrci  

      Tim „klasickým hlavovým složením“ myslíš neintegrovanej A-head nebo závitový HS.

      Pokud A-head tak je krk stejnej Pokud závitovou hlavu pak je samozřejmě krk jinej.

      0 0
      • pavelr  

        a-head

        0 0
        • marhi  

          Taky mám karbonovou vidli a ten rozdíl tedy poznat je a to dost značně. Minimálně na vibracích.

          0 0
          • Gatier  

            No rozdiel medzi lacnou karbonovou a hlinikovou al ocelovou nie je. Mozno je ale v prospech hlinika (oceli). 1.Look 2.Time 3.Mizuno Ale je to skor len imidzova zalezitost, v nizsich cenovych hladinach. A na slabsi ram sa tiez neoplati

            0 0
            • Vrci  

              Rozdíl je i neni dost těžko říct. Měl jsem ocelovou rovnou Fort, prohlou duralovou GT, rovnou karbon s Alu krkem 4za Nytro a celokarbon Mizuno Fiandre.

              Nejpohodlnější byla 4za a CrMo za nima GT a nejtužší je ta Mizuno, ale kvuli tomu jsem ji kupoval.

              Jinak k osudu těch vidlí Fort mi někdo ukrad i s kolem, GT jsem ohnul a 4za je na zimákovi.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.