Výběr „chytrých hodinek“ (sporttesteru)

131 nepřečtených
 • Petr18

  Vybírám chytré hodinky (sporttester) a měl bych na ně následující požadavky :

  Propojitelné s Android telefonem

  Kvalitní a přesný záznam GPS s možným exportem na Stravu

  Možnost připojení hrudního pásu přes Bluetooth nebo ANT+

  Kvalitní monitoring spánku (i během dne např. po noční)

  Notifikace SMS , oznámení volání , email (Facebook atd. mě nezajímá)

  Možnost použití pro přijetí a uskutečnění hovoru (tz. reproduktor + mikrofón)

  Barometr

  Voděodolnost i na plavání

  Dlouhá výdrž baterie

  Použití na kolo, běh, turistiku a plavání

  Existuje něco, co by splňovalo mé požadavky ?

  • 1001100010001­11101  

   Fenix 3 a vejs. Vláken miliarda.

   Až na to komunikaci teda…

  • Pajasob  

   Já nevim, podle mě je nejlepší, když se podíváš na stránky různých výrobců (nejspíš asi Garmin, protože ten má různé vymoženosti, které s tréninkem ani moc nesouvisí – právě dle tvých požadavků) a vybereš, co bude pro tebe nejlepší :-). Ani nevíme, kolik peněz chceš investovat :-).

   • 2ndrate  

    v podstatě jsou tři možnosti – garmin, suunto a polar

    zajdi si někam kde mají všechny 3 a rozumí tomu, každý má něco

  • Rychlej turista  

   Je toho moc, tak použij filtr, který ti nabídku značně zredukuje :-)

   1. Dlouhá výdrž baterie
   2. Barometr
   • Pajasob  

    Třeba Polar Vantage V má dlouhou výdrž baterie 40h tréninku, ale volat s nima nejde.

    • Rychlej turista  

     No, tak ještě je třeba definovat, co je to dlouhá výdrž baterie. Třeba pro mně jsou to minimálně měsíce, spíše roky :-)

     • pavelmisar  

      Roky nevydržela ani Nokia 3310 :D

      • Rychlej turista  

       Staré Polary s baterkou CR 2354 jo. Ale to ty nemůžeš pamatovat :-)

       • pavelmisar  

        To jsem ještě nebyl ani v plánu :D :D

       • Tomcat  

        jenomže taky uměl kulové, zobrazoval „polovinu“ atd… asi jako lidi kterým vydrželo tolik Deore DX

        • Rychlej turista  

         Polovinu čeho zobrazoval? Polar 710i uměl vše, co jsem kdy potřeboval. A byl to v té době snad první měřák, co uměl záznam delší, než jen pár hodin. Do té doby mi všichni říkali, že nic takového není a nebude, protože je to zbytečné. A já dlouhý záznam opravdu potřeboval, proto jsem jím byl doslova nadšen :-)

       • Pajasob  

        Na CR 2354 mám CS500+. Super computer, ale Polar ho zrakvil koncem personaltraineru… Mně baterka vydržela rok při používání Datalinku.

     • plzakj  

      A zbytek si koupi fenixe :-)

  • BLACK1E  

   Dlouhá výdrž baterie a GPS záznam je dobrej oxymoron.

   Já začínal s podobnými požadavky. Když jsem zjistil, že by to stálo mrdu a furt by to neumělo všechno, tak jsem skončil u záznamu stravy na telefonu, který mám v kapse a k tomu hodinky za pár stovek na řídtíka na tepák.

   Pro kvalitní záznam a vyhodnocení tréninku stačí Fénix, což je stejne deset litrů. Na takový ty vyfikundace si tipuju mobil + chytrý hodinky a patnáct aplikací. Jinak jsem sám zvědavej, jestli někdo doporučí něco, co by tvý požadavky splnilo.

   • Delkim  

    Manželka chtěla nějaké chytré hodinky na sport a aby vypadaly i trochu elegantně. Koupil jsem jí loni nějaké bílé Fenixy. Ze začátku nadšení…

    Pak jsme po půl roce byli v Alze a viděla tam Samsung Galaxy Watch… A vzhledem k tomu, že zase tolik nesportuje a neocení lepší záznam tréninku atd… skrz Garmin, tak už ty svoje Fenixy tolik ráda nemá :)))

    Kdybych kupoval znovu chytré hodinky, tak teď koupím ty Samsungy. Umí i přijmout hovor, atd…

    • roman II  

     galaxy watch nejsou zdejšími pravověrci zrovna oblíbené:-), já jsem teda s nima spokojenej

     • Kaire  

      Oblibené nejsou k ničemu napomáhající narážky. :-) Galaxy watch jsou za mě dobrý produkt. Mají dobré vychytávky, pěkné zpracování a plné funkcí. Nesmysl je tvrdit, že je to sporttester. Každý kdo sportuje opravdu aktivně nebo to bere vážněji zvolí jinou alternativu, nemusí to být pouze Garmin.

      Fenix / Galaxy watch jsou možná vzhledem podobná, jinak ale uplně jiná zařízení. Člověk by měl vědět co chce a co očekává.

    • TeryPV  

     Akorát u samsungů je třeba mít nabíječku stále po ruce.

     • roman II  

      jednou za tři dny galaxy watch nabíjím, to je ale pakárna :-)

      • plzakj  

       A kolik je v tom hodin aktivity s GPS a BT?

       • roman II  

        bt trvale, gps jak kdy potřebuju

        • Kaire  

         Nemyslím to špatně, ale zajímalo by mě opravdu to číslo.

         Chodím běhat každý den min. na 1h a pak 30min. plavání. V létě chodím vždy 1h běh + 1h plavání venku (s GPS) nebo kolo 2–5h + plavání venku, občas nějaké to cvičení, tenis, benďas apod. Tak kolik by reálně vydrželi v mém režimu.

         • BB  

          tak já měl jeden den 3 hodiny cyklistika, jeden den 2 hodiny cyklistika a jeden den hodina chůze. Mimo aktivity mám vypnutou GPS a měření srdečního tepů. BT na propojení s mobilem zapnuto stále. Ciferník zapínám gestem a pak svítí 15 s. Po těchto 3 dnech ještě zbývalo 30 procent, takže by to ještě den vydrželo. Porovnávám oproti Samsung gear s3 frontier a je to určitě pokrok.

          • Kaire  

           Díky, to je na smart watch dobrá výdrž… porovnávat to se sporttester je jako porovnávat jabka a hrušky, můj subjektivní názor. Osobně by mi víc vadilo to, že display zapínáš gestem.

          • Luke96  

           Co v noci? Sundaváš? Zapínáš, úsporný režim, nebo Letadlo?

           Mě se zdá, že na takovou výdrž se dostanu stěží, S tím co jsi popsal bych to viděl tak na 2,5 dne. Ale zatím jsem ve fázi testování. Takže je vybíjím asi o něco víc.

           Vlastně jsem si teď uvědomil, že včera jsem měl puštěný ciferník stále. Udělal jsem si jeden extra úsporný, pouze čas, datum, kroky.

           Dneska jsem zjistil zajímavou věc, Když pustím aktivitu venku, tak GPS to bere primárně z mobilu, až když ji na mobilu vypnu tak ji převezmou hodinky (Endomondo).

           Jinak GPS hodinek vypadá solidně, Měření tepu vypadá taky dobře, dokonce i při posilování.

           • BB  

            Jo, na noc je sundavám, takže baterka mě moc nemusí zajímat, mohl bych je dávat do kolébky a nabíjet. GPS funguje jak říkáš, což je fajn, měření tepu je zatím nejlepší, co jsem na zápěstích měl. Už se těším na test v bazénu.

          • Luke96  

           Tak s tou spotřebou to opravdu nevypadá špatně. Momentálně jsem od posledního nabití 2 dny a 19 hodin. Zaznamenáno 30 minut cvičení (bez GPS) a 1 hodina 15 minut na kole s GPS (hodinky samotné, nebraly polohu z telefonu), na spaní je přepínám do režimu letadlo. A zbývá 49%. Takže při mém běžném používání by měly dát 4 dny.

           Poprvé na kole.

           Záznam GPS krásně sedí na cestách, neskáče kolem, občas trochu v lese. Akorát to proměřilo asi kilometr na 20km (endomondo) oproti kontrolnímu mobilu, který jel zároveň záznam do sporttrackeru. Otázka je, které zařízení je přesnější. Tachometr naměřil ještě o něco víc. V záznamu taky trochu lítá okamžitá rychlost, v několika bodech jsem jel údajně stovkou, taky většinou v lese. Ale jinak dobrý. Příště zkusím Stravu.

           Tep měří celkem věrohodně, na to, že je to jen ze zápěstí, tam k žádným nesmyslným výkyvům nedochází.

           • BB  

            moje poslední zkušenost odpovídá, vypadá to, že 4 dny budou standard.

            • Luke96  

             S tím dokážu žít. Bál jsem se, aby to nebyly dny 2.

             Ve specifikacích jsem nenašel, kolik by měly vydržet záznamu GPS. Což je pochopitelné, vzhledem k tomu, že se jedná o chytré hodinky a ne sporttester. Jestli se nepletu, tak za hodinu si vzaly něco kolem 5%, což mi přijde fajn.

             • BB  

              Já to zkoušel, měl jsem pět hodin záznamu na kole a baterka se pohnula pouze v rámci běžného úbytku. Pak jsem zjistil, že pokud jsou hodinky spárovány s mobilem a aplikace v mobilu má přístup k poloze, tak hodinky vůbec GPS neaktivují a polohu berou z mobilu. To mě přijde dobré, protože v mobilu mám zjišťování polohy aktivované stabilně.

      • Luke96  

       Ve specifikacích je 168 hodin. Což je ale v úsporném režimu.

       Doufal jsem v alespoň 5 dní. 3 Budou reálné. Uvidíme, jak hodně mě to bude štvát, po tom, co jsem nabíjel jednou za měsíc.

       • BB  

        pokud hodinky na noc sundaváš, tak tě to štvát nebude, protože je jenom položíš do kolébky. Pokud s nimi i spíš, tak to je blbé, pak na to musíš myslet. Já je dávám na noc do kolíbky a nabíjení neřeším, jsou nabité pořád.

        • Luke96  

         To není moc dobré pro baterku. Možná to řešit nějakým časovačem, který sepne v noci jen pár hodin před tím, než je bude člověk potřebovat. Spím v nich, protože mě budí.

         • BB  

          já četl někde článek o Lion baterkách a tam tvrdili, že baterce to nevadí, že je to pro ni dokonce to nejlepší, když se udržuje průběžně nabitá. Nedokážu to posoudit, jak jsem koupil, tak prodávám.

          • Luke96  

           Ideální je když se drží průběžně nabitá mezi 20 a 80%. Držet ji nabitou delší dobu na 100% jí dobře nedělá.

           • TeryPV  

            Pokud se nemýlím, tak li-on, li-pol nemají rády dlouhodobé podbití pod cca 40% . Dlouhodobé nabití na plnou kapacitu jim nijak neubližuje

         • Karlos14  

          Tohle je podle mě jen teorie. Mobil s lionkou už mám dva roky a dost často ho vybíjím až k 1% ,nebo ho naopak mám celou noc na nabíječce na 100% a celkově baterce dávám celkem zabrat a výdrž je pořád stejná. Jediné co by jí mohlo ublížit je dlouhodobé ponechání ve vybitém stavu na 0%. Jinak bych to vůbec neřešil a nabíjel podle potřeby

          • Luke96  

           Jak myslíš.

          • Ice601  

           Otázkou je, zda je opravdu ta baterie vybita na 0% a nabita na 100%. Co když to výrobce tak nastaví, že když to ukazuje 0% tak že tam opravdu nezbývá ještě 20% a zase naopak – že když hlásí, že je nabita na 100% tak že není v tu chvíli nabita jen na 80% – tak jak to tyto typy baterie mají rády. Jakříká Máňa – ukazatel stavu baterie nemusí být směroplatný…;-)

           • Karlos14  

            Je dost možné, že je tam od výrobce nastavená nějaká rezerva, která má zabránit poškození akumulátoru. Jen jsem chtěl napsat ,že vůbec neřeším jak baterie nabijím a na výdrži se to nijak negativně neprojevilo. A cca po třech letech zařízení stejně většinou měním, takže nějaký pokles neřeším.

            • Luke96  

             Tak bavíme se tu o hodinkách. Doufám, že ty mi vydrží déle, než telefon (Mimochodem jsem dal za ně víc, než jsem ochotný dát za telefon).

             O té rezervě k nule bych možná věřil, v řádech jednotek procent. Ke 100% těžko. Nebo myslíte, že výrobce udělá 4000mAh akumulátor a ořeže ho do specifikací na 2400 (o 20% nahoře a dole)?

             Prostě není dobře dát mobil, nebo cokoliv s Li-ion baterkou večer nabíjet a ráno sundat.

             Můj Ntb mě například upozorní, když je delší dobu na síti nabitý na 100% ať si zapnu režim ochrany. V tom režimu baterii drží nabitou okolo 60%.

             • Karlos14  

              Nevím, já to takhle dělám celý život, že mobil, nebo cokoliv jiného nabíjím přes noc a nezpozoroval jsem nic negativního. Ta baterie má snad v sobě elektroniku, která řídí nabíjení a když se dostane na 100% tak se prostě zastaví. Ale zase jestli máš třeba Fenix 5 tak chápu, že to řešíš. Páč to není nejlevnější zařízení. Ale jak říkám. Já tohle nikdy neřešil a řešit nehodlám. Nejsem otrok baterií a je to pro mě jen spotřebák :)

              Ta rezerva (jestli tam vůbec nějaká je) bude max v řádu jednotek procent.

              • lumyr  

               Tak na druhou stranu je dost bláhový si myslet, že baterka v čemkoliv vydrží dlouho. Ze zkušenosti jsem rád, pokud vydrží 2 roky. Ono i záručních podmínka o baterii najdeš odstavec a vesměs tam je záruka omezena na 6 měsíců.

               • Luke96  

                Už to tady píšu asi posté. Pokud má někdo v záručních podmínkách záruku na baterii 6 měsíců, tak porušuje zákon a plete záruku a životnost.

                • lumyr  

                 Tak ok, věř čemu chceš. Hádat se nebudu. Ale kolik let teda očekáváš, že ti ta baterie v hodinkách vydrží?

                 • Karlos14  

                  Baterie v telefonu vydrží většinou min. 2 roky (u hodinek to bude podobné). Po 3 letech má tak 80% původní kapacity. Pokud se k nim samozřejmě člověk nechoval jako prase. Nevystavoval ji nízkým nebo vysokým teplotám, nenechával dlouho vybitou atd… kvalitní Lion baterie musí vydržet i 5 let

                  • lumyr  

                   Nebudu ti brát ideály. Ntb, možná někdo i mobil používá v ideálních podmínkách, ale nedovedu si to představit u sportovních hodinek. Jako když bude moc zima, nebo teplo, tak je nechám doma, nebo schovám do batohu?? Mobil i hodinky mi nikdy víc jak 2 roky bez zřetelného poklesu nevydržely. Je to věc k používání.

                   • Karlos14  

                    Já si to nemusím představovat. To je praktická zkušenost. Moje hodinky Fenix 3 jsou staré rok a půl a vydrží pořád téměř stejně. To samé můj telefon a i ty starší daly vždy min. 2 roky. Pokud se mi stalo ,že baterie byla po půl roce KO tak to byla výrobní vada. Nebo myslíš, že je normální, že je baterie po roce na vyhození?

                    To vystavování teplotám myslím tak, že je někdo nechá ve 30C přímo na sluníčku (i takový jsou)

                    • lumyr  

                     Vzhledem k tomu, že v předchozí práci jsem měl vzorek 200+ telefonů (většinou samsung) tak mám trochu jinou zkušenost. A jen něco jiného, mít ko baterii a mít kapacitu třeba na 60–70%. A to už u pracovního stoje nechceš.

                     Hele a jak to děláš třeba v létě, když ti na ruku, kde máš hodinky pere sluníčko? To je nemusíš? V zimě, abys na ně viděl, je zase nosíš na oblečení, tj opět přímo vystavené mrazu větru. Ale od toho je přece kupuješ.

                     • Karlos14  

                      Samozřejmě, že hodinky kromě nabíjení nesundávám z ruky. Ale obecně se ví, že není dobré nechávat elektroniku na sluníčku, protože se baterii zkracuje životnost. Když je venku 30C tak na sluníčku je třeba 40 a to pro baterku určitě není dobré. Když to takhle budeš dělat furt tak se jí prostě životnost zkrátí rychleji. Proto, když jsem v létě u vody tak mobil hodím do batohu, nebo ho aspoň nečím přikryju. To samé kdyby si nechával baterku často někde na mrazu, což se v praxi moc nestává.

                      U hodinek tohle až tak neřeším, ale i tak vydrží pořád 14dní s notifikacemi (bez GPS), tedy téměř stejně jak na začátku. A popravdě, kdyby baterie ve Fenixech nevydržela ani 2 roky jaký smysl by mělo je za ty prachy kupovat, když ani Garmin výměnu nedělá?

                      • Luke96  

                       Ještě k tomu nabíjení. Jestli máš hodinky, které nabíjíš jednou za 14 dní, tak jim samozřejmě nic moc neprovedeš, když je necháš v nabíječce přes noc. Tahle debata vznikla, protože jsem reagoval na někoho, kdo to dělá denně, tam už bych si to rozmyslel.

                       • Karlos14  

                        Mobil Lenovo P2 s 5100mah bateríí přes noc nabíjím co 3–4 dny. Občas ho nabiju i přes den. Celkem často nabíjím i krátkodobě třeba z 10% na 40% atd..

                        A jak říkám po roce a půl vydrží pořád hodně. Běžně mám ve statistice i 4dny a 10h aktivní displej, když šetřím.

                        Možná,že tím odpojování z nabíječky hned po nabití tu životnost trochu vylepšíš, ale dle mě to nebude nic markantního.

                        • Karlos14  

                         Tak oprava. Mobil už má dokonce 2 roky :)

                         • Luke96  

                          Znovu opakuji, jsou lidi, co to dělají DENNĚ.

                          Jeden z mnoha:

                          https://wmmania.cz/…ch-zarizeni/

                         • Karlos14  

                          Věřím.. myslím, že většina lidí nabíjí denně a přes noc. Je to nejjednoduší. Večer, když jdu spát mobil hodím na nabíječku a ráno si ho zase vezmu. Koneckonců tak jsou i koncipovány hodinky typu Apple Watch, že vydrží 1 prac. den. Tzn. logicky je budu nabíjet přes noc

                       • 1001100010001­11101  

                        Ty seš zajímavej týpek..... Takže nastavís budíka jednoho na 2:30 to odpojis hodinky, pak další budík na 3:40, to odpojis telefon, pak v půl pátý odpojis iPad, případně třeba ještě manželky věci… Tvl, elektronika nám má pomáhat a ne být jejím otrokem. Tak odejde baterka, koupím novou… Je to otázka pár stovek jednou za 2 roky třeba… To nechá člověk za dvě kafe se zákuskem v centru.

                        • Luke96  

                         A na tohle jsi přišel jak?

                         Někde jsem napsal něco alespoň trochu tomuto podobné?

                         Nabíjím večer, nebo během dne, jak je potřeba. Jen prostě nenechávám zbytečně na nabíječce, to je všechno.

                         • BB  

                          já bych to nabíjení nedramatizoval, v návodu na některé zařízení (telefon, tablet, hodinky, čtečka knih, Garmin, radar, repráky, nevím, které a už to nenajdu), jsem se dočetl, že když dojde k nabití baterie, tak se nabíjení automaticky ukončí a nemůže tudíž dojít k poškození baterky. Tak se tím řídím.

                      • lumyr  

                       Fenixy nabíjim za 2–7 dni, podle aktivit, pokud ti vydrží 14 dni (tolik mi nevydržely nikdy) tak asi úbytek na baterce fakt nepoznáš. To ne právě ten rozdíl,

                       o kterým se bavím. Pokud mi nové vydrží 2–7 dni a po 2 letech 1–4 tak to sakra řeším. Ale pokud se dostanu ze 14 na 10 tak je mi to i po 2 letech jedno.

                       • Karlos14  

                        Píšu 14 dní s notifikacemi – BEZ GPS. Mám teda maximálně úsporný režim. Tzn. permanentně podsvícení off. Vypnutá vteřinová ručička. Vypnutý optický HR. Šahám na ně jen pár krát za den. atd.. Samozřejmě jinak to je pokud jezdím denně na kole. To je potom výdrž logicky úplně někde jinde.

                 • Luke96  

                  Prostě záruka není životnost.

                  Pokud kapacita baterie po roce klesne třeba na 60%, s tím nemá záruka nic společného. To je prostě dáno životností.

                  Ale pokud se po roce a půl baterie nafoukne a telefon se sní třeba restartuje, nebo se nedá nabít, tak je prostě v záruce, ať má má napsáno kdo chce, kde chce a co chce.

                  Když ti to napíšu takhle, tak tomu uvěříš? Jestli ne, tak můžeš zkusit hledat, zkus např. Dtest

                  Ke tvému dotazu bych zhruba souhlasil s Karlosem.

              • Luke96  

               Ano samozřejmě že tam elektronika je, která akumulátor přestane nabíjet. Telefon je pak napájen ze sítě a baterie v podstatě neklesá, nebo pouze velmi minimálně. Nechat mobil nabíjet přes noc, jistě není takové zlo, jako nechat na síti Ntb několik měsíců.

               Ale pokud tohle vím, tak pro mě není problém mobil nabít večer a ráno ho mít nabitý ne na 100, ale na 97%. A jako otrok se necítím. Samozřejmě nejsem magor, aby hlídal nabití a odpojoval při 80 procentech.

               Rozdíl je taky v tom, že v mobilu si baterii snadno vyměním sám, kdežto ve vodotěsných hodinkách by se mi do toho asi nechtělo, kromě toho, že nevím, jak složité je baterii sehnat.

             • lumyr  

              Sw ochrana akumulátoru je běžná věc a divil bych se, kdyby to i ten nejlevnější činskej telefon neměl. A jasně, ochrana na horní hranice je u mobilu nesmysl, ten asi v síti neustále nemáš. Ale dolni hranice je sw ošetřena a to, že ty vidis 1% neznamená 1% aku.

              • Luke96  

               Vyjádřil jsem se nepřesně. Místo „bych možná věřil“ jsem jsem měl napsat „rezervu má“ ve smyslu té ochrany o které píšeš. Reagoval jsem hlavně na těch 20%

      • TeryPV  

       Pro mě ano

  • Trepifajxl  

   tak napřed by se měl člověk rozhodnout, jestli chce chytré hodinky nebo sporttester

  • bezdratova.sprcha  

   Myslim si ze moznost volani z hodinek a dlouha vydrz se naprosto vylucuji.

   Jinak je dobre trochu mirnit ocekavani. Ber to tak, ze hodinky vetsinu udaju jen odhaduji. Napriklad monitoringu spanku pomoci zarizeni na ruce si neslibuj vic nez ze ti to hlavne ukaze kdy a jak moc se hybes. Blizsi informace budou zavisle na interpretaci zarizeni. To same spalene kalorie ci treba VO2max – jsou to jen odhady.

   Garmin Instinct splnuje vse co uvadis (jmenovite neumi segmenty, powermetry a VO2max pokud behas).

   Drazsi Fenix bude mit lepsi vybavu, napr. barevny display, mapove podklady, Garmin IQ atd.

   Pokud bys ozelel barometr, pak ti podobnou sluzbu odvede i ledajaky naramek za par stovek ldyz ho budes mit pripojeny k telefonu.

  • Petr18  

   A pokud bych od prvního příspěvku upustil možnosti barometr,vodě­odolnost i na plavání, a dlouhá výdrž baterie. Tak by se už dalo vybrat něco co splňuje vše ostatní. Stránky výrobců jsem si prošel, tam se ale nedozvím jestli deklarované funkce skutečně fungují. Proto bych byl rád za nějaký tip, co máte vyzkoušeno a ověřeno v praxi.

   • prsoo  

    pokud by šlo upustit od ovládání hovorů, můžu doporučit Suunto Ambit3 Peak. Používám už pár let a na všechny aktivity naprosto dostačující. Upozornění na volání/sms/ema­il/whatsapp/FB…fun­gují parádně, nevypadají jako dětská hračka, ovládání tlačítky, když jezdím 3× týdně na kole vydrží takových 7–10 dní. Pravda, jsou trošku dražší, ale zatím si nemůžu stěžovat.

  • BB  

   Myslím, že ten požadavek na přijetí a uskutečnění hovorů eliminuje všechny Garminy například. Tuhle funkci mám na Samsung hodinkách, ale ty jsou zase slabé ve výdrži a ve sledování sportovních aktivit. Buď dobrý sporttester anebo dobré chytré hodinky. Možná obojí :-)

   • Pikaču  

    Zeptám se blbě. Nikdy jsem to nezjišťoval a nezajímal se o to.

    Jak jako přijetí a uskutečnění hovorů?

    Můj Fenix 5×+ přijme hovor. Co umí samsung víc? Jako že budu mluvit do hodinek bo co. Hahahhahahah

    Volat někomu Fenix neumí.

    Jako chápu někoho na hodinách odmítnout se zprávou zavolám později. Ale volat někomu když stejnak musím brát telefón do ruky.

    Nebo jsem asi stará ( zaostalá) škola.

    • Barak  

     Ty jsi fakt úplně mimo, je potřeba ti to vysvětlit.:-)

     Představ si takovou běžnou, každodenní situaci. Najíždíš si svoje objemy během tréninku na Tour de France. Abys mohl zase zabojovat o bednu, rozumíš. A během tréninku ti standardně tak dvakrát třikrát volá makléř nebo osobní bankéř s nějakou super nabídkou. Když hovor nebudeš moct přijmout, přijdeš o hroznej balík. Takže funkci přijímání hovorů a mluvení do hodinek hrozně nutně potřebuješ. Protože jinak buď přijdeš o spoustu prachů nebo o bednu na Tour, pač budeš muset během tréninku stavět a vyndavat telefon.

     Doufám, že jsem ti to osvětlil dostatečně.:-)

     • plzakj  

      :D Na fsechno ostatni mastercard

     • Petr18  

      Ty jsi na to přišel. Tak to je přesně ten případ kdy to využiju :-)

      Jedu na kole volá mi osobní bankéř že je vhodný čas pro nákup akcií a chce se ujistit jestli koupit nebo nekoupit a za kolik.

      Pokud ihned nepřijmu hovor, tak se tato možnost výhodného nákupu už nemusí opakovat. Zastavovat a v batohu hledat mobil je v tomto případě ztráta času i peněz.

      Když je tato možnost při nákupu nových hodinek, tak proč ji nevyužít.

      • plzakj  

       Je potreba natrenovat techniku vyndavani telefonu ze zadni kapsy dresu a telefonovani za jizdy.

      • Barak  

       Ma to bohuzel hacek. Jak zde kdosi ze zkusenosti poznamenal, v tiche mistnosti to funguje, na kole si funkcnost prilis nedovede predstavit. Takze bys taky mohl skoncit s hromadou akcii, ktery budou na dve veci.:)

      • Rychlej turista  

       Dej mu pravomoc na samostatné provádění finančních spekulací s limitem. Řekněme do 1 mil. USD, aby tě to nezruinovalo, kdyby šlápl vedle. A nemusíš kvůli tomu kupovat mluvící hodinky :-)

     • 1001100010001­11101  

      Proto mám ve všední den na kole v uchu jedno malý bílý bezdrátový sluchátko… Někdy obě. Měl jsem Apple watche, telefonuje se z nich dobře, ale na kole to stojí za prd… Jak jedeš, tak to blbě slyšíš a i dráha strana nebyla nadšená. V místnosti to člověk nepozná a je to fajn..... Ale to je přesně internet, já to nepotřebuju, ta je to kravina a musím to ostatním pomluvita ukázat jak to na nic.

    • kadlec  

     No ono nemusis samsungy tasit z kapsy, jde vytacet i prijimat primo z hodinek

     Jako na bezny noseni samsung super a na nejaky zakladni sporty taky ok

     Ale pokud chces dle toho trenovat apod tak samsung nee

     • Pikaču  

      No nevím. Telefonovat do hodinek. Stačí když vidím bábu, cca 50 let co telefonuje do tabletu o vel. 10.1 palce.

      • plzakj  

       Tak stacil by v uchu normalni BT headset a pres hodinky si jen prijmout hovor… to jde pres garminy v poho

      • BB  

       Nemluvíš do hodinek, mluvíš úplně normálně a ruku s hodinkami vůbec nemusíš dávat před hubu

       • Zdendyš  

        Aha … ;). Nedavno nejaky jako cyklista jel na gravelbike u nas v Hlubocepich a rval do hodinek s rukou pred pastikou. Takovy tragikomicky obraz …

        • BB  

         Taky jsem to dělal, dokud jsem nezjistil, že ten mikrofón je tak citlivý, že klidně mohu mít ruku podél těla a mohu normálně mluvit a neřvat, jako lidi když mají mobil u ucha.

         • Barak  

          To bych si někdy na druhém konci rád poslechl…

          • BB  

           tak mi brnkni

           • Barak  

            To byla taková řečnická…

            Kolikrát je blbě slyšet, i když lidé mají na stole mobily přepnuté na hlasitý odposlech. Takže se mi zdá až neuvěřitelné, že by menší mikrofon na hodinkách snímal kvalitně, tomu fakt nevěřím.

            • BB  

             tvůj boj

            • pavelmisar  

             Mám vyzkoušené pokud je v místnosti ticho, lze mluvit klidně s rukou podél těla. Ale za jízdy na kole nereálné

             • BB  

              normálně mám telefon v baťohu a nejvíc mě štvalo, že začal zvonit, tak jsem zastavil, sundal baťoh, sundal rukavice, rozepnul zip a než jsem to udělal, tak volající položil. Teď pouze zastavím, vyhrnu rukáv (to u zimní bundy není úplně jednoduché) a zvednu a vyřídím hovor. Takhle Samsung funguje bez problému a v létě s krátkým trikem jsem ani nezastavoval a vyřídil hovor za jízdy. Kdo nevěří, ať tam běží :-), ale je to fakt. Všechny ostatní funkce má Samsung blbě a nepoužívám je, ale zrovna ty hovory mají udělané fajn.

              • pavelmisar  

               Je to možné, že funguje :-) já tuto funkci testoval na Huawei Watch 2 a tam to opravdu bylo nereálné :-)

              • roman II  

               přesně, pokud jedu do kopce či pohodu po rovince tak si hovor v klidu z galaxy watch vyřídím, repráček na hodinky dost hlasitej a mikrofon krásně citlivej, tohle se samsungu povedlo

      • Delkim  

       95% hovorů se asi dá odložit na později, ale takový telefonát ze školní družiny nebo přímo od učitelky, to se vám vždycky skoro zastaví srdce a fakt si nedovolíte to nepřijmout :)))))

       • 1001100010001­11101  

        Jako proč? Když ti volá učitelka děti, tak se ti zastavuje srdce? Nejseš nějakej nemocnej?

        • MaPa  

         Asi nemáš děti co? 99,9% telefonátů z těhle institucí je že se dětem něco stalo…

  • Čipera  

   Za mě můžu doporučit Xiaomi amazfit Stratos. Sice jim chybí propojení s ant+, ale jinak splňují všechno ostatni. Teď je zkousim, baterie super při aktivním používání asi 5 dní, při méně aktivním 14. Co se týče ostatních sportů jako plavání měří dobre, rozpozná i styl plavani, u kola zapíše trasu se vším všudy, třeba při spinningu a na kole jsem byl až překvapen jak dokáže přesně měřit tep pouze na zapesti. Na to že jsou o polovinu levnější než Garmin Fenix umí temer totéž. Co se tyce přijetí a uskutecneni hovoru to je asi poslední věc kterou bych u sportovních hodinek potřeboval.

   • Kaire  

    No já teda nevím ale můj brácha je má a baterka ho dost štve! Byli jsme týden na běžkách 3× nedali ani jednu celou aktivitu. Navíc jednou se aktivita vůbec neuložila…

    Jooo že nedá aktivitu 100km a 8h v zimě ok… (viz foto) ale že nedá aktivitu která má 3–4h je docela nesmysl. Když je doma, dobijí každý třetí den, každý den běhá cca 30min. a plave 30min. Zlatý Fenix, v tomhle nemají konkurenci…

    • Razlik  

     Já na nižší verzi Pace si také nemůžu stěžovat. Nejdelší aktivitu co jsem zkoušel bylo 5h 38min – 103km a na konci vyjížďky jsem měl ještě 40–50% baterie. Stratos by na tom měly být ještě o něco lépe.

    • Polka  

     Tak to má nějaký pokažený nebo má jen Pace, protože Stratos jsou na tom s baterkou a GPS hodne dobře. Na celej zátah klidně přes 20h GPS není problém.

     • Kaire  

      Má přesně tyhle, koupené na Alze, vrátil je po týdnu a koupil v Xiaomi Mi Store Galerie Teplice, uplně to samé.

  • Tomcat  

   Problém je, že se prohlubuje rozdíl mezi lidmi, kteří kupují smart watch a sport watch.

   Smart watch které se označují jako sportovní očekávají, že zasportovat znamená si vyjet nebo sjet xx pater v mrakodrapu a jít si zaběhat na pás do fitka. A nejvíce odvážní jedinci si chodí zaběhat do „přírody“ na asfaltové stezky vedoucí nějakým parkem. Ale o opravdový sport mnohdy nejde.

   To je realita, nemusí se nám líbit, ale je to tak výdrž jak podle normy IP tak výdrž baterie.

   Sportovec je tak postavený mezi mlýnské kameny kde na jedné straně jsou Smart hodinky které mají mizernou výdrž a jsou už i relativně levné nebo na druhé straně drahé sportovní hodinky s dlouhou výdrží a odolností.

   Co se mě na většině sportovních hodinkách štve a i na aplikacích je jejich svázání s konkrétní účtem nebo aplikací.

   • bezdratova.sprcha  

    +1 Naprostý souhlas s tím rozdílem mezi sport testery a chytrými hodinkami.

    Provázání s aplikací však beru jako výhodu (dokud je aplikace solidní), protože obvykle je spolu s ní provázáno i automatické nahrávání dat jak do mobilu, tak do cloudu. Tohle se mě osobně asi na hodinkách nejvíc líbí oproti GPS computerům. Zařízení mám pořád na ruce, takže s ním nijak nemanipuluji kromě mačkání tlačítek, a po ukončení aktivity se mi sama nahrává do mobilu. Já se můžu mezitím třeba sprchovat či převlékat, a pak se na všechno podívat až budu mít čas.

  • Luke96  

   Někdo zkušenosti s Garmin vívoactive3 ?

   Chci je používat na squash, kolo a do posilovny.

   Jak jsou na tom s výdrží a notifikacemi? Momentálně používám Amazfit Bip, které jsou v tomto ohledu dokonalé. Nicméně na sportování jsou nepoužitelné, ani jsem je na to nepořizoval.

   Nebo nějaký jiný tip kolem šesti tisíc? Původně jsem koukal na Amazfit Stratos, ale mám obavu, že s GPS a měřením tepu bych na tom byl stejně jako s Bipy.

   • strtom  

    Mam je cca rok, dostal jsem je ke smlouvě na volání. Výdrž tak 6–7 hod. max. s GPS. Ideální na běh a to co píšeš. Notifikace fungují, mám bohužel Huawei a ten má nějakou chybu v Bluetooth a zrovna tímto telefonem to jde jak kdy.

    • Luke96  

     6–7 hodin není moc. Čekal bych tak 2× tolik.

     Kolik vydrží bez sportování?

     • strtom  

      asi 5 dnů

     • Auditor  

      Jakoze 12–17h? Turisticky navigace maj cca 15h.

      Podle me ti tohle zadny hodinky nesplnej.

      • jezura  

       Splněj. Garmin Fenix.

       • Auditor  

        Aha, to jsem netusil … vida.

        Doted sem mel za to, ze zadny hodinky pri kontinualnim zazanmu nedaj vic jak 10h …

        • Polka  

         Stratos to splní bez problému taky. Na půl baterky 11hod.

         • Luke96  

          Co měření tepu? Na první pohled senzor vypadá stejně jako u Bip a tam je to nepoužitelné kromě naprostého klidu.

          • Polka  

           Optikou to bude vždy nepřesný, litá to prostě, někdy ok, někdy ne, tudíž jen orientační.

         • Auditor  

          Aha, diky :)

          Jak rikam – nejak jsem netusil ze to hodinky daj :)

          Diky vsem za rozsireni obzoru :)

        • plzakj  

         Garmin 935 by mel dat v rezimu ultra 24h. Asi ne vsechny fce v tomhle rezimu pojedou naplno.

      • Luke96  

       Jakože 12–14h. Výrobce udává 13. Ale to není pro mě hlavní kriterium.

   • wego1991  

    Do 6k celkem jednoznačně Samsung Gear S3 Frontier. Nebo trochu přes limit Samsung Galaxy Watch.

    • Luke96  

     Tam jsem četl výdrž okolo dvou dnů. Proto se poohlížím u Garmina.

    • Luke96  

     Co Gear sport? Výdrž lepší než S3 Frontier, Cena dobrá. Jsou menší, ale mám malé ruce, tak by to nemuselo vypadat blbě.

    • Luke96  

     Dají se Galaxy watch spárovat s hrudním pásem?

    • Luke96  

     Tak díky za tip. Nakonec jsem vzal Galaxy Watch. Mám je dva dny. (vychytal jsem cenu do 6400, dneska už je mají minimálně o 600 dráž).

     Takže pokud to někoho zajímá:

     Co se týká mých požadavků, jediné, na čem budu muset slevit, je na výdrži. Myslím, že mi vydrží nabité tak Maximálně 2 dny. Včera jsem měl po cca 24 hodinách zhruba 45 %, ale je to nová „hračka“, takže snad se to zlepší. Udávaných 7 dní je v úsporném režimu, kdy jedou pouze notifikace, volání a kroky, s čím bych neměl problém, kdybych mohl použít, nebo alespoň trochu upravit ciferník.

     Jelikož se nejedná o sporttester (což jsem ani neočekával) tak na moje požadavky fitness funkce celkem použitelné. Předinstalovaná aplikcae S health není nic moc. Nicméně funkční a použitelné jsou Endomondo a Strava.

     Optický senzor měří ve srovnání s levnými Fitness náramky Mi band 2 a Amazfit Bip o poznání lépe. (porovnával jsem s mobilem a BT Polarem H7,) Pro přesnější měření existuje placená (88kč) aplikace, která umí spolupracovat s BT pásem a možností exportovat do GPX. Pro mé potřeby si nejspíš stejně vystačím s optickým senzorem.

     Hodinky umí některé věci, které ani nepotřebuju (telefonování, přehrávání hudby atp.) a některé, které mě příjemně překvapily a které určitě zkusím, jak moc budou použitelné např. Locus Map (můj orientační nesmysl mě neustále nutí na kole čumět do mobilu, kudy mám dál jet).

     Hodinky jsou krásně zpracované a jejich ovládání pomocí otočné lunety je opravdu pohodlné. Řemínek je hnusný, ale jelikož špatně snáším na ruce gumové řemínky, stejně vyměním za kovový. Nabíječka bohužel bezdrátová, tudíž celkem pomalá.

     Zvažoval jsem čistokrevný sporttester. Od Vivoactiv 3 mě odradil jak jejich vzhled, tak prodejce samotný. Koukal jsem i na Polar Vantage M. Suunto Spartan Trainer. Každý z nich by byl jistě ve sportovních funkcí daleko před Samsungem. Nicméně pro běžné nošení, jsem na nich vždy našel něco, co mě odradilo.

     • Huawei  

      Jak se jmenuje ta aplikace o které píšeš ? a máš ji vyzkoušenou jak funguje ?

      „Pro přesnější měření existuje placená (88kč) aplikace, která umí spolupracovat s BT pásem a možností exportovat do GPX“

     • BB  

      Měření tepu je zatím nejpřesnější, co jsem měl (myslím na zápěstí, ne hrudní pás). První zápěsťové měření, které není zblblé z mého nestandardního průběhu tepové křivky. Jinak měření činností mě celkem příjemně překvapilo, zkoušel jsem jízdu na kole a záznam přesný, vzdálenost odpovídala Garminu, takže za mě dobrý. Už se těším, až je vyzkouším v bazénu.

   • ceo  

    Na SQ a posilovnu jedine hrudní pás. Z optiky na zápěstí lezou jen čísla pro čísla. Na SQ mam rozdíl HR max mezi pasem a optikou skoro 20 tepů.

    Na posilovnu je tepák téměř k ničemu. Svalová únava zvyšuje TF jen mírně. I když budeš mít úplně vyčerpaný sval, který už nic nezvedne, budeš se pohybovat na úrovni 2/3 pásma v TF. Něco jiného je Xfit apod.tam už se tepy zvednou, ale i tam se dřív vyčerpá sval a zadychanost není projevem TF, ale snaha o doplnění O2 deficitu ve svalech

    • Luke96  

     Já nepotřebuju, abych měl při squashi přesný záznam ze hry. Na to bych si bral BT hrudní pás polar. Ale abych věděl kolik mám v pauze a jak rychle tep klesá. Při měření v klidu očekávám, že alespoň něco odpovídajícího ukážou.

  • Luke96  

   Máte někdo zkušensti s Ticwatch? Narazil jsem na https://www.mobvoi.com/…/ticwatchpro

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse