• tnovacik

    Zdravim. Chcel by som vediet vas nazor resp. vase nastavenie biku a to: Kolko sa vam zasunie vidla ked nastupite na bike. Bolo by faln keby ste napisali aj celkovy zdvih. Moze byt aj model vidle. A ake by malo byt default ponorenie pre 80mm vidlu a HT. Moc dik.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Tomu se rika sag a mel by byt cca 20% pro XC a 30% pro DH.

      0 0
      • tnovacik  

        Este by som to uprasnil. Myslel som ponorenie vidle ale nie v sede. To znamena nasadnutie na bike → stojite na pedaloch a trzite sa riaditok. Ale nespapete ani sa nepohupujete.

        0 0
        • vlk  

          Tak to tě nechápu byslíš ve stoje.Tak pak to asi spíše záleží na tom kde máš těžiště ne.Ve stoje v pedálech se s těžištěm pracuje mnohem více než v sedě, takže bych tipoval, že rozdíly můžou být značné.Toto jsem zatím nikdy neměřil.

          0 0
        • Pá-dlista1  

          A nakloneny mam byt pod jakym uhlem? Mam stat na spickach nebo patach? Prsty sviraji grip nebo jsou ne brzdove pace a razeni? :))

          0 0
          • tnovacik  

            V postate ide o to, ze ja mam vidlu 80 mm. A ked nasahnem na bike do pedalov tak mam sag aspon 40. Takze ked idem napr. dole kopcom a nesedim mam vidlu az moc zasunutu. Teda podla mojeho nazoru. Co vy na to?

            0 0
            • vlk  

              do když jedu z prudkýho kopce ve stoje tak tam mám asi taky ty 3cm sag.Nicméně neměl by být rozdíl z kopce v sedle a ve stoje snad až tak velký.Vždy? jde především o těžiště a to přece při sjezdu z kopce spíše posouváme dozadu než dopředu, ne.

              0 0
          • tnovacik  

            NO a ked si sadnem tak to moze byt cca 2–3 cm. To sa mi z 80mm zda dost. Neviem, ci ju mam este dofukat.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No a chodis na doraz? Kolik ti to chodi pri normalni vyjizdce?

              0 0
              • tnovacik  

                No mne sa zda, ze je dost makka. A napr. ked zchadzam z 20 cm obrubnika ide na doraz. Alebo: ked brzdim, tak sa mi vsunie cca 5–7 cm. A to ma 8max. Som v tomto zaciatocnik. Doteraz som behal vzdy na pevnej. Neviem presne ako by sa taka vidla mala spravat. Ked slapem zo sedla tak stracam strasne vela energie. S sede je to viec menej v pohode. Je to Manitou Super Air 80mm. Lock out. Viem, ze lockom si ju mozem zavriet ale nechcem to stale uvolnovat a zatvarat.

                thx

                0 0
                • BB  

                  100 mm zdvih a ponor 20 mm. Takze byt tebou, tak to foukam trochu vic.

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jestli chodis na doraz, tak urcite bud prifoukni (kdyz ti nevyhovuje tak mekky zacatek) nebo prilej olej (do Marzocchi), abys pritvrdil konec zdvihu. Ale tobe bude asi spis vyhovovat ta prvni varianta. Nejdriv si to nastav na sag 20% a pak po jizde poznas jestli ti to tak vyhovuje nebo jestli je to jeste malo.

                  0 0
                  • fousek  

                    Muzes mi vysvetlit proc by mela min vidle nakej sag? to je vpodstate 20% chodu v pytli ne? Podle me by se vidle mela jenom kouda hnout dejme tomu <5 mm. Na co je tam tech 20% kdyz je to furt stlaceny?

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Aby melo kolo kontakt s terenem, ale to je asi vetsine lidi jedno.

                      0 0
                      • fousek  

                        aha tak to sem netusil ze ma predni kolo bejt na zemi, vzdycky sem si myslel ze je lepsi kdyz je ve vzduchu:-)

                        jinak dekuji za vysvetleni, ale co kdyz ta doura bude treba 10 cm co s tim pak?

                        0 0
                    • vlk  

                      v okamžiku kyd vjedeš do díry tak ta pozitivní pružina když máš saq by měla vidli roztáhnout.Tedy kolo by se mělo do té díry propadnout.neboli budeš mít neustálý kontakt pneumatiky s povrchem.Možná ti to připadá jako jako zbytečné, ale při sjezdu ,ale často i normálním ježdění to dost pomáhá-hlavně v rozbitém terénu, aby ti to např v zatáčce neustřelilo.A navíc je pak vidle citlivější.

                      0 0
                • RomanP  

                  No tak to by rozhodně neměla jít nadoraz při sjetí z obrubníku !

                  0 0
      • Richie  

        Pro DH 30? Me se to zda trochu moc. Tady u nas jsou sjezdaky se zdvihy kolem 200mm nastavovane na tak 15%. Ja osobne sjezdak nemam tak nevim

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To je jen doporučení. Já nastavuju na pocit, abych byl spokojenej a ne abych plnil normy v tabulkach.

          0 0
          • Richie  

            Jo no mam taky na 170mm vidli sag tak 4–5cm.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak proti cemu remcás? Vzdyt to splnujes takrka do puntiku :)

              0 0
              • Richie  

                Oprava sag 6–7. A taky mi to vyhovuje. Souhlasim s tebou a rozhodne pravitko a kalkulacku brat do ruky nehodlam.

                0 0
    • vlk  

      vidla duke xc u-turn.108 mm zdvih sag 20mm.

      0 0
    • Tomcat  
      • na každý terén
      • na každého jezdce
      • na každý jízdní styl

      Může bejt jinej.

      obecně se říká viz.: Pádlista

      0 0
    • kOmE  

      Mam 130mm a mam nastaveny tak aby bylo dostatecne citlivy,ale kdyz na to sednu tak se to hne tak v predu o 5mm a vzadu tak o 30mm a ve stoje se predek ponori tak na 25 mm ,na doraz nechodi a je perfektne citliva. Chce to vzit si sebou pumpu do lesa a zkouset ,me to trvalo tak hodinku nez jsem nasel to svoje nastaveni.

      0 0
    • fousac  

      80–90mm z celkovych 120mm :)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ale tahle se fakt nepocita. Ja na tom jel. To snad ani neni vidlice. Jediny co zpusobuje ten odpor pri stlaceni je treni v pouzdrech :)

        0 0
        • fousac  

          ti priste ukazu ze v tom ta pruzuna fakt je.. :))

          a hlavne to je rok 01 a ty mely pouzdra a stiraky jeste dobry…

          0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.