• Hojan

    Zdravím,

    už dlouho hledám pevné MTB, ale pořád nevím, pro jaké se rozhodnout. Hledám něco, co mi nějakou dobu vydrží, převody nejlépe 2×11/10 a kliky se zuby s těžšími převody. Za tu cenu co nejlepší vzduchovka, kvalitní hydrauliky a dobrou geometrii. Měřím 195 cm. Nejlépe kolo červené nebo neutrální barvy – černá, bílá.. A taky lepší nějakou ověřenější značku mimo Poláků, Kross ne.

    Děkuji všem za pomoc :)

    0 0
    • adam1  

      https://www.canyon.com/….0/2033.html

      Tady máš Němce :)),co máš proti Polákům ?vždyť jsme jedna velká rodina:)

      V červené i černé v xl je skladem do týdne jezdíš.

      0 0
    • plysovykozisek  

      Proč zakládáš další téma o tom samém?

      0 0
      • Hojan  

        Nechtěl jsem rozhodně spamovat, akorát jsem se trochu zamotal do toho všeho a po několika týdnech jsem už celkem zoufalý. Toto vlákno nechávám jako poslední, kde to chci vyřešit. Děkuji za pochopení.

        0 0
    • Jaarque  

      Čím víc vláken, tím víc Adidas? Prosím, nějak to sjednoť a smaž…

      0 0
      • Hojan  

        Nechtěl jsem rozhodně spamovat, akorát jsem se trochu zamotal do toho všeho a po několika týdnech jsem už celkem zoufalý. Toto vlákno nechávám jako poslední, kde to chci vyřešit. Děkuji za pochopení.

        0 0
      • Hojan  

        Už jsem to vysvětlil i v předešlé diskuzi.

        Vy v hlavě nemáte něco za ty peníze, co byste mohl poradit? Byl bych moc rád.

        0 0
    • Tom-T45  

      A proč Kross ne?

      0 0
      • Hojan  

        Dnes jsme se bavil se známým, co dělá servis a chodí mu tam v největším množství na opravu hlavně kola Kross, pořád nějaké problémy… Po dlouholeté zkušenosti mi to nedoporučil, tak se snažím najít něco jiného.

        0 0
        • novas752  

          No zrovna Kross…

          Problémy s konkrétní značkou = problémy s rámem a specifickýma komponentama, většina komponentů (vidlice, řazení, brzdy atd.) ale pochází od jiných výrobců a jsou na všech kolech podobné.

          No a zrovna Krosa co se týče rámů – jako jedna z mála značek dělaj rámy v Evropě, většina výrobců si nechá vařit rámy v Asii, hlavně na Taiwanu. Taky maj jedinou velkou fabriku na karbon v Evropě, zbytek opět pocháí z Asie.

          Ale zrovna tak si můžeš vyřadit ten Cannondale, Traily jsou dost těžký, rámy křivý a často v nich vrže.

          0 0
        • Tom-T45  

          Souhlas se vším co psal novas, i když jestli je pravda o tom Cannondale, tak to asi obrečím :-(

          To že do nějakého servisu chodí lidi s Krossy, může mít víc příčin. Např. poblíž je šikovný prodejce, který Krossy prodává, tudíž hodně lidí má značku Kross a tudíž hodně lidí chodí s Krossy do servisu. Případně to může být kombinované s tím, že Kross dělá i levná kola a tam už může být s kvalitou opravdu problém. To by se ale podle mě rozhodně nemělo týkat cenové úrovně, ve které se pohybuješ, tam bych už problémy nečekal. Kola této kategorie jsou prostě primitivní skládačky z navzájem kompatibilních dílů výrobců komponent (Shimano, Sram, RockShox, Suntour, Fox,…) které výrobci kol nějak namixují na své výrobky. A samozřejmě, čím je značka „prestižnější“, tím víc si může dovolit říct peněz za určitou úroveň osazení, takže výbavou srovnatelné kolo Specialized bude určitě dražší, než např. Kellys, nebo CTM. Jak jsem Ti psal v minulém vlákně to kolo cos postoval mi přišlo jako velmi vyváženě osazené a bez nějakých slabin, které se objevovaly u navrhovaných alternativ – např. horší brzdy nebo úzké ráfky. Pokud sis ho vyzkoušel, seděla Ti velikost, líbí se Ti, tak bych se ho nebál, záruku máš 2 roky, takže pokud by se nějaké problémy projevily, bude to řešit prodejce. Jestli se toho ale přesto bojíš a za podobné peníze si raději koupíš Kellys nebo Canyon, tak taky určitě neuděláš chybu.

          0 0
    • Hojan  

      Líbí se mi celkem Kellys, ale bojím se, že se 195 cm na tom Lku budu mít sedlo skoro na max, což není úplně dobré. Nemáte s tou velikostí někdo zkušenost?

      0 0
      • Tom-T45  

        No vidíš, já třeba vnímám Kellys, byť jsou to bratři Slováci, jako méně prestižní značku než Kross :-)

        0 0
        • novas752  

          Kellys má vlastní vývoj rámů a kola většinou slušmě osazený, Kross jakbysmet.

          0 0
          • Tom-T45  

            Jsou ale věci, které Kellys nemá :-)

            0 0
            • Hojan  

              Chápu, každý má blíže k něčemu jinému. To chápu, ale já místo řešení vnímání značek bych byl už konečně rád za nějaký kolo. Co to Kellys ohledně velikosti? Myslíte, že je to v pohodě nebo s tím nemáte zkušenosti?

              0 0
              • Tom-T45  

                Když mohl být Kross dobrý pro Jolandu Neff, nebo teď pro Ondru Cinka, tak musí být dobrý i pro Hojana ;-) S Kelyšem zkušenost nemám (ostatně ani s Krossem ne) ohledně velikosti se Ti netroufám radit.

                0 0
                • puka  

                  Určitě vlastní pouze přelakovanou meridu či taiwance. V Polsku se rám ani neohřál.

                  0 0
            • husokachna  

              Jolanda dobrý, ale to sem nepatří. Mělo by se to vlákno ukončit a založit úplně nový ;-)…

              0 0
            • scota  

              Akorát, že Jolanda již jezdí za Trek ;-)

              0 0
              • Tom-T45  

                Jasně, ale tím se snad neanulují její úspěchy, které dosáhla v Krossu.

                0 0
    • Hojan  

      Hele a co toto?

      https://www.scott-sports.com/…tt-scale-970?…

      Má to pevné osy?

      0 0
      • Tom-T45  

        Nemá, rychloupínák je i vepředu, což bych už dnes považoval za trestný čin. Navíc základní brzdy, horší vidle, 2×10 místo 2×11 nejlehčí převod (26/34) nesmyslně těžký, atd…, jak jsem Ti psal výše, pokud chceš mít značkové kolo, musíš si připlatit. Jezdit se na tom ale samozřejmě lze.

        0 0
    • Tom-T45  

      Teď jsem si rozklikl vlákna, která jsi založil a Ty v tom teda pěkně plaveš :-)

      0 0
      • puka  

        Je to jen kolo. Nechá si poradit nejlepší stroj a zbytek si doladí až tomu bude víc rozumět. Neřešit, jezdit!

        0 0
    • Pikaču  

      Kolo červené, ověřená česká značka (Made in CZ), kolo co vydrží, pro vel. 195cm, pevné osy.

      0 0
    • plysovykozisek  

      No jo, ale čím víc založíš diskuzí, tím víc se do toho zamotáš. Stačilo prohledat historii diskuzí a nemusels svoje témata ani zakládat.

      0 0
    • Hojan  

      Ještě jsem našel toto, tak budu rád za Váš názor. Zase nepoznám, jestli má nějakou pevnou osu, můžete mi někdo prosím poradit, jestli to lze ze specifikací kola vyčíst? Děkuji

      https://superiorbikes.eu/…ite-team-red

      0 0
      • Tom-T45  

        Bohužel zase ne. Dražší model XP 939 už má obě.

        Rychloupínák bude v popisu rámu, vidlice nebo nábojů označen jako QR (quick release)

        Pevné osy jsou značené průměrem a délkou, vpředu 15×100 (110) mm, vzadu 12×142 mm.

        Pokud nic z toho není v popisu kola zmíněno, tak je to bude mít na 99% rychloupínáky, protože pevné osy se berou jako něco lepšího a tím se každý výrobce rád pochlubí.

        0 0
    • Jano86  

      Ja som si kúpil scott scale 990 a som maximálne spokojný dokonca aj po asfalte to ide pekne… Stalo ma 24000tisic… Som spokojný max

      0 0
    • ladik99  

      Za tyhle prachy nic líp vybavenýho neseženeš

      https://www.newbike.cz/…-2019/d12853

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.