• ontherun

    Zdravím,

    chtěl bych si pořídít silničku na občasný ježdění, proto do ní nechci investovat víc než zmíněných 15 000Kč. Nějaký modely jsem si našel, ale zas tak se nevyznám, tak bych byl rád, kdybyste mi pomohli s výběrem. Tady je pár, co jsem našel. Pokud máte jiný tipy, nebráním se.

    http://www.mojekolo.cz/…carbon-sport

    http://www.mojekolo.cz/…eries-3-blue

    http://www.mojekolo.cz/…runner-white

     

    Jinak ještě si nejsem jistej velikostí rámu, měřím 176cm (63kg), teďka mám trekový kolo s 20" a myslím, že mi celkem vyhovuje

    Dál mám dotaz, jestli mám chtít v týhle cenový relaci karbonovou vidlici.

    Díky za rady

    0 0
    • Snowball  

      vraj to radenie Sora moc pekne nefunguje, o stupen lepsia tiagra je udajne ovela lepsia.

      Pozri si tam este medzi pellsami model speedy tiagra, je to sice cez tych 15000 ale myslim sa vyplati v tomto pripade trochu priplatit. Tam uz je karbonova vidlicva, podla testu vo vele je dobra, pohodlna.

      0 0
    •  

      za 16999 Kč jsem koupil v Hervisu (k plné spokojenosti s kolem, né s Hervisem,tam byla zajímavá jenom cena,kolo jsem si doseřídil sám)) silničku Fuji Roubaix LE komplet na nový 105 (desetikolečko,kar­bonová vidlice a karbonová zadní vestavba/vzpěry), velikost mám 52 na 174cm

      0 0
    • jerryx  

      Z toho, co sis vybral bych doporucil GT 2008 GTR Series 3 – je skoro cely na Tiagre (bohuzel az na dual controly). Osobne bych ti doporucil trochu pritlacit a koupit neco takovyho, coz je kompletne na Tiagre (s kompaktem) a nema zadnou jinou slabinu – pokud budes jezdic vic, tak to rozhodne ocenis. Urcite bych doporucil nebrat nic 8-rychlostniho, spatne se na to shanej kazety (na netu) apod., ale pokud moc nenajezdis, tak to je skoro jedno.

      Karbonovou vidlici (a sedlovku) ber urcite, pokud chces jezdit delsi streky. Prave karbonova vidlice, dobra sada, slusny kola a plaste delaj neskutecny rozdily v kvalite kola (nemluve o ramu). Nejde jen o hmotnost stroje, ale predevsim o pohodli pri jeho provozu – hladky razeni, dobry pohlcovani vibraci atd.

      0 0
    •  

      než jsem pořídil výše zmiňovanou Fujinu na 105, tak ve výběru bylo toto:

      http://www.mojekolo.cz/…-race-4900-t

      a toto

      http://www.cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

      0 0
    • ontherun  

      zatim diky vsem za rady, asi to vypada, ze trosku posunu rozpocet a budu koukat po necem, co ma komplet osazeni treba na zmineny Tiagre, ten Pells vypada pekne.

       

      jeste dotaz k velikosti, mam chtit na svoji vysku 176cm M nebo L?

      0 0
      • ontherun  

        nasel jsem, ze ten Pells Speedy Tiagra je k dispozici jeste i ve verzi 08. Ve specifikacich zadny rozdil nevidim. Je to nejaky problem, kupovat si lonsky kolo?

        Ta 08ka je levnejsi, konkretne za 16kkc u http://www.bradsky.cz/…-p-1262.html  vs. 18,5kkc u verze 09

        0 0
        •  

          pokud se ti líbí a sedne velikost, nevypadá to na špatnej kauf

          0 0
        • Snowball  

          minuly rocnik zvycajne problem nie je. Velkost sa zvykla pri ramoj s vodorovnou ramovou trubkou ratat podla vzorca vyska rozkroku * 0.66 pokial sa dobre pamatam, ale tieto ramy maju sloping (sklonena ramova trubka) tak to je trochu inac. Nastastie v geometrii pells ma aj udaj zodpovedajuci ramu s vodorovnou hornou ramovou trubkou, takze by pomohlo, keby si skusil co najpresnejsie zmerat vysku rozkroku nad zemou, meria sa naboso, chodidla asi 10–15 cm od seba.

          0 0
        • jerryx  

          Hmm… Vinova se letos nosi, ale to je kolo osklivy.:))) Jestli ti na vzhledu nezalezi, tak ho klidne ber – ty kola sou stejny.

          0 0
      • jerryx  

        To je rozumny. Kdyby si zacal jezdit vic, coz se „stalo“ uz hodne lidem, ktery si koupili novou silnicku, tak by si litoval, ze si o ty 3k nepritlacil. Jinak se podivej na web Pells – tam urcite velikost najdes.

        Krome komponentu se zamysli nad tim, jaky chces mit prevody. Urcite bych doporucil kompakt (Pells to ma) a do zadu neco jako 11–25 (na 90% to na Pellsovi bude) nebo 12–27, pokud nejses takovej sportovec. Trojtac se na tyhle kola asi nedava, takze te to nemusi trapit.

        0 0
        • Lister  

          To je rozumny. Kdyby si zacal jezdit vic, coz se „stalo“ uz hodne lidem, ktery si koupili novou silnicku…

          Můžu potvrdit, loni silnička za 20tis a letos to asi skončí další investicí do nového rámu.

          K původnímzu dotazu – obešel bych Hervisy jestli někde ještě neleží ta fujina.

          0 0
      • Zdenda CUBE  

        Výběr kola nechám na tobě :-), ale k té výšce: „L"ko určitě né, pokud je to označené písmeny, tak raději "M“ a při číselném označení záleží na konkrétní geometrii, ale viděl bych to tak 52–54 maximálně. Taková zjednodušená rada, když si v krámu stoupneš obkročmo nad kolo a budeš stát na celých chodidlech, tak máš mít mezi rozkrokem a rámem u klasiky asi 3cm a u slopingu klidně 4 a víc, pokud je úhel horní rámovky větší. Pak už jen záleží jak je konkrétní geometrie dlouhá. 

        0 0
        • ontherun  

          dik, taky jsem se priklanel spis k tomu M, ale chtel jsem svuj nazor mit nekym potvrzenej

          0 0
          • Snowball  

            takto velmi „zhruba“ by som to nevyberal…

            Pells 2008 aj 2009, ram Speedy:

            M (54–56) a L (56–58) sa lisia efektivnou hodnotu hornej ramovej trubky iba o 8 mm (550.7 vs 558.8 mm, ak to teda maju na stranke uvedene spravne) – Lko by malo mat rovnu hornu ramovu trubku, vyplyva z tej tabulky geometrii, Mko takmer vodorovnu.

            Ja ti nie som schopny takto cez net povedat ci ten alebo ten, ale ram ma dost strmy uhol sedlovej trubky (74 st.) tak asi budes posuvat sedlo maximalne vzad. Zial v tabulke nemaju ten udaj co som povodne uvazoval, tak si na to skus radsej niekde aspon kratko sadnut a previezt sa. Pripadne este zmeraj tu vysku rozkroku.

            0 0
            • Zdenda CUBE  

              Je to určitě dané geometrií, mám osobní zkušenost, že třeba u Specialized Rubaix bych já se svými 178cm a trochu kratšíma nohama bral dokonce „jejich“ velikost „S“, zase proto, že jsou tyto rámy delší, než Cube, nebo Kuota co vozím. člověk si to vážně musí vyzkoušet kolo od kola pokud už prxí nemá jasno co potřebuje. Zrovna tak mne zarazilo, že nahoře píše, že má treka 20", při 176 cm tazatele mi to připadá hrozně velký a on píše, že mu to vyhovuje, tak se pak pokoušej někomu poradit … :-)

              0 0
            • ontherun  

              Do katalogu jsem se dival a take si vsiml, ze L ma horni ram. trubku vodorovnou. Rozkrok jsem zmeril, po prenasobeni to vychazi 56,1cm, tedy presne mezi obe velikosti. Asi si to budu muset vyzkouset nazivo v prodejne

              0 0
        • jecnak  

          Jeste k te velikosti. Opet doporucuju udelat jasno pomoci FIT CALCULATORU.

          0 0
          • ontherun  

            vysledek

             

            Top tube length pro Competitive Fit pisi 50.6 – 51.0 a pro French Fit 51.8 – 52.2 cm. Dle tohohle je L moc veliky, M pro French Fit a S pro Competitive

            0 0
            • jecnak  

              Proste si ji stejne budes muset zkusit. To se hold neda nic delat.

              0 0
            • Snowball  

              to sa mi nechce zdat co ti vyslo, to neni mozne. Si sa musel zle zmerat. ram s 51 cm hornou ramovou trubkou nemoze byt dost velky pre osobu tvojej postavy.

              0 0
              • ontherun  

                tak jsem se premeril a nemel jsem uplne dobre delku ruky (sam sobe se to meri dost spatne).

                Po oprave mi vyslo 52.8 – 53.2 a 54.0 – 54.4

                0 0
                • Snowball  

                  :o) ja viem, ze sa to zle meria. Ale aj tak ti to vychadza nejak malo. Prosto ak nahodou mas bicykel, skus este napisat, ako mas vysoko sedlo, mozno z toho budeme mudri – zistime aspon kolko bude vycnievat sedlovka na jednom alebo druhom rame, kazdopadne vsak nekupuj bez predchadzajuceho vyskusania, lebo si asi ozaj medzi tymi velkostami. Neviem kolko mas rokov, ak nahodou este porasties, ja by som radil skor to L.

                  0 0
                  • ontherun  

                    Je mi 24, takze s tim rustem uz to asi moc nevypada. Leda do zeme :-)

                    Pred koupi si kolo urcite vyzkousim. Zatim diky za rady.

                    0 0
                • jecnak  

                  Mne to prijde ok, ty namerene udaje. Sam mam 189cm, dlouhy nohy a jezdim 58cm ram a 60cm ram, oboji klasicka neslopingova geometrie. Dle toho calculatoru mi kola velikost vychazi.

                  0 0
                • Zdenda CUBE  

                  Tak to by mohlo být, mám 178 a rámy kupuju 53–53,5

                  0 0
                  • ontherun  

                    Po delsi opet zdravim!

                    Nakonec vse dopadlo trochu jinak a ja zainvestoval o neco vic, nez jsem puvodne planoval:-)

                    S konecnou cenovkou 22,5 kkc se podarilo postavit nasledujici:

                    alu ram od Spyderu 54cm

                    komplet sada Campagnolo Veloce 09 (compact 2×10)

                    celokarbon vidlice a sedlovka

                    predstavec+riditka FSA

                    kola Fulcrum Racing 7


                    Zatim mam prvnich 10km, kdy jsem si upravoval posez a zkousel funkcnost. Na nejaky vetsi jezdeni se ale dostanu az tak za 14 dni. Diky vsem co nejakym zpusobem prispeli do diskuze!

                    0 0
                    • roc.ker  

                      Dobrý volba. Do Tiagry bych nešel kvůli 9s. Následný upgrade je velmi nákladný (vyšší sady jsou všechny 10s). U Veloce upgradovat nemusíš.

                      0 0
                    • Lister  

                      hmm, tak vidím že moje poznámky přišly pozdě, ale dopadlo to dobře – mně se to líbí.

                      0 0
                    • raceman  

                      hodně pěkně barevně sladěné, ještě chybí černočervené arione ;-)

                      0 0
                    • castro  

                      vsadim boty, že tvuj rám jsem měl v ruce u Hnoje:D

                      0 0
                    • Bafoon  

                      tak to je taky hnojovina – priznej :-))

                      kousek to je jinak parádní to jo, to se povedlo

                      0 0
                  • Lister  

                    …hm 176cm… na výšku maximálně 50cm na délku 550mm ideál a teď vozím dokonce 560mm a pohoda. Holt každý jsem jiný.

                    Jinak ale s tebou souhlasím, díval bych se na velikosti M u klasicky značených rámů na 54ku.

                    0 0
                    • bogic  

                      Zdravím všechny, chci si koupit silničku, tak dumám nad velikostí rámu. Mám krátký nohy (výška rozkroku 88cm,měřím 190cm). Ve Fit calculatoru mně vyšlo tohle: Seat tube range c-c: 57.0 – 57.5, Top tube length: 67.3 – 67.7. Takovej rám se asi nevyrabí, že. Co by jste mi poradili vy odborníci. Dík za každou radu. Mějte se.

                      0 0
    • Cpt_Morgan  

      Dobry den, ja uz jsem tady nacetl za mesic co mam kolo snad uplne vsechno a na vsechno jsem tady nasel odpoved. Me asi trosku hrablo,pac jsem se 13 let vubec nehejbal ,bracha me dotlacil do nakupu MTB,abych si vubec zkusil,jestli me to bude bavit a no a nedelam nic jineho nez jezdim(kdyz zrovna nepracuji nebo nesedim v hospode) Uz si umim i ledacos postelovat,proste super. No,ale me to porad tahne k silnici,jako kluk jsem jezdil. No a kdyz proste jezdim po asfaltu,coz je 90 %,tak jsem uplne posedlej koupi silnicky. A uplne cumim co je ted za nadherny kola a relativne za laci..MTB na radeni o vikendech v terenu a silnicku na presuny do prace,na chatu a vsude a furt. Muj favorit byl Pells Speedy Tiagra nebo Ghost Race 4900T a chtel jsem to nechat na jaro ,ale ted jsem objevil GT series 2 za 19555 .- http://www.teamsport.cz/…-model-2009/  a jsem zase v prdeli. Co Vy na to?  Bracha mi rika ze jsem magor a at si koupim na horaka misto NEVEGALU na ten asfalt jine pneu,coz uz jsem tady nacetl jake bych tam mel dat. No jo,ale z horaka silnicku neudelam a budu se trapit jak na asfaltu,tak v terenu.Jedine proste na vikendy a vylety prevlikat plaste no,taky to asi jde.   Sorry,ze jsem se takhle rozepsal,ale ja uz jsem postizenej,co mam udelat ? Fakt je ten,ze nemam love a uz na toho horaka mi pujcil bracha. Rozumny asi je preckat zimu na tom co mam ,neprezouvat,pro­toze stejne budu celou zimu jezdit ve srackach a nasetrit si na pristi rok na neco na campe co ?

      0 0
      • jerryx  

        Safra, ty ses teda nedsenej! Hezky. To GT bych bral vsema deseti – teda pokud maj tvoji velikost. Jizda na silnicce se neda s jizdou na MTB po silnici (s jakejmakoliv plastema) srovnavat.

        0 0
        • Dumbíček  

          Přesně tak, silniška je silnička, to se nedá z bajkem vůbec srovnat. Kup jí a jezdi. :-)

          0 0
          • Ricci  

            jj, silnicka je silnicka,hlavne,ked ta kazdych 5 min ide zabit nejaky pridrbany sofer v aute…

            To je pre mna dovod,preco sadam hlavne na bajk a na cestaku urobim rocne max. tak 1000km, lebo po kazdej jazde som zase mesiac znechuteny :-)

            0 0
    • Cpt_Morgan  

      Tak tohle je taky pekny kousek za slusny peniz :

       

      http://cyklo-ski.2net.cz/index.php?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.