• merlot

Pořídil jsem si SPD 520 a trochu mě překvapilo, že vypínají nejen při pohybu patou od sebe, ale i patou k sobě. Je to běžná vlastnost nebo chyba?
    Trochu mě totiž mate obrázek v letáčku k 520, kde je vypínání naznačeno jen jednou šipkou – pohybem paty od sebe. Předtím jsem měl 515, které vypínaly jen při pohybu patou od sebe. S jinými nášlapy zkušenost nemám. Kufry mám doporučené SH51. Díky.

• Vilém  

515 taky vypinaji i k sobe.Zalezi jak mas nastaveny kufry a v jake poloze mas natoceny kliky.

• blue  

v tom letacku to je naznaceny jednim smerem zrejme schvalne, z bezpecnostnich duvodu… umim si predstavit, ze by se podle navodu nekdo pokousel nohu vytocit dovnitr a zrovna ve chvili, kdy je klika vzadu, v blizkosti kola

• grafik  

Moje spd vypinaj taky na obe strany. Jednostrannou variantu, ktera by ‚nepustila nohu‘ si nedovedu technicky predstavit. Myslim, ze dnes vsechny spd vypinaj ‚dvojstranne‘ …

• TinkTink  

Tak ono by to slo…tak technicky nemozny to neni…dokonce si to dovedu vcelku v pohode predstavit, ale proc to delat…ze :)

PS: moje taky :)

• MaPa  

SPD už jen z jednoduché symetrie vypínají na obě strany. Ale jde o to, že každý má jinak seřízený úhel na podrážce, tudíž vypínání je mnohdy na jednu stranu nemožné kvůli fyzickým možnostem lidských kloubů.

• merlot  

Mě jen vrtalo hlavou, proč se stejnýma botama i kuframa jde vystoupit z 520 i patou na druhou stranu. Z 515 se mi to snad nikdy nepovedlo. Ale jezdil jsem na nich teprve rok a byly to moje první nášlapy, takže do toho zase moc nevidím. Každopádně dík všem za informace.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.