• Babka100

    Vybírám kolo, konkrétně fitness Trek FX Stepover. FX2 má hliníkovou vidlici, FX3 karbonovou. Rozdíl v ceně kol je 10000 (i pár dalších komponentů se líší, ale ty pro mě nejsou podstatné). Karbon údajně lépe pohlcuje vibrace lépe než hliník? Je ten rozdíl takový, že ho pozná a ocení i amatér, který najede max. 40 km 3× týdně?

    0 0
    • scalar  

      Pan Lorenc říká že pozná, Jolanda by se ale ještě mrkla do karet…

      2 0
    • kubad  

      ano

      0 0
    • va-bo  

      Taky bych řekl, že jo. Ale jestli to stojí za 10 litrů, to nevím. Samotná vidle asi vyjde malinko levnější, asi jak která. Asi by to chtělo i řidítka.

      0 0
    • tigermoth  

      Mi přijde, že jsou ty ruce jaksi míň unavené s karbonem, nějaké mikrovibrace to asi požere.

      0 0
    • Slyther  

      Pevná hliníková vidle je asi nejhorší varianta, buď ocel nebo karbon. Hliník neutlumí absolutně nic, ocel a karbon už jsou na tom líp, s tím že karbon vyhrává nad ocelí váhou.

      1 0
      • Babka100  

        jedná se o fitness kolo, takže hlavně asfalt, ale známe naše silnice.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.