Vidlice 100mm AIR (-na dirt nebo odolná jako dirt vidle)

46 nepřečtených
  • Strakááč

    Ahoj…

    Prosim vás, potřeboval bych poradit.

    Jakou značku preferujete u normálních všech vidlic.

    Parametry vidlice

    cena: do 8k

    váha: čím lehčí tím lepší (Když bude mít pod 2 kila a bude odolná, tak to je to, co hledám.) :D

    odolnost: co největší, ale přitom, co nejlehčí vidle… (což nejde trochu dohromady, tak kdyžtak nějakej kompromis)

    zdvih: 100mm néé víc (protože by mohl prasknout rám u hlavy), néé míň (protože by úhel hlavy byl zase příliš kolmo) rám je konstruován na 100mm zdvih.

    musí mít: standardní krk (1 1/8") nejlépe zesílený alu nebo CrMo… a zesílenou korunku + 20mm osu

    Kdo má nějaký zkušenosti, co je dobrý, co jak vydrží atd.. a můžete mluvit i o vidlicích na XC jaký zkušenosti jak je tuhá pevná atd atd …

    Výběr je velkej a jediný o čem jsem uvažoval je zatím:

    RST Space Jump Air – 2,63kg

    Suntour DURO DJ RC Air – 2,08kg (těch 500g je znát !) :D :D

    Zase to řeším dopředu, abych v létě nebloumal jakou vidlici mám koupit, tak to chci řešit o dlouhých zimních večerech. abych měl dopředu jasno :)

    Díky všem Borcům… ! :)

    0 0
    • Pepe72  

      Kamarad koupil duron a neni spokojeny. Ja mam tezkou svinu rock shox xc 30 nafoukanou k prasknuti a funguje skvele jen je to bohuzel xc: max 2,35 gumy bez lizatka a 9mm osa.

      0 0
    • mr.nikdo  

      Mam tady Sida XX :-D

      0 0
      • Strakááč  

        a má 20mm osu ? :D atd… a ty jí máš jako jedou na prodej ? :D

        0 0
        • mr.nikdo  

          20 osu nema, ale ma klasicky RU.

          Je pekna, Tapered, bila a lehka.

          A na prodej ji mam prave jednou. Kdybych ji chtel prodat i o po druhe, tak je nekde chyba.

          0 0
          • Strakááč  

            tak mělo bejt Jetou :D no klasiku RU nechci no .. to mám zatím právě RST Aerial air na 100mm te nejlevnější vzduchovka od RST je asi lehká to jsem neštudoval.. tak to je to na čem budu jezdit než koupim novou a rovnou s výpletem k tomu … tak když si můžu vybrat 20mm osu nebo 9 s RU nebo 15tku pevnou tak 20mm je asi jasná volba…

            a jinak nějakej názar na ty vidle tam nahoře ?? nebo názor na značky jaká je ok jaká šidí atd atd co víš :) díky…

            0 0
            • mr.nikdo  

              Nejlevnejsi vzduchovka do RST nebude tak lehka, jako nejdrazsi vidle od Rock Shox, nemyslis?

              Respektive nejdrazsi na XC.

              A co treba vim, tak na 4X se bezne pouzivala Reba/SID.

              0 0
              • Strakááč  

                na 4X se to používat může no .. tam jde o váhu ale u dirtu jde o to aby se nohy po prvním proletu kola nezničily… proto jsou těžký vidle víc používaná u Dirt kol … ale jdou dirtkola s lehkou ale zase jdou hned dopryč po několika paádech no…

                0 0
                • Vilém  

                  …a proto chces co nejlehci:) Jiste jsi vyjezdeny, vse skaces ciste.

                  Dirtovy vidle jsou proste tezsi a jejich jedina funkce je utlumit dopad, nic vic.

                  0 0
                  • Strakááč  

                    vyježděnej jsem trochu a neskáču tak moc čistě… ale asi bude lepší jít do vidle okolo 2 kg no .. 100g sem / tam

                    tak co si myslíte o tejhdle ? vidli co už je daná nahoře .. : Suntour DURO DJ RC Air – 2,08kg ???

                    co Suntour je to shit značka nebo ták ? :D díky

                    0 0
                    • tigermoth  

                      Suntour vyrábí levný shit pro kolaře i dobré vidle pro cyklisty, jako je třeba nejlepší vidle ve vesmíru Epicon:-) Zrovna to duro je materiálem a zpracováním dobré, provozní zkušenosti ale nemám.

                      0 0
                      • Strakááč  

                        takže tuto jo ? :D

                        jako co vidím fotky dirt kol tak to má dost kol no .. nebo samý rockshox a Marzocchi…

                        váha je super .. odolnost by měla bejt taky super tak zatím mám tak trochu jasno co koupit … :)

                        0 0
                        • tigermoth  

                          Marzocchi jsou obecně dobré, teda ty italské. Starého Dirtjumpera jsem měl na servis – bytelná vidle, ale pružinovka, vzduchem je jenom preload. Taky je mimo váhový limit a 9mm osa. BTW dneska jsem na dirtovišti byl s endurem se 140 mm Epiconem (chudák).

                          0 0
                          • Strakááč  

                            jojo ty italský tj nevim jestli se pletu 1–2roky zpět ? možná jen ten rok :D italský výrobky jsou většinou jedny z nejlepších :)

                            starej DJumper je bytelnej kámoš jí měl na kole, než si sestavil BMX za 30k ale za tu cenu tý vidle už tam mohli dát aspoň 15mm osu, škoda..

                            Jen tak mimocodem je obrovský rozdíl 15mm vs 20mm osa ? Nebo to je skoro to samý ? .. Jako je to jinak tuhý ale jestli se to nějak víc pozná ten rozdíl nebo to nepoznám skoro vůbec ? .. věřim že nejvetší rozdíl přijde z 9mm na jakoukoliv pevnou osu..

                            to jsem si taky mislel že bych vzal tuto vidli "SR Suntour Epicon Air 100mm jen mě trochu odradila 15mm osa ":http://www.kola-lyze-sport.cz/…5-q-loc-2412

                            Kratší krk mě vůbec nevadí (18cm), spíš naopak snížená cena je kvuli tomu dost a já mám zaříznutej krček na 17,9cm a klidně bych sundal ještě jednu 5mm podložku a zkrátil vidli :) aby tam byla jen jedna :)

                            takže pro mě bomba cenová nabídka…

                            0 0
                            • tigermoth  

                              1)15 vs 20: Větší tuhost (záleží i na způsobu upínání osy). Na 20 mm jsou i větší a tím i odolnější ložiska. Spousta „enduro“ vidlí je ale na 15 mm a tam se se šupama počítá.

                              2)Epicon je XC/AM/4X vidle. Fourcrossaři jsou gramaři a jezdívají čistě, mají techniku, tak se tam dá bytelnost ošulit (používá se třeba i RS Reba) Na dirt je Epicon vyloženě nedoporučovaný výrobcem. Jinak je to na tu váhu i ve 140 mm docela tuhá vidle, navíc jednoduchá na servis.

                              0 0
                              • Strakááč  

                                jo to je pravda fourcrosaři jezdí opravdu čistě až jsem čuměl si s těma koloama v tej rychlosti hrajou :)

                                ok jdu do tohohdle ale bůch ví jestli jí seženu… a nejlepší by bylo jí mít v černej… jenže tu sehnat…snadný nebude..

                                0 0
                                • mr.nikdo  

                                  Ted jsem videl takovou vidlici na ramu Dartmoor na dirt na nejakem bazaru asi za 17 tisic komplet?

                                  0 0
                                  • Strakááč  

                                    to já si ho radši složím :) a teď momentálně 17ct nemám.. taky tu vidli řeším jen dopředu ale ppravdě si myslím že tu vidlu už neseženu anebo použitou když budu sledovat bazary.. tak už zase hledám .. kurňa.. nějaká 100mm vidle Air s 20mm osou na DJ okolo 2 kilo a do 6k neeexistuje ?? :D

                                    0 0
                                    • mr.nikdo  

                                      V tvem pripade radeji kup bazar. Usetris.

                                      0 0
                                      • Strakááč  

                                        To bych to musel koupit od tebe nebo táák.. protože moc těm prodávajícím nevěřim…

                                        Jako bazar nejni špatnej ale těch 5400kč za rám dám, hlávko 1000kč, kliky se středem 2400kč, ad...... mám na to 11k a mám trochu vybráno co tak nějak koupit. aby to zatím fungovalo. a pak bych koupil komplet výplety a vidli.. to je zatím co mám v plánu..

                                        Odedneška váhám jestli mám jít na singl nebo 1×9 (mám novej řetěz a kazetu – v celku škoda).. zejtra se půjdu projet a skusím jaký to je mít singl.

                                        Už jsem si počítal převodovej poměr u těch DJ kol. Na mojem kole to vychází: největší převodník x prostřední pastorek na 9sp kazetě (převod 44×18 a poměr je 2,32). U většiny DJ kol jsem vypočítal tak 2,3 – 2,7 takže bych mohl na kazetě ještě skusit o jeden pastorek níž z prostředka ⇒ (21z).

                                        Musím si to skusit. Možná bych to všechno kvuli váze obětoval. Hazka je 260g řetěz ubude na 50g typuju kazeta 330g to už je 600 gramů a singl náboj je na tom váhově skoro stejně jako na nábě s ořechem. Kliky bych ale asi nechal normální s pavoukem a dal si tam tak 24-ku tác nebo 26tku nevim skusím vypočítat.. To vše ještě zvážím (jestli do toho vůbec půjdu).

                                        0 0
                                    • Concorde  

                                      Ted je na bazaru argyle

                                      0 0
                                      • Strakááč  

                                        jo tak to by se hodilo :) je pravda že to je vidle která je fakt luxus a na bazaru jde sehnat za dobře… teď jí kupovat nebudu … nevim kdy ale asi v létě.. uvidím podle peněz.. ale ok díky… tu RS Argyle zařazuju mezi ty vidle po kterých se pak budu dívat :)

                                        teď spíš chci vyřešt ten singl speed stejně nejezdím nikam daleko a spíš dělám kraviny :D takže to možná nebude marný

                                        Dneska večer skusím nějak spočítat co by ten singl stál atd.. ale věřim že se mi bude singl líbit :) jen tomu musim přijít na kloub :)

                                        0 0
                                        • Strakááč  

                                          Tak jsem to počítal.

                                          Teď celou dobu jsem plánoval koupit:

                                          1. rám (5390kč)
                                          2. kliky se středem (2190kč)
                                          3. hlávko (990kč)
                                          4. napínák řetězu (1490kč)
                                          5. Ptaka hazky (760kč)

                                          Dohromady za 10 820kč

                                          Kdybch chtěl ten singl, a zadní kolo tak bych koupil:

                                          1. rám (5390kč)
                                          2. kliky se středem (2190kč)
                                          3. hlávko (990kč)

                                          komplet zadní výplet

                                          1. zadní nába singl 10z (2590kč)
                                          2. ráfek (790kč)
                                          3. Dráty a niple (600kč)
                                          4. Převodník 23z nebo 25z (790kč)
                                          5. řetěz půlčlánkový (750kč)

                                          Dohromady 13 300kč

                                          Takže bych měl prakticky zadní kolo navíc za cenu zadní náby s ořechem na kazetu (2500) na 1×9 :)

                                          Takže singl mi ušetří cenu za novou hazku a řazení (+/-1800kč) zbytek zadního kola: ráfek, dráty a niple (1400kč)

                                          Takže +/-3200kč bych platil za 1×9 navíc oproti singlu…

                                          Zvažuju o tom singlu (nějak se mi začíná líbit) no zejtra se projedu. Další dny když máme vono a pak svátek tak to taky ozkouším :) …

                                          Doufám, že jste pochopili ty úvahy: „tam bych ušetřil tolik a tolik…“

                                          0 0
                                          • Strakááč  

                                            Zatím jsem se projel malinko ale zkoušel jsem kopeček sject, vyject… jako nejni to tak hrozný, dá se.. :D Nejlepší by bylo mít obojí :D když budu mít singl a zbyde mi to co mám teď tak si jen hodím zadní výplet s kazetou pak dám převodník 32z a řetěz a můžu to valit i na vyjížďku tak párkrát za rok .. :) pokud to tedy neprodám…

                                            Ještě zkusím víc zajezdit… :)

                                            0 0
    • Strakááč  

      jo tak Tady jsem našel vidli kterou vidím každou chvíli na Dirtech a kdyžbych koupil jetou za 5–6k tak by to nebyl problém :D jen zase ta váha… asi jí tam nevozí jen tak no …

      0 0
      • Vilém  

        Akorat tam pisou pruzina:)

        No a vaha bude mozna nizsi jak to tve RST.

        0 0
        • Strakááč  

          což pružina mi nevadí když dobře funguje a je dobře nastavitelná.. je lehčí o 100g to už bych možná vzal tu RST… ale zase má Fe (železný) vnitřní nohy nevim co je na tom extra.. jen aby to nerezlo :D a asi to teda ale vydrží …

          neznáš nějakou ty ?? vidli nebo nějakej názor na ty vidle vejš ?

          0 0
      • Kubiczech  

        Pod dvě kila je Manitou Circus.

        0 0
        • Strakááč  

          jo tyjo to je ona.. :D tu taky často vidívám na dirtech… tu sehnat jetou za 6k tak neváhám ..

          díky moc.. to je dobrá vidle… teď jsem četl o ní na pinkbiku :)

          je i pěkná :)

          0 0
    • nitraq  

      Sice xc vidle, ale pevnou osu má (15 mm), vzduchová je taky a za pár korun – Recon Soloair

      0 0
      • PENE  

        A ještě nevypadá jak na fotce z eshopu, ale takhle:

        0 0
        • Strakááč  

          taky pěkná vidle :)

          0 0
          • PENE  

            Ale na dirt bych asi stejne bral pevnou, protoze dirt ma dopad kterej je pekne plynulej a nic tlumit nemusis, driv jsem jezdil na bmx a s tim to byla bomba na dirtech. Akorat bys to pak nemohl asi vozit na na 4×.

            0 0
            • Strakááč  

              nene...... Pevnou nechci.. Na dirtu dost jezdí na Alu a tam bejt prakticky musí .. Jsou tací co to jezdí na BMX.. Prostě pevná je na Street a triky a je tam spíš kvuli váze… Tak 90% dirtjezdců mají 100mm vidli zbytek jsou jezdci na BMX a tak 2% mají pevnou na 24" nebo 26" kolech (spíš 24) Věř že na Dirtu tu odpruženou vidlici využiješ ale jde to i bez …

              Já bejt bez odpružený vidle tak to nedávám..

              4X jako přímo jezdit nebudu .. (jen možná časem..) kámoš furt.. kup kolo s 24" kolama přímo dirt bez přední brzdy singlem atd… a je to hravý jako svině… jenže nevím jaký to je.. Musel bych se projet, Třebas by mě to bavilo ještě víc než na 26-kách (váhovej rozdíl tam je asi 1–1,5kg no.. :D )

              Sundat komplet převody(hazka řazení řetěz kazeta i napínák) a dát tam singl , sundat obě brzdy, mít 24"kola, mít pevnou vidli, zase bych kvuli tomu musel mít těžší pevnější rám (CrMo 2,4 – 3kg)… tak mám kolo tak 8–9kg moožná i míň.. což by bylo peckový .. ALE bez těch věcí, co bych sundal si to vůbec nedokážu představit ..

              takhdle nějak si představuju to kolo… je to asi nejbližší tomu co chci složit..

              0 0
    • Strakááč  

      nechci zakládat nové téma tak to napíšu sem :)

      Chtěl bych vědět, jestli na Dirt jumpu poznám na 100mm vidli rozdíl mezi 15 a 20mm osama,kdyžtak i ty nejmenší rozdíly..

      nebo to je uplně fuk a nemám to vůbec dál řešit.. :)

      Díky

      0 0
      • Concorde  

        Ty to řešit nemusíš :)

        0 0
      • TJK  

        pokud nejsi uplne slepy tak rozdil poznas, preci jen 20mm osa je na pohled o dost masivnejsi nez 15mm osa… rekl bych ze zhruba presne o 5mm :)

        0 0
        • Strakááč  

          myslel jsem jízdní vlastnosti :)

          0 0
          • TJK  

            sorry ale ja si nemohl pomoct.. uplne se to nabizelo :))

            ale abych nebyl za kokota co si dela jen prdel… vazne k tematu… predpoklad ze poznas rozdil mezi 20 a 15 osou je malej a narovinu jestli mas 20 nebo 15 je sumak… vec se ma tak ze na 20 uz dneska nic novyho nesezenes, 15 se stala takovym vseobecnym standardem… ja mam na BOSu 20 osu a 34 nohy na 170, rozdil oproti piku na 160 s 35mm nohama a 15 osou nepoznam… takze vem koukej po 15 a budes mit i jednodussi sehnat kola, bazarovych na 15 predek a 10/135 nebo 12/142 je uz hafo

            0 0
            • Strakááč  

              OK díky :) na bazarových kolech asi nic nebude ne ? jediný co tak možná víc sjetý ložsika..

              0 0
              • TJK  

                hafo lidi se zbavuje i nejetych.. ale chce to mrknout co je to za kola, jaky to ma naby (jestli loziska nebo konusy) a stav vypletu potazmo rafku.. a taky zalezi na cene zeano :-)

                0 0
    • Strakááč  

      http://ez-bikers.com/…b_forks.html

      tenhdle WEB o Dirt, street komponentech.

      Zodpověděl mi hodně dotazů… Nahoře je výběr z vidlí , nábojů,… a takových těch složitějš fungujících komponentů :)

      je škoda že to je trošku starší no ..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.