• Ala4

    Zaujalo mě toto kolo nemám zkušenost se značkou Amulet.

    Před tím jsem měla Author Pegas ASL 16" 27,5 kol.

    Měřím 158cm.

    Máte zkušenosti nebo poradí s výběrem?

    Kolo nejlépe do 15 000kč.

    1 0
    • Gwaihir  

      V téhle cenové jsou ty kola slabší. Jaká bude typická cesta a kolik tak najezdis za rok?

      0 0
    • Alojs01  

      V cene do 15tis bude nejdulezitejsi, aby se ti kolo libilo, pripadne rozdily v komponentech budou, bez urazky, pod tvoje rozlisovaci schopnosti. :-)

      Kdyz te to chytne, tak si za rok koupis uz kvalitnejsi.

      A se 158cm bych na 29" zapomnel. Zustan u 27,5.

      0 0
      • Tomas_82  

        Momentálně bych si troufl říct, že i do 15tis. se ve výprodeji nechá koupit slušné kolo.

        0 0
        • Alojs01  

          To nerozporuju, ale na 1000km rocne ten rozdil nepozna.

          Pripadna lepsi vidlice bude vykoupena mene kvalitnimi plasti nafoukanymi pro „jistotu“ na vyssi tlak, zadny traily asi drtit nebude a s hydr. Tektrama zabrzdi stejne dobre jako se zakladnima shimanama. Jediny rozdil k zamysleni bude jedno nebo dvouprevodnik.

          0 0
          • Tomas_82  

            Ono 1000km/rok není zas tak málo… S těma Tectrama bývá časem dost starostí, zatímco Shimano jsou spolehlivé a pláště určitě nebudou méně kvalitní, je to prašť jak uhoď -drát a základní směs.

            0 0
            • puka  

              S tectrama jsou jen dva problémy: nekvalitní destičky a nekvalitní kotouče. Ale hádám, že ani jedno se u nového kola řešit nechce

              0 0
              • Esi  

                Tektra jsou na použití silnice a terén s rodinou úplně v pohodě, mám je na krosovem kole už jsem na něm teda léta nejel, ale najezdil jsem na něm tak 20 000km a kotouče jsou původní, nikdy nebylo potřeba brzdy odvzdušnit asi 3× jsem měnil destičky. Nejsou to žádné kotvy ale i v Krkonoších po zpevněných cestách s nima nebyl nikdy žádný problém.

                1 0
    • Tomas_82  

      Amulet je Česká značka. Konkrétně tohle kolo je za těch 13300Kč slušná nabídka – vzduchová vidlice a 1×12 se za tyhle peníze nevidí – ale zase to ber s rezervou, Aerial je sice vzduch, ale funkcí i váhou je to opravdu základ. Řazení Deore je sice ok, ale kazeta v tom může dělat problémy… Takže jestli má cenu tvého stávajícího Authora měnit je otázka…

      0 0
      • Kouba_2005  

        Problem s uvolnujicimi se nyty u Deore kazet byl u 11s, mylis se.

        0 0
        • Tomas_82  

          Jenže tady není použitá kazeta Deore, ale SUNSHINE 11–50 a u té jsem se už několikrát setkal s problémy s řazením.

          0 0
    • Baf13  

      https://www.amuletbikes.cz/…tt-amulet--m

      Pokud se ti líbí, tak bych se toho vůbec nebál, za těch 14k těžko seženeš něco lepšího. Jen to chce určitě vyzkoušet, jak se na těch 29" budeš cítit.

      2 0
    • adam1  

      Za 14k ho v klidu vem ,na to co popisuješ tě přežije a poslouží dobře .15”

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.