• mikin

    Potreboval bych radu jestli se oplati koupit asi o 500 kc drazzi 540, nebo budou pro me stacit 520. Na spd budu zacinat. Diky vsem za radu

    0 0
    • TinkTink  

      520 v pohode staci…zvlast na zacatek…je tam pouze jeden rozdil, ktery Te nejspis zajimat vubec nebude…

      0 0
    • zirecek  

      Kup 520ky, řešil jsem kdysi podobný problém. 520ky jsou „zlaté“ – mně pedály/kufry drží max. 1,5 roku. Takže raději koupím levnější častokrát než se slzou v oku zahazovat drahé přesloužené pedály.

      0 0
    • mikin  

      Diky vsem za rady asi pujdu do tech 520. Jeste jednou dik

      0 0
      • wlk  

        Tím fakt nic neriskuješ, pokud nejsi gramhonič,tak ti ty 520 budou určo stačit, mám je celou letošní sezónu a není problém,za tu cenu-myslím,že je teď všude maj za 750– neseženeš lepší.

        0 0
    • palladin  

      mám 540 a jsou v poho..ale na zimáka si asi pořídím 520, alespoň ušetřím…když jsou jiank prakticky stejný… …a jsou to opravdu horký pedály :o) http://www.cycloshop.cz/…ducts_id/211 ..neberte to jako reklamu, stejně je maj mastný :o)

      0 0
      • pos3k  

        no jo fakt jsou horke :-) no to asi budou nejake spesl tretry :-)

        0 0
    • JirkaT  

      Právě se o nich rozhoduji. Po přečtení více příspěvků zde bych šel do 520. Dají se ale koupit s ohradkami? Přeci jen občas sednu na kolo na pár km po městě v keckách. Nebo naopak potřebuji při delších jízdách i více popojít. Takže asi raději trochu turistické tretry. Poradí někdo ? Děkuji.

      0 0
    • palladin  

      myslím, že u nich jsou standartně dodávány takové jednostranné plastové klece (SM-PD22) alespoň já je u 540 měl. Taky pořád přemýšlím jestli na zimáka 520 nebo 540…na 520 se tu v historii objevuje dost kritiky na různé klepání atd. tak nevím…

      0 0
      • jihra  

        Bacha – už jsem se setkal i s tím, že ty SPDečka prodávali v některém kšeftě bez těch umělohmotných „ohrádek“ a musel sis je dokoupit zvláš?. Takže v takovém kšeftě čelem vzad a pochodem vchod pryč.

        0 0
        • Zdyn  

          No ony pedaly v krabicce jsou bez tech klipu. Klip je pouze na montazni verzi, pokud se nepletu.

          0 0
    • mikin  

      no cetl jsem ty kritiky a neni to zadna hruza, podle vseho staci promazat a dotahnout matky. a pokud by me vydrzely 5–6kk km coz pro me je skoro 3 roky tak budu spokojenej

      0 0
      • lubos  

        To urcite vydrzi. Na svych 520 jsem najel pres 1000km(mozna 1500?), zadnej problem. Na 540 jsem najel pres 8tisic, maji mensi vakel, prave to jdu servisovat, ale neni to nic strasnyho.

        0 0
    • Jane  

      Jsem si asi před měsícem do foroty koupila Shi 540 v bikezone. Stály nějakých 1220 Kč, takže nebylo co řešit. No, ale zatím je tedy nejezdím, nebo? mám takovej blbej pocit, že jsem si k nim již v zimě zakoupila o číslo menší tretry:-( Tak snad někdy příště…

      0 0
    • bienenvater  

      můžete prosím poradit? koupil sem na nové kolo Shimana SPD 520 a po ujetí cca 100 km se začalo ozývat z levého pedálu vrzání. Vrže to jak při tahu nahoru tak při sešlápnutí dolů. Měl jsem to nastavené na minimum, tak sem pedál přitáhl ale vrzání úplně nepřestalo, jen je to o něco míň. Kufr na botě je zatáhlý docela fest. Pravý pedál je v pohodě. předem díky za radu, jak na to.

      0 0
      • chupas  

        vrze=namazat (: mimo kotoucu a rafku :)

        0 0
      • kovar  

        mohou to být boty: Namaž zarážky a podešev, kde se s nimi stýká a i do ďour dovnitř, kde je plech se závitama. Nejspíš to pomůže tak na jednu vyjížďku, pak to bude vrzat zase.

        0 0
      • MartinXC  

        Tretry SIDI vržou na Shimanech. Každých 100km stříknu trochu GTčka na zámky a podrážku kolem a dá to pokoj. Tím bych začal, pokud není znatelný vakl v pedálu.

        0 0
        • bienenvater  

          díky všem za tip. promáznu to, snad to pomůže. co je to GTčko ? napadlo mě použít i univerzální WD40.

          0 0
          • MartinXC  

            Na tohle třeba i WDčko – jedná se o to použít řiďounké mazivo, co zaleze do všech potenciálních skulin ve spoji podrážka-kufr, resp. v uvolněných vrstvách podrážky.

            0 0
    • yakub  

      520 vydrží určitě víc, než 540

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.