Výběr full RB Bandit 290 vs. Author A-Ray 29

22 nepřečtených
  • Tom-T45

    Už pár let přemýšlím nad tím, že bych si mohl taky jednou dopřát fulla. Letos na mě padl nějaký podzimní splín a tak jsem si řekl, nač čekat a půjdu to toho :-)

    Co chci:

    Především více pohodlí a méně nakopávání zadku při ježdění po polňačkách a lesních cestách. Nějaké drsné sjezdy nebo výlety do Alp neplánuji, párkrát do roka se možná dostanu na traily typu Jedovnice a párkrát do roka na výlet do Jeseníků, takže preferuji spíše XC, Chci 2×11.

    Do užšího výběru se mi dostali tito kandidáti:

    Author A-Ray 29 2018, cena lehce přes 40: http://cz.author.eu/…8-ua42900502

    + vyvážené osazení

    + „moderní“ boost rám i vidle – pokud budu chtít za pár let koupit nové záplety předpokládám, že budu mít větší výběr

    + dobrá kola s ráfkem 30 mm

    + nižší hmotnost než RB

    + subjektivně se mi líbí

    + nemusel bych čekat, bylo by hned

    – horší vidle než RB

    – zdvihy „jen“ 100 mm

    RB BANDIT 290 / SET TEAM+ cena taky lehce přes 40, resp. kam bych se dostal při ladění komponentů: https://www.rb-bike.cz/…0-team-plus/

    + větší zdvihy 120 mm

    + vidle Reba, bohužel v bílé barvě

    + možnost vybrat si barvu kola

    – horší kola než Author

    – větší hmotnost

    – doba dodání, na webu píšou 2 týdny, otázka kolik by to bylo doopravdy…

    Co si o tom myslíte?

    0 0
    • Martin  

      Author je „futureproof“ bo boost. Záleží, na jak dlouho dopředu kolo plánuješ. Já šel do Bandity, protože ta cena je prostě neodolatelná :) a boost mě neláká. A je to RB :) a je mi jedno, že proti HT přiberu asi 2 kila.

      Rámovou sadu jsem objednal před 5 týdny a dnes expedovali. Takže záleží, jestli mají navařeno a jen budou lakovat a stavět a nebo se bude i vařit. To chce zeptat se.

      0 0
      • mkzvk  

        bandity jsou svařené, doprodávají se skladové kusy. nové se již vařit nebudou. takže je to o hlavně o tom jak se Tvůj výběr barvy „potká“ s lakovnou.

        s kámošem jsem objednali 2× 675 22.9. a 21.10. jsem vyzvedával..

        0 0
        • Martin  

          Hlavně aby mě potal v práci šofér PPL :)

          Noví banditi už teda nebudou a pojede se jen modernější řada? Asi jo, analogicky s RX…

          0 0
          • Tom-T45  

            Aha, takže pokud bych to nestihl teď, tak se můžu těšit někdy v průběhu roku 2021? :-)

            Objednal jsem si přes jejich webový formulář v Jezdkovicích zkušební jízdu na pátek mezi 16.00 a 18.00. Teprve pak jsem si všiml, že mají otvíračku od 8.30 do 15.00, tak uvidím jestli se ozvou, i to by mohlo něco naznačit :-)

            0 0
            • Tom-T45  

              Tak dneska dopoledne telefonát z Jezdkovic, že v pátek do 18.00 už na mě nikdo fakt čekat nebude. Na můj návrh, aby mi to kolo teda nechali opřený o vrata, že ho tam pak vrátím chlap reagoval, že to není problém, že když mu dneska přistane na účtu 50 tisíc, tak to kolo o ty vrata klidně opře :-)

              Nakonec jsme se domluvili na 7.30 ráno, hoďku pojezdím a pak hurá do práce. Není lepší způsob, jak začít den:-)

              0 0
          • mkzvk  

            ano modely Bandtir končí, bude jejich 29" nástupce se třemi variantami zdvihů.. RX netuším :):)

            0 0
      • Tom-T45  

        Kolo bude asi na dlouho. Cena je hodně dobrá, jak rámu, tak sestavených kol. Zatím tíhnu spíš k Arturovi, ale není to definitivní. Asi tam zítra zavolám, jak to vypadá…

        0 0
    • Cemik  

      Na to co píšeš by ti 100mm zdvihu mohlo stačit.

      0 0
    • Tom-T45  

      Dnešní ranní testovačka v Jezdkovicích.

      0 0
      • Martin  

        Názory? Zážitky? Pocity?

        Já zatím slintám nad rámem u krabice :)

        0 0
        • Tom-T45  

          No upřímně, docela zklamání. Prdel jsem měl sice jak v bavlnce, ať jsem přejel cokoli, tak jen měkké zhoupnutí a ani náznak nakopnutí, vidle byla o poznání tvrdší. Ale:

          • zadní stavba mi přišla strašně měkká, když jsem zatlačil ze strany do středu, tak jsem cítil jak se to prohýbá
          • strašně krátký a vysoký posed. Představec 80 mm otočený nahoru, sedlovka bez offsetu, když jsem si na to sedl, tak jsem měl pocit, že i na hajzlu jsem víc v předklonu. To by se samozřejmě dalo nějak poladit.
          • do výjezdů se tomu nechtělo, strašně se to houpalo. Vyšlapal jsem nakonec všechno, ale nic co by člověk vyhledával. Ať byl tlumič zamknutý nebo odemknutý, choval se pořád stejně.
          • celý mi to přišlo takový vysoký, těžký, neforemný a nestabilní. Pokud jsem to pustil rovně z kopce dolů tak to pobralo všechno, ale jakmile jsem se snažil trochu řídit, tak mi připadalo, že jedu na kravským lejně.
          • váha přes 14,5 kg s pedály, ale s tím jsem počítal

          Abych to uvedl do souvislostí, jednalo se o testovací kolo, to znamená, že toho asi mělo hodně za sebou. Jak jsem pochopil, tak si ho lidi půjčují i na víkendy, takže asi dostávalo pěknou sodu. Měkkou zadní stavbu si částečně vysvětluji vykvedlanými ložisky. Kolo mělo ráfky široké 23 mm, což s 2,25 palcovými plášti a 115 kg jezdcem nebyla úplně ideální kombinace. Dostal jsem je sice nafouknuté na beton, ale když je upustil na nějaký rozumný tlak, tak se neskutečně žvýkaly. S širšími ráfky by to bylo mnohem lepší. Tlumič to měl evidentně za sebou, rozdíl mezi zamknutým/otevřeným a propedal jsem nezaregistroval.

          Myslím, že pokud by to kolo bylo nové, s funkčním tlumičem a nějakými širšími ráfky, tak bych to bylo o něčem jiném. Dokázal bych si ho představit jako kolo na volnočasové pohodové kochací ježdění s pocitem, že sedím v křesle v obýváku.

          Odpoledne jsem si ještě v Olomouci vyzkoušel Artura a i když jsem měl o číslo menší velikost, tak jsem se na něm cítil mnohem líp, takže je rozhodnuto :-)

          0 0
        • Tom-T45  

          Mimochodem, jakou sis objednal velikost?

          0 0
          • Martin  

            XL, mám 190 cm

            Dokázal bych si ho představit jako kolo na volnočasové pohodové kochací ježdění s pocitem, že sedím v křesle v obýváku. jo, to přesně od Bandity očekávám :)

            0 0
            • Tom-T45  

              Tak to je vše v pořádku. Taky mám 190 a taky jsem zkoušel XL :-)

              0 0
      • Cavendish  

        Krásná barva. Vypadá to skvěle!

        0 0
        • Tom-T45  

          Krásná barva ?? Jsem si říkal, že testovačky lakujou na fosforovou, aby je nikdo neukrad :-D

          0 0
      • Metrick  

        Barevná kombinace fakt super, toto je asi první b290, který nevypadá jak nabouraný do zdi :o)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.