zmena osy na rychloupinaci Gravel BTWIN Triban 100

21 nepřečtených
  • sramek

    Ahoj, koupil jsem si dutou osu pro rychloupinak abych ji vymenil za obycejnou plnou osu na sestihranou matici. Jedna se o zadni kolo Kdyz jsem osu nasadil zjistil jsem ze mezi zavernou matici a a a ramem je docela dost mista. Chci se zeptat jestli je takova vymena mozna? Pridne jestli se delaji nejake vymezovaci valecky nebo silnejsi podlozky. Naboj je obycejny na sroubovaci sedmikolecko a nema tedy klasickou kazetu. Diky

    0 0
    • Vilém  

      Tak zalezi jak je osa dlouha a kolik ti vysla sirka pres matky. Kolik mela sirku predchozi osa? 130 nebo 135mm? Podle toho musis sestavit i tu dutou, abys dosahl stejne sirky. Pokud je delsi, tak zbytek odriznout, od konramatky konusu po kones osy by melo byt cca 5mm.

      0 0
    • novas752  

      To trochu vypadá na 130mm osu a 135mm rám…

      0 0
      • sramek  

        Ta osa je zarovnana s patkama ramu, tak by to melo u rychloupinaku byt ne? problem je ze telo naboje je uzsi a chtelo by to nejak jeste vymezit. tzn dat neco jeste za konusy.

        0 0
        • Singlespeed  

          Tak tady zbytečně nekecej a vymez to. Zakládat vlákno kvůli takové banalitě… ;-).

          0 0
          • sramek  

            Kdybys raci hodil link cim. Podlozky z zelezarstvi asi nebudouto pravy..

            0 0
            • Singlespeed  

              Samozřejmě, že to vypodložíš podložkama z železářství, neboť v potravinách ani v drogerii podložky obvykle nevedou…:-).

              0 0
              • sramek  

                Poslechni ty si docela arogantni :-)

                0 0
                • Singlespeed  

                  A kde asi jinde koupíš podložky než v železářství? Možná ještě v cykloservisu, ale tam, pokud nevysockuješ nějaké použité zadarmo, stojí cca 5× tolik.

                  0 0
            • novas752  

              Můžeš si nechat vytočit distanční kroužek požadované délky. :)

              Nebo obejít cykloservisy a zeptat se jestli se jim tam něco takovýho neválí – obvykle ano.

              0 0
              • Singlespeed  

                Podložky v železářsvtví, myslím, kolega sramek koupit zvládne … snad :-).

                0 0
              • sramek  

                Podložky jsem koupil nakonec železářství Byl jsem i v cyklo69 Specialized a ty zloději za to chtěli 50 Kč za jednu podložku a za závěrnou matici taky, bohužel jsem ji nesehnal železářství protože má speciální stoupání závitu.

                0 0
        • Smazaný účet  

          Doufám, že to nemyslíš tak, že má být osa zarovnána s vnitřní stranou patek?

          0 0
          • sramek  

            Psal jsem s vnejsi. S vnitrni by to asi moc nedrzelo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Moc bych to nezarovnával, ale nechal osu nejméně o pár desetinek kratší, aby se ti při dotažení neopřely koncovky upináku o osu místo o patky.

              0 0
              • sramek  

                Jo já myslím že že tam je tak jeden až dva milimetry rezerva.

                0 0
        • novas752  

          Ta závitová osa na rychloupínák by měla přečuhovat kontramatice konusů o cca 4mm.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.