• zephyr

    Ahoj,

    vím že je toho plné fórum, ale i přesto bych rád založil toto téma. Loni jsem začal pořádně jezdit na kole a objel i pár závodů. Moje staré kolo mě docela limitovalo a tak přemýšlím, že bych na novou sezónu koupil nové. Na 95% jsem rozhodnut že chci HT 29. Kolo chci převážně na závody.

    Loni jsem najel něco málo přes 2k km a letos to snad bude ještě víc. Měřím 183 cm a vážím 83kg. Mezi mé favority patří:

    nejvíc mě ale asi láká nový carbonový Focus Raven 29R 3.0, který je však o něco draží a tak by mě zajímalo zda to za ten příplatek stojí.

    Nebo myslíte že by za tu cenu bylo výhodnější něco postavit?

    Pokud Vás napadnou nějaké jiné kola, budu rád za všechny návrhy a rady.

    Díky

    Anketa: Které kolo by jste si zvolili vy?

    2x
    6%
    4x
    12%
    0 0
    • Hynas  

      29 NEBRAT!

      0 0
    • zephyr  

      Prosil bych o radu jak vymazat toto vlákno. Místo opravy se mi vytvořilo nove a jsou tak ted dvě. Chtěl bych toto vymazat, ale nemůžu přijít na to jak

      0 0
    • Mark-H14  

      Zajímalo by mě kolik ty kola váží v reálu.

      0 0
      • zephyr  

        To by mě taky zajímalo, váha uváděná na webu mi přijde dost nereálná. Tady jsou údaje co jsem našel.

        Co se týče vámi doporučovaných kol tak jsem dohledat tyto údaje:

        • Stevens colorado 401 = 11,1 kg
        • Felt nine elite 2011 = 10,8kg
        • Cube reaction = 11,0 kg
        0 0
        • Mark-H14  

          zephy,

          merida má na slovenských stránkách 11,8kg, ale po zkušenosti s manželčinou meridou juliet 1200, která měla udavanou váhu 10,8 a vážila 11,3 se obávám, že to bude podobné!

          Takže meridu tipuji v reálu bez pedálů na 12,3.

          Dnes jsem telefonoval do mtbs, kde dělali test toho stumpa a píšou 10,6 bez pedálů ve veliksoti 17,5". Sdělili mi, že pokud u kola udávají váhu, tak je to kolo vždy převažují! Tak by snad těch 10,6 mohlo sedět, ale je to pro rám 17,5" což je pro mne akorát.

          Dnes jsem si jej objednal!!

          0 0
    • Necris  

      Trek Superfly v Aluminium verzi zkus.

      Nebo Alu Stumpjumper, když ti nebude vadit ten hrozný předkus v podobě předního kola které vláčíš před sebou ;)

      0 0
    • Hank Moody  

      Ten Focus vypadá zajímavě. Německá kola já rád. :)

      Otázkou je, jestli seženeš ve své velikosti.

      Co třeba toto? Sice „jen“ hliník, ale jinak si myslím vyvážené kolo.

      http://www.stevensbikes.cz/…colorado-401

      0 0
    • Smazaný účet  

      levný karbon:

      Felt Nine Elite

      0 0
      • Bafoon  

        ten by mi docela vrtal hlavou, pěkný, tuším že se dal sehnat i kolem 30–32tis teď si nejsem jistej

        0 0
        • jeffino  

          to by ti nevadil ten malej rám:-). nejel jsem ho, ale ta geoška mi příjde nějaká zmršená, pokud se pletu at mě někdo opraví.

          0 0
          • Bafoon  

            geošku jsem nestudoval, kouknul jsem jen na výkon/cena :)

            jak to není 21–22" rám a dlouhej kolem 630–640mm tak nic pro Bafa

            0 0
    • Seky  

      Sám nevím co bych si vybral. Jestli Canyon, nebo Focuse, oba se mi moc líbí. Osobně bych ještě do výběru zařadil Cube http://www.cube.eu/…-29-gtc-pro/ A apk bych si asi vybral nejdřív až po projetí, podle toho jak sedí která geometrie.

      0 0
    • MirosPikos  

      Říkáš, že si začal pořádně jezdit. Ujel si něco málo přes 2k km. To si začal jezdit v září? :) Nic ve zlým. Možná máme jinou představu o tom, co je to „pořádně“ jezdit. Nehledě na to, že chceš závodit, měl bys taky trénovat a to mi přijde zkrátka strašně málo, těch 2k.

      Já nezávodím, necítím se na to. Minulý rok jsem najel necelé 4k a stejně si myslím, že je to málo. Závodím tak jen sám se sebou nebo s náhodnými jezdci. Ale chtěl bych letos taky něco zkusit na jihu Čech. Nejspíš Krále Šumavy. Ale děsím se těch davů.

      Jinak ke kolu se vyjadřovat nebudu, 29er není moje silná stránka a i kdyby, je tu mnoho fundovanějších lidí, kteří dobře poradí. Stejně bych ti doporučil klasicky nějaký RBčko :-D

      0 0
      • Kubiczech  

        Proč? Vždyť o tomhle jsou ty masové závody – zazávodí si (prát se o místo v hloubi pole) v podstatě každý a to proto, že se účastní kvanta jezdců ve všech škálách výkonnosti.

        0 0
      • nox159  

        proc tu teda vubec pises? je snad jeho vec kolik toho najede a jestli zavodi o 256.misto nebo „jen“ sam proti sobe…

        a RB nebrat!! :-p

        0 0
      • Bouba  

        Rozhodně se tím nenech otrávit a jezdi a závoď dál … není to vždy jen o výsledcích ale také občas o překonání sama sebe :-) Kolo je prostě zábava :-)

        0 0
      • meduza2  

        Nechci nic říkat, ale není to jenom o najetých kilometrech, ale také o tom, co dalšího děláš za sporty, jakou máš fyzičku a hlavně jde také o talent. Když jezdíš 4k ročně a necítíš se na závody, tak to tam asi nebude… Někdo jede 2k v roce jenom v terénu a dokáže třeba i vyhrát závod :-) Neodsuzuj hned někoho podle najetých km, znám hafo borců, kteří by se ti vysmáli jako malýmu děcku se 4 tisíci kilometry…

        0 0
      • scret  

        nj, jenze 2tkm okolo budejek je neco jinyho nez treba 2tkm v beskydech ze?:)

        0 0
    • zbartos  

      Žádné z těch kol, co jsi uvedl asi nestojí oficiálně méně než 40000,– Kč, takže bych Ti také nabidl jedno kolo kousek nad touto hranicí (pouze ale ve vel 19" nebo 21,25" !). Pokud chceš vědět podrobnosti, tak mi pošli svůj e-mail na zdbartos@seznam.cz .

      0 0
    • Bouba  

      Asi tady budu jako bílá vrána ale já ti doporučím nejprve se na všech kolech pokusit svést … domluvit si testovačku pokud možno vybrat stejný okruh který dobře znáš a porovnat na něm všechny kola, geometrii rámů, jejich chování a vlastnosti.

      Já to takhle udělal a vyšla mi z toho ta Merida, jen ta vyšší verze v carbonu. Na druhou stranu ale musím říci že jsem na ní dostal zajímavou cenu což trošku ovlivnilo mé rozhodování :-)

      Moje rada tedy zní: nediskutuj tady a až bude trochu slušné počasí domluv si testování tech kol. V každém dobrém cyklo krámu ti testovací model rádi půjčí.

      Osobně pokud jsi silovější jezdec je 29´ určitě dobrá volba.

      0 0
      • jeffino  

        a 29er od canyona se půjčuje kde ??? do Koblence určitě nejedu:-).

        Abych všecha ta kola pořádně vyzkoušel a otestoval, to abych si vzal týden dovolené navíc…

        0 0
      • marco  

        Půjčit, ale je kde má ten pocit, že mnozí prodejci ukončili půjčování testovaček koncem října a přes zimu se snaží nějak přežít. Prodejce u nás ve Vyškově překopal svůj cyklo krám na prodejnu lyží s podmínkami sněhu na drahanské vrchovině kde má také své zázemí v Bousíně to bude mít letos kruté, ale asi by nebyl problém objednat si kolo u něj z katalogu.

        0 0
      • Necris  

        Fuj, obchody a značky u kterých je cena ke smlouvání a není konečná jsou ble. Jak na tržnici v Tunisku fakt už … ble.

        Skoro jako by si ze mě někdo dělal prdel.

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak nějak všude narážím na tvoje příspěvky a nemůžu jinak: http://www.youtube.com/watch…

          0 0
          • Necris  

            Prosímtě jdi už do zadnice. A tuhle muziku už nepostuj, kvůli tobě teď musím promazat historii prohlížeče aby si náhodou někdo nemyslel že jsem se na to snad díval dobrovolně.

            Když ti nevadí ojebávání a dvojí ceny podle toho, kdo do obchodu zrovna přijde, pak mi přijdeš trochu na hlavu a sám proti sobě. Už moje posty nekomentuj, stačí mi to že mám podle tebe na kole X5 kliky, Deore přesmykač a Recon vidlici, ty ťulpasi.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Většina userů má stroj v našich bikách.

              0 0
            • Azmir  

              Takže ty chceš říct, že kdyby sis kupoval kolo řekněmě za 50tis a přišel za tebou kámoš co tam dělá nebo obchod vlastní a řekl že to koupí na sebe a že to může mít za 25 tis. tak bys ho poslal do ****** a šel si to koupit jinam za plnou cenu?

              0 0
              • scret  

                presne tak, nebot jak by rekl „pan vedouci“, je to uplatek:) …a pritom tady na tom kresle jsem jim rikal, neber uplatky, neber uplatky…:D

                0 0
        • Vilém  

          Uz jsem ti to psal i v jinem vlakne, nezavid:)

          To, ze nejsi schopnej otevrit usta a zeptat se, je jen tvoje vec a popisuje ji uz jedno hodne stare ceske prislovi.

          0 0
          • Necris  

            Jsem schopen otevírat ústa až moc, ale proč bych taky měl ?

            Griffin to krásně vystihuje

            0 0
            • scret  

              skoda, ze takovych zakazniku nemam vicero jako jsi ty:( hned by bylo vse jednodussi:))

              0 0
        • Bafoon  

          takže prodejem s tím, že na tom máš osobní interes se neživíš, co tam máš dál za pádný tržní argument :)

          0 0
          • Necris  

            Žádný argument nemám, jen mi to přijde humus. Alibismus a klientelismus jedna báseň. A opravdu nezávidím, takové prodejny rovnou opouštím. Naštěstí je i dost těch, kde visačky platí pro každého. A dokonce tam bývá i levněji ;)

            0 0
            • Bafoon  

              A mě to přijde naprosto tržní, obchod se musí točit a zboží prodávat. Na tom, že dostal coby potenciální zákazník lákavější nabídku na dražšího bajka nevidím nic špatného.

              0 0
            • scret  

              ty jsi fakt mimon:)

              Takze ty kdyz prijdes do zavedenho kramku, kde jsi jim uz udelal kseft treba za 100litru, a oni ti chteji dat slevu, ty odmitnes??:)) ale notaaak…

              0 0
    • L.u.k.a.s.4  

      Ahoj,vím že až napíšu svůj tip tak mě asi všichni ostatní ukamenují ale já mám Pellse 629 a jsem s ním spokojený. Myslím si, že to není špatné kolo i když i zde je stále co vylepšovat. Na ostatních o kterých píšeš jsem nejel tak nemůžu posuzovat ale svělé 29ery dělá tak Trek/Gary Fisher, ten jsem v tvém výběru nenašel.. Přeju dobrý výběr a ať to bude cokoliv hlavně ať dobře slouží ;)

      0 0
    • vlada1983  

      Focus Raven 29er 3.0 váží ve velikosti M 12,15 kilo bez pedálů… váze u toho spešla nevěřím, 10 kila váží spešl jardy a to je jiná raketa

      0 0
      • Mark-H14  

        No tak nevím jak Tě přesvědčit …

        Je to také „M“ko s pedálama

        0 0
        • Jetson  

          To ale nejsou ráfky z fabriky? Nebo jo?

          0 0
          • JakeF  

            Nejsou, je díky nim cca 250g níž…

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mark mě zabije, ale ta šířka gum taky něco málo udělá. Ten jejich forbec s vložkou, první věc k tuningu…

              0 0
              • Mark-H14  

                Zabíjet proč? Jasně pláště 1.8" nesnese každý a mezi 1.8 a 1.95 ve verzi Control a ne S-works je 536/450g tedy – 86g na jednom plášti. Mám v tom latexové duše 26" 128g.

                0 0
              • JakeF  

                Ty Renegade by měly mít údajně 470g, což není až tak málo… Osobně jdu asi do RoR 2,1" a ty by měly mít 485g.

                Představec souhlas, ten beru akorát k naladění ideálního posedu, pak výměna za něco lehčího :). Sedlovku bych taky nejradši měnil za AX Lightness Engage :). Počítám první věc, až přijde, rozebrat a zvážit kokpit :D.

                0 0
              • Mark-H14  

                Ten forbec mě také vadí a uvítal bych tip na nějaký lehký s takovým úhlem, abych měl stejný posed.

                0 0
              • Mark-H14  

                Kolik ten představec, sedlovka a řidítka ve skutečnosti váží? Vážil jste to někdo?

                0 0
                • McBlacky  

                  představec kolem 180 (105), sedlovka 260(30,9/400 hlína) a rodla 180 (660 hlína)

                  to jsou starší váhy té jejich spešl řady

                  0 0
        • JakeF  

          To je hodně parádní váha… Ale zajímavý je, že tu někdo vážil karbec Experta na X0 a vycházelo mu to tuším skoro na 11kg.

          Ty tvoje ZTRka váží kolik? Tipuju tak 1550g… Trochu jsi do mě zase vlil optimismus, že bych se s tím mým moh vejít na ZTRkách nebo galuskách pod 10kg, aniž bych do toho nalil dalších 30 litrů…

          0 0
          • Mark-H14  

            ZTRka váží včetně pásky 1600g a originál Rovaly vážily 2100g tedy – 500g.

            Kola byly jediná věc co jsem měnil a ušetřil jsem tím tedy cca +/- 500g, protože původní duše byly myslím lehčí cca 120g, ale zase pláště mi ušetřily cca 220g, protože původně byl jeden Control a jeden S-works.

            Celkem jsem na kole snížil hmotnost cca o –720g oproti fabrice, tak mé kolo tedy vážilo bez pedálů +/- 10,8 Kg oproti uváděným 10,6 v testu, ale údajně se kolo od kola liší.

            0 0
            • JakeF  

              Aha, tak to ty kola byly jednoznačně na výměnu… No je to zajímavý, 10,8kg komplet je pěkný… Když si vezmu, že bych měl mít stejnej kokpit, karbon, kola údajně 1680g (origo, na galdy počítám 1500g), SIDa a i osazení komplet lehčí, tak bych se přece do těch 10kg měl vejít v pohodě… Ale pak nechápu, že by „tenhle“http://w­ww.bike-forum.cz/forum/spe­cialized-stumpjumper-ht-klub-uzivatelu.html#com­ment2128904 karbon měl být těžší…

              0 0
    • scret  

      osobne mam tip na pristi rok pro sebe – ram nejaky karbon z ebaye (geometrii mely dobrou, vaha dobra a majitele si je chvali)

      a na tom neco postavit…

      0 0
      • Mark-H14  

        Musím uznat, že bych to dnes asi udělal stejně, ale člověk na tom v podstatě nic neušetří a je zde riziko (rám bez záruky).

        Přes zimu takle budu stavět (nechám postavit, já budu jen kupovat díly) kolo pro manželku. Rám mám vybraný 26" a +/- to vyjde na 45 – 50tis.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.