• tomas++2

    Ahoj kupovali jste neco v USA a vezli sem? Mam zalusk na fulla. http://mikesbicyclecenter.com/…mdetails.cfm?… Tenhle ma cenu co odpovida mym predstavem.Koupit mi ho tam muze kamos, ale nevim jak ho dostat sem a vyhnout se clu pokud mozno.Jinak i s 15% clem to jeste jde, ale furt jsou to pro mne vzhozene prachy.Pokud mate nejakou zkusenost poradte diky

    0 0
    • Seveřan  

      Připočítej ještě 19% DPH :-)

      0 0
    • onegear  

      Clo je myslim na kola 4–7% ale pocitej + 19% DPH, pokud nezvolis nejaky „nestandardni“ zpusob dovozu.

      0 0
    • Twisp  

      neboj na letisti to protahne jak nic kdyz nebude vypadat jak starej vekslak. Celniky na letisti jen pozdravi a hotovo. Aspon semnou to tak bylo kdyz sem prilital a vez ze sem toho mel dost. (ale kolo to nebylo)

      0 0
      • Twisp  

        vracel sem se ted na zacatku podzimu a sejri me ze sem si kolo nedotah

        0 0
        • robero  

          jj, mi o tom povidej – byl jsem tam pred 2 rokama a premyslel jestli mam neco koupit… dokonce jsem narazil i na Klein Attitude V, za 1000 US!!! (tenkrat stal dolar jeste 33,– ale stejne…) Nakonec jsem to neudelal, protoze jsem si myslel, ze to neprotahnu pres celnici. V Praze jsem si pak rval vlasy, protoze jsem potkal kluka, kterej kolo protahl v pohode – jezdil ho cely leto a pak ho jen slozil zpet do krabice a prevezl do Cech jako by ho koupil tady… Bez problemu. Takze bych si nedelal starosti!

          0 0
        • spipi  

          ja sem si z kanady dotah ram a zadny clo sem neplatil..mel sem to proste jako zavazadlo..

          0 0
    • kralovek  

      Hele a jak jako na tom ceskym letisti poznaj, ze sis to koupil tam? Ja kdyz letel do kanady, tak tobylo i bikem, a logicky i s bikem jsem se vracel. Nikdo po me ani nemrk okem co to v tom baliku tahnu. Leda podle toho ze je to novy? No pak staci to tam jenom trochu zajet a je to, ne? A jeste jedna vec … v USA nejses povynen platit DPH takze ti ho jeste na usa letisti vratej.

      0 0
      • ravo  

        A už je to tady zase. V USA žádný DPH neexistuje, takže ti nic nevrátí…

        0 0
        • Twisp  

          a japak to? VAT – value added tax – v kazdem state je jina v nekterych statech ji dokonce nemaji, ale napr. ve state massachusetts je 5%. Neplatis ji v tom pripade ze obednavas pres net z prislunyho statu do statu jinyho. abasta

          0 0
          • ravo  

            Ano? Amík akorát na tebe vyvalí oči, když řekneš VAT, protže vůbec netuší co to je. VAT v USA NEEXISTUJE. Ano, existují nepřímé a spotřební daně, ale není to daň z přidané hodnoty a pokud si něco ve státech koupíš tak zaplatíš to co zaplatíš a nikdo ti nevrátí ani cent.

            Můžeš mi uvést nějaký e-shop v USA, který ti odečte nějakou daň?!

            http://finance.atlas.cz/article.aspx?…

            0 0
            • Twisp  

              Dobre. Ale pro koncovyho zakaznika je to v podstate to samy. At uz VAT ci prodejni dan, furt se jedna o urcitou pridanou hodnotu pri nakupu zbozi. Mimochodem sem netvrdil ze se neco da odecist pri vstupu na uzemi CR. Internetovy obchod v US samozrejme uvadi ceny bez tehle dane, takze ji neodecita. Zavisi na Zip code. Jestli ze si ze stejnyho statu mas tam tu prodejni dan.

              0 0
              • ravo  

                Ale máš pravdu v tom, že US e-shopy nezapočítávají místní daně. To zas jo. A taky máš pravdu v tom, že to může být 5% a víc procent, podle státu, okresu města.

                Ale pokud si něco koupiš v kamenném krámě, zaplatíš plnou cenu bez ohledu na to okdud jsi. To jen aby autor původního příspěvku nenabyl mylného dojmu, že mu někde na letišti něco vrátí…

                0 0
                • kralovek  

                  Je fakt ze do usa jsem jen nakouk, takze na to budes expert ty, ale v kanade to funguje takhle: Vsechhny obchody maji cenovky bez dane (v usa taky), tu ti pripocitaj az na pokladne. V kanade (aspon v provinvcii québec) je to 15%. Jak se ta dan jmenuje je mi fuk. Pokud zakoupene zbozi vyvazis ze zeme, mas pravo na vraceni te dane a to v pripade ze cena toho smejdu je alespon asi 150 CAD (to cislo presne nevim). Na letisti vyplnis nakej papir, musis mit samozrejme uctenku. Jakym zpusobem ti ty prachy vratej presne nevim, protoze jsem to osobne nevyuzil. Nejdrasi vec koupil dres montreal canadiens za 115 CAD. Biky byly bohuzel drahy.

                  A vim to proto, ze mi to tam takhle vysvetlovala kamoska kanadanka.

                  Co jsem ale fakt prehlid je, ze ty ceny co jsou na tech eshopech jsou bez te dane.

                  0 0
                  • ravo  

                    Jestli jsou ty ceny s nebo bez místní daně to na první pohled a mnohdy ani na další tři pohledy nezjistíš. Ale když se některými e-shopy probereš důkladně ( a je úplně jedno co prodávají, aby to někdo nevztahoval jen na biky), tak někdy narazíš na odstaveček, který oznamuje, že obyvatelům z XY bude s velkou lítosti k ceně připočteno x% místní daně.

                    Zatím jsem se nikde nedopátral informace, že jednou zaplacená místní daň by mohla být vrácena. Nějak si to ani nedokáži představit administrativně, když tyhle daně jsou různé nejen v různých státech, ale v rámci jednoho státu jsou různé v okresech a jsou různé i v jednotlivých městech. Prostě je to místní daň, která nemá s federální pokladnou nic společného.

                    Jak je to v Kanadě, o tom nemám ani páru, takže ti budu věřit:-)

                    0 0
    • MaPa  

      Když to ve státech projedeš a pak rozebereš tak v pohodě projdeš, když to necháš v krabici tak je pravděpodobně neukecáš. Zkušenost známého…

      0 0
    • MirosPikos  

      Hele hlavně nezapomeň upustit kola!!! ;)

      0 0
    • tomas++2  

      Diky za rady hned se mi vraci daobra nalada, ze do jara by mohl byt doma v garazi. Jenze to by s tim kolem nekdo musel letet a to zatim nejde, protoze k nam nema v nejblizsi dobe nikdo znamy cestu. Slo by to postou ze si posilas svoje veci jako domu?

      0 0
      • robero  

        hm, tak to, abych pravdu rekl, vubec netusim… ale principielne – proc ne? zkus nejdriv zjistit na www.usps.com/ jestli se to da poslat s pojistenim a za kolik… Posilali mi z prace z USA doporucene posledni vyplatni sek a dvakrat se mi ztratil… Takze bych to neriskoval a pojistil to! kazdopadne nebylo by od veci juknout i na DHL nebo jiny zasilkovy firmy… Ale pokud to bude mit tak 15 kilo, zadna vyhodna cena to asi nebude! :-(

        0 0
      • Vojtíšek  

        Rám do Čech z USA přes USPS neprotáhneš. Podívej se na max. povolené rozměry.

        0 0
        • igor  

          ale ano da sa to, rozmery su asi taketo: Box is 42" x 9" x 24" and weighs 17lbs a z toho ti vyrataju cenu…UPS – $ 563.76, Fedex – $ 564.00. Nasiel som to v st. maily, ked som nad tym este spekuloval.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ale to neni USPS :)

            0 0
          • Vojtíšek  

            Já o voze a ty o koze.

            Přes USPS – americkou poštu to nejde.

            Přes kurýry typu UPS, Fed Ex, DHL ano, ale cena je minimálně taková jakou uvádíš. Pak už se to moc nevyplácí, protože platíš clo a DPH i z té dopravy (kromě uvedené ceny kola)

            0 0
            • igor  

              tak, jasne…ved ked sa cez USPS neda, tak zostava len kurier…

              0 0
    • JIRA  

      Dej vědět jak jsi pořídil – tohle kolo mě zajímá a vzhledem k tomu, že tady stojí 99.000,– není co řešit i kdyby jsi DPH platil a doprava byla 5000,–

      0 0
      • enjoy  

        hm,to je sakra fakt.

        0 0
      • K2  

        A co tak si najít první levnou letenku a zajet si proto osobně, máš to i s výletem. Jinak kolo jsem si z USA dovezl a na dotaz českého celníka jsem odpověděl: Cyklistický zájezd a že si kolo vezu zpátky, měl jsem ho v krabici. Pro některé aerolinky se jedná o nadrzměrný náklad a chtějí přípaltek 100 USD

        0 0
        • blue  

          a nejaky potvrzeni, ze si to kolo predtim vyvezl, nechtel?

          0 0
          • K2  

            Nechtěl, ale to kolo jsem tam jezdil, takže bych to ukecal. Horší by to bylo s tím novým rámem, který v té krabici byl přibalený navíc. Pozor na poškození a vykrádání zavazadel při letecké dopravě. Měl jsem to zabalené tak, že jsem to rozbaloval cca půl hodiny.

            0 0
      • JIRA  

        Až tam někdo pojedete, tak vezměte taky jedno. :)

        0 0
    • igor  

      ked si ho das poslat, tak ta to bude stat cca 20litrov /velky rozmer krabice/ UPS..raz som to zistoval kvoli ramu + clo + dph…a inak toho spesla mozu predavat len v obchode, maju to tam napisane.

      0 0
      • tomas++2  

        Napsane to tam sice maji,ale psal jsem jim a odpevedeli mi ze mimo staty mi ho klidne postou poslou.Jak to udelame jsme zatim neresili.

        0 0
        • igor  

          aha ok, ale aj tak, ja ked som chcel ram, tak vychadzalo postovne na cca 600 USD, ked k tomu prihodis clo a dph tak moc neusetris asi.

          0 0
          • JIRA  

            Zpáteční letenka do SAN FRANCISCO od Air France stojí už od 13000. Pořád se to vyplatí… :)

            0 0
            • Twisp  
              • letistni polatky cca. 3000,–
              0 0
              • Vojtíšek  
                • Vízum do USA + ubytování + jídlo
                0 0
                • Twisp  

                  viza 2800,– (aspon to sem platil ja), ubytko tak 20–30$ noc 1 os. jidlo 10$ na 1–2dny. V US na letisti se jim moc nelibi kdyz si vezete nejaky jidlo sebou a pred pristanim o tom musite vyplnit takovej malej elaborat. :)

                  0 0
                  • JIRA  

                    Pořád si myslím, že doprava nebude stát v žádným (!!!) případě rozdíl cen tady a v USA. Další věc je, že za dop. MOC asi nekupuje nikdo a tak ten rozdíl bude trochu menší. Každopádně platí – pokud někdo víte jak to zařídit a jste schopen to provést 8.000,– CZK. :)

                    0 0
    • Corbett  

      Možná budu za blbce, ale chtěl jsem se zeptat, jen tak pro pořádek zda na kola koupené v USA sedí náhradní díly s těmi co se dováží do Evropy, jestli třeba nepoužívají jiné závity, nebo tak nějak podobně?

      0 0
    • JIRA  

      Ještě by mne zajímalo jestli někdo víte jak je to pokud s tím balíkem člověk přiletí do Německa…třeba? Jsme EU, takže kde budu platit clo a jak DPH? A tedy pokud víte jestli jste ochotný to prozradit? :)

      0 0
      • Kotěnočkin  

        To by mě také zajímalo…Na jednom německém fóru psali před Vánocemi lidi, že si nechali poslat z Číny levné mp3-flash přehrávače, zakoupené přes ebay a že když jim přišli, museli zaplatit clo a DPH, takže měli pěkně protáhlé huby a najednou to už tak výhodné nebylo:-)

        0 0
    • JIRA  

      Včera jsem se díval na osazení uvedenýho kola a modelu pro ČR a ten US je lepší (/jiný)......­.nečekaně. Na mojí nabídku letenky zatím nikdo nereagoval…což je divný. :)

      0 0
    • MartinXC  

      Poradím :-) Kup si v USA loďku a kompas, udělej úpravu na šlapání, nalož zásoby a dojeď si na kontinent … V Calais namontuj kola a jsi tu ;-)

      0 0
    • Freestyle MTBer  

      Ja jsem privezl v lete cannondala jekyll 800 za nakych 2000 dolaru na ktere jsem tam na cernotu asi sest tydnu makal.Za prepravu jsem dal 100 dolaru(do­porucuji fakt poradne zabalit) a na letisti jsem to ukecal ze jsem byl u brachy na dovolene a on ted jede na dovcu sem lodi tak mu to kolo vezu letadlem :-)

      0 0
      • bagr  

        Canon ted zrušil celosvětovou zaruku.

        0 0
        • Freestyle MTBer  

          No o tom sem tady nekde cetl ale ja sem ho koupil za nakych podminek a ty plati at si tedka meni co chcou.A s tim kolik to stalo bych si to koupil i ted.

          0 0
    • JIRA  

      Nevíte někdo kolik stojí v USA samotný rám?

      Díky…

      0 0
    • zac  

      Ja bych se chtel zeptat, kdyz si v USA koupim vidlu normalne na americkou adresu a budu ji chtit od znamych privest tak co maji rict celnikum aby nic neplatili nebo aby nemeli problemy? Nebo si toho v kufru nebudou vsimat?

      0 0
      • Freestyle MTBer  

        Tatik mi ted 12 ledna dovezl stance normalne v tasce a nevsimli si toho akorat ze letel az do ostravy a to te odbavujou se zavazadlem az tam takze nevim jak to probiha v praze ale snad si toho nevsimnou.Dalsi moznost je obstarat ucet na nizkou castku aby se to veslo do nakych sesti tisic ale to uz bude asi horsi.

        0 0
        • enjoy  

          nevsimli si toho?vzdyt to vypada jako zbran:-).to je mi nejaka ochrana..

          0 0
          • Freestyle MTBer  

            Jasne ze kdyz to zavazadlo prijimaji tak to rentgenujou a verim ze ve statech do te tasky i vlezli at si overi co ze to tam je :-) Ale tady uz rentgenujou jenom nahodne vybrane veci treba kdyz tahas celou krabici s bikem tak urcite ale kdyz mas jenom tasku tak te nechaji normal projit.

            0 0
            • Twisp  

              a co si k tomu bajku koupit pytel na bika…pak to vypada jako korektni zavazadlo.. (myslim ze to ma i kolecka) :)

              0 0
              • Freestyle MTBer  

                jo a ta cena toho kufru ti smazne ten rozdil ceny mezi ceskem a usa:-)) ale zas ho budes mit pro priste

                0 0
                • Twisp  

                  ja sem videl takovej pytel u nas neco malo pres 2 tisice (latkovej)

                  0 0
                  • Freestyle MTBer  

                    Jo ale v tom ti to kolo rozflakaji i kdyz si tam das deset nalepek fragile to bude asi jenom kus hadry.Oni v americe kdyz za to priplacis tak to ani nedaji na jezdici pas a vezou to na voziku.a pak tady v Ostrave ti to naky borec flakne na ten pas ze to cele zacinka a nalepka fragile na kazde strane krabice ho pri tom vubec nerozhodi.

                    0 0
                  • Andrzej  

                    ten obyc. latkovy sezenes i levneji, ale je to dobre tak do vlaku, do letadla asi fakt tezko

                    0 0
                  • Meesha  

                    Kufry ted pucujou v Programcyclu.

                    0 0
    • tomas++2  

      Ahoj dekuju za odpovedi a cenne rady.Sef jezdi do usa pravidelne a kyz jsem ho porosil jestli mi ho doveze rekl ze neni problem.Na celnici rekl ze to ma na vystavu ze do toho vyrabime nejake dily a bajk je doma. jeste jednou dik

      0 0
      • Twisp  

        co sis nechal dovezt a z jakyho shopu? pochlub se nam trosku :)

        0 0
        • blue  

          ze by uplne prvni prispevek v tomhle threadu?

          0 0
          • Twisp  

            Mno vidis cece jak si sikovnej :) ale treba si to rozmyslel :)

            0 0
        • tomas++2  

          Dovezl jsem tohle http://sweb.cz/…to/bike1.jpg cena 2500 is dani VAT maji to v kazdem lepsim obchode co prodavaji specialized na jejich strankach je dealer locator

          0 0
          • blue  

            tohle ti zavidim… jenom ten stribrnej predstavec a placky bych hned vyhodil :-)

            0 0
          • MaPa  

            Jak často se to dobíjí?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Po vyjizdce to pichnes do zasufky a vic se o to nestaras. Kdyz ho pouzivas na neutral jako rotoped muzes dokonce dodavat proud zpet do site.

              0 0
          • JIRA  

            Taky závidím – je fakt krásný. Liší se nějak osazení od toho jak je popsaný v tom odkazu? Máš ho ze SF nebo odjinud (levnější letenky)? Jakou velikost rámu máš? Já měřím 195 a tak asi jedině XL.

            Na mojí nabídku, že zaplatím letenku tomu, kdo mi kolo přiveze se nikdo neozval a tak tam budu muset asi letět sám. :(

            0 0
            • blue  

              pošli taky šéfa :-)

              0 0
              • JIRA  

                :) Před měsícem slibovala Hanča, že si dá v San Franciscu sraz s kamarádkou co se bude vracet ze Zélandu ale nějak o tom přestává mluvit. :(

                0 0
                • blue  

                  se asi nechce kamaradce ze Zelandu ;-) se ji nedivim :-)

                  0 0
            • K2  

              Že bych si udělal výlet? Musel bych si pospíšit, vízum mi končí tento rok:) Co si cheš koupit za kolo? Moje K2 je taky přímo z hUSA – ve výprodeji s 50% slevou. Jinak ten Spešl je krasavec

              0 0
              • JIRA  

                Přesně toho Spešla co se tady probíral. Moje nabídka platí max. do začátku května. Pokud by ses rozmyslel, tak napiš mail.

                0 0
                • K2  

                  ******* je v tom, že i když máš vízuma apod, tak tě imigrační nemusí pustit do USA – záleží na tom, jak se jim líbíš a jak se vyspali – trochu loterie za cenu letenky. KDe jsi to chgtěl kupovat? V NY jsem ještě nebyl:) V LA jsou levné biky, ale zase drahé letenky + méně agresivní imigrační…

                  0 0
              • tradic  

                Nevite nahodou za kolik by se dal v USA koupit Specialized S-Works Epic FSR Disc? Diky.

                0 0
            • tomas++2  

              osazeni je stejne jako v tom popisu na strankach prodejce. ja mam 183cm, ram je L a je mi to akorat, na tebe jednoznacne LX. kolo je koupeno v los angeles za 2400 + 114$dan. vychozi cena je 2600 ale hodne prodejcu slevilo na 2400, kdyz se mrknes na specialized usa nahore na strankach je dealer locator a vyjede ti seznam prodejcu, je obesles majlem a mas jasno kam pro nej.

              0 0
              • JIRA  

                Díky. Pokud snad najdu někoho kdo bude chtít letět někam kde to kolo mají a letenka stojí okolo 10.000… Osazení je totiž jiné (brzdy, ráfky, sedlo?,…) a mně přijde lepší než „evropské“. Vzhledem k tomu, že na tý fotce jsou čistý pláště, tak asi nemá cenu se ptát jestli je to na cestu do kopce opravdu tak tragický jak tady někdo opisoval z MBA. :)

                0 0
          • Twisp  

            Moc peknej bajk za par korun …

            0 0
          • tradic  

            Pekna dubova podlaha :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.