Schwalbe Racing Ralph ..nebo lepsi

197 nepřečtených
  • bastlar

    chci koupit nove plaste Schwalbe Racing Ralph .....mate nekdo s nimi zkusenost prosim nebo .....znate nekdo lepsi v teto katerogii?diky

    0 0
    • Luka  

      Nechci tu byt za Kibice, ale co takhle kuk do recenzi nebo do historie? Ralfici se probirali uz nekolikrat…

      0 0
    • jecnak  

      mozna by nebylo schlecht napsat na co ten plast vlastne chces (asi vsichni tusime, ze na kolo, takze to upresni :-)

      0 0
      • Twisp  

        no vzhledem k tomu ze se rozhoduje nad timto plastem a nebo lepsi alternativou tohoto plaste pak chce urcite neco podobnyho ci dokonce lepsiho … :) takze to nebude ani DH ani silnice :) treba michelin s comp light nova verze je ted myslim XCR DRY. howg

        0 0
        • jecnak  

          RR je dobry univerzal, ale podle podminek ci pouziti bych daval 2,25 / 2,1, FF 2,1, KJ 2,25 atd.

          BTW: Vypada to, ze umis cist myslenky :-), ale nechme se k tomu vyjadrit autora threadu.

          0 0
          • Gatier  

            A co tie Fast Fredy? Alebo Maxis Minotaur? Tiez uvazujem o niecom takom lahkom, len po zlych skusenostiach so Z-Max 1,7 a Michelin S-Comp light sa tejto kategorii vyhybam.

            0 0
            • bastlar  

              vsem dekuji za Vase dobre i spatne nazory .....ty plaste bych chtel tak 20% silnice clovek se nejak do terenu dostat musi…60 % polnacky, turisticky tras berounsko, jeseniky , sumava…20% ostatni …chtel bych letos zkusit nejaky ten marathon…plaste jsou dost drahe a opravdu je z ceho vybirat ......... diky

              0 0
              • McBlacky  

                kup si ralfy v drátu 2.25 za 400kč…

                0 0
                • jecnak  

                  nebo nekde na netu 2,25 v kevlaru (cca 750Kc) – na to co popisujes idealni plast – rychly, pohodlny, slusny zaber

                  0 0
                  • Lister  

                    Můžeš mi nasat kde. Taky chci kupovat, ale za tuhle cenu jsem je rozhodně neviděl (na netu)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      bikezone.cz 760kč

                      0 0
                      • Lister  

                        danke šééén. Zase další registrace v novém obchodě :-)

                        0 0
                      • Lister  

                        To jsou ale 2,1. Dělají se vůbec 2,25 v kevlaru. Drátovky jsem tam vůbec nenašel, i když tu někdo píše, že si je tam koupil. Pokud jste na bikezone už nakupovali dá se tam domluvit i odběr komponentů, které nemají v nabídce( potřebuju ještě koupit blatníčky od Topeaku a nějaké pohodlné sedlo)

                        0 0
                • RomanH  

                  Je pravda, ze cena plastu mi vadi na biku nejvice, ale na druhou stranu na nich dost zalezi z hlediska chovani biku. A jak psal MartinXC, nejvice mi vadi dan na vyplatni pasce.

                  Nevim jak Schwalbe RR, ale u ostatnich vyrobcu, od kterych jsem zkousel plaste, se plast nelisil jen v dratete ci v kevralove patce. Kevralove plaste byly prilnavejsi a vyrazne lehci. Ja bych plast v dratu doporucil jen na pohodovou cykloturistiku.

                  Nevite, kde se ty RR ve velikosti 2.25 daji momentalne koupit (nejlepe pres net – v BikeZone maji jen 2.1) ?

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    I u RR je kevlarova verze jina liga.

                    0 0
                    • Lister  

                      Fakt je to tak poznat, Přemýšlím mezi 2,25 drát nebo 2,1 kevlar, finanční možnosti jsou bohužel omezené a 2,25 kevlar je už trochu moc, ale kdyby to byla fakt taková pohoda, tak možná připlatím.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tezko rict jak moc je to poznat v realu. Ja jsem drat nezkousel :( Fakt je, ze ty dve verze maji stejny nazev a jsou si trochu podobny vzhledove… a tam veskera podobnost konci.

                        0 0
                  • MartinXC  

                    Budeš konvertovat ? :-) BTW, RR 2.1 mám otestované na pár set km, ale odvázaný z nich jsem jen trochu – vzadu se valí hůř než Python (takže šel dolů po 100km), chytají a střílí malé kamínky, což mě znervózňuje. Vepředu mi včera nepěkně uskočil na kamenité cestě z Kohoutovic zleva dolů k prasatům (moje oblíbená testovací tra? na přední pláš? ;-). RR sice jsou široké, ale efektivní šířka (tj. co tě drží na cestě) není nic moc – jen ten střed dezénu. U 2.25 je to jen o fous víc než u 2.1. Udělá mi to ještě jednou, a jde na hromadu za ostatníma …

                    0 0
                    • Stax  

                      Ktory plast sa ti zda na suchu v predu lepsi ako RR?

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Na suchu: Zatím jsem byl spokojený s Klein Deathgrip (trošku těžší třída) a Hutchinson Mosquito (ty jsou i váhově stejné s RR) po úpravě zadní hrany u části špuntů aby to i brzdilo. RR bych zařadil z hlediska držení vepředu k Conti Verticalu. Do běžného bláta: Hutchinson Mosquito, Conti Vertical, a i ten RR se dá. Do hlubokých sraček: zatím obstál jediný – Hutchinson Scorpion

                        0 0
                    • RomanH  

                      Aha, tak diky, zustanu u Meduzy. Nez ji sjedu, tak treba nekdo vyzkousi ty Hutchinsny Bulldog. Ja po spatnych zkusenostech z Pythony nemam k Hutchinsnum moc duvery, ale treba ted ty boky vydrzi vice.

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Můžu ti jednu 2.1 RR půjčit, žena ho dopředu nechce.

                        0 0
                        • Daník  

                          pročpak ho tam nechce?

                          0 0
                          • MartinXC  

                            A ty bys chtěl ?

                            0 0
                            • Daník  

                              zrovna s kolegou zvažujeme objednávku a s ohledem na (jak jsem vyčetl z fóra) lehce nižší životnost a odolnost defektům bych ho viděl na zkoušku dopředu… Jinak odpověď otázkou mě neuspokojila :(

                              0 0
                              • MartinXC  

                                Manželce stačil můj posudek a okem srovnání šířek současného obutého Mosquita a RR.

                                0 0
                        • RomanH  

                          Diky moc, ale pokud bych bral RR, tak urcite jen 2.25. Zatim jsem i na CRX spokojeny s Meduzou. Pokud nepujdu do Bulldogu (mam ted objednany 2 nove Meduzy, tak si mozna zkusim koupit ty DeathGripy do terenu typu Beskydy a Dolomity, kdyz je tak chvalis.

                          0 0
                    • Daník  

                      V laboratorním měření valivého odporu je na tom Python ovšem o trochu hůř.

                      0 0
                    • m.k.2  

                      Dotaz mimo topic, myslíš tu cestu dolů z Kohoutek okolo dubu trojáku, pak pod silnicí a vyjedeš u prasat?

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Jo to je ona. Nahoře to rozpálím na 35–40 (ono si to trochu zrychlí :-) a pak čekám, co mi to udělá na těch šutrech v zatáčkách.

                        0 0
                        • lubos  

                          Tak to asi jezdis s chranicema, predpokladam :)

                          0 0
                          • MartinXC  

                            Ani ne, je to docela široké a když gumy nesedí, tak sáhnu po brzdách. Navíc takhle to dávám při testu přední gumy a to mě posedne jen občas. Jednou jsem tak zažil horkou chvilku když v zatáčce páníček a na každé straně jedno psisko. Ale rychlost byla výhodou a než se stačili vydat napříč přes cestu, už byli za mnou

                            0 0
                        • m.k.2  

                          Budu to tam muset taky vyzkoušet, já většinou touhle cestou šplhám nahoru do Kohoutek a dolů se spouštím po Jundrovské straně, protože tam nebývá takový provoz.

                          0 0
                          • MartinXC  

                            Já to mám jako testovací okruh: ze Žabin do Pisárek, pak zadem na Myslivnu, přes silnici, po svahu nahoru, první doprava lesem do Kohoutovic, přčes silnici, zadem za paneláky a pěšinou na štěrkovku, u pomníku na pěšinu doprava, vyjedu na štěrkovce, po ní dolů z kopce, pod most, přes cestu k prasatům, nahoru do Kohoutovic, před brankou doleva po cestě na průsek, průsekem až nad jezírka dozadu, k jezírkům, tam hned doprava, po cestičce až nad Jundrov, 200m po asfaltce rovně, pak na lesní cestu vlevo, po ní na štěrkovku do Kohoutovic, na rozcestí doleva, před plotem ostře doleva nad Jundrov, první brankou (ostrá doprava) ven a po cestě až k zahrádkářům a tam dolů k řece na Piavu, přes most, doprava podél řeky po cestě a před kurty doleva, po cestě mezi zahrádkama, na konci doprava k silnici, přes ni a jsem doma.

                            Trasu znám důvěrně, jel jsem jej aspoň 100× takže třeba si na něm zjiš?uju rozdíl ve formě po zimě (průměrná rychlost), kvalitu záběrové gumy v kopcích apod. Nebo když je všude bláto, tady se dá jet. V nouzi se tohle dá dát 2–3× dokola a stačí.

                            0 0
                            • m.k.2  

                              Díky za tip, Údolí oddechu mám za barákem, takže určitě vyzkouším.

                              0 0
                  • Lister  

                    Po domluvě na bikezone RR Evolution 2,25 za 950, pěkně zabalené v krabičce takže žádná OEM verze.

                    0 0
                    • Daník  

                      Jsem prostej, co je OEM?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Produkt urceny k montazi. Takovehle vidlice dostanou „vyrobci“ kol k namontovani na kola a nejsou urcene k primemu prodeji koncovemu zakaznikovi.

                        0 0
                        • Daník  

                          Myslíš, že je OEM na štíru s kvalitou, nebo jen okleštěné funkce=nižší náklady?

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            To zalezi. Da se rict, ze oboje.

                            0 0
                          • homat  

                            OEM (Original Equipment Manufacturer), kvalita nemusí být rozdílná, rozdílná bývá cena. Výrobky jsou dodávány k přímému zpracování v předem dohodnutém množství, což umožňuje jiné ceny, dále se výrobky nemusí balit pro přímý prodej zákazníkům. Prodej OEM výrobků je podmíněn koupí celé skupiny, kde je výrobek použit. A samozřjmě pokud nějaký výrobce kol odebere od výrobce např. vidlic x tisíc vidlic za rok tak si taky může určit jak ta vidlice bude vypadat a jaké funkce bede mít nebo nemít. Takže se ti může stát že OEM produkt nebude shodný s produktem určeným k prodeji na pultech.

                            0 0
                            • enjoy  

                              takze jsme se nic nedozvedeli…:-)

                              0 0
                              • homat  

                                Básník tím chtěl říct, že kvalita by měla být stejná jako srovnatelný výrobek pro přímý prodej, pouze je zcela odlišná cena. Windows taky nevyráběj ve dvou verzích horší a lepší.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  no tak dobre:-).ja jsem si teda vcera kopil RR 2,1 kevlar za 1069,– jednoho a jestli se dozvim ze za 700,– jsou stejny,tak nevim:-))

                                  0 0
                                  • homat  

                                    Asi se to dozvíš. Sám jsem měl možnost nakupovat pneumatiky pro auta za ceny pro prvovýrobu a jednalo se o zlomky nákupních cen. Ale mělo to specifická pravidla a smlouva byla na úrovni výrobce penu a výrobce aut. Jinak ty pneumatiky šli z lokálního skladu odkud jsme nakupvali ty samé pneumatiky za standardní nákupní ceny. Jinak nezoufej jsem taktéž š?astným majitelem RR za ty hrozný prachy.

                                    0 0
                                  • Siddha  

                                    tak to si myslim, ze jsou.

                                    0 0
                                  • jecnak  

                                    To se dozvis zcela urcite. Ono je to asi hlavne o tom, ze ani ty kousky treba z Bikezone za 700neco nejsou OEM. Podle meho je za temi silenymi cenami vyhradni distributor, coz je jestli se nepletu Eximo (Bikeranch). Ono je trochu divne ze jsem kupoval pred 3/4 rokem 2,25 Eolution za 750 a dnes stoji ty same pres litr – ten samy obhod – Bikeranch.

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      tak jsem je dneska projel a tech penez uz ani trochu nelituju!s moji „formou“ mi to jelo jako blazen(teda v porovnani s velociraptorem ve predu a z-maxem vzadu:-))).jedou skvele,drzi dobre(co teda tak muzu poznat za 40km).jediny co neumej je tlumit,ale co muzu chtit kdyz je nafouknu na max.ovsem z-max a velociraptor nafouknuty na max. tlumily mnohem lip.ale nemam HT kvuli pohodli,takze tohle me vubec nezajima.

                                      0 0
                                      • McBlacky  

                                        jo rozdíl je znát :) jsem dneska pro změnu vytáhl na krátkejch 30km Cube, v zimním setupu s drapákama a nejelo to ani náhodou.

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          :-))),fakt si me to hlaskou rozesmal:-).uz se tesim az si na ty plaste zvyknu a pojede mi to stejne blbe jako driv:-)

                                          0 0
                                      • Lister  

                                        Citace z recenze na bike cz ( je to sice 2,25, ale přece):

                                        Kapitolou sama pro sebe je pohodlí. Pláště jsem chtěl široké a pohodlné a jedním z horkých kandidátů byl Hutchinson Python. Ralph je však v rozměru 2,25 ještě o kousek dál. Nejde jen o šířku, ale také o objem. Pro čistě závodní XC nasazení bych zvolil menší šířku (případně podle trati I jiný pláš?), ale pro marathony a normální ježdění je 2,25 ideální vol­ba.

                                        Holt každý to vidí jinak :-). Já pořád nevím jestli 2,1 nebo 2,25 Evolution, přece jen to v páru vyjde o 4 kila víc :-(. Viděl už někdo na netu nové Hutchinsony Python New Generation ??

                                        0 0
                                        • enjoy  

                                          no tohle ja vim,ze ma byt uzasne pohodlny atakdale.. ale verze 2,1 na 55psi proste netlumi:-).to jeste s predchozima plastema porovnat dokazu.a ty jsem mel taky na max.ale jak jsem rekl,ja si nestezuju,me kostitras nevadi:-)

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            A proč foukáš na max ? Já mám sice 2,25, foukám na 40 psíků na nemůžu si stěžovat, s Pythonem naprosto srovnatelné. Jo a mám poctivých 90 kg.

                                            0 0
                                            • enjoy  

                                              no,tak se s nima teprve szivam ze jo:-).vzdycky jsem vsechny plaste foukal hodne,tak jsem to udelal i ted.nesnesu kdyby se plast nedejboze pri nejakym skocku treba jenom trosku zvejknul nebo bych citil ze to tolik nejede:-)

                                              0 0
                                        • Lister  

                                          Tak jsem koupil 2,1 v kevlaru a za to co jsem ušetřil jsem si ještě objdenal sadu blatníčků a? můžu vesele drandit. Pokud budou tak dobré, jak se píše, a vydrží mi aspoň 3000 km, tak příště budou 2,25.

                                          0 0
                                          • enjoy  

                                            tak to ja za to co jsem neusetril jsem si nic nekoupil:-)

                                            0 0
                                            • Lister  

                                              Ale zase už je máš na kole. Já mám ze svých Notosů totál sliky tak do terénu prakticky nemůžu a budu muset čekat než to přijde, naštestí všude ještě leží sníh tak mě to zase tak moc nesere.

                                              0 0
                                          • McBlacky  

                                            3000 vzadu na tom nedáš, pokud to budeš trochu pilovat/závodit napředku v pohodě i víc

                                            0 0
                                            • Lister  

                                              Budem přehazovat :-)

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                to bych mozna radsinechal tu predni tam kde je a koupil pak novou zadni.

                                                0 0
                                            • Lister  

                                              Jinak nezávodím, jezdím na pohodu a chtěl jsem něco co mě podrží na kamenech a kořenech, tak mě ani nevadí, že ta směs je měkčí a bude asi rychleji ubívat. Bráškovi jsem objednal Nanoraptory tak uvidíme jaké budou.

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                hm,to bych ted docela rad porovnal.me vzdycky prislo ze nanoraptory nejely.

                                                0 0
                                              • Pá-dlista1  

                                                Jako RR urcite nejsou spatny plaste, ale spis na bikrosku a jezdeni v lehcim terenu… kameny, koreny… mozna jim krivdim, ale ja bych to ani nezkousel. Na to jsou uplne jiny plaste. Ale zase z kompromisniho pohledu krosare to je spis lepsi volba :)

                                                0 0
                                                • Lister  

                                                  Hele pádlisto nepsal jsi náhodou, že kdo u vás v práci sedí ten nepracuje. Mě to připadá, že ty furt sedíš u kompu, nebo u něj taky stojíš?? :-)

                                                  0 0
                                        • jecnak  

                                          Jako clovek, ktery tu recenzi psal a zaroven jezdil i 2,1 muzu s klidem rict, ze dat ty 400 navic se vyplati. 2,1 je nudle, kdezto 2,25 je „balon“. Sirkou jsou si podobne, ale objem je u 2,25 nekde jinde. V tuhle chvili jezdim vpredu 2,25 a vzadu 2,1. Vzadu me relativni nepohodlnost netrapi, diky karbonove vidli, kdezto vpredu co nepobere vilde pobere plast. Tuhle kombinaci muzu taky doporucit z toho duvodu, ze se zlepsila akcelerace.

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Si porid karbonovou vidli i dopredu :)

                                            0 0
                                          • Lister  

                                            No přišlo to pozdě, už jsou objednané. Uvidíme jaké budou a když tak příště.

                                            0 0
                                          • Lister  

                                            Tak si mě přesvědčil. Jsem tam volal a ještě to šlo změnit, tak přijdou 2,25, doufám, že nebudu litovat, ale trocha pohodlí se vždycky hodí tak asi ne.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Já myslim že nebudeš. Jsem se taky nejdřív lek kurňa co sem si to tam dal za balón, to teda bude jízda, ale frčej parádně a dyž je nebudeš foukat na kámen jak enjoy… :o)

                                              0 0
                                              • Lister  

                                                Taky jsem si hned k tomu objednal pumpu s manometrem abych konečně zjistil jaké tlaky tam foukám. Zatím jediný můj manometr byl palec pravé ruky :-)

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Jo já jsem taky foukal dle palce. Paxem zjistil že to bylo hluboce pod doporučeným minimem. Od té doby foukám na minimum a žádnej průraz zatím… ?uk?uk?uk. Ale taky ubylo pohodlí. Asi sem měkota.

                                                  0 0
                                                  • cabbage  

                                                    hmm, ja sem taky vzdycky foukal podle palce a 5–10psi nad maximem:)

                                                    0 0
                                              • enjoy  

                                                ale tak neco musi poradne jet,kdyz nejedu ja:-)

                                                0 0
                                    • Meesha  

                                      Si je kupoval jak meli ty slevy, ne? U Pavlika chteli za ne chteli tusim kolem 1100 – za to mam pomalu oba! :-)

                                      0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  To ale prece neplati o vsech OEM produktech obzvlast ne v cyklistice. S windows nevim, ale uz treba office v baleni s pocitacem jsou v osekane verzi, ne? (tady jsem na tenkym lede. Rychle pryc.) V cyklistice se dost casto lisi vyrobek namontovany na kole a samostatne prodavany i kdyz nazev je stejny. Resp. se samostatne treba prodava jen model nejlepe vybaveny atd.

                                  0 0
                                  • homat  

                                    jo to že tam nebude nebo bude lock out to si může velkoodběratel určit, ale kluzáky nebudou z horšího materiálu.

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      dokonce muze byt cela vyrobena jinde

                                      0 0
                                      • homat  

                                        To by pak asi neměl být použit stejný název. Ty jako spotřebitel očekáváš kvalitu a funkce, které jsou obecně známé, tzn. z inzerce výrobce vidlice pro koncový prodej. Pokud by výrobce kola použil místo tvé vysněné vidlice nějakej shit, který má pouze stejný název, budeš se cítit oklamán a kolo i s vidlicí mu vrátiš. V EU je tohle poměrně dobře ošetřeno v zákonech a CR musela po vstupu do EU přijmout stejná pravidla = §616 občanského zákoníku. Takže, když nedostaneš co jsi očekával hoď to zpět prodejci na hlavu :-)

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Rekneme, ze se lisi jen v nejakem dodatku (treba tam ten dodatek chybi :) Nebo typicky, naprosto schodny nazev, ale OEM vidlice ma ocelovy sloupek misto duralovyho. Kdo to uvnitr pozna, ze? :) Mohlo by se to zaradit do kategorie vybavy na prani jako lockout :) Ja ted mam doma OEM vidlici, ktera neodpovida specifikaci vyrobce (tam vubec neni) ani prodejce toho kola (ten ovsem na mozne zmeny upozornuje) nicmene jeji vybava je lepsi nez ocekavana, takze jsem spokojen :)

                                          0 0
    • Cimin  

      Vcera koupen jeden kousek Schwalbe Racing Ralph (dratova verze) v Bikezone za 390Kc. Takze by je meli mit.

      0 0
      • 2-czech  

        jo a kdes to tam prosim te nasel? hledam,hledam a vidim pouze kevlar za 760???

        0 0
        • Bub  

          to bude tim, ze on je koupil urcite v kamenaku v Brne ;)

          0 0
    • TNT  

      ja je mam ted na kole taky, minulej rok sem ani jednou nepichla a letos sem uz lepila......ale jinak si nestezuju,jsou dobry.....

      0 0
      • DT Czech  

        Zdar bikěři, já osobně mám s Ralfem zkušenosti ale od doby co jsme od teamu dostali Fast Fredy bych už neměnil-rychlá guma co vždycky podrží!!!

        biku zdar

        0 0
        • McBlacky  

          ovšem s poněkud dražším provozem :)

          0 0
          • DT Czech  

            to je možná pravda ale to mi moc netrápí- jak říkam teamové zázemí je teamové zázemí :)))

            0 0
        • fousac  

          sice fajn… ale fredy sou ultrachrti plaste.. tam kde me ralfy porad pojedou, ty uz budes mit fredy na cucky.. ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jak to myslíš ? Včera jsem jel s DT já dával mi to na Fredech pěkně sežrat kdekoliv. Ikdyž ta fyzička je taky někde jinde, ale neměl jsem pocit, že by ho omezovali gumy.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Zapomněl jsem poznamenat, že jezdím 2,25 RR

            0 0
    • jjirka  

      Prosím Tě kde jsi je objednal a za kolik Díky

      0 0
    • Smazaný účet  

      A proč foukáš na max ? Já mám sice 2,25, foukám na 40 psíků na nemůžu si stěžovat, s Pythonem naprosto srovnatelné. Jo a mám poctivých 90 kg.

      0 0
    • bastlar  

      dekuji za nazory uz je mam koupil jsem 2,1 revolution a jsou super !!!!!!!huci sice na silnici ale v terenu drzi jak pribite:-)

      0 0
    • Lister  

      Mám s ralfíky menší dilema, nevím jak je posadit dozadu. Dopředu jsem je dal tak, aby ty výstupky uprostřed byly špičkou dopředu a dozadu je dám asi naopak. Jak je vozíte vy??? http://eshop.bikezone.cz/…og/2bh68.jpg

      No a pak bych se ještě zeptal na Nanoraptory. Na boku jen jeden směr rotace, ale já bych je zase asi nesadil na každé kolo jinak: http://eshop.bikezone.cz/…og/2bh19.jpg Tak jak je na tom obrázku bych ho dal dopředu( jakože pohled na plášt od řidítek, tedy to co je na fotce nahoře bude vepředu) a do zadu bych to otočil. Ono to na té fotce moc nevypadá, ale ten dezén mi přijde šípovitý.

      0 0
      • McBlacky  

        u ralfů je to skoro jedno, vozil jsem je tak i tak a běžný uživatel rozdíl nepozná. malinko líp to jede oboje jako front. V adhezi k terénu jsem rozdíl nepozoroval. nano jsem nevozil, ale oba bych je dal šípovitě vpřed.

        0 0
        • Lister  

          Oboje jako front asi myslíš, tak jak jsem to popsal pro předek. Já na bocích žádné šipky, ale nevím jak u drátových verzí.

          0 0
          • náčelník  

            Na RR jsou drobné šipky „vysoko“ na boku těsně pod bočními výstupky. Taky mi chvíli trvalo, než jsem je našel :)

            0 0
            • Lister  

              Tak to jsem si fakt nevšiml, zkusím odpoledne doma pohledat. Díky za info.

              0 0
        • Lister  

          Tak už jsou nasazené a jsou to prima balónky. Vůbec mi nepřipadají menší než je těch 2,25. Pokud to porovnám s těmi Nanoraptory 2,0 , které jsem nasazoval na druhé kolo, tak ty proti nim vypadaj jak silniční pláště. Tak jim teď místo Nanoraptořící říkám Nanokolibříci :-)

          Konečně jsem si pořídil i pumpu s manometrem a zjistil jsem, že pláště foukám hluboko pod spodní hranici. Ty RR jsem dal dopředu 35 a dozadu 30(Tedy spodní hranice) psíků a přijde mi to dost tvrdý. Tak nevím jestli měří správně. Jak jsem zjistil tak v Notosech co jsem měl předtím jsem vozil 25 a za 3 roky ani jeden defekt.

          0 0
          • Lister  

            Tak jsem je nabouchal na 50 psíkú a vyrazil. Na to jaký je to balon tak frčí fakt v pohodě, ale na těch 50 to bylo děsně tvrdý a při záběru to mělo tendenci odskakovat. Tak jsem postupně ubíral dokud se mi to nezdálo tak akorát a doma to přeměřil a zjistli jsem, že je tem přesně 30/30 tedy spodní hranice. Tak jsem zvědavý kolik na nich odjezdím. Jedna věc se mi na nich obzvlášt líbí – při vyšších rychlostech mají takový krásný svištivý zvuk jak se prořezávají zvukem – zní to fakt parádně, žádný traktor jak do teď :-).

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Me se zdaj RR taky na spodnim limitu tak na hranici unosnosti a na bezny jezdeni (zadny zavodni BMX) je Sirenna vozi pod limitem. Ale co se pohodli tyka jsme moc rozmazleny. Treba mam ted takovy hodne sportovni sedlo a ted jsem teprve pochopil proc musite (XC rideri) vozit ty plíny :)

              0 0
        • Honzas  

          nanoraptory jsem vozil oba po směru rotace. zadní v pohodě, ale na předku jsem se s nim cejtil docela nejistě (a nemyslim si, ze by otoceni pomohlo;-).

          0 0
    • fousac  

      postreh…

      v sobotu jsme jeli 4 na ralfech a 2 na pythonech.. na suchu to vychazelo tak zhruba nastejno, ale v mokrym lese se pythony prestaly chytat.. teda asi v tom bude hrat i roli jezdecke umeni (jj, meli ste taky trenovat v zime, to je panecku skola:), ale rozhodne na ralfy si nikdo nestezoval, kdezto o pythonech padla veta: „na tech mokrej kamenech drzi stopu skvele, jen ne tu co chci ja..“

      takze ralfy rulezzzz.. ;))

      0 0
      • cabbage  

        python a mokro je tragedie:-/ a k RR sem zvedavej jaky budou az prijdou/jestli prijdou/ doufam ze nepoletej po prvnim vyzkouseni do popelnice.....

        0 0
        • Lister  

          Nepoletí :-)

          Já jsem jezdil zatím většinou na morku, mokrý kameny, bláto ( tam trochu celkem plavou, ale tam nesjou vůbec určené), sníh ( překvapivně se skvěle držely) , silnice, něco i na suchu. Na těch mokrých kamenech drží jak přibité. Teď jsem dával na morku věci, které jsem předtím nevyjel za sucha :-). Takže i kdyby díky té měkké směsi vydrželi jen 1000km ( což nepředpokládám, protože po 250 km není vydět nejmenší opotřebení) tak je koupím příště znovu. Jezdím 2,25 v kevlaru na 25–30 psíků pokud jedu hodně terénem, pokud i silnice dávám něco mezi 35–40 psíků.

          0 0
        • fousac  

          po prvnim vyzkouseni budes nadavat, jak plavou.. me trvalo tejden se s nima naucit.. a ted uz si jenom uzivam.. ;))

          0 0
          • MartinXC  

            To je fakt, na RR si člověk musí zvyknout. Napřed jsem je projel pár desítek km a šly dolů z kola. Pak jsem vrátil jeden kousek dopředu, teď jsem dal zpátky RR i dozadu. Po 500km jsem už s nima spokojený, jen to pohodlí vzadu není nic moc (2.1 kevlar).

            0 0
            • cabbage  

              hm, tak to s tim zvykanim bude zajimavy protoze mam v planu na nich jet jen 2–3 akce za rok(RR,B-A a ??).......... na normalni jezdeni je jich skoda.

              0 0
              • fousac  

                si delas prcu, ne?? a na co teda sou, kdyz ne na jezdeni??

                0 0
                • cabbage  

                  sem cekal ze se nekdo ozve:))

                  0 0
                  • martt  

                    moj syn jazdi na drahych zavodnych gumach tiez len preteky. Inac ma normalne dratene plaste. Zavodne gumy su ovela maksie a rychlejsie sa deru. Takto mu vydrzia celu sezonu alebo aj dve.

                    0 0
            • Daník  

              …vzpomínám, ještě nedávno jsi je tu nabízel, ne?Já mám RR 2,1 teď vpředu a vzadu Pajtna 2,0,ten je pohodlnější.Ještě musím vyzkoušet různé tlaky-dal jsem podle doporučení Pajtna 20 psů a Ralpha 40 psů a ten je jak beton.

              0 0
              • MartinXC  

                Tuhle kombinaci jsem taky zkoušel, i když s jinými tlaky :-) Vepředu RR s 35–40, vzadu P. s 30–35. Pak jsem dozadu znovu zkusil RR, upustil pod 35 a už jsem ho nechal. Teď je hustím na spodek (do 35psi) a sedí a zabírají opravdu dobře (sucho-bláto-štěrk-tráva-kamení-kořeny). Jen v písku jim chybí šířka a dezén. Tedy ježděno v okolí Brna – hory jsem s nimi ještě nedával.

                0 0
      • Stax  

        no ja som mal pythony na zadnom kolese a fakt si nemozem stazovat. zadne koleso mi uslo len raz… v predu som mal irc mythos 1.9 a tiez celkom pohoda. ale asi mi prospelo zimne blbnutie na snehu :))))

        0 0
      • cabbage  

        a ty pythony byly ve starsi nebo novejsi verzi?

        0 0
        • jose  

          Souhlasím s MartinemXC,pro mně jsou pythlony vzadu to nej…,předek mosquito nebo scorpion,jen bezdušáky nemůžu sehnat(nechce se mi kupovat z obch.za litr jeden). Nový pythlony jsem ještě nejezdil,ale prej by měly být ještě lepši…

          0 0
        • Pido  

          Nevíte někdo proč na bikestore uváději cenu za RR 890,– a na bikezone 760,– (a proč tam přidali OEM-montážní verze)?

          0 0
        • cabbage  

          nj, ale ja se ptal fousace na ty dva na pythonech..

          0 0
      • funtomas  

        nevíte někdo co udělaj fast fredy 2.0 na předek a ralfy racing 2.1 vzadu ? nebo si počkáte na odpověď do pátk ?.

        0 0
        • cabbage  

          bych to dal obracene.....

          0 0
        • lubos  

          proc tahle kombinace plastu a proc takhle ?

          0 0
          • MartinXC  

            Proč ne – pro hliněné/asfal­tové/štěrkové tratě ? Ale obutí – viz cabbage: FF vzadu, RR vpředu

            0 0
            • lubos  

              No ja nevim. Kdyz uz tak 2× FF nebo 2× RR. Ale proc kombinovat. To mi nejde do hlavy. RR jde totiz provozovat na normalnich tlacich, ma pouzitelny vzorek a docela vydrzi. A je objemove vetsi. FF je semislick, a pokud se nehusti na alespon 60psi , tak je prakticky nepouzitelny. Vydrzi hrozne malo, trha se z nej guma. Je mozna o neco rychlejsi a taky lehci o 100g.

              0 0
              • MartinXC  

                Souhlas, to jen v reakci na funtomase.

                0 0
              • zirecek  

                To je tvuj nazor. Muj nazor je, ze jezdim FF 2,25 uz rok na predku. Na predni kolo jsem nepoznal lepsi plast nez Fast Fred! Mam dva jeden sjetejsi davam na silnicu a do terenu a na zavody davam ten lepsi. Vzadu vozim Python AirLight, ale je pravda ze jeho boky jsou nachylne na odreni nebo proriznuti.

                0 0
                • lubos  

                  No jo. Jsou silenci kteri ve sjezdu pujdou rychleji na galuskach, nez ja na fulle. No a pak jsou lidi, co se maji radi :)

                  0 0
                • McBlacky  

                  sjetější FF je slick :)

                  0 0
                • MartinXC  

                  Na Drtiče ty sjeté bereš taky ?

                  0 0
                  • zirecek  

                    No, po pravde, ta sjetejsi je uz celkem sterela, ale furt jede. Jeste jsem FF na net-shopu videl, takze prikupim. Ale opravdu super plast, hlavne to jak je citelny.

                    0 0
        • jecnak  

          Kdyz uz tak bych to dal obracene. Kazdopadne je to ale divna kombinace. Radsi bych dal na obe kola fredy, dopredu sirsiho, nebo totez ralf.

          0 0
        • McBlacky  

          už jsem to viděl na Pos50, ale je to divný. Obráceně to je lepší, ale smiř se s tím, že to co utočíš na RR (šotolinka, hlína, šutry) tam už na FF jsi ve smyku. Takže pokud ti nevadí že ti plave zadek, dej dozadu freda, oproti R+R zrychlíš víc než kdyby jsi si ho dal dopředu a bude to min o hubu…

          0 0
          • funtomas  

            kombinace to je snad dočasná páč v obchodech nejsou dva kusy RR pospolu.až tu budou tak to zkompletuju normálně ale zatím mám jen co dům dal.vyzkouším oboje varianty (jen se lituju dopředu nad tou prácí) a to je taky důvod proč sem se ptal jak je umístit do začátku.dík a snad dám vědět .

            0 0
            • lubos  

              Aha, tak proto :) Tak to bych dal FF dozadu pokud nejde o komfort jinak dopredu.

              0 0
          • Smazaný účet  

            Včera sem taky viděl kluka s takovou kombinací. Není mi to moc jasný proč… Myslim že žlutomodrej sfinx (moc pěknej) a Cyklomaxí dres…

            0 0
    • Pavlos  

      Uz jste Ralfika nekdo sehnali v sirce 2.4" ?

      0 0
    • RomanH  

      Nechci zakladat dalsi thread, tak se pridam. Zajimalo by me, kolik km Vam vydrzi RR 2.25 v kevralu na zadnim kole (bez prehazovani predek/zadek) a povrch, na jakem jste dane km vetsinou najeli. Diky.

      0 0
      • McBlacky  

        kdyby někoho zajímalo kolik vydrží drá?ák tak 1500km napohodu pak je to horší, ale 3000km se na něm dá přičemž jakmile přestane být patrná prohlubeň ve figurách klesá grip v terénu dost podstatně. Jezdím tak že pláště nešetřím, snad jen zbytečně nesmykuju na asfaltu :) bacha na to jezdit 60+ psi na šutrech ve větší kudle = rozřezanej pláš? v lepší variantě vytrhaný figury

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja myslim, ze jezdit RR v sutrech je uz sama o sobe takova koleda.

          0 0
        • RomanH  

          Ja jsem moc spokojeny s Maxxis Meduzou 1.8, kterou jezdim celorocne za vsech podminek. Dokonce jsem na ni v loni jezdil i v Aplach a v Dolomitech, kde jsem si myslel, ze ten uzky rozmer bude na obtiz, ale meduza mi to kompenzovala prilnavosti a stabilitou. Do roka na ni mivam tak dva defekty (letos je uz snad mam vybrany – 2× po sobe trn). Jedine, co me na ni trosku mrzi, je jeji kratka zivotnost – pokud clovek jede obcas po zpevnene ceste, tak po 1500km je vzadu na vyhozeni. VZhledem k cene to ale az tak neresim (na pocatku roku si je objednavam pres kamose za cenu okolo 400 kc v kevralu). No ale neda mi, kdyz vidim ,jak vsichni toho RR chvalite (i kdyz se uz zacinaji objevovat kriticke hlasy – trhaji se boky (z toho mam strach – zazil jsem to nekolikrat u Pythonu) a caste defekty.

          0 0
          • MARIN  

            Pristi tyden budu testovat RR 2,1 v kevralu v Dolomitech. Za rok jezdeni jsem nemel nejmensi problemy ale pro jistotu sebou beru jeste IRC Myrhos XC 2,1 drataky :)

            0 0
            • Lister  

              Já bych pro jistotu nasadil IRC Notos 2,1 protože drží skvěle i v bahně, a ty Ralfy bych sbalil do báglu jako zálohu :-) ale nevím jak moc drsný terén budeš jezdit a pokud bude sucho tak to asi budeš mít v pohodě.

              Kam dáváš dřá?áky to nikam přece nezbalíš, asi budou pěkně ležet v autě co :-)

              K té výdrží, až je sjedu tak napíšu. Ale asi to bude trvat dost dlouho, protože toho zase tak moc nenajezdím. Zatím po 300 km jen stržená jedna hranka špuntu po smyku na asfaltu, jinak bez známek opotřebení. Jezdím tak terén asfalt 50:50

              0 0
      • MartinXC  

        RR mám 2.1 v kevlaru, teď mají ujeto cca 500km, na zadním šel dolů skoro o milimetr (na předním cca o půl). Ješte jeden mm dolů a jsem bez těch dírek ve špuntech a zbude cca poslední mm vzorku. Takže bych mu dával tak 1.500km. Povrch – trasy kolem Brna (písek s hlínou, štěrk, trochu asfaltu, tvrdá hlína, bláta jsme moc nedali). Co je jezdím, tak jsem zažil 4 defekty vše vzadu, vše běhounem… Před tím různé Hutchinsony a Kleiny prakticky bez defektů… Co musím ale uznat je to, jak sedí v ráfku. I podhuštěné se neutrhnou a neustřihnou ventil – to byl můj obvyklý problém s jinými plášti. RR jsou jako přilepené.

        0 0
        • RomanH  

          Neco mi rika, ze RR nebude pro me. Ted jsem si jej byl omrknout v obchode a ten vzorek mi prisel takovej nizkej. To uz se mi vice libi Jimmy nebo Albert. Asi si koupuim opet Meduzu – holt budu casteji menit (ostatni plaste mi vzadu vydrzeli vetsinou okolo 2500km). Ventilek mi strihali jedine Pythony.

          0 0
        • zirecek  

          S tim ucvakavani mas pravdu. Schwalbiny jsou jedine, ktere se mi neprotaci na predku pri nahusteni na 2bary (doporucene minimum). Vozim Fast Freda 2.25. Ale je treba odmastit patku a rafek + kvalitni pasku a neni problem. Jsem rad, ze jsem takove plaste nasel… .

          0 0
      • lubos  

        Mam 2.1" predek je sjety asi o 0.5mm, zadek uz neni videt diry ve stredu ( za chvili pujde pryc) najeto asi 4000km, vic nez pulka asfalt, zbytek teren, zadne ostre sutry ale. Docela jsem spokojen s vydrzi. Defekty jsem mel tri , vsechno vzadu, 2× trn, 1× prerazenej o kus drivi. Foukam to (odhadem na 45–50psi).

        0 0
    • lubos  

      dnes jsem kupoval 5 kusu (pro ruzne lidi) tak mensi info o vaze

      472g, 478g, 502g, 505g, 492g vsechno 2.1" kevlar.

      Btw, Little Albert vypada stejne jenom ma vetsi vzorek a vahu kolem 530g (2.1"). Meksi guma vepred, tvrdsi vzadu. Vypada moc good.

      0 0
      • McBlacky  

        ale ten albert moc nejede. mám norm alberta a po silnici to nejede ani z kopce

        0 0
        • lubos  

          Fakt ? Mne presvedcovali (ale ten uzsi – little) , ze to jede po asfaltu vyborne. Temer jako RR.

          0 0
          • kovar  

            Chlapi, kupte si silničky a máte pokoj

            0 0
          • McBlacky  

            no už když se podíváš na vzorek a jeho výšku tak je jasno. ale zase vydrží mnohem víc než jiný schwalbe, defekt jsem na něm ještě neměl.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.