Výběr kola: Giant Trance X3 x Canyon Nerve XC7 x Radon Stage 7 x Ghost AMR 5900 x Trek Fuel EX7

27 nepřečtených
  • zaxxx

    Zdravim, prosim Vas o nazor a rady, zkusenosti a proste pomoc s vyberem mojeho budouciho bajku. Do ted jsem jezdil jen na HT s nechodici Sountour vidlici a komp. Alivio/Acera, takze jakekoliv kolo v tyto kategorii bude pro me bomba. Na fullu jsem nikdy nejel takze rozdily v systemech nepoznam atd. Jsem z Vysociny, tudiz terenu je tu dostatek, ale ke vsemu se clovek musi dostat, takze myslim ze zdvih okolo 120 mm je optimalni pro presuny po stezkach, lesnich cestach a nasledne i do terenu. Tito kandidati se mi z mnozstvi kol proste libi! Kolo se mi musi i libit, ne jen byt za super cenu a perfektne osazene… tudiz nedoporucujte Polygon ani Haibike – ty kola se mi proste nelibi! Pripadne pokud navrhnete i jine kolo … RB IQ nechci, Stumpjumper by se mi libil, ale myslim ze to uz je na me moc tezkotonazni :)

    Merim 185 cm, vaha okolo 79 kg … jake velikosti u vybranych kol?

    Canyon http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

    Canyon se mi zda jako optimalni za tu cenu … snad jen kola nevynikaji tuhosti, ale to jsou jen dojmy z recenze co jsem precetl

    Radon

    http://www.bike-discount.de/…age-7–0.html?…

    Ghost

    http://www.ghost-bikes.cz/…mr-5900–2012 … u Ghostu doufam, ze pokud by padla volba na nej, bude nejake slevneni, kolo chci kupovat v srpnu/zari

    Trek

    http://kursport.cz/…l-ex-7–2011/ … pro me velka neznama … jake to je kolo?

    Giant se mi libi, tahleta verze barevne! Vim ze se da sehnat za lepsi penize a super osazena verze 2011, ale ta se mi proste vubec nelibi…srazi tento bike pouze Float R tlumic a nemuze se s ostatnima rovnat? Ci to Maestro vynahradi?

    http://www.giant-bicycles.com/…/9578/50432/

    Do kola nechci dale investovat, proste tak jak je, bude jezdit (myslim vymena komponentu za jine:) , kde jsou v jakem kole nedostatky a ktere je asi nej? Diky za nazory

    Anketa: Co by jste koupili?

    7x
    17%
    5x
    12%
    22x
    52%
    0 0
    • zaxxx  

      je ten Radon o dost lepsi jak Canyon? tyhle dva jsou asi zhavi favoriti … objednavka v zari, na bike-discount byli vloni radony pekne slevnene, nevite tak od kdy zacinaji slevy? ale aby zase byli velikosti

      0 0
    • chang  

      Ahoj, jezdím loňský anhtem x4 a s maestrem jsem maximálně spokojenej. Za mě tedy doporučuji Trance a to loňskou x4, která je na tom s výbavou i vzhledem hodně podobně jako letošní x3. Viz: http://atombike.cz/…-p-2170.html. A za ušetřené peníze můžeš například koupit ten lepší tlumič. S ostatními nemám žádné zkušenosti.

      0 0
      • mr.antik  

        každopádně to „R“ ten chod dost zabíjí, pokud to má být pěkně citlivé – takže buď nějak nechat poladit a nebo vyměnit.

        0 0
    • gargamel  

      Já se uklikl. Z tvojeho výběru bych volil asi toho canyona, nebo treka ex vyšší řady (s dvoukomorovým tlumičem).

      0 0
    • Azmir  

      Moc něchápu, proč se ptáš ny výběr kola v květnu, když chceš kolo kupovat až v září, to můžou být za tuhle cenu třeba i vyšší modely nebo naopak nemusí být velikosti, takže aby ses ted nerozhodnul zbytečně pro něco co pak nebude, jinak radon je lépe vybaven jak ten canyon.

      0 0
      • zaxxx  

        no ja jsem do zari v zahranici takze po navratu do CR si chci konecne poridit poradnyho bika a casu tu mam dost tak resim veci uz ted no, aspon dopredu si rozmyslet predstavu co chci … hodne lidi hlasuje pro Trance i presto ze ma jen Float R tlumic … to se i s timto tlumicem Maestro vyrovna ostatnim?

        0 0
        • Azmir  

          Ti co hlasujou pro trance, tak tak dělají jenom podle rámu a systému a ostatní berou jako že se vymění a berou to jako psotřebák, já bych to třeba takhle mít nemohl a raději bych vzal kolo kde je pořádná výbava i tlumič, za cenu toho že nebudu mít daný systém, který stejně každému může vyhovovat jinak.

          0 0
    • scret  

      rozhodne nekupuj Gianta s Rkovym tlumicem, zbytecne se clovek okrade o dobrou funkci Maestra… Takze kdyz uz, tak vymenit tlumak alespon za RP2…

      0 0
    • korki  

      A kde se dá sehnat loňského Trance za dobrou cenu?

      0 0
    • AleZ80  

      Nebude lepší koupit Stage 6 na SRAMu a dát na něj třeba XT kliky ?

      0 0
      • zaxxx  

        a co ten SID misto vidle od Foxu? s foxem bych to nazyval trail bike, s tim SIDem to je spis xc zavodak nebo se pletu ???

        0 0
        • Azmir  

          Já bych to nazval pohodovým XC kolem, rozhodně ne trailbaikem, teda aspoň já si pod tím představím trošku něco jiného.

          0 0
          • DaSnail  

            a čo také si vy predstavujete pod trailbikem?

            0 0
            • zaxxx  

              no ja pohodovy XC :) ten SID me tam proste nesedi, ale treba je to jen moje predstava ze SID patri na zavodaky

              0 0
            • Azmir  

              Třeba něco takového

              0 0
              • ClAyD  

                Tak to je pro mě už AMko…

                0 0
                • Azmir  

                  Nevím jak ty ty, ale pod pojmem trailové kolo si představím právě to AMko, kolo na pohodu na žádné chrcení do drsnějšího terénu, sem tam nějaký skočík, prostě kolo na lehké vyblbnutí.

                  0 0
              • DaSnail  

                // tak toto je pravý Allmontain!//

                ;o)

                0 0
        • QwertyN73  

          Tak tuhle kategorizaci ti určuje spíš geometrie rámu, kterou bych z vlastní zkušenosti označil u stage spíš za hravější (trail bike), rozhodně ne xc závoďák. Sida bych se nebál, je to skoro to nejlepší co za ty peníze můžeš dostat. Největší výhodou Sida je servis, který ti udělají v každém servisu za pár stovek a nemusíš ho posílat za nekřesťanský peníze ke Švecovi.

          Pokud bys to kupoval na podzim, počítej u Radonů 200–300E slevu. Já loni kupoval stage ve výbavě podobný stage 6 za 1200E. Za tyhle peníze bych moc neváhal. U Canyonu mají taky slevy, ale v téhle kategorii je to většinou do 100E a navíc jsou normální velikosti do 2 dnů fuč.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.