Magura HS-11 - Ráfkové hydrauliky

20 nepřečtených
  • CZiko

    Máte s nimi někdo zkušenost? Jsou náročné na seřízení a výměnu špalíků, když to jsou hydry? Jak jste spokojeni? Jak dobře brzdí? Dají se do nich sehnat špalky? (protože jsou na pohled jakesi divne) Táááák… to by byl krátký výčet otázek… Za odpovědi mnohokrát děkuji, ale vyvarujte se odpovědím typu – Jsou na *ovno, kup si hydry za 13 tisíc…

    0 0
    • Rolei  

      Nevím jaké jsou, ale když už ráfkové hydrauliky, proč ne HS33? Z Německa vyjdou na necelé 4oooKč.

      0 0
    • JJ  

      Ja mam HS-11 Expert, lisi se od klasickych HS-11 tim, ze maji paku nastavitelnou bliz k riditkum. HS-33 maji mensi prumer(14mm proti 16 u HS-11) pistku na pace, takze brzdi vic. Serizeni je trosku slozitejsi, ale jak se to udela jednou, nemusis na ne uz sahnout, vymena spalku je rychla a bez dalsiho nastavovani.Spalky se sehnat daji, bud original nebo treba od Barradine. Pripadne si vyrobit adapter na normalni cartridge z V brzd, tak to mam ja. Brzdi hezky, ale rozhodne ne vic, nez vecka. maximum informaci je tady: http://www.execulink.com/…contents.htm

      0 0
      • Rolei  

        A jakpak si takovýto adaptér vyrobil? Jenom si to tam nějak přilepil? Nemáš strach, že to jednou upadne? :-o

        0 0
        • JJ  

          Pouzil sem z magura spalku jenom tu plastovou cast + kovova cartridge, ze ktery sem kus ubrousil na brusce, aby to nebylo moc vysoky. Je to chyceny epoxidovym lepidlem apojisteny dvema sroubky(lepsi by byly nyty)

          0 0
      • CZiko  

        díky moc… takové informace jsem potřeboval! A ještě jedna otázka… je to podobné jako u disků, že když mám vyhozené kolo nesmím mačkat brzdu aby se to nezavzdušnilo?

        0 0
        • JJ  

          Mackas si to muzes jak chces, vzduch by se tam dostat nemel. A kdyby, odvzdusneni je prace na chvilicku

          0 0
          • CZiko  

            aha aha… A co ty gumky? Jak se vyměňují? A na co je tam takova ta páčka?

            0 0
            • JJ  

              Spalky sou jenom plastovou casti nacvakly na pistek. Packa slouzi ke stahnuti jedne celisti z cepu, jinak bys mezi celistmi neprovliknul kolo s nafouklou gumou.

              0 0
              • CZiko  

                tak to jsi mě uklidnil… protože jsem měl nervy co to budou za brzdy. Díky moc! :)

                0 0
      • Vilém  

        Potvrzuji,ze nebrzdi vic nez vecka.HS 11 jdou lip davkovat oproti veckam.Dal jsem je mlade na kolo kvuli bezudrzbovosti.Tu upravu na cartrige spalky jsem mel udelanou na HS33 a bylo to jednodussi nez kupovat Magura spalky.HS 33 pro letosni rok maj novou paku(mooc peknou).

        0 0
        • Rolei  

          Však taky za ni chtějí o 30 ojro víc :-(

          0 0
        • CZiko  

          ale horší snad nejsou ne?

          0 0
          • Vilém  

            Zalezi na kombinaci rafek,spaliky.Mlada je jezdi na keramickejch rafcich a Baradine spalkama na keramiku a brzdi dobre,akorat musis vic zmacknout:)Ja mam ne jednom kole klasicky rafky,KoolStop cerveny spalky,Mrazek vecka s XT pakama a to brzdi podstatne vic,ale zas se o ne musis starat(lanka,bow­deny).Osobne nevim jestli bych do HS11 sel.Pokud jsou uz na kole ta k budiz, ale kupovat je novy…

            0 0
            • CZiko  

              no nové bych taky nekupoval… já jen,že mám možnost koupit si hezké kolo za hezké peníze, tak chci vědět jestli nebudu muset brzdit nohama:) Až je dojebu, tak si kupim nove Vecka a bude…

              0 0
              • Vilém  

                Nechtel jsem Te zrazovat, pokud tam prikoupis KoolStop spalky (cca 500,–) tak to bude brzdit solidne a nemusis se o ne starat.Mel jsem zezacatku strach z plastove paky,ale uz byla nekolikrat zkousena havarii a drzi.Osobne jsem je koupil taky z Meridy,ale lonske,kamos co ma kseft je sundal, ze je zakaznik nechtel a za 1500,– mi je strelil.

                0 0
                • CZiko  

                  no… s těmi špalky to se uvidí jak rychle budu jezdit a jak rychle budu muset brzdit…pokud by mi stačily ty základní, tak ty stojí 130/ks a to je v pohodě… a ty za 500 vydrží jak dlouho? Kolik km?

                  0 0
      • Vilém  

        Je zajimave,ze podle Magura katalogu na pristi rok maj i HS11 prumer hlavniho pistku 14mm!!potom ale nevim proc maj psanou mensi brzdnou ucinnost?Ze by preklep?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.