Vidlice Rock Shox Judy J2 100mm LO - nejde zavřít, ale péruje

6 nepřečtených
  • MrazyC

Ahoj, dobrý večer,

už sháním nové kolo, a mám asi o důvod více. Po dnešní vyjíždce mi asi odešla vidlice Rock Shox Judy J2 100mm LO, přestala zamykat, nejde nastavit „tuhost“ pérování, jde pouze nastavit rychlost vracení po stlačení (zajíc vs želva). Vidlice je osazena na tomto kole,

http://kolo.cz/…b-xc-ht-2006

Myslíte, že to jde opravit, nebo už odešla do věčných lovišť?

Manuál vidlice

Díky moc

• Tomínos  

Zkontrolovat jestli je dost oleje v té pravé noze, připadně jestli olej nezačal protékat do spodních nohou, jestli je to tímto, je to opravitelné výměnou okroužku a dolitím oleje.

• MrazyC  

Olej jsem nikde nenašel, jak to mohu zkontrolovat? Máš prosím tě nějaký návod?

• Tomínos  

Pod víčkem lockoutu by měl být šroub který uzavírá patronu, ten vyšroubuješ, měl bys tím pádem vytáhnout celý segment lockoutu, teď jen takový hrubý nástřel protože se mi nechce hledat množství oleje, ale v podstatě by spodní část měla být potopená v oleji aby zamykání fungovalo. Na vnějších nohách by dole měly být šrouby, jeden bude schovaný pod ovládáním odskoku, povolit odrazit paličkou, odšroubovat, stáhnout nohy. Jestli z té nohy co je tlumič vyteče víc oleje, než zhruba 10ml je asi špatný okroužek na tlumiči, je potřeba rozdělat spodní část tlumící nohy, pravděpodobně tam bude segerovka, vytáhneš pístnici tlumiče, v zátce bude okroužek, tan vyndáš změříš, koupíš nový vše smontuješ. Pokud najdeš množství oleje a hustotu, starý olej vylít a nový dle hustoty a množství dolit. Předpokládám, že starý jsi nikdy neměnil. Pokud ti to co jsem teď napsal příjde jako řeč cizího kmene, doporučuju s vidlicí navštívit nejbližší servis.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse