• BoB

    Vzhledem k tomu že máme admina co se o forum úúúúúúžasně stará tak mě napadlo obnovit dávnou diskuzi ze starého fóra na téma tras – jestli by nešlo přidat takovou rubriku do recenzí nebo vytvořit novou. Viděl bych to na členění XC, free, DH a mít tam kolonku popis trasy a přístup k ní a lokalitu. Nebo jsem to někde přehlédl?

    0 0
    • BiSon  

      Ja bych se taky hlasoval pro takovou rubriku. Mozna spis rubriku nez soucast recenzi – tam bych hledal spis techniku. Jenom nevim, jestli bude nekdo ochotnej tam psat.

      0 0
    • vtt  

      ja myslim ze to je supr napad, klidne to muze bejt v recenzich a kdyz nekdo nebude chtit psat tak tam da jenom link kde to je, v pripade ze to negde je. Alespon to bude uceleny. m

      0 0
    • K2  

      Přidávám se s ohlasem, navíc by bylo fajn vyhledávání podle regionu, obtížnosti (dravci, pohodáři, s přítulkou, s rodinou), délky trasy v hodinách nebo km. Dáe hlasuji pro možnost přidat soubor(y) (pár fotek nebo mapku) Dále hlasuji proto, aby toto forum, až se stane dokonalým a nepostradatelným, aby nepostihla podobná událost jako staré forum. Co tak ještě přidat rubriku volná tvorba a můžeme si udělat bike magazin sami (pokud nebudeme líní) bez reklam, byla by tak možnost uvolnit enegrgii, kterou se plýtvá při kritizování (např Velo katalog:))))

      0 0
    • fousac  

      taky hlasuju pro… a co nejprve nejakou trasu popsat, hodit k diskuzi a uvidi se??? mam v planu pokusne udelat pro zacatek CUkrak-Hrebeny, vcetne foto… jak bude dam vedet…

      0 0
      • admin  

        rubriku trasz sem chtel delat ale nenasel jsem nikoho kdo by my nejaky zpracovany trasy poslal. viz starsi prispevky

        Prosim pokud muzete udelat nejakou trasu jako vzor rad ji na B-F dam.

        0 0
        • Kolík  

          Některý trasy už tady jsou popsaný v různých příspěvcích, tak co je stáhnout na jedno místo a ono se to pak pomalu rozjede… Aspoň doufám! :-)

          0 0
        • fousac  

          to je tezky takhle na zimu, pokud to ma bejt i s fo?kama… tady dole v praze mame skoro leto a chodime na tresne a na brdech lezi snih… ale jak se udela pekne na sobotu, beru fotak a jedu… vysledek ti samo poslu…

          0 0
        • maco  

          U nas na Slovensku je mozne si zakupit program Cyklotrasy. Su tam natiahnute regiony (zatial nie vsetky). Pre dany region je tam niekolko ukazkovych tras. Okrem toho obsahuje databazu lokalit (nadmrs. vyska, vzajomne vzdialenosti) a trasu je mozne si naeditovat. Z kazdeho zadaneho bodu ponuka niekolko moznosti kam pokracovat. Sucasne sa zakresluje vyskovy profil trasy spolu z oznacenim typu cesty (tur. chodnik, cesta, farba tur. znacky). Ak nejake miesta nie su v databaze, je mozne si ich naeditovat (zadanie vzdialonosti a nm. vysky). Takze toto by mohol byt typ pre spracovanie tras. BTW: na nete je pristupna free-verzia

          0 0
        • BoB  

          tak já bych to moc nesložitěl, aby byla chu? to zapisovat. Koukal jsem na mtbr.com a tam je v podstatě jen název, místo, popis trasy, délka a obtížnost. Důležitý myslim je, že tam je i možnost hodnocení, což je bezva když se tam někdo cizí jede podívat, aby měl možnost připsat poznámku – leckdy domácí neregistrujou to, co nové oči vidí na první pohled. takže bych zkusil jako vzor (a ne že mě budete kamenovat) popsat svojí domácí: Název: Košířské enduro Lokalita: Praha 5 – Košíře Typ: FR Délka: 6–12 km Náročnost: Tohle je subjektivní podle výběru, takže pro mě střední pro pá-dlistu čajíček popis trasy: Trasa v podstatě kopíruje kopec zvaný vidoule, což je taková plchá vyvřelina v Košířích. Začíná u bývalého ZPA a jede se vrstevnicově kolem celého kopce až do parku cibulka. Ta vyvřelina umožňuje docela hezké skočky a dropy do 3m (ale ty jsem ještě nikdy nedal) je tam spousta odboček a cestiček, takže si můžete vybrat dle libosti. Sem tam tam jezdí na quadech, takže tras je vyjetých dost. Když máte v Praze dopoledne na ježdění je to prima. (Už teď mi to příde jako nesmysl co tu píšu ale můžete dát připomínky)

          0 0
      • vtt  

        okoli prahy je vyborne dle mne popsany zde, tak abys cukrak hrebeny nedelal zbytecne staci dat link: http://www.stezky1.ic.cz/

        0 0
        • fousac  

          teda ty popisy nic moc.. my zdatni zalesaci zjistime vetsinou mnohem vic jenom z pohledu do mapy…

          0 0
    • MartinXC  

      Skvělý nápad, vždy? trasy jsou důležitější pro bikování víc než délka a váha kola, sklon sedla nebo pružiny ve vidlici. Ztvárnění bych viděl jako diskusní fórum s alespoň dvojím členěním (pro hledání: dle kategorií tras a dle regionů) – jde to ?? Ale jak na to ? (já bych třeba do členění viděl krom uvedených ještě „maraton“)

      0 0
      • MartinXC  

        Mysllím, že bych jako přispěvatele zlomil i kolegu, který si pečlivě vše značí do turistických map a tedy jeho popisy jsou docela použitelné.

        0 0
    • McBlacky  

      Jsem pro, dokonce bych klidně i nějaké trasy postnul. Problém ale nastává s tím kdy se jedná o novou trasu a kdy je to jen varianta již zapsané (z pohledu člověka bikujícího v Praze a okolí). Každopádně asi každý zná ten pocit: co dneska jet, nic novýho se objevovat nechce a na 100 krát jetou trasu nálada taky neni.

      0 0
    • kankrlicek  

      A co naviiOn?

      0 0
    •  

      vyborny napad..myslim si ze kdyby zacalo fungovat tak by hodne lidi vyjelo s tim ze trasu potencionalne muzou dat sem a pripravilo by se na to,zapsalo km,cas a tak…

      urcite by se ale mely vytvorit nejake vseobecne pravidla a doporuceni- treba nesnasim popisy tras ve stylu „u pateho smrcku zabocis a pojedes 51,5m a …“

      0 0
      • Jenda  

        vic me dostavaj rady typu na predposledni odbocce pred krizovatkou:-)

        0 0
    • kamtcho  

      Toto by mohla byt inspiracia + by som bol za to aby sa dali trate dalej komentovat a doplnat.

      http://the.mtbiker.sk/index.php?…

      0 0
    • lempl  

      si mysli ze je to super napad!!!!!!!! kolikrat si lamu co pojedu to co sem jel se mi po 50 jet nechce a mam naladu na vyblbnuti juknu na bike.forum kouknu na endurko, okoli Praglu a jedu chci lesni cestu na morave bez narocnych terenu a mam to z mapy nepoznam jak je to narocny , ze cesta jen tak konci skalou… takze by to bylo hyper!!!!!!!! mozna ze by ne zacatek bylo dobry aby se domluvilo par lidi vyrazili na kolo , pri tom se dohodli jak by to melo vypadat, projet a popsat par tras- to dat na net a dalsi by to zhodnotili,zkri­tizovali,doplni­li … tak hhrrrna to sem prom vsema 7:-) he he he :))))) cus lama

      0 0
      • enjoy  

        jako dirigovat bys to umel hezky:-)

        0 0
        • lempl  

          tak ja budu i konat :-)))) lidi tak za 14dni dame nekde sraz v Praze a neco okolo projedem zhodnotime...­..........:))))))))))­))))))

          0 0
    • wbiker  

      Jak tak čtu tread o nejlepších brněnských trailech, vzpomněl jsem si na rubriku Trasy. V historii jsem nenašel zmínku, co se s ní stalo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.