Vybírám kolo, konkrétně fitness Trek FX Stepover. FX2 má hliníkovou vidlici, FX3 karbonovou. Rozdíl v ceně kol je 10000 (i pár dalších komponentů se líší, ale ty pro mě nejsou podstatné). Karbon údajně lépe pohlcuje vibrace lépe než hliník? Je ten rozdíl takový, že ho pozná a ocení i amatér, který najede max. 40 km 3× týdně?