Výběr rodinného vozu (200 tis.) - spaní, spotřeba

78 nepřečtených
  • kralikovo

    Nazdar! Je tu léto, čas dovolených, a zase mě začíná ***** můj Passat sedan, do kterýho nic nenacpu ( nedej bože kolo)..

    Takže se dívám na alternativy…

    Priority:

    • prostor (rád bych se v něm u vyspal – mám 190 cm, navíc plánujeme druhý dítě, takže bude strašnejch krámů)
    • bezpečnost (radši menší, ale bezpečný, přecejen má člověk v autě několik životů)
    • spotřeba a obecně náklady ( nechci jezdit o litr na sto míň, když si auto řekne 1 Kč na km servis, ale když bude levnej servis a k tomu spotřeba 5,5, tak ideál :-))
    • rozpočet 200–250, čím míň, tím líp :-)

    No, jsem dost rozpolcenej, jedna z variant je Volvo V70 (po sklopení sedaček má rovnou plochu 190 cm), zároveň teď pokukuju i po VANech, třeba Caddy maxi… případně nějakej echt velkej kombík, ideálně s rovnou plochou po sklopení sedaček..

    Je to divnej dotaz, ale určitě spousta otců řešila něco podobnýho a vyřešila to ke spokojenosti.. za jakýkoliv tipy a názory budu vděčen..

    0 0
    • Charles2k  

      Co Mondeo kombík?

      0 0
      • kralikovo  

        Hm, taky jsem nad ním přemýšlel.. Líbí se mi Ecoboost 1.6… dá se sehnat od 160 tis…

        0 0
    • Luke96  

      Za mně Caddy Maxi.

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
      • kralikovo  

        Jasně, 3 hvězdy NCAP.. super

        0 0
        • lrotrekl79  

          Hvězdy bez popisu za co jsou stržený jsou nicneříkající.Třeba za to, že upozornění na nezapnutej pás není dost hlasitý, nebo že není indikace zapnutí pásu na zadních sedadlech…

          0 0
      • klobrch  

        Dobrá volba. Dacie jsou dnes už úplně jinde než před několika lety. U dealera se dá ještě usmlouvat určitě nějaká sleva. Ve výbavě určitě ber klimatizaci.

        0 0
      • Smazaný účet  
        0 0
        • kralikovo  

          Taky jsem to viděl… nevím, zda to projde u manželky, ale sexy faktor to má s Cady Maxi stejnej..

          0 0
          • lrotrekl79  

            Doblo bude lepší na jízdní vlastnosti – víceprvková zadní náprava oproti tuhé u Caddyny.

            Pokud budeš brát ojetinu, tak ať se ti někdo kdo ví podívá na stav náprav, čepů, horního uložení tlumičů. S motory problémy nejsou, Na předchozím před FL jsem měl 1,6MJT 105k, najeto 250 000, na současném mám 2,0MJT 135k a aktuálně 190 000, ani na jednom nebyl problém s motorem. (Na předchozím jednou výměna chladiče, ale asi odešel na následky ťukance asi 2 měsíce po něm).

            0 0
            • kralikovo  

              Překvapilo mě, že teda ojetiny nejsou skoro žádný… A už vůbec ne Prodloužená verze ..

              0 0
      • oddie  

        Pobavilo :)

        0 0
    • roman 3D  

      za 200 a nějaký drobný (+ 30–50 tis.) takový dvoulitr benzín Galaxy – 13 let starý v plný palbě s vyhřívaným předním sklem a elektronama s najetejma 250 plis tis. km je tady na bf velmi oblíbený kup:-)

      0 0
      • lrotrekl79  

        Hmm, pokud bude v dobrý stavu, tak asi není problém, ale 13 let starý auto narvaný elektronikou se může velice rychle změnit v bezednou pokladničku.

        0 0
        • kralikovo  

          Galaxy vypadá solidně, jen mít štěstí při výběru… Výbava nehraje moc roli, tak bych se měl dostat do 200 i s opravama…

          0 0
    • scota  

      Octavia II combi 2.0 TDI 103 kW. Nemá rovný kufr ale dá se tam dát 6 cm xps polystyren.

      0 0
      • Pavel  

        To s tím rantlem jsem chtěl právě napsat.. :-D

        0 0
      • Pavel  

        Jinak teda svělý nápad s tim polystyrenem.

        0 0
        • kralikovo  

          Díky za tip. Octa mu ake určitě neprojde vizuálně u manželky nutily

          0 0
          • kralikovo  

            Teda, co to na tom telefonu mačkám za nesmysly?

            0 0
          • Luke96  

            Chceš auto pro rodinu ve kterém se vyspíš a můžeš vozit kola a u Octavie ti vadí zrovna vzhled? Přestože na ostatní je nepoužitelná? Nějak to zadání nechápu.

            0 0
            • kralikovo  

              No, prostě přímo Octavia je pro manželku fakt hnusný auto/služebák… Takže tak.. jiný auta jsou ok

              0 0
              • Luke96  

                Jen pro představu. Takhle se vejdou 2 kola do krátkého caddyho, když se vyndá 1 sedadlo. U toho Dobla to bude asi hodně podobné.

                0 0
                • lrotrekl79  

                  To máš vyhozený i zadní kola nebo je to sedadlo vydělávatelný a seš doraženej na předním opěradle. Já mám v doblu sedadlo sklopný, demontáž se mě nechce, musím vyhodit přední kolo a bike hodit trochu na uhlopříčku.

                  0 0
                  • Luke96  

                    Sundána jsou pouze přední kola. Přední sedadlo je v normální pozici. Vyndane jedno zadní sedadlo. V Caddy maxi by se to vešlo stejným způsobem i bez vyndání. Stačilo by složit.

                    0 0
                    • lrotrekl79  

                      Tak tam bude asi rozdíl v tom úplným vyhození sedadla, schválně na to zkusím mrknout, zítra večer budu kolo nakládat. :)

                      0 0
                • wego1991  

                  V Doblu maxi jsme měli v kufru 4 kola, bagaz na týden pro 4 a 4 lidi v autě. Auto to je teda celkem skarede (to ale každé pro mě v tomto segmentu), ale užitná hodnota fakt velká.

                  0 0
              • Pavel  

                Manželka vybírá maximálně tak barvu! ;-)

                A jak řekl Henry Ford, barvu můžete mít jakkoukoliv, pokud to bude černá.

                Já chtěl Oktávku čtyřkolku, žena nechtěla černé. Udělal jsem tedy kompromis. Mám(e) černou předohrabku. :)

                0 0
              • Smazaný účet  
                0 0
                • Janes  

                  Zato Dacie, to je přímo umělecký dílo :-))

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ale dacie si nahraje na neco vic, nez je :)

                    0 0
                    • Janes  

                      Venkovan má Dacii a kritizuje Octu…:-))

                      0 0
                    • Pavel  

                      To ani Škodovka. ;-)

                      Mám ani nevím kolikátou Šáde {začínal jsem na 105ce, teď teď mám 3.? Oktu) a jiné auto zatím nechci.

                      Nechápu ty hejty na Škodu. Kdyby to byl shit, tak s tím nejezdí policie v několika zemi a v Izraeli to není skoro nejčastější značka. Žid by si předražené krám nekoupil. ;-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak vetsi zakazky maj lepsi cenu. Ono ani mi jako Skoda nejak nevadi, to spis uzivatele z toho delaji neco, co to neni. A superb je krasny to zas jo :)

                        0 0
                        • Pavel  

                          Jezdí to, nesere se to. A ta moje i docela dobře vypadá :-). Já jsem prostě spokojený. Jen teda nesmím už přibrat nebo se tam nevsoukam a nevlezu se do sedaček. :-D Sport paket..

                          0 0
                        • petrx  

                          akorát jsou to všechno uskákaný tvrdý žebřiňáky superb nevyjímaje, jet s tím delší trasu je skvělej způsob jak si odrovnat záda (osobní zkušenost), zkrátka low-end jak vyšitej a doporučovat to na přespání, když to má propadlý dno(mezi kombi autama celkem rarita) je fakt diagnóza.

                          0 0
                          • tomfree  

                            Já nemám ani jedno,ale dost jsem s nima najezdil,škodu,jako takovou nemusím,ale takovou blbost bych nevyslovil,je to minimálně nadprůměrné vozidlo,cenově samozřejmě taky,low-end určitě ne,kde je potom high-end?

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ani nevim jestli mam reagovat. Ja ho na prespani nedoporucuju. Jen jsme tady jeli OT vetev. Tak se zase uklidnime ty diagnozo.

                            0 0
                          • vlk  

                            No co jsem četl recenze na Superb III, tak píší, jak je superb měkej, že snad i C5 se v měkosti vyrovná, že se s tím moc rychle zatáčky jezdit nedají, že Passat je víc tvrdý a v zatáčkách jistější. A jako uživatelé píšete, že je tvrdý. Tak fakt nevím co by si měl člověk vybrat. No co uživatelé s MQB platformou píší, že jim to všem od zadní nápravy bouchá-tak po průšvihu u předchozích TSI s rozvody to vypadá na průšvih u tohodle. Tak snad asi nic od tohodle „koncernu“.

                            0 0
                            • mr.nikdo  

                              Mas pravdu. Superb III je o dost mekci nez Octavia III (a to i pri zapnutem sportovnim modu).

                              Superb 2 je take mekci nez dana Octavia III. Ale kdyz tam mas viceprvkovou napravu vzadu, tak zvlada zatacky lepe nez Octa.

                              0 0
                          • rotker  

                            kdo chce jezdit a neopravovat, tak se koncernu vyhne obloukem. S pohodlím, tedy spíš nepohodlím jen souhlasím

                            0 0
                            • Martin  

                              A *****, to abych toho Golfa rychle prodal! Fakt díky za avízo.

                              0 0
                            • Smazaný účet  

                              Jjj…a nejlip koupit francouze:)

                              0 0
                              • oddie  

                                Tak po 21 letech provozování zrovna francouzských aut můžu říci, že bych ani omylem neměnil za nějaké jiné…

                                0 0
                              • rotker  

                                tak poučka o nenakupování aut na F snad stále platí ne? Ikdyž dnes bych řekl, že s kvalitou frantíci koncern již předběhli jakožto i uskupení Kia Hyundé. Ale každý strůjcem svého štěstí ;-)

                                0 0
      • tigermoth  

        Serte na polystyrén, udělat z osb desky a pár trámků zvýšené dno s deklem a máš pod tím uložný prostor navíc

        0 0
        • scota  

          Dokonce se prodávají matrace přímo na konkretní modely aut, ale cenově to je jako super kvalitni pěna do klasické postele.

          0 0
      • wego1991  

        Rovný kufr samozřejmě O II mají, pokud mají dvojitou podlahu kufru.

        0 0
    • Emil666  

      Peugeot 308sw. Vydavací všechny sedačky, vyšší, podlaha se dá využít. Furt je to auto a ne dodávka.

      0 0
    • Emil666  

      Peugeot 308sw. Vydavací všechny sedačky, vyšší, podlaha se dá využít. Furt je to auto a ne dodávka.

      0 0
    • Webonaut  

      Fiat Dobló

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • lrotrekl79  

        Jenom u toho benzínu bacha na nájezd… Při vyšších nájezdech určitě ropáka, toto umí žrát i trávu kolem silnice.

        0 0
    • -b-n-x-  

      Ja jen at nejdes do Hondy Accord Tourer. Jednou jsem spal v kufru (sam) – a nebylo to dost dlouhe :-( Pritom je to auto velike, ale neni to delane jako prakticky vuz.

      0 0
    • kralikovo  

      Tak po všech tipech to vypadá na Ford Galaxy… Ještě jsem narazil na Peugeot 5008, ale bojím se francouzkosti auta. --/

      0 0
      • roman 3D  

        Pažouta ropu pouze ve dvoulitru a když 1,6 hdi tak osmiventil kterej se dělal nékde od konce r. 2011, starší 16 ventil nebrat

        0 0
        • MirosPikos  

          Čistě teoreticky Toyota ProAce a alternativy od PSA s 2.0 HDi by mohly být ok?

          0 0
          • embi  

            Citronej SpaceTourer / Jumpy, Peguot Exper / Traveller, Toyota ProAce jsou stejny auta…

            0 0
            • kralikovo  

              Ale cca za dvoj až trojnásobek..

              0 0
            • MirosPikos  

              Však já vím, píšu alternativy od PSA. Liší se to jen maskou. Ptam se na motor, jestli je ok, nebo už taky trpí ekofašismem.

              0 0
          • mikub  

            2.0 HDi v PSA a 2.0TDCi v Galaxy jsou kupodivu úplně stejný motory…

            0 0
    • mr.garisson  

      Sharan?

      0 0
      • roman 3D  

        jedno z nejporuchovějších aut

        0 0
        • mr.garisson  

          Jasný, starší generace 2009 je peklo, ale novější modely generace 2011 už vycházejí jako průměr a dají se koupit za rozumnou cenu ve slušné výbavě.

          0 0
    • Kacko  

      Golf combi. Obecně v lepší výbavě jak octa, zadní víceprvková náprava, kufr se dá zarovnat s tím, že pod deskou vznikne úložný prostor..

      Za 250 se dá sehnat highline verze i s masážní sedačkou u řidiče, což se po švihu hodí. Spát se v něm dá v pohodě.

      0 0
      • tomfree  

        Mám tu masážní sedačku,protože vyhřívané sedadla šly jen s těmi „anatomickými“ sedadly a jsem rád,že je to jako auto do města,jet s tím někam dále,kupuji jiné sedačky.

        0 0
    • adam320  

      Rovina pro 190cm cloveka je dost velkej orisek, sam mam 193 takze chapu co myslis. Nejlepsi je mit dodavku na vylety a pak jedno levny auto na cesty po nakupech a do prace. Ale za mne pokud velky kombi do 200tis tak MB W211 320cdi nebo 270cdi v kombiku. Za ty penize fakt nejvetsi a zaroven pohodlny auto se spotrebou okolo 6ti litru ropy a moznosti sehnat to s pohonem vsech kol

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.