• Covetous_biker

  Ahoj,

  Jak již název napovídá, sháním nové kolo, které by mělo spadat do kategorie AM nebo ENDURO, a proto se obracím na Vás. Kolo hodlám používat na ježdění, jenž bude převážně zaměřené na jízdu dolekopcom, ale na druhou stranu na tom budu jezdit i výlety kolem 100 km v lehčím terénu (takže hledám takový ten neexistující univerzál:)). Chci abych limitem byl já a ne kolo, ale zase mi úplně nejde o to jak rychle se dostanu z kopce, ale spíš o to jak moc si to užiju (mám trochu strach, že současná enduro kola mi nabídnou hlavně rychlost a ne hravost), ale chtěl bych se prokousat i ke skákání (žádný DH lajny, ale spíš něco jako Malá Točná), přičemž si nejsem jist zda jsou na toto současná AM kola vhodná. Měřím 183 cm a můj rozpočet je 70k.

  Za každou radu nebo spíš tip budu rád.

   • novas752  

    Na tom bych 100km jet nechtěl. :) Ale na skákání a kraviny dolekopcem asi supr.

  • novas752  

   YT Jeffsy 27, osobní doporučení, na těžší terény v okolí Prahy supr. 100km už jsem s tim taky jel a jde to i na nejnižšim modelu 2017, který nemá zamykací tlumič.

   Učim se s ní skákat a zatim nemám pocit, že by to nechtělo vydržet, v hliníkový verzi to působí jako slušná kovadlina. Někdo odsud na ní skákal i Aline ve Whistleru či co to bylo.

   Jestli je to dostatečně hravé těžko říct, nejvíc tomu sedí rychlejší středně rozbité sjezdy, třeba Kořenovka, Šťekací Pes, Hočimin + Plot. Ale rozhodně se neztratí ani v zatáčkách ke kolejim a těch nad miniZoo, ale takovou tu hbitost xc od toho nečekej.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.