• žajlos

    Zdar,

    včera nasadilo YT celkem příjemný slevy na většinu modelů a to mě nejspíš definitivně nakoplo k nákupu nového biku. Capra v top verzi na Xnule s Crossmax kolama je vážně ultramegahvězdnej kruťák a i s vydánim ze všech pěněz za to nejspíš stojí. Proč to sem píšu.. z YT mi odepsali, že nové modely můžeme očekávat koncem ledna 2016, všechny modely soldout už jsou skutečně soldout..a mě by zajímalo, jestli už někde neprosáklo nějaký info, např. z eurobiku, nebo tak. Zkrátka nerad bych v lednu litoval, že jsem mohl koupit líp. Holt politika marketingu YT…

    0 0
    • File12  

      Ted nevím jestli jako jestli nebude něco lepšího za tu cenu nebo jestli YT nenaskočí s něčím jiným? Pokud na to máš, ber. To kolo je pecka, všude dostává plnou palbu v hodnocení. Kamarád má Capru Al a super kolo. To samý sjezdák. Pokud ti nebude vadit případné reklamace řešit s němcem v německu, tak ber.

      0 0
    • tonik666  

      Tak zrovna kola od Mavicu a kliky od E13 jsou dvě věci, kterým bych se na svém kole chtěl vyhnout, a to ze stejného důvodu – nefunkční štelovátka ložisek.

      Spíš bych vzal Capra CF Comp 1, tam se zdá všechno ok.

      Jinak Capra samozřejmě ano, ať už s Lyrikem nebo Pikem, a za ty peníze co to prodávaj je velmi levná.

      0 0
      • wilda81  

        S e13 nesouhlas. ;)

        0 0
        • tonik666  

          Už jsem viděl dvoje, které se furt povolovaly. Takže myslím, že je lepší to tam nemít.

          0 0
          • wilda81  

            Jj četl jsem, že se někomu povolovaly. Moje nezlobí – nevím jestli štěstí na kus nebo jen špatně dotahují. Já na nich oceňuji hlavně tuhost – v tomto ohledu zatím nejlepší kliky co jsem měl.

            0 0
          • File12  

            Me. Stavil tam vlnitej plech a je klid :)

            0 0
      • žajlos  

        Co je na nich nefunkčního? Na e13 není moc pozitivních ohlasů, recht. Ale na Race LE je X0, jak jsem psal.. E13 je jen ten plastovej guide.

        0 0
        • marcus.ss  

          Trošku zklamání že je tam Lyrik, todle už je až moc DH. Kola od mavicu s šířkou 21 taky žádná pecka ikdyž to pěkně vypadá.

          0 0
          • tonik666  

            Nemá zadní jen 19mm?

            0 0
            • marcus.ss  

              jo zadní má jen 19, to je lepší již vůbec nezmiňovat v dnešní době :-)

              0 0
              • Mr.Duck  

                Capra se dělá i jako silnička?

                0 0
              • tonik666  

                Na webu Mavicu se píše, že nové Crossmaxy mají 23mm ráfky. To by bylo dobrý. Ale blbej ořech mají pořád (QRM+).

                0 0
                • Elwing  

                  Hehe, koukám, že ses z Mavic taky poučil :-) ale ty, které jsem prodala, jezdí po reklamaci v pohodě dál.

                  0 0
                • scret  

                  no pokud vim, tak nove XLka… Nevim jak jsou na tom Enduro Pro…

                  0 0
                  • Lister  

                    Taky pořád čekáš, kdy se objeví nová bílá SXka ideálně s 25 mm?

                    0 0
                    • scret  

                      ani zatim ne, ikdyz by to bylo fajn… ale pak bych mel zas dilema, jakej prumer kol vzit…

                      0 0
                    • Atilla  

                      Podle mě je jedno jestli máš 21mm, nebo 25mm, těch 30mm je už trochu znát, ale žádný zásadní rozdíly v tom necítím.

                      0 0
          • jeniiiik  

            Pořád se najde dost lidí, co by je koupili, takže není problém je prodat hned jako nové a vzít Mavic CrossMax XL a nebo si něco za stejné peníze naplést…

            0 0
            • Lister  

              Zase dvacítku, aby sis mohl koupit XL, na nich netrhneš.

              0 0
              • MlokCZ  

                Občas se objeví levněji bez plášťů, nějaký čas je mají na bike-discountu. Měli je takhle ve všech velikostech, teď už možná v nějaké nejsou, ve 29" pořád:

                http://www.bike-discount.de/…elset-460596

                Pořád je to ale 16,5tis. Kč, tedy znatelně více než za kolik se dá pořídit DT350 + KOM + CXray. Jak už jsem tu psal, tak jsem si jedny pořídil jen proto, že byly v kompletu s kolem, které bylo za dobrou cenu. Rád jsem si je ale nechal.

                0 0
                • Lister  

                  Fakt měli i 26? Nějak jsem to zjišťoval tady u nás a bylo to kolem 20 s plášti, které jsou ale pro mne nepoužitelné. Možná by se dal set plášťů vyměnit za zubatější, ale úplně bez plášťů to nešlo. Nakonec jsem se na to vybodl, stařík už si upgrade nezaslouží. Raději šetřit a časem koupit něco komplet.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Ano, měli všechny 3 velikosti. Teď už koukám nemají ani 27,5" (za tu pěknou cenu bez plášťů).

                    0 0
              • jeniiiik  

                Však to je jasné, trochu doplatíš…a nebo jak psal Mlok.

                0 0
    • Opoce  

      Máte tu někdo zkušenosti s platbou při objednávání YT Industries kola?

      mě to při objednání ukázalo 3 možnosti: předem převodem, PayPall a kartou – což jsou vlastně všechno platby předem.

      Tak pokud je tu někdo kdo již toto kolo má, zajímalo by mě, jak jste platili a jak probíhalo dodání bike – dodržení termínu atd..

      Díky za reakce

      0 0
      • TJK  

        pokud platis Paypalem a das to jako bussiness related platbu.. tak zarve prodavajici plati papalu poplatek a ty ses krytej Paypalem v pripade problemu… coz u karty jako takove neplati.. a pak je tam instantni prevod.. tzn ve chvili kdy zaplatis tak prodavajici platbu ma jako hotovou.. to u platby kartou taky neplati a byvaji tam 2 nebo 3 dny prodlevy

        0 0
        • tonik666  

          U převodu zaplatíš nejspíš tučný poplatek ty i prodejce, u karty jen prodejce a u PayPalu taky prodejce (nejspíš v podobné výši jako u karty).

          0 0
          • lazza  

            Mám mBanku a vždycky mě zarážely mnohem vyšší kurzy plateb kartou než byl kurz samotný banky. Zjistil jsem, že při využití platby kartou sice neplatíš klasický a viditelný poplatek, ale pro převod se připočítává 5% navrch ke středovýmu kurzu (3% se platí Vise za a 2% poplatek za převod v rámci EU, resp. 4–5% mimo EU). Ve výsledku tak zacvakneš víc za kartu než za jednorázový příkaz (u mBanky to bylo cca 200,– za 30.000,– převod; nevím, jestli to je paušál nebo se s narůstající částkou zvedá).

            0 0
            • tonik666  

              Platim kreditkou mastercard vedenou u raiffeisen a mam lepsi kurs nez je deviza prodej tamtez. Navic mi vraci 2%. Takze doporucuju zmenit banku.

              0 0
      • Doktor-Prase  

        platil jsem pres Transferwise, coz vyslo o dost levneji nez Paypal/Prevod z banky. Jinak pozor na platebni podminky, YT zajimaji pripsane penize, tzn. poplatky jdou za platcem…

        Odkaz na Transferwise:

        https://transferwise.com/u/e11e9

        Bike dorazil v prislibenem terminu, absolutne bez problemu.

        0 0
        • tonik666  

          To funguje ale jen u prevodu, ne? Protoze u paypalu ani karty na zakaznika poplatky prevest nejde. Teda jde, ale jen tak l. Ze ti nafakturujou dle typu zvolene platby.

          0 0
      • žajlos  

        já si dal fake adresu 20m od státní hranice a přijel jsem si pro to. ušetřim jsem 4000 na bankovním kurzu a dalších 60€ za poštovný

        0 0
        • Pedro404  

          To bylo přes nějakou službu? Protože jinak nemůžeš tušit, kdy tam přijedou, ne?

          0 0
    • logoman  

      Alu 2016 nevypada spatne.

      0 0
      • Franta  

        available from 09.03.2016 :))

        Ale jako velky plus ze maj furt ty AL modely,… karbon jim jeste uplne nejde.

        Vaha taky pekna na to jak je to osazeny.

        0 0
        • Sp6rk0  

          budu od nich karbon brát, tak by mne zajimali tvé zkusenosti, všude jinde samá chvála

          0 0
          • Franta  

            http://www.pinkbike.com/photo/list/?…

            Da se toho najit vic. Ona je to treba casto jen barva co jim na tom praska jak ram pracuje, ale nekdy je tezky pak uhadnout zda mas prasklej ram a nebo jen barvu :)

            Tusim v Dirt Magu nekdo psal, ze proste jejich karbon neni na urovni Specializedu, ale zas se bavime o jinych cenach…

            Nicmene se to asi tykalo prvni serii, tak bych to tak nehrotil…

            Jinak ty novy hlinikace vypadaj krasne http://www.pinkbike.com/photo/list/?…

            0 0
            • Sp6rk0  

              jo ty jsem taky videl, ze by to nejak vic pukalo jsem nikde vic nenasel, to bych nemohl koupit nic na kazdej ram neco najdes :), kdyz uz jsem nasel nejakou vadu tak ty vidle BOS cvakali pri pruzeni, jinak naopak ramy chvali

              0 0
            • Sp6rk0  

              kazdopadne diky za info vsechno se hodi :)

              0 0
            • File12  

              U toho středu to beru. I když opravdu těžko hodnotit jeslti to neneí jen lak. A u tý patky bych viděl spíš problém v nějakym nárazu. Jasně že patka by měla být od toho aby praskla misto šaltru nebo rámu, ale třeba patku co mám na patriotu snad nejde urvat.

              0 0
      • nomecz  

        No a hlavne se da vybrat jestli „cestovni“ verzi s 2×11 nebo vic dolekop s 1×11 a par mm zdvihu navic, supr tah

        0 0
      • goofy  

        Ta zelena je bozi. Tu chci! :-)

        0 0
      • Kejmil  

        Na tom Lyriku je supa, taky kdyby se mi povedlo prodat Dh-čko tak Capru v hlíně bych si nechal líbit.

        0 0
        • File12  

          JJ nejvyšší al s lyrikem je super. A cena pořád u YT bomba

          0 0
      • Kejmil  

        Dneska obědnana AL1 comp verze z Lyrikem, už jen se těšit a čekat.

        0 0
        • wilda81  

          Ty jsi celkem střelec, ne? Nebude ti DHčko chybět?

          0 0
          • Kejmil  

            No střelec moc ne, ale něco malo sjedu no.DHčko mi bude chybět, ale moc jsem ho minuly rok nevyužil, parkrat Bikeparky a jinač většinou zabava v Beskydech po horach.Takže přechazim na jedno kolo, ktere určitě moje ježděni vydrží a bude nad míru stačit vzhledem k mým schopnostem jak do parku tak i na Beskydske chodniky.

            .

            0 0
            • wilda81  

              Aha jasně, tak to chápu a ať slouží. Jsem zvědavý jak se osvědčí v našich bikeparcích.

              0 0
              • Kejmil  

                No to jsem taky zvědavý, ale myslím že úplně v pohodě to zvládne.

                0 0
        • jeniiiik  

          Nebyt tam tak dlouha doba dodani, objednavam taky…

          0 0
    • kadett  

      Nějáká inspirace na tuzing Vašeho kola :D

      0 0
    • Arty22  

      k těm 2016 AL modelů, jak jsou na tom ty SRAM DB5 brzdy ? např oproti shimano deore / slx ?

      0 0
    • Martiňos  

      Ahoj,

      Také přemýšlím, že bych model CAPRA zakoupil, ale nevite někdo, jak to mají řešeno s garanční prohlídkou, nebo něčím takovým? Pochybuji, že se kola posílají na garančku do Německa. Mají nějaký servisní manuál, který posílají s kolem kdy, co a jak prohlédnout, popřípadě na jaké momenty co má být dotaženo? Či jak jinak mají tohle pořešené?

      Dále jsem někde nalezl, že někomu rovnou s kolem posílají náhradní patku, někomu prý ne. Nevíte prosím o tom něco?

      Děkuji

      0 0
      • žajlos  

        Tak Capra je doma. Jesli potřebuješ s něčím poradit, ptej se. Manuály máš na webu, servisku neposkytují. Patku si koupíš za 4 €, rovnou jsem si jí vzal + nějaký hadry.

        0 0
    • Kejmil  

      Tady maj nějaké manuály https://www.yt-industries.com/…nual_eng.pdf , patky myslím náhradní ke kolům nedávaj, možná k nejvyššímu modelu, ale pochybuju i tak. A prohlídku si udělej sám, pokud ti nepraskne rám, abo nezadřeš nějaké ložisko tak asi není co řešit, a i ty ložiska si vyměníš sám.Co jsem viděl tak dávali k tomu odvzdušnovací sadu na Reverba a dva tokeny k vidlici… a nějaký klíč nevím na co :D

      0 0
    • Doktor-Prase  

      Tak co říkáte na JEFFSY?

      https://www.yt-industries.com/…Category/508

      0 0
      • Pedro404  

        Že to je idiotskej název.

        0 0
      • Dejv0  

        líbí! :)

        0 0
      • waltari  

        No, hlavně pochopili ty „barvičky“ a zbavili se „kolotočů“

        0 0
      • Elwing  

        To vypadá jako spešl nebo ne? :-)

        0 0
      • Doktor-Prase  

        A je tu první First Ride:

        http://www.pinkbike.com/…st-ride.html

        0 0
        • Pedro404  

          Nemá to ISCG, palec dole.

          0 0
          • tonik666  

            K čemu dnes ISCG když máš NW?

            Hrozně jsem ISCG na svém kole chtěl a nakonec ho nepoužívám…

            0 0
          • wilda81  

            co bys na něj chtěl montovat?

            0 0
            • Pedro404  

              Nárazník, je to elegantnější než rockring a člověk může použít DM kliky.

              0 0
              • wilda81  

                Hmm, nárazník mám jen na DHčku – jinam už ho nechci. Ale pokud jezdíš dvou/trojplacku, tak chápu. S nimi jsem občas velkou pilou škrtal.

                0 0
                • Pedro404  

                  Jednoplacku 32z. A škrtám, páč tíhnu k trialovejm blbinám. Na DHčku bych ho snad oželel víc než na trail biku, tam přes nějaký ultra zlomený špičatý věci moc nejezdim.

                  0 0
                  • wilda81  

                    moc mi nejde dohromady trial a 29er full

                    0 0
                    • Pedro404  

                      Trialový blbiny nejsou trial. Vyskočit na nějakou skalku s ostrou hranou můžeš chtít i na 29er fullu. Když blbě hnu s těžištěm, tak na 150mm 26er fullu 32z placku ojebu při vyhoupnutí se na 30 cm vysokej kolmej schod, což je prd.

                      0 0
                      • tonik666  

                        Stejně ISCG není rockring – ISCG narozdíl od klik, které jdou rámem, není na takovou zátěž dělaný.

                        Už jsem tu šířil paniku dříve – Např. Banshee má v záruce, že urvané ISCG úchyty kvůli nárazníku nebudou uznány, viz zde. A to je to Banshee :))

                        0 0
                        • goofy  

                          No nad tím jsem uvažoval, jestli to je ten nárazník schopen pobrat. Vozím 32z placku a rockring mám omlácený velmi důkladně, navíc prakticky všechny kliky se teď prodávají bez něho, protože to není in a jsou to gramy na víc, ale jak pak chránit převodník? Napadá mě jenom nárazník, ale nevím, jestli takový kousíček plastu to snese.

                          0 0
                          • wilda81  

                            Takové ty rány z Rychlebek apod. mi snesl nárazník vždycky v pohodě. Větší šupy (když se něco nepovede) stejně nepobere rockring, nárazník ani nic jiného. Když se ti „podaří“ něco podobného jako mě na obrázku, tak budeš rád že neohneš i pavouka s převodníkem.

                            0 0
                            • Pedro404  

                              No vidiš, takžes v Rychlebech nárazy zažil:) A tam je full 29er zcela pochopitelný kolo.

                              0 0
                              • wilda81  

                                Ano s dvouplackou na lineárním Strive jsem tam nějaké zářezy naraznikem nechal. Na Torque s jednoplackou jsem neskrtal ani nahoře na Walesu ani při vyjezdu. Světlá výška u jednoplacky spolu s progresivnejsim chodem zadní stavby mi pomohla víc než nárazník.

                                YT si tam též dokážu dobře představit, ale postrádám nějak ty prvky trialoveho pojetí ;)

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  O jakejch konkrétních velikostech převodníků se bavíme? Dvouplacka/jed­noplacka může bejt klidně stejně velká, zvlášť s dnešníma kazetama, kdy se řeší, že si k 50z vzadu budeš moct dát dopředu 36z pro rychlý přesuny. Každopádně já bych si dal nárazník na jakýkoli kolo do členitějšího terénu, náhoda je blbec. Lepší než si odrovnat převodník.

                                  Toho slova trial se tak křečovitě držet nemusíš, klidně si ho převeď na „technický ježdění v členitym terénu“, vyjde to nastejno:)

                                  0 0
                                  • wilda81  

                                    Svoje kola mám v profilu, takže počet zubů tam lehce najdeš. Každopádně mě už tahle debata nebaví. Prostě do YT napiš, že udělali velkou chybu když na JEFFSY nedali ISCG a v druhé generaci to urychleně napraví ;)

                                    0 0
                                    • scret  

                                      porad jsem si myslel, ze to je trail bike a koukam, ze je to pomalu FR:) U kola tohohle zamereni mi prijde ISCG jako uplna zbytecnost…

                                      ze se vam do toho teda chlapci pletu:)

                                      0 0
                                      • wilda81  

                                        Mi též , ale Pedro má očividně s absencí ISCG problém.

                                        0 0
                                      • Pedro404  

                                        Tak záleží co kde kdo jezdí. Pokud nikdy nezabrousíš do terénu s většíma šutrama/schodama, tak to nepotřebuješ.

                                        0 0
                                        • scret  

                                          kolikrat se tam trailbike podiva? myslim, ze je na trhu dost vyrobku, tak si clovek muze vybirat… Osobne si myslim, ze tenhle nedostatk YT nepolozi a ze si to kupce najde:)

                                          0 0
                                          • Pedro404  

                                            To asi záleží na tom, kde a jak člověk rád jezdí, že jo, muj trailbike se tam podívá často a snad všichni, s kym jezdim, by trailový kolo bez ochrany převodníku taky mít nemohli. Že to spoustě lidí chybět nebude nerozporuju, jenom sem přidal vlastní pohled na věc.

                                            0 0
                                            • snílek  

                                              Yep, rozhodně tam ty navářky bejt mohly… Bez ochrany stačí jedna chyba a máš pohon v háji. Na svym trailbiku, když jsem na zkoušku sundal rockring, jsem v rockgardenu nedával chvilku pozor a ulomil packy i s převodníkem z kliky. Po třech dnech… Záleží teda hodně v jakym terénu jezdíš, ale kdekoliv kde jsou jen trochu kameny bych rockring/bash dal na všechno mimo uplně XC raketu.

                                              0 0
                                              • MichaelSimek  

                                                teda ja jelikoz obcas „poskakuju“ po skalkach, tak bych rockring ocenil…ale aby to bez nej byl takovej problem ze bych kazdy 3 dny urazel prevodniky z klik…

                                                0 0
                                    • Pedro404  

                                      To že tě to nebaví nic nemění na tom, že mám pravdu:)

                                      0 0
                            • mirabike  

                              Kopřivná, že..

                              0 0
                            • jeniiiik  

                              :-)

                              0 0
                            • goofy  

                              No jelikož mám v podstatě DH kliky a rockring, tak podobnou situaci to naštěstí přežilo :-)

                              0 0
                        • Pedro404  

                          Tak mě by ani nenapadlo, že bych moh ISCG urvaný kvůli nárazu reklamovat, stejně jako ti nikdo nevyreklamuje kliky, který zničíš přes rockring. Proč máš pocit, že kliky sou na tu zátěž dělaný? Podle mě tě výrobce takhle zničenejch klik pošle do háje stejně.

                          Každopádně já to mam u svýho nárazníku pořešený opřenim o celou středovou mufnu:)

                          0 0
                          • tonik666  

                            Spíš jsem měl říct, že rám je dělaný na zátěž přes osu klik.

                            Sice zničíš kliky, ale nepoškodíš rám. A pokud máš rocking na čtyřech šroubech, tak má sílu proti ohnutí klik ve všech směrech (narozdíl od různých „půlrockringů“ pro úsporu váhy).

                            0 0
                            • Pedro404  

                              Dá se ISCG zničit tak, abys odepsal rám? Předpokládal bych, že když to rupne, tak takovym způsobem, že ti holt zbyde funkční rám, akorát bez ISCG. Ale popravdě sem zlomený ISCG eště neviděl a ani na googlu nic nevyleze.

                              0 0
                              • tonik666  

                                Vlaken o ohnutych iscg tabs vygooglis plno takze rozhodne se to uz par lidem stalo.

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  Tak pokud se jenom ohejbaj, tak to neni žádná velká trága, lepší než je nemít vůbec. Ale nějakej lepší systém by výrobci vymyslet mohli.

                                  0 0
                                  • goofy  

                                    Rockring?

                                    0 0
                                  • tonik666  

                                    Bytelnější ISCG by bylo zbytečně těžké. Vodítko přiděláš na S3 (což snad Jeffsy má). Když chceš rockring, pořídíš kliky na 4packu.

                                    0 0
                      • wilda81  

                        Ano muzes chtit, ale kolo a jeho vybavu resim podle primarniho pouziti. Tohle proste pro me neni idealni kolo na pravidlene hopsani mezi skalkama. Dokazi si jej ale predstavit na rychle slapave traily kde proste naraznik neni treba a obcasne vyskoceni nekam na skalku risknu i bez narazniku.

                        0 0
                        • Pedro404  

                          V rámci YT lineupu to má nejblíž univerzálnímu bajku, tak mi tohle použití nepříde tak nereálný.

                          0 0
      • TheJD  

        Kolo hezky. Maji i promo video: https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
      • krabica  

        29 nebrat!!!

        0 0
    • Dejv0  

      Celkem silně o tom novém kole uvažuji, ale zaráží mě jedna věc. YT představilo nové kolo ve stejném období, jako se spustila „revoluce“ v budoucích rozměrech tlumičů. Otázka zní, mám si počkat na následující model, který pravděpodobně bude mít již nový tlumič, nebo si koupit tenhle se starým tlumičem a být v klidu s tím, že v následujících několika letech stále bez problému seženu náhradu v případě problému? Jde mi o to, zda když už kupuji nové kolo v tomto mezidobí, nevyplatí se ještě počkat?

      0 0
      • goofy  

        Kupuj a neřeš.

        0 0
        • Dejv0  

          oka, taky se přikláním spíš k téhle variantě :)

          0 0
          • goofy  

            První rámy s novým uchycením se plánují na rok 2017, ale reálněji se to rozšíří až tak od roku 2018, a ještě i pak se budou dělat určitě obě varianty. Není dle mě co řešit. ;-)

            0 0
            • Dejv0  

              Ok, jsem naprosto klidný a přesvědčen. Ono tlumič každý rok měnit taky nebudu tak fakt není co řešit :)

              0 0
      • TJK  

        hele stejna hysterie tu byla s 26… 2 prevodnikem… a kolik letnuplynulo a mas pocit ze bys neco nekoupil i ted?

        blbost

        0 0
      • Pedro404  

        Na pinkbiku v článku psali, že podporu starejch rozměrů plánujou eště aspoň 4–5 let.

        0 0
      • Dejv0  

        ok máte pravdu pánové, jak bude k dispozici tak po něm sáhnu nejspíš :)

        0 0
      • scret  

        co se deje s tlumicema? mi nejak uniklo…:( diky..

        0 0
        • goofy  

          Nic zásadního… Budou nové standarty… :-D

          Tady

          a tady…

          0 0
          • lutte3  

            A na další rok budou nové standarty v pláštích. Bude to kvůli tomu že 2.3" od každýho výrobce je jinak široká v milimetrech. :)))

            0 0
            • mirabike  

              a taky pro řidítka, výrobci budou muset udávat délku od středové značky doprava/doleva :D

              0 0
              • lutte3  

                Si děláš srandu, ale kámoš měl tu risku na řidítkách blbě a pak řezal řezal až to bylo krátký :)

                0 0
                • TJK  

                  no ja nevim ale od kdy se odmeruje od prostredka… snad logicky je odmerit si od konce ne :)

                  0 0
    • iggy  

      Ahoj chystam se koupit capru ,jestli ji uz mas doma ocenim rady atd.Diky moc.

      0 0
      • Doktor-Prase  

        jo, mám, co máš za otázky?

        0 0
        • NerveAl29  

          Ahoj, neřešil jsi náhodou bezdušáky? Trošku se trápím s DT Swiss E1900:(

          Nepřipadají mi TubelesReady…

          0 0
          • Mr.Duck  

            Jestli tenhle profil sedi, myslim ze by mohly fungovat relativne dobre, netesni?

            https://www.google.cz/search?…

            0 0
          • Doktor-Prase  

            Řešil jsem – nejdřív origo páska Café latex – šmejd se odlepoval. Tak jsem to vzal Silvertejpem a drží jako helvétská víra.

            0 0
            • NerveAl29  

              Já to chtěl realizovat s origo páskou, co tam byla, ale ta je tam jen tak volně, tak musím asi teda koupit nějakou, co lepí..a Cafelatex tedy nee..

              0 0
              • tonik666  

                Tesa 4289 od hanaktrade. Kola si polepis a jeate zbytek prodas:))

                0 0
              • File12  

                Cafe jsem koupil a byla uplně nalejno. Pak jsem koupil obyč stříbrnou 25mm šířka od den braven asi za 30kč, dal dvě vrstvy a drží to neskutečně. Za tubeless pásku už bych nikdy neutrácel

                0 0
                • Treeper  

                  Ahoj, můžu se zeptat o jakou pásku se jedná, řeším podobný problém. Jde o tuhle pásku ? Nebo jsi použil jinou? Dík za odpověď

                  0 0
                  • Doktor-Prase  

                    Jo, tim sem to dělal já.

                    0 0
                  • Jenda  

                    můžeš experimentovat s různejma páskama který dřív nebo později přestanou fungovat, nebo si koupit originál NoTubes akorát v necyklo balení ;-) http://www.hanak-trade.cz/…-p-1665.html

                    0 0
                    • Chlebovnik  

                      Jak širokou pásku obvykle používáte? Měla by být páska o něco širší, než je vnitřní šířka ráfku? Tedy například 25mm pásku na 22–23mm ráfek? Co dělat, když mám širší ráfek (26 mm)? Tesu vidím v šířkách 19 a 25 mm. Díky.

                      0 0
                      • tonik666  

                        Je to tak ± 3mm vuci sirce rafku. Jsoutu i experti cp do 19mm rafku narvali 25mm pasku, ale to uz je extrem.

                        0 0
                  • File12  

                    Měla jinej papírovej obal. ale bude to ona. nemůžu si jí vynachválit. Skvěle lepí, není tvrdá takže se přizpůsobila i krásně ráfku od SPANKů. Kdo ví jak vypadaj uvnitř tak mě pochopí :D

                    0 0
              • Kejmil  

                E1900 vpohodě bezdušové, jen pásku nalepit, ale překvapilo mě to že už od výroby tam nemaj pásku na notubes ale klasickou pásku pro duše…

                0 0
                • NerveAl29  

                  To jsem taky koukal…

                  Ja koupil NoTubes a myslím, že bude ok. Měl jsem vzorek a držela skvěle. To kilo navíc už mě nevytrhne…

                  0 0
    • OndraH  

      Ahoj, mám týden novou Capru CF Comp a vše se jeví ok, jen mi začalo lupat asi ve středovým složení (v jednom místě to lupne, praskne při šlápnutí), nemáte s tím někdo zkušenost kde může být problém a jak ho nejsnadněji vyřešit. Jsou tam kliky RF turbine a střed asi BB taky RaceFace a všude psaný nějaký utahovací momenty, tak jsem to nechtěl hned všechno rozmontovávat :-). Díky za reakce.

      0 0
      • TheJD  

        Tohle muzou byt i pedaly, pokud jsi to nezkousel, tak zkus dat jine, jestli to bude delat porad.

        0 0
      • Kejmil  

        Jak vidím tak to lupe v tom hodně lidem, za mě bych nalisoval osu do levé kliky, řešil jsem střed, plastovou matici a nevím co všecko a bylo to vono.Podlě mě to prostě od výroby blbě nalisujou kliku do osy.

        0 0
      • mirabike  

        kamarádovi Turbíny taky lupaly, tak dlouho se s nima sral, až tam dal XT a má pokoj :)))

        0 0
        • Kejmil  

          … jo no klasicky americký systém na těch klikách.Jsem se taky dlouho dupal, ale na konec se povedlo a fakt semi ulevilo…

          0 0
          • OndraH  

            U mě si to teda asi muselo jen sednout, přestalo to a už bike nevydává žádný pazvuky, tak spokojenost :-)

            0 0
    • misung  

      dajú sa očakávať nejaké zľavy od YT? ak áno tak kedy cca?

      0 0
    • X-biker  

      Je tu nekdo kdo sledoval slevove akce loni? Slevy uz jsou tak by me zajimalo zda se to jeste hne dolu i kdyz uz teď jsou ceny lakave :-) Uz od nich nekdo kupoval a pripadne reklamoval?

      0 0
      • logoman  

        Myslim, ze jak predstavi nove modely tak to co jim zustalo spadne jeste do vetsiho vyprodeje. Treba jeffsy CF za 3100E mi prijde docela fer, nemit svoje kolo …

        0 0
        • X-biker  

          Me zajímají capry v carbonu. Jen se nemůžu srovnat jakou, protože v každé výbavě mě něco sere asi tam napíšu jestli mi to namixujou :-D A nejsem si jistý velikostí, dle tabulek s mými 173cm jsem S, ale na Rychlebkách jsem seděl chvíli na M a přišlo mi to dobré.

          0 0
          • vondrus  

            Ber M, kapry sou kratsi.

            0 0
          • Chudlick  

            Můžeš to zkusit jim napsat, ale bude to ztráta času:(

            Hello Tomas,

            thank you for your inquiry and interest in our products.

            Unfortunately we cannot create special versions according to customer's request.

            We offer our bikes only with the specification and color-scheme as described on our website.

            Thank you for your understanding.

            For further questions, please don't hesitate to contact us again.

            Mit freundlichen Grüßen,

            best regards,

            Chris W.

            0 0
      • Tomášxx  

        Slevy byli loni jen jednou všechny capry byly vyprodaný. pak už nešly sehnat. Loni začali nějak v Listopadu letos už asi v srpnu

        0 0
    • X-biker  

      Tak M bude teda asi cajk :-)

      Tak ja bych nechtel nic složitého jen ze zelené carbo co ma 180/170mm dat na červenou carbo 160/160mm dat tu F36 s vyšším zdvihem a delší X2 tlumak :-) a sem spoko jak želva, ale obavam se, že me vyfuckujou :-(

      Nabidnu nejake ečko navíc a domácí mandlovici a reklamni fotky na BF na to se prostě musí chytit :-D

      Při nejhorším vemu zelenou a crosmaxy prodam a něco zapletu a budu doufat, ze s E13 klikama nebudou problemy :-D

      Nevite jestli jde tolik peněz poslat do zahraničí pres internet banku? To me děsí nejvíc, vybilit účet a poslat to do zahraničí a čekat jestli něco dojde :-D

      0 0
      • logoman  

        Nahodou ta zelena je pekna.

        http://www.pinkbike.com/…istcomments/?…

        0 0
        • Radek Broz  

          Mně se ta zelená líbí nejmíň. Naopak kdyby byli ochotní nabídnout top model v tý žlutý, která je naživo fakt pěkná, už bych to dávno objednal a dal třeba €500 navíc.

          0 0
          • logoman  

            500E za barvu, jo? To bych nedal ani na aute :-) …

            Mne prijdou vsechny barvy co maji OK. Zadna by me od koupe neodradila.

            0 0
      • goofy  

        Asi né Time. Tady s tím nepochodíš. :-) Ale ta zelená je super a ty Crossmaxy jsou to nejlepší na ni.

        Navíc moc nevím, o jaké červené carbo mluvíš, protože ta je na 160/170, takže tě zajímá jenom vidle a ta kdo ví, jestli nejde interně zvednout. ;-)

        0 0
        • logoman  

          Tady pisou ze 15–16 model 160mm nejde predelat na vic.

          http://www.ridefox.com/help.php?…

          0 0
        • X-biker  

          Sem se sekl mas pravdu zadek je fakt 170mm, nekde jsem videl 160/160 tak sem si zafixoval, ze nejdrazsi je prostě závodně laděné enduro s mensim zdvihem a zbytek jsou spíše parkové mašiny což je můj úmysl.

          Tajně jsem doufal, že by eventuálně foxa šla zvednout a chtěl jsem psát švecovi, ale vidím, že diskuze se rozjela a info známe a zvednout nejde.

          Dostupnost červeného Top modelu 7.prosinec :-/

          Zelené M skladem…

          Ten tlumič X2 nemá žádný lockout na kopce, že? Viděl jsem nějaké fotky 2017 a vypada to, že tam asi bude něco na pritvrzeni komprese páčkou.

          0 0
          • wilda81  

            Packu má 2017 model. Na 2016 jde dodělat.

            0 0
          • tonik666  

            Sel bych do Top modelu. Za par penez navic mas karbonovy kola a kliky, ktery samostatne stoji naprosty majlant.

            Ted tu jedna jezdi v Rychlebech a je fakt pekna.

            0 0
            • logoman  

              Taky bych vzal ten top model, za 300E je tam pridano dost drahyho kartonu. V cerne ho maji skladem a cerveny si tam muze dat treba gripy :-) …

              0 0
              • Rudyshy  

                taky 115k je docela slusny ranec za bajk…

                0 0
                • logoman  

                  No jasne, ale tak on ma ve vyberu levnejsi co stoji o 8k min, to uz si muze dovolit prihodit :-) …

                  0 0
            • X-biker  

              Jo vim vim kola stoji 50t :-) celkem šílenost. Kliďo bych se spokojil s DT350 a Flow EX :-D Z 29" jsem dal carbony pryč, abych je nerozšlehal a nemusel se o ně bát :-D

              Právě teď v neděli jsem tam na základně na ni seděl a kecal s borcem, ale nechtěl jsem otravovat s projížďkou sám to nemám rád. Úplně mě uchvatila jak designově tak nízkým středem a řídítky hned jsem cítil, že to asi bude ono :-)

              0 0
          • goofy  

            Ještě to můžeš vzít v černé barvě, když nechceš zelenou. Ale je ti jasné, že to nemá 29 kola jo? :-D

            0 0
            • X-biker  

              No ta černá je nuda, červená je Top je to moje barva :-) zkousl bych i zelenou či žlutou, ale počítám s tím, že to bude poslední kolo na delší dobu, chci zkusit ještě takové ostré enduro aka „miniDH“ do parku což si myslím capra splňuje. A vím, že to není 29" a moc nepojede :-D Enduro bude doma pořád to je nejlepší universal, ale chcu se naučit trochu víc skákat :-D

              0 0
              • embi  

                Capra fakt jede jak malej sjezďák, třeba stabilitou je to jinej svět oproti mýmu Enduru.

                0 0
      • Tomášxx  

        Jo posilal jsem jim peníze taky přes internetovou banku a jde to ok. capra přišla do 8 dnu. Všechno v pohodě.

        0 0
    • Stancek  

      Ahoj všem, YT ke kolům nepřibaluje nějakej momenťák jak to delá Canyon že? Čekám dodání Jeffsyho zítra, tak jestli skočit do města něco splašit, ono ho stejně užiju i jinde než u skládání kola.

      0 0
      • bugman  

        Ahoj, nepřibaluje v zásadě nic navíc, v krabici byly jen samolepky, spacery do vidlice…hlavně že tam bylo to kolo :D

        0 0
        • Stancek  

          Ok díky za info, odpoledne něco splaším. Doufám že tam to kolo budu mít taky :-D už se kua nemůžu dočkat.

          0 0
          • saintjv  

            To sem pak hned soupni fotky i z vybalovani. A jaky to jefsy budes mit?

            0 0
            • Stancek  

              Budu mít základní model v hliníku, i tak je to dost peněz na to moje šmdlání. Budu se snažit něco nafotit, ale jak se znám, tak tu krabici rozcupuju během prvních pár vteřin doma, tak jestli vůbec budu stíhat fotit. Jinak fotky už mám naplánovaný…

              0 0
              • Lovec_007  

                A nevidím tady žádnou modročernou fotku…

                Edit: aha,. dole, sorry

                0 0
                • Stancek  

                  Čau, fotky jen z vybalování. Už když jsem to skládal, tak jsem cítil, že něco není dobře, do rána oči jak angorák, z frňáku niagára, hlava jak střep… no paráda. Tak se snažím dát dokupy, abych KONEČŇE vyjel. To je na pos… mít doma nový kolo a moct tak akorát občas pomačkat páčky :-(

                  0 0
                • Stancek  

                  Budou dnes fotky z vybalovačky? :-) Hlavně mi v pondělí neříkej, jak sis na něm perfektně zajezdil… když já doma čumím na kolo bez tlumiče.

                  0 0
      • X-biker  

        Na co momentak? Sak nahodis riditka a kola a jedeš ne? Ja cekam na zluteho carbocapra :-)

        0 0
        • Kysky  

          Tak to se těším s tebou! Doufám, že budou fotky :-)

          0 0
          • Tomášxx  

            To je moje vybalovačka capry :)

            0 0
            • Kejmil  

              Dobraaa, dobraaa… Witej do klubu.

              0 0
            • Dejv0  

              Super! :)

              0 0
            • Kysky  

              Krááása :-)

              0 0
            • Stancek  

              Táááák, moje dnešní vybalovačka :-) Trochu mě vystrašila ta rozbitá krabice, ale v práci nebyla možnost se do toho s PPLakem podivat, tak jsem to riskl. Naštěstí všechno OK, nic nepřišlo k újmě. Teď jsem se s tím domazlil, složil a nahrubo nastavil posed, jenže venku se*e, tak jsem akorát pojezdil doma po chodbě a dolaadím to jak se bude dát ven. Kurnik šopa je to krásný, sice je to obrovská změna proti kolu co jsem měl doteď (26", karbon HT), ale snad mě povozí taky dobře, teda doufám líp :-)

              0 0
              • vlastick  

                Krásný kolo!!! Uvažuju nad AL2… jak dlouho jsi na něj čekal?? :-)

                0 0
                • Stancek  

                  Byla to rychlovka, něco přes měsíc jsem sháněl kolo v mojí velikosti, v ČR nic není a předminulý pondělí přišel kámoš s tím, že bude pořizovat YT. Od pondělka do pátku jsem hltal informace a v pátek 30.září udělal objednávku. V úterý další týden mi poslali fakturu, ve středu zaplacena, v pátek odesláno přes DHL, víkend to leželo na depu v Germánii, včera to dorazilo do ČR a dnes ráno doručeno PPLkem. Čistej čas od kliku „potvrdit objednávku“ do doručení 11 dní.

                  0 0
                  • vlastick  

                    Tak to je hodne rychly!! Nedalo mi to a uz jsem ho taky objednal :D …bude to kur** dlouhych 11 dni!

                    0 0
                    • Radek Broz  

                      Mně to teda v dnešní době přijde dost pomalý. Jak říkáš – pak je to dlouhejch 11 dní:)

                      0 0
                      • Stancek  

                        Mel jsem v tom dva víkendy, možná objednat v pondělí ráno, v pátek by byl doma. Možná…

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          Pro srovnání Apple posílá většinu věcí z Irska, doma je to vždycky do 2 dnů. Novinky posílají přímo z Číny a to je do týdne. 11 dní z Německa není moc fofr.

                          0 0
              • Martin  

                Hezkypěkně

                0 0
              • Dejv0  

                Dobrá volba, užívej, jezdí parádně :))

                0 0
            • goofy  

              Tohle ale v zelené bych bral hned. Ale i v té černé se mi to líbí. :-)

              0 0
              • Tomášxx  

                Taky jsem zvažoval tu zelenou, ale nakonec zvítězila černá. Jezdi super. Jen to počasí. :(

                0 0
                • X-biker  

                  Ja chtel taky tu zelenou, ale jednak nebyla skladem a nechtel jsem tlumic bez moznosti uzavreni packou jeste na takovem „miniDH“ ktere po rovine a do kopce nebude zadny sprinter a jeste aby se to pohupovalo a hlavne vim, ze bych ten tlumic chtel porad ladit a porad bych nebyl spokojeny stejne jako kdyz jsem mel CCDB. Doted se peru s nastavenim Fox36 nejvic mi sedi, kdyz je vse skoro otevrene coz pak kroutitka postradaji smysl tak jsem objednal zlutou na Rock Shox s mene hejblatky a zaviranim :-D zitra ma dojet predcasny jezisek PPL :-D

                  0 0
                  • X-biker  

                    Proti 29" je ten predek trochu nizky, ze se bojim, ze si odru bradu :-D vice poznatku po vikendu dnes jsem to jen slozil a projel 5 minut u baraku po asfaltu a zkousel jsem ladit tlumak a vidli. Kolo přišlo naladěné, seřízene, perfektně zabalené, složit to byla rychlovka. Lyric je proti F36 takovy o nicem, neprijde mi jiny ani mohutnější než Pike. F36 proti tomu budi respect aspoň to tak ja vnímám. E13 kola krásný cvrček :-) jsem zvědavý kdy se dle zahraničních for rozsype :-D

                    Jejich slogan/moto je mrazivý když se otevře krabice :-D

                    0 0
                    • Pain  

                      Krásný,slintám :-)))

                      0 0
                    • Kysky  

                      Nádherná!!

                      0 0
                    • logoman  

                      Krasny, co to vazi?

                      0 0
                      • X-biker  

                        14,3kg masakr :-D musím najít ty těžítka tuším, že asi ty RF díly…

                        0 0
                        • vondrus  

                          tezitko je samotnej ram, bohuzel

                          0 0
                          • X-biker  

                            2400g je moc??? Nebo na svém webu lžou? Odstrojovat a vážit to nebudu…

                            0 0
                            • logoman  

                              Ten ram je tezsi nez alu reign … (o chlup), ta vaha beztak bude v gumach a v RF …

                              0 0
                        • Radek Broz  

                          To je dost. I když úplně nechápu, poč kupovat tuhle verzi (i když barevně je podle mě nejhezčí) – za trošku peněz navíc je ta výbava úplně jinde.

                          0 0
                          • mrozu  

                            900 éček trošku peněz? :) Stojí to za to?

                            0 0
                          • X-biker  

                            Neřešil jsem prachy. První roli hrála dostupnost chci ještě letos pojezdit co to počasí dovolí a nakonec to celé ovladl tlumič X2 a F36 vzhledem k tomu, že nejsem schopný to naladit abych byl spoko tak jsem vzal blbuvzdorny rock shox a mám to naladěné za par minut a max prifouknu pokud cinkne doraz… Jednoduché a nastavené za pár minut. Vím, že s lepším tlumičem bych z toho mohl v jistych situacich vytěžit z rámu více, ale CCDB mě vyškolil, že to nemám zapotřebí. A zas nijak extra komponenty krom karbon kol a karbon ridel bych nezjiskal, kdyz nechci FOX pružení… Myslím, že za 86tis jsem získal dost…

                            0 0
                            • tonik666  

                              Jeste Karbon SixC kliky jsi vynechal.

                              Mam to podobne, pokud by slo to co mas ty s karbon koly, klikami a riditky, byla by to pecka:)

                              0 0
                              • X-biker  

                                Tak ušetřil jsem 30tis proti top verzi takze lightbicycle carbon rafky na DT350 a carbon ridla by se do rozpoctu vlezly :-D kliky uz asi ne :-D já dám na své blatniček a možná XT 46z kazetu pokud bude levný ořech. Libilo by se mi, kdyby šel Lyric nějak jednoduše předělat na 180mm :-) když se sypne zadní naba tak buď oprava nebo tam prepletu DT350, když nesednou Guide brzdy tak dam Saint a snad budu spoko :-) snad mi bude fungovat Reverb, protože o něm a problemech jsou napsány také romány, ale člověk by si pak nemohl koupit nic…

                                0 0
                                • Concorde  

                                  Osobně jsem konkrétně lyrika ještě nepředělával na vyšší zdvih, ale mělo by stačit koupit delší „air shaft“. Otázka cca litru

                                  0 0
                        • Tehu  

                          bez pedalu? standart… Stejne jak Reign 2. Ten ma to same. Pod 14 to dostanes snadno pak uz to bude o prasatku :-)

                          0 0
                          • X-biker  

                            Jasně, že s pedály! Ty jezdiš bez? Jen do katalogu se váží vel.S a bez pedálů :-) dneska jsem to poskakal a je to super jen mi přijde, že 29" jede z kopce rychleji :-D Nic odlehčovat nebudu nemá to smysl jede to parádně a do vzduchu jde taky skvěle.

                            0 0
        • Stancek  

          To je taky pravda, řídítka snad nepretahnu, uz si dávám pozor, co jsem tak zku*vil lehkej představec :-) ale stejně, potom při údržbě ložisek atd v manuálu predepisují momenty…

          0 0
    • jeffino  

      nevíte někdo, jak funguje prodejní politika YT? Včera jsem koukal na model Jeffsy Comp 1 ve vel.XL bylo objednatelný s dostupností kolem 2.11., dneska už vyprodáno i před tím byla vel. XL vyprodaná, jde mi o to jestli ty vyprodaný velikosti budou ještě k mání nebo nastoupí nový modelový rok.

      btw: jeffsy by měli prodávat asi jen ve vel.L a XL:-)

      0 0
    • Stancek  

      Tak někdo mi toho Jeffa opravdu nepřeje :-( Přišel 11. a hned mě sklátil nějakej moribundus. Teď v neděli že dám aspoň kousíček, poladím sag, posed atd. Kua furt jsem nemohl nafoukat něco rozumnýho na tlumiči, furt chodil divně moc do zdvihu… No a po pár km, čumím, že mám zas sag víc jak 50% a bez zátěže zůstal viset na 30% , bez tlaku v pozitivce se zatahl uplně… stuck down :-(

      V pondělí ráno jsem psal do Germanie a teprve teď se vzbudili, že to berou na vědomí a tlumič mám poslat. To jsem teda zvědavej, jak dlouho bude trvat oprava, když jenom odpověď trvala 3 dny :-(

      *****, aspoň si musím zanadávat tady :-/

      0 0
      • vlastick  

        Mě také jeffsy nedávno dorazil, hned ten den jsem se byl projet a mám z toho pohmožděný rameno, takže na 14 dní kolo nepřipadá v úvahu…jsou opravdu zakletý!

        S tím tlumičem to musí hodně naštvat :( Já se malinko bojím reverba, chytá malinko vakl do stran…

        0 0
      • CapraAL  

        A pumpu na tlumic más vcajku?

        0 0
    • Kejmil  

      Tak vyšly modely 2017, zkušenosti někdo z tou E13 sedlovkou?

      0 0
      • tonik666  

        Prodává se chviličku, pochybuju že jí někdo v ČR jezdil :))

        Mě spíš zaujalo, že E13 dávají jen na levnější model. Na dražší opět Reverb, čimž naznačují, že Reverb je něco lepšího než E13, což vzhledem k relativně nízké spolehlivosti Reverba by bylo celkem smutné.

        0 0
        • MPzKM  

          U Jeffsy navic jeste RF Turbine…prijde mi v tech komponentech oproti lonsku pekny gulas

          0 0
        • File12  

          Me teda Reverb slapal. Ale E13 uz mi nesmi na kolo. Kliky TRSr vakl po 350km, naby jim jdou taky doprdele. Voditko to s tou preskou se mi urvalo taky brzo a kolegovi taky. Drahy jak cert a jeste to nefunguje

          0 0
      • Rudyshy  

        nevim s radou 2017 jsu trosku sklamanej, stejny bajk uz 3ti seoznu. 2016 a 2017 jsou dle geometrie stejne.

        0 0
        • goofy  

          A co je na tom špatného, když je dobrý? Plasťáky se nemění co rok…

          0 0
          • tonik666  

            Mě taky přijde serioznější značka, která dělá jeden model kola více let (i když na něj každý rok navěsí jiné komponenty) a změny na rámech (ať už geo, tak výstuhy, trubky, etc.) důsledně ohlašuje a dokumetuje, aby člověk snadno věděl co kupuje a čím je to jiné než tři roky starý rám.

            0 0
        • X-biker  

          Geo maj super tak co řešit, tuším, že rozšířili velikosti a ta šedočerná barva top modelu je porno :-D

          0 0
        • File12  

          No budou to muset prekopat. Boost osy, metrickej tlumic. Geo je podle me OK. Ale to jsou veci bez jterejch se da zit a to kolo je proste dobry.

          0 0
          • wilda81  

            Neseděl jsem na tom, ale geo (podle nákresu) vypadá hodně krátká a vysoká při porovnání s moderními rámy.

            0 0
      • Abuse  

        Ahoj, manželka má Jeffsy Al One a musím říct, že sedlovka E13 se mi hodně líbí. Má zatím krásnej chod a taky se mi líbí, že je mechanická s obyč pružinou. Navíc má vymazlenou páčku. Dost uvažuju, že zahodím svůj Giant Contact Switch a koupím si taky E13.

        0 0
    • Sadra  

      bude někdo v nadcházejícím měsíci objednávat kolo od yt ?

      0 0
    • MrtweyUbrus  

      Tvl, nejvyšší model Jeffsy není na Eaglu ale na 11speed?

      0 0
      • LM  

        Tak zas tam máš větší rozsah než je normální 11speed → 9–44

        0 0
    • Frostty  

      Čest práci a rukám klid. Uvažuju nad novým bajkem, docela se mí líbí 29" trail biky, takže logicky se dívám i po Jeffsyně. Zeptám se vás na rovinu, jak řešíte výběr velikosti? Ta jejich tabulka je fakt easykill, hodně obecná. V podstatě su na pomezi L/Xl, měřím 186 a jezdím Lkovýho canyona nerve al+. Jasný, vím že to chce víc informací, asi nejvíc by mi pomohlo kdybych mohl někde jeffsynu vyzkoušet, najde se někdo v okolí Nového Jičína? Nebo jak jste vybírali vy?

      0 0
      • tonik666  

        podle me L.

        0 0
      • nomecz  

        porovnej geošku a uvidíš jak moc se to bude rozcházet ne ? pokud máš toho Nerva v 29 tak je to uplně easy

        0 0
        • wilda81  

          +1

          OT: Plus v názvu reprezentovalo vyšší zdvih a ne větší kola.

          0 0
      • Dejv0  

        Taky bych to viděl na L

        0 0
      • Kejmil  

        XL určitě ne, já mám Capru, 182 cm a vel.L a po delším ježdění bych znova šel do M, ale to je kvůli většímu využití kola z kopce.Asi mám kratké nohy a občas mě to zatahá za vajca :D .

        0 0
        • LM  

          Měřím 174 cm:

          • Spectrala EX mám v Mku (reach 430 mm + mám tam o 5 mm kratší představec = „efektivní reach“ 425 mm)
          • Capru jsem zkoušel taky v Mku (reach 420 mm) a úplně v poho.

          @Frostty: Takže bych vzal stejnou velikost jako máš toho nerva al+ – tj. L.

          0 0
          • Frostty  

            Zařadím to pod tebe.

            Díky všem za váš názor a radu, teď nějak vyhodnotím stav peněz a jde se objednávat.

            Yt a carbon, je v téhle kombinaci nějaký problém?

            0 0
      • Breakpain  

        187, nohy 91 – Jeffsy v Lku měla sedlovku skoro na max. Nebylo to ono – schválně jsem se optal u YT a jednoznačně brát XL ;-).

        Takže kritické bude – máš dlouhé/krátké nohy? A co tělo? Já mám obecně delší nohy, kratší trup – takže geo je OK a volil jsem XL – teď čekám na krabici …

        0 0
        • Frostty  

          Čus, dík za míry, člověk si aspoň líp vše představí. Každopadně po rozkrok mám 86 cm, takže asi taková norma na výšku 186 cm :D. Už dost lidí, nejen tady na bf mě „tlačí“ do L, což si myslím že bude nakonec ok, doufám.

          Co bereš za baj? Taky 29" Jeffsy?

          0 0
          • Breakpain  

            No, já jsem defakto postava na Lko ;-) … až na nohy, ty jsou na XL.

            U Lka, mám většinou (ne vždy …) vysunutou sedlovku „do nebe“ a velký drop, vůči řidítkům … nic moc. U XL se to supluje – méně vytažená sedlovka, vyšší hlavová trubka, ale delší reach a ETT – což je někdy problémy a někdy ne. V případě YT bych řekl, že jsou spíše kratší a vyšší – takže je to cajk. Na mě ;) …

            Já mám sedlo cca 81cm, ty budeš 76cm – plus mínus … tedy to je velký rozdíl a IMHO jsi bez problém nohama na Lko. Co zbytek trup/ruce … to už musíš posoudit sám ;) …

            Ne, já zkoušel Jeffsy 27,5 a tam my vyšlo, že bych se s odřeným zadkem poskládal na L, ale moc komfortní to nebylo. Nicméně délka sedlové trubky je všude stejná … Osobně jsem vzal nakonec Capru, abych zkusil letos něco jiného – co jsem ještě neměl. Uvidíme, zda je to krok vedle, či nikoliv. Ale volbu velikosti jsem řešil pro obě kola ;-) … protože v té době jsem ještě neměl vybráno. Pouze jsem věděl, že to bude něco od YT.

            0 0
            • Breakpain  

              ano vím o tom … měl jsem si to zkontrolovat ;) …

              0 0
            • tonik666  

              az budes mit krabici, tak bych si overil zda jsou yt opravdu tak kratka:)

              0 0
              • Breakpain  

                Budu rád, pokud se pletu ;) … ověřím rád. Zatím jsem měl možnost osedlat Capru a Jeffsy 27 v Lku a to bylo „kraťoučké“ pocitově … Reign byl delší, znatelně v Lku ;-)

                0 0
      • bugman  

        já mám 195 cm a XL a sedí mi krásně, takže bych se asi přidal k davu lidí doporučujících L :)

        0 0
    • File12  

      Nevite nekdo kdy YT predstavuje novy modely? Nejak se nepamatuju a mslim ze az kolem Vanoc. I kdyz by jako pravy nemci mohli na eurobiku.

      Doufam a cekam ze udelaj u Capry zmenu

      0 0
      • Breakpain  

        změnu? A to konkrétně jakou? :)

        0 0
      • Acanthophis  

        Někde jsem tuším četl, že leden 2018…

        0 0
      • Franta  

        Maximalne bych cekal metricky tlumice jako u Jeffsyho. Teoreticky i neco na pruzine. Nic vic podle me nebude. Jinak jak tu nekdo psal, predstavujou az okolo vanoc / po vanocich. A na Eurobike mozna ani nejezdej (proc taky…)

        0 0
        • File12  

          Jo tak diky. Tak jsem si to pamatoval dobre. Tak s metrickym tlumicem. Trosku delsi by to mohlo byt. Zadni zaveseni jako ma jeffsy atd. Prece jenom uz ten ram je beze zmen dlouho. Tak uvidime.

          0 0
        • Radek Broz  

          Capra bude nejspíš nová.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.