Výměna oleje v tlumící patroně - EPICON 2010 RLD

26 nepřečtených
  • RadikM

    Ahojte, mám dotaz k výměně tlumičového oleje u Epicona RLD. Původní olej tam je myslím dle výrobce 10W (85ml tuším), bude nějaká změna, když tam dám 7,5W eventuelně 5W? nebo nemá smysl to řešit a dát tam opět 10W? Děkuji za odpovědi

    0 0
    • zat.  

      pokud jezdíš i v zimě tak jo ale ted před jarem těžko říct :-).

      0 0
    • RadikM  

      Mám tím na mysli, zda se nějak výrazně změní tlumící vlastnosti. Může teoreticky dojít změnou viskozity k lepší citlivosti vidlice?

      0 0
      • Vilém  

        Ano, muze. Daval jsem tam 7,5W. 5W uz by bylo na nekoho lehkeho, asi by nestacil rozsah regulace zpetneho utlumu.

        0 0
        • RadikM  

          Takže nakonec jsem vyměnil olej v patroně za Motorex 5W. Musím říci, že vidlice má teď mnohem lepší citlivost – ani jem nečekal, že se to může takto výrazně zlepšit pouhou výměnou tlumičového oleje.

          Mám teď ještě jeden dotaz… Při rozborce jsem vidli také vyčistil a promazal.

          Jako velké mínus ještě vidím stírací koružky, které jsou s nějakého, mnou nerozpoznaného, materiálu. Chci je nahradit nějakými molitanovými, hrubšími, z mnohem větší savostí. Mátě někdo přesně změřeno, jaký průměr jsou ty původní? Díky za případné reakce

          0 0
          • Rudyshy  

            len pre tvoju info „kludne“ si tam mohol dat aj motorak.

            Ked som volal s milanom(TT) tak mi povedal ze bezproblemov tam mozem naliat aj motorak co som aj urobil a uz nejaky ten rok spokojenost.

            0 0
          • Rudyshy  

            len pre tvoju info „kludne“ si tam mohol dat aj motorak.

            Ked som volal s milanom(TT) tak mi povedal ze bezproblemov tam mozem naliat aj motorak co som aj urobil a uz nejaky ten rok spokojenost.

            0 0
            • Pedro404  

              Do patrony? To si doufám pleteš s mazáním spodních nohou.

              0 0
              • Rudyshy  

                nie nie nepletiem si to, tie nohy poznam lepsie ako svoje ;)

                pre vsetkych dole chapem ze kazdy tu nabral teorie kolko sa len dalo, nicmene ja som si to overoval u milana a riadil som sa jeho instrukciami

                0 0
                • hovanec  

                  Nejen, že má motorák vyšší viskositu, ale taky hezky pění. ;)

                  0 0
                  • Rudyshy  

                    toho som si plne vedomi,

                    story na pozadi: ked som bral vidlu hned zacal tiec cartrige ked sa to takto opakovalo milan ma navigoval ako to spravit.

                    a osobne nemam pocit ze by stym bol nejaky problem. I ked teoreticky motorak by mal mat „raz“ tak taku vizkositu nicmene vidla chodi lepsie ako ostaten starsie TT epicony. A penivost myslim ze nehra rolu pretoze cartrige je na podstatne vyzsie zdvihy nez je vidla nstavena.

                    takze chapu teoreticku skepsu ale prekticky som spokojeny. Keby som nemusel zalepit cartrige aby sa nepovoloval tak by som to uz len zo zjebu vyskusal co by bol vysledok.

                    btw. viem ze stale bude otvorena otazka toho co som pochopil a co nie.. ale nebol som sam u toho ked mi to vravel milan ze mam pouzit motorovy olej.

                    0 0
                    • Vilém  

                      A jaky teda? Nebo to je taky jedno? proste motorak.

                      0 0
                      • Rudyshy  

                        no aby som citoval : „znacka je uplne jedno daj tam 5w30“ takze som zobral prvy(rozumej najlacnejsi) z benzinky u prace aby som nemusel z prace odvazat bajk :)

                        0 0
                    • Rudyshy  

                      na doplnenie

                      inak je mozne ze tam je namixovany motorak s tlmicovym .. presne uz neviem pretoze som to uz mal tolko krat otvorene ze uz ani neviem ci som ho vymmienal cely pred alebo po milanovi a potom uz len dolieval nez som to zalepil.

                      0 0
                      • hovanec  

                        No…jsem v pokušení to při další výměně vyzkoušet. Ale moje předpověď je taková, že to bude tvrdé jak sviňa.

                        0 0
                        • Rudyshy  

                          no uprimne som napisal milanovi s otazkou ci som uplny osel alebo len osel. (dam vediet co odpise)

                          pretoze vidla chodi krasne a citliva je jak svina. takze si kladiem otazku kde je pes zakopany. A duplom ked to zoberem mam toho epicona na zimaku takze v zime by som teoreticky mohol cakat mnoho krat tvrdsi chod ale neni tomu tak.

                          0 0
                          • Rudyshy  

                            takze milan odpisal, a v skratke citujem ze muselo dojst k nedorozumeniu a bude lepsie ked ho vymenim za tlmicovy

                            5w.

                            az dojazdim na zimakovi tak to prekucham.

                            0 0
            • Vilém  

              To tlumice urcite ne.

              Do nohou, nebo nad pistek ano. I kdyz nad pistek dava Milan nejaky svuj olej neznameho puvodu.

              0 0
            • zzd426  

              to by kludne docela posral :)

              0 0
            • hovanec  

              Tak gratulace, pokud máš v tlumící patroně motorový olej. :D

              0 0
          • RadikM  

            máte někdo změřeny ty rozměry origo stíracích kroužků? Jsem to složil, aniž mně napadlo to změřit a začal jsem nad záměnou uvažovat až pak. Tak se mi to zase jen kvůli toho přeměření nechce rozebírat.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.