Zadni pevna osa Ghost Lector 3.9

3 nepřečtené
 • jenda95

  jen dotaz – mam Ghost Lector 3.9, 2020, vse ok … ale ted jsem zjistil, ze se mi prakticky odsroubovalo zadni kolo (fakt neprehanim!) – pevna osa ma zavit a na leve strane packu za kterou jde pevna osa vysroubovat ani bych cokoliv muset povytahovat nebo aretovat. Tj pri par padech jsem si to kolo zrejme povolil. Naopak, kdyz packu povytahnu, tak ji muzu pootocit bez utahovani do libovolne polohy… ale standardne hned povoluje pevnou osu. Asi staci nezapomenout ji obcas zkontrolovat … ale nedelam prosim neco blbe??

  • Tomcat  

   Ten popis je trochu zmatenej a na téma střežený závit… Nebo pordel s „pojistce“ upínaku.

   • Carpathia  

    Popis má sice trochu zmatený, ale myslím, že ta osa funguje správně. Zřejmě obdobný systém jako DT Swiss RWS. Ve „spodní“ poloze je utahovací páčka v záběru a může osu nornálně utahovat i povolovat. Povytažením páčky mimo záběrové ozubení si může nastavit polohu páčky a pak ji jen nasune zpět.

    Asi si osu fakt jen při opakovaných pádech povolil a protože to nikdy nezkontroloval, tak na to přišel, až když byla osa úplně volná.

  • jenda95  

   sorry, ja to nedokazal popsat lepe :)

   presne jak pise Carpathia – ve spodni standardni poloze je packa v zaberu, takze staci dobre mireny pad nebo jiny uder a osa se povoli. Trochu me to prekvapilo, poznal jsem to az kdyz zacala blbnout prehazovacka, fakt me nenapadlo kontrolovat utazeni osy. Kdyz to vim, tak to je jasne … jen me to prekvapilo, obvykle je potreba packu nejak zaaretovat aby sla osa povolit/utahnout.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.