• gobike

    Zdar jak sviňa!! Šetřím na novou vidlu a tak sem se koukal na netu, co bych vlastně chtěl na moje svižnější ježdění a zaujala mě Rock Shox Judy J4 s U-turnem a poplockem. http://eshop.bikezone.cz/index.php?… Zajímal by mne vás názor, jestli je to dobrá koupě, nebo koupit něco jinýho na svižnějsí XC. Dík moc. Čau…

    0 0
    • gobike  

      Jo a ještě sem zapomněl napsat, že strop je 6 000Kč.

      0 0
    • Martyss  

      Bych počkal až bude na trhu celá kolekce.

      0 0
    • Martyss  

      Bych počkal až bude na trhu celá kolekce.

      0 0
    • Lister  

      mě teda mnohem víc zeujala Tora :

      http://www.koloshop.cz/index.php?…

      Teda až ne váhu, která je přes 2,2kg, výbavou ale hodně zajímavý. Překvapila mě vzduchová patronu dohromady s U-turnem – jsem mylsel že je to jen pružinový systém, že by tam měly chybu? Jsem zvědavý kolik bude stát Recon, který by měl být krapet lehčí.

      0 0
      • Martyss  

        Já myslím, že jsou dvě verze vidlice. Jedna s uturnem a pružinovým pružení a druhá bez uturnu a se vzduchovou patronou…

        0 0
        • Lister  

          Jak jsem tak procházel e-shopy tak někdo uvádí pružení jen U-turn a jinde je napsaný U-turn+vzduchová patrona. Na ofic stránkách jsem ty vidle ještě nenašel. Budu pátrat jinde :o)

          Taky by mě zajímalo jak je ta videl mazaná, ale za ty prachy předpokládám že olejem.

          0 0
          • Martyss  

            Osobně si myslím, že to všechno bude vypadat jako letošní Duke a Reba. Prostě tlumení Motion control s lockem nebo bez a pružení pružina s uturnem nebo monoair nebo dual air a pak už jenom kobinovat dle libosti:-)

            0 0
            • Lister  

              Tak jak jsem to tak pročítal tak pro modely Tora a Recon jsem našel možnost volby pružinový U-turn a vzduchový solo Air. Pro Revelation vzduchový Daul air a vzduchový Air U-turn.

              Takže vzduchový u turn asi bude, ale tora ho mít nebude. V těch českých šopech je asi chyba a u Tory bude pružina.

              0 0
      • K2  

        Ještě má být nějaká Relevation – měly by být obdobná jako Tora, ale lehčí.

        0 0
        • Lister  

          Revelation by měla mít mnohem blíže k Rebě a Pikovi než k té Toře, která je náhrada za Pilota.

          Vypadá to že RS bude mít opravdu hodně velký výběr vidlic. To jsou 6 řad vidlic pro XC-Enduro

          0 0
      • gobike  

        Asi máš pravdu, ta Tora je mnohem lepší, tak přišetřím a koupím Toru, ten Recon bude už pro mě drahej.

        0 0
        • Lister  

          Radší si nejdřív zjisti jaký je to přensě systém, jaké jsou hlavní rozdíly mezi Judy a Torou – protože výbavou jsou na tom stejně, možná bude rozdíl v mazání, v hmotnosti je rozdíl minimální, o tohosti můžem jen spekulovat, vlastně jako o všem ostatním, zatím :o)

          0 0
          • goofy  

            Ja myslim, ze hlavni rozdil bude tady (snad) v prumeru nohou, a tedy v tuhosti…

            0 0
            • Lister  

              Jsem si nevšiml, jsem tu Judy zase tak nezkoumal, pokud je to tak, tak máš samozřejmě pravdu :o)

              0 0
              • goofy  

                Tak Tora ma 32mm vnitrni nohy, takze to asi bude trochu vic pevnejshi nez Judy… ;o) http://bikemagazin.sk/…-pre-XC.html

                0 0
                • Lister  

                  tento informační zdroj jsem nějak opomenul :o) O tom že Tora má 32 mm nohy vím, ale nikde jsem se právě nedočetl kolik má Judy :o)

                  Jinak další rozpor v informacích:

                  Bikemagazin.sk://sú vybavené tlmiacou platformou RockShox Motion-Control. Tlmenie Motion-Control na modeloch Tora 2006 je podobné ako na modeloch 2005 Reba a Pike s jednou výnimkou: funkcia FloodGate nie je nastaviteľná.//

                  České e-shopy://Regulace: Pružení,Tlume­ní,Blokace,Sí­la průrazu (floodgate)//

                  A pak někomu věř :o)

                  0 0
                  • Zdyn  

                    Jo Bikezone tam ma nepresnej popis. Bylo to z jinyho zdroje a jeste to nemaj opravene. Judy i Tora jsou pruziny (U-turn) tlumeni Motion control se zamykanim z riditek, ale bez floodgate a obe maj i regulaci odskoku. Obe maj ocelove vnitrni nohy a Tora ma hlinikovej sloupek.To je asi vse.

                    0 0
                    • jocky  

                      Pochopil jsem to spravne, ze Tora ma sice Floot Gate (ochranu proti prurazu pri zavreni Lock Out), ale jeho hodnota se neda nastavit? Je prednastavena na tvrdo od vyrobce? To pak dela ten funkcni krok pri zavreni 2cm?

                      0 0
                      • Orbis  

                        n-e:-) je jen od výrobce nastavena síla, při které se otevře:-)

                        0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Judy ma 28mm.

                    0 0
        • gobike  

          A jak řekl, tak i po pul roce ucinil:))

          0 0
      • Pekáček  

        Hochu nevěš hlavu, převážil jsem si sundanou Marzocchi MX Comp ETA 105mm 2004 a má přesně 2,24kg s ježkem a čepama na „V“ a krkem 235mm!

        0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.