• LUDVICEK

  Ahoj, babička vybírá rotoped, protože už moc nemůže jezdit na kole a potřebuje se tímto způsobem ze zdravotních důvodů udržovat. Takže prosím poraďte nějaký typ, protože já se v tom vůbec nevyznám. Jinak cenově by se ráda vlezla tak do 3000.

  • WEGO  

   za 3K to bude vždy šunt. http://www.strongbody.cz/rotopedy tady skus něco vybrat maj tam i kolem těch 3tisíc, ale můj názor je aspon těch 5K.

  • WEGO  

   když levnej, tak tento ten aspon trochu vypadá http://www.strongbody.cz/…D-Bike-12695

  • juli  

   Za tyhle peníze je to nesmysl, pokud ten křáp nemá sloužit jako věšák na prádlo.

   Při aktivnějším používání budeš každou chvíli reklamovat, nebo servisovat.

   V cenové kategorii kolem 3 tisíc jsou misky středového složení z bláta, stejně tak věnečky s kuličkami, nejšuntovější ložiska v setrvačníku o řemenu hanba mluvit.

   Problémové a dlouhodobě neudržitelné je seřízení souososti pastorku setrvačníku s převodníkem, tedy padání řemene a jeho nasazování se stává rutinou.

   Pokud máš dost trpělivosti a času, tak vybav díly a klíči, nebo babičce přistav k baráku auto, aby to mohla vozit k reklamacím.

   Radím, najdi babičce jinou aktivitu, nebo pořiď po mechanické stránce kvalitní stroj.

   • pepek  

    Zase podle statistiky je jistě průměrný nájezd „motohodin“ těchto strojů: ± 2×15 minut za rok. Tak to by mohlo vydržet.

    • juli  

     :-) Přesně, ale to pak nemá charakter rotopedu, ale toho věšáku.

   • LUDVICEK  

    OK. No a co bys konkrétně poradil jako kvalitní stroj?

    • juli  

     Nechci radit nic konkrétního, ale snad tě trochu navedu.

     Minimum elektroniky, různé elektronicky řízené nastavovaní zátěže a tréningové programy zbytečně prodražují stroj na úkor jeho mechaniky. Dělené kliky na průmyslových ložiscích, setrvačník alespoň 8Kg. Pohon řemenem. Magnetická brzda. S těmihle parametry v ceně od 8 výš. Zavedená značka bude výhoda.

     • Vhalasta  

      Pro babičku? Tys dobrý.

      • juli  

       Ještě jednou si přečti, co píšu i výš.

       Jinak, kolik rotopedů ti prošlo rukama?

       • Vhalasta  

        Asi ne tolik co tobě ale určitě bych nevybíral babičce ( o které dost pochybuji, že na rotoped bude chodit pravidelně a intenzivně jezdit) rotoped od 8 výše.

        Pokud bych předpokládal vyšší zátěž, tak ti dám plně za pravdu.

        No nic, každý jsme řekli svůj názor, peníze a rozhodnutí jsou na Uďovi..

     • Lister  

      Je to asi tak.

      Pokud to opravdu má sloužit k cvičení, tak bych bral cenovou relaci kolem 6–8tis jako minimum.

      Mě nevydržel stroj (jiná kategorie) ani v cenové relaci do 15 tis, takže začínám pokukovat po něčem 25+, ale to už je extrém a hodinové zatížení je někde úplně jinde, než najede babička za 5 let.

   • Mumík  

    Za 5 k se dá koupit rotoped, který vydrží :). Jsem toho živoucím důkazem. A stačí se podívat na Heuréku nebo nějaké srovnávače viz třeba https://www.arecenze.cz/rotopedy/ všechno do 10 k a uživatelsky poměrně přívětivé v poměru cena/výkon :).

  • Vhalasta  

   Moc to neřeš, spíše ohlídej nějakou slevovou akci.

   Sám používám podobný low-end už 5 roků, leden-březen, 3× týdně cca 0,5 hod. Řemen mně ještě nespad a reklamovat odejitou elektroniku po 2 letech je asi zbytečné – prostě si neměřím tep. Samozřejmě po letech trochu vrže, tak pustím zprávy hlasitěji a jeto.

   S Pepovou statistikou souhlasím a proto by asi bylo zbytečné, mít věšák „od 8 výš“. Když se babča chytí a tenhle low-end zničí, tak můžete přitlačit i na cenu.

  • Mig_all  

   Jednoznačně bazar! Myslim ze u ruznych lidi leží stovky vpodstate zanovnich nevyuzitych rotopedu…

  • kajamala  

   Zdravím, při výběru rotopedu je potřeba vzít v úvahu víc různých aktů a určitě si před nákupem něco málo nastudovat. Prodejci v obchodě vám napovídají ledacos, aby vás přesvědčili k nákupu toho nejdražšího, co mají na skladě :D :) Doporučuji podívat se na nějaké internetové články s texty kvality, recenze, hlavně pak třeba na osobní zkušenosti :) Já jsem třeba vybírala podle článku a musím říct, že jsem s výběrem absolutně spokojená (mám InSPORTline inCondi UB30m).

   • scalar  

    Prosím o ty akty. To je skvělé, že ses tady zaregistrovala, vyhrabala 6 let staré téma o ptákovině, jako je rotoped, jen proto, abys nám k prostudování nabídla svoje akty.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse